26 minut
Kultura.cz

16. prosinec 2012

Obsah dílu

Vladimír 518: Město = Médium — Tadeáš Haager – Luno, Green Day — La Fabrika

Části dílu

00:45
Buďte v obraze
  02:58
  Vladimír 518: Město = Médium
   Po loňském úspěchu knížky Kmeny vydává letos Bigg Boss další titul s názvem Město = Médium. Ve spolupráci s VŠUP a BU2R vznikla kniha, jejíž hlavní téma se točí okolo vztahu světla a města. Autoři Vladimir 518, Jan Matoušek a Markéta Vinglerová mapují vývoj vizuálních podob pražských ulic a veřejných prostor za posledních sto let z pohledu světla – ať už jde o neonové nápisy, pouliční světla, nebo umělecké světelné instalace či projekce. Město autoři vnímají jako médium, prostor k vyjádření. Více o tom v rozhovoru s Vladimírem 518.
   10:04
   Buďte v obraze
    12:10
    Tadeáš Haager – Luno, Green Day
     Na Kritickou židli usedne hudební publicista Tadeáš Haager a zhodnotí dvě aktuální hudební alba – novinku českého projektu Luno a trilogii Green Day.
     16:27
     La Fabrika
      La Fabrika je multikulturní komplex, který v pražských Holešovicích vznikl v letech 2004–2007 propojením továrních objektů z počátku dvacátého století – Pražských metalurgických závodů a Richterových strojních závodů. Její součástí je i slévárna, která sloužila občas jako zkušebna pro La Fabriku. V listopadu 2012 se slévárna stává plnohodnotným divadelním sálem La Fabriky. Spolu s architektem vás provedeme novými kulturními prostorami a pozveme na jevištní představení Pěna dní v režii Jiřího Havelky.
      24:54
      Soutěž
       Přehrát celé video
       Stopáž27 minut
       Další díl
       22. prosinec 2012

       Kultura.cz na sociálních sítích

       Napište nám