Nahrávám video
Kultura.cz

11. listopad 2012

Obsah dílu

Národní cena za studentský design — Aleš Stuchlý – Zrní, Mumford & Sons — Barbora Baronová – Slečny

Části dílu

00:46
Buďte v obraze
  04:34
  Událost týdne: Národní cena za studentský design
   Jan Čtvrtník, Viktor Chalepa, Anna Marešová… Říkají vám tato jména něco? Možná jste se s nimi na poli domácího nebo zahraničního designu už setkali, neboť přestože jsou všichni mladí, patří do úspěšné generace designérů třetího tisíciletí. Jsou to vítězové Národní ceny za studentský design v několika posledních letech. My vám představíme jednu z finalistek letošní soutěže – Elišku Kuchtovou, autorku bot Simply for Simple. Ředitelka Design Cabinet CZ Lenka Žižková nás pak pozve do Národního technického muzea v Praze, kde 12. listopadu proběhne vyhlášení vítězů.
   10:37
   Buďte v obraze
    12:58
    Aleš Stuchlý – Zrní, Mumford & Sons
     Na Kritické židli zhodnotí hudební dramaturg Radia Wave Aleš Stuchlý nové album kladenské kapely Zrní s názvem Soundtrack ke konci světa a také desku Babel z dílny londýnské čtveřice Mumford & Sons.
     19:00
     Barbora Baronová – Slečny
      V rozhovoru s novinářkou Barborou Baronovou vám ukážeme stylizovaný literární dokument Slečny, který mapuje prostřednictvím osmi otevřených a literárně zpracovaných výpovědí fenomén neprovdaných žen v Československu a v Česku od 20. let minulého století do současnosti. Kniha vznikla ve spolupráci s fotografkou Ditou Pepe a právě její fotografie jsou vystaveny do 30. listopadu v novém galerijním prostoru INDIGO Concept Space.
      25:05
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       17. listopad 2012

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám