54 minut

3. března 2023

Část: Crew Dragon u ISS

Obsah dílu

Headlines — Mimořádná schůze sněmovny o důchodech — Hádky o valorizaci penzí — Čtvrtý den jednání poslanců o penzích — Jednání premiéra s odbory o důchodech — Vývoj české ekonomiky — Boje o Kupjansk a Bachmut — Opravy poničené energetické sítě — Odložená regulace aut se spalovacími motory — Konec zákazu volného pohybu drůbeže — Porucha trakčního vedení — Nové výstavy v Národním muzeu — Návrh na zavedení regulačních poplatků na ambulancích — Nový člen týmu nově zvoleného prezidenta — Onemocnění streptokokem A — Vracení přeplatků za teplo — Nedostatek míst v domovech pro seniory — Plné kapacity pečovatelských zařízení — Nedostatek míst v pečovatelských zařízeních — Pomoc terénních pracovníků — Vláda zvažuje zvyšováí daní — Opravy D1 v úseku Všechromy–Mirošovice — Setkání Miloše Zemana s maďarskou prezidentkou — Případ vraha z vlivné rodiny Murdaughů — Trest pro Bjaljackeho — Nehody kvůli ledu z velkých aut — Podmíněný trest pro Josefa Skálu — Upouštění Novomlýnské nádrže — Kalifornie pod sněhem — Chlumec n.C.uspěl s dovoláním — Mobilní velvyslanectví pro Ukrajince — Crew Dragon u ISS — Motivace francouzských dětí k zájmu o historii

Části dílu

00:16
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:49
  Mimořádná schůze sněmovny o důchodech
   Čtvrtým dnem pokračuje mimořádná schůze sněmovny o nižší červnové valorizaci důchodů. Opozice obstrukcemi blokuje vládní návrh, který místo tisíce sedmi set sedmdesáti korun penzistům v průměru přidá 760 korun.
   01:54
   Hádky o valorizaci penzí
    Vládu tlačí čas. Pokud novela nevyjde ve sbírce zákonů do 22. března, důchody vzrostou původním skoro dvoutisícovým tempem. Sněmovní maraton nejspíš hlasováním skončí tento víkend.
    05:10
    Čtvrtý den jednání poslanců o penzích
     Živý vstup redaktorky Karolíny Jelínkové.
     06:39
     Jednání premiéra s odbory o důchodech
      Pro dlouhodobou udržitelnost je podle premiéra financování důchodů největší výzvou. Řekl na konferenci, kterou spoluorganizovala Asociace samostatných odborů. Omezení nadcházející valorizace podle Petra Fialy v horizontu deseti let ušetří stovky miliard.
      07:56
      Vývoj české ekonomiky
       Ekonomické potíže potvrdila i dnešní data statistiků. Růst hospodářství podle nich vloni zpomalil na 2,4 procenta. Číslo je druhé nejnižší za posledních osm let.
       11:18
       Boje o Kupjansk a Bachmut
        Ukrajinské úřady doporučily rodinám a lidem se zhoršenou mobilitou opustit město Kupjansk. Důležitý zásobovací uzel, ve kterém před válkou žilo 25 tisíc lidí, je v posledních dnech pod neustálým bombardováním ruské armády.
        12:54
        Opravy poničené energetické sítě
         Živý vstup zpravdodaje Andrease Papadopulose.
         18:04
         Odložená regulace aut se spalovacími motory
          Evropská unie odkládá konečné schválení návrhu, který by znemožnil nákup automobilů se spalovacími motory po roce 2035. Shodli se na tom velvyslanci členských zemí. Proti schválení nových emisních standardů se staví hned několik zemí v čele s Německem.
          18:53
          Konec zákazu volného pohybu drůbeže
           Veterináři zrušili mimořádná opatření vyhlášená kvůli ptačí chřipce. Situace ohledně nákazy se zlepšila, takže chovatelé opět můžou pustit drůbež do venkovních výběhů.
           21:16
           Porucha trakčního vedení
            Rozsáhlá porucha trakčního vedení odpoledne zdržela odjezdy vlaků z pražského hlavního nádraží. Spoje na Beroun a Benešov nabíraly až hodinové zpoždění. Incident ovlivnil i cestující v jiných směrech – nedočkali se přistavení vlaků ze stanice Praha-Jih.
            21:35
            Nové výstavy v Národním muzeu
             Národní muzeum má za sebou úspěšný rok. Loni přivítalo více než milion návštěvníků ((1 008 283 )). A na letošek už připravuje pět nových velkých výstav. Ta první bude o módě a stylu československých a českých prvních dam.
             24:07
             Návrh na zavedení regulačních poplatků na ambulancích
              Zneužívání zdravotnických služeb na nemocničních urgentních příjmech. Ministerstvo zdravotnictví hledá řešení, jak ho omezit. Národní ekonomická rada vlády podle ministra Válka navrhuje třeba regulační poplatky pro lidi s neakutními obtížemi.
              26:17
              Nový člen týmu nově zvoleného prezidenta
               Zvolený prezident Petr Pavel oznámil další jméno do hradního týmu – bezpečnostní ředitelkou jeho kanceláře bude Mlada Princová, někdejší náměstkyně civilní rozvědky.
               26:41
               Onemocnění streptokokem A
                V Česku přibylo případů angín a spály. O častějších nákazách streptokokem typu A informoval Státní zdravotní ústav. Víc než dřív mají taky závažnější příznaky. Invazivní onemocnění lékaři v lednu evidovali u tři a dvaceti pacientů.
                27:05
                Vracení přeplatků za teplo
                 Břeclavské teplárny, které zdražily loni na podzim teplo kvůli výpovědi smlouvy ze strany dodavatele plynu, budou lidem vracet na přeplatcích víc než 15 milionu korun. Důvodem je mírná zima, klesající cena plynu i úsporná opatření.
                 29:18
                 Nedostatek míst v domovech pro seniory
                  Lidí v důchodovém věku přibývá a míst v domovech pro seniory není dost. Kvůli stárnutí populace kapacity dál klesají.
                  30:08
                  Plné kapacity pečovatelských zařízení
                   Žádostí o umístění do domovů je podle Asociace poskytovatelů sociálních služeb sice až 70 tisíc – ale řada lidí jich podává hned několik – do různých zařízení.
                   32:20
                   Nedostatek míst v pečovatelských zařízeních
                    Podle informací ČT jsou obsazeny domovy pro seniory ve všech krajích. Nejvíc žadatelů o místo – přes 17set je ve Zlínském a Jihomoravském kraji. Volná místa nejsou ani v Praze, Jihočeském, Libereckém a Pardubickém kraji – přesná data o počtu čekajících tam ale nemají. Naopak saturovaná je poptávka na Ústecku.
                    33:19
                    Pomoc terénních pracovníků
                     Zejména v menších městech a obcích chybí taky terénní péče. Podle Asociace poskytovatelů sociálních služeb je pečovatelů málo a dosavadní nastavení financování sociální služeb neumožňuje rozvoj.
                     35:50
                     Vláda zvažuje zvyšováí daní
                      Koalice zvažuje zvyšování i jiných daní než té z hazardu. V rozhovoru pro pořad Týden v politice to připustil první místopředseda lidovců Jan Bartošek. Stát podle něj ale musí pokračovat i v úsporných opatřeních.
                      36:32
                      Opravy D1 v úseku Všechromy–Mirošovice
                       Živý vstup redaktorky Karolíny Nové.
                       37:47
                       Setkání Miloše Zemana s maďarskou prezidentkou
                        Dosluhující prezident Miloš Zeman přijal na Pražském hradě maďarskou hlavu státu Katalin Novákovou. Setkání proběhlo s vojenskými poctami a Nováková českého prezidenta vyznamenala Maďarským záslužným křížem.
                        38:45
                        Případ vraha z vlivné rodiny Murdaughů
                         V americkém státě Jižní Karolína skončil dramatický soudní proces, který připoutal pozornost doma i ve světě. Právník z mocné rodiny prokurátorů Alex Murdaugh byl odsouzený na doživotí za vraždu manželky a syna.
                         40:57
                         Trest pro Bjaljackeho
                          Soud v Minsku odsoudil na deset let do vězení ochránce lidských práv a držitele Nobelovy ceny za mír Alese Bjaljackého. Tresty dostali i další tři obžalovaní. Bjaljacký vede nevládní organizaci Vjasna, která informuje o porušování lidských práv v Bělorusku.
                          41:20
                          Nehody kvůli ledu z velkých aut
                           Škody za miliony korun každoročně způsobují nehody, při kterých z osobních aut, dodávek, nebo nákladních vozidel odletí kus ledu a poškodí jiné auto. Podle silniční vyhlášky za stav vozidla odpovídá řidič.
                           43:21
                           Podmíněný trest pro Josefa Skálu
                            Podmíněný trest pro bývalého místopředsedu KSČM Josefa Skálu. Podle nepravomocného rozsudku v internetovém vysílání popíral masové vraždění polských zajatců v Katyni v roce 1940. Válečný zločin spáchala sovětská tajná policie NKVD.
                            44:32
                            Upouštění Novomlýnské nádrže
                             13 milionů krychlových metrů z Novomlýnské nádrže na Břeslavsku zalilo nedalekou oboru Soutok. Povodí Moravy vodu upustilo, aby pomohla tamním lužním lesům.
                             45:16
                             Kalifornie pod sněhem
                              Kalifornie bojuje s nebývalými přívaly sněhu. Některá města v horách jsou zcela odříznuta od zásobování, nebo dostupná jen velmi složitě. Uzavřený je Yosemitský národní park i velká část silnic spojujících nad Los Angeles západ a východ státu.
                              47:26
                              Chlumec n.C.uspěl s dovoláním
                               Nejvyšší soud zrušil povinnost radnice uklízet na soukromé zahradě listí spadlé z městských javorů. Vyhověl dovolání radnice.Případ se vrací k okresnímu soudu.
                               47:58
                               Mobilní velvyslanectví pro Ukrajince
                                Začaly fungovat pojízdné kanceláře pro uprchlíky. Do Česka je poslala ukrajinská vláda. Zájem o vyřízení dokladů je velký. Ve frontách čekají nejen běženci, ale i Ukrajinci, kteří v tuzemsku žijí dlouhodobě.
                                49:45
                                Crew Dragon u ISS
                                 Obměna posádky na Mezinárodní vesmírné stanici. Po pět-a-dvacetihodinovém letu k ní dorazila loď Crew Dragon se čtveřicí astronautů. Ti nahradí členy předchozí mise, která se má na Zemi vrátit do konce měsíce.
                                 50:10
                                 Motivace francouzských dětí k zájmu o historii
                                  V Paříži otevřeli muzeum Město historie, kde se děti i dospělí seznamují s dějinami země. Cestou v čase je přitom provázejí profesionální herečky a herci. Podle průzkumů zájem dětí a mládeže o historii upadá, instituce proto hledají způsob, jak ji zatraktivnit.
                                  Přehrát celé video
                                  Stopáž49 minut
                                  Další díl
                                  4. března 2023

                                  Přehled dílů

                                  8307 dostupných
                                  Stopáž55 minut

                                  12. července

                                  Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                                  12. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  12. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  12. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  11. července

                                  Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                                  11. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  11. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  11. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  10. července

                                  Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                                  10. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  10. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  10. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž55 minut

                                  9. července

                                  Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                                  9. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž55 minut

                                  9. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  9. 7. 2024 na ČT24
                                  Stopáž54 minut

                                  8. července

                                  Ruské útoky na Ukrajině — Bombardování dětské nemocnice — Vyjádření prezidenta Pavla — Boje na Ukrajině — Parlamentní volby ve Francii — Výsledky voleb — Zablokovaný francouzský parlament — Reakce na volby z Česka — Výsledky českého průmyslu — Stavebnictví v útlumu — Evropská frakce Patrioti — Zranění na jihlavském festivalu — Nové album kapely Imagine Dragons — Premiér Fiala v Bavorsku — Hurikán Beryl — Soud s pěstitelem marihuany — Fico se vrací do veřejného života — Černý kašel — Společnost Boeing se přizná k obviněním — Nejteplejší červen v historii měření — Projevy změn klimatu — Následky vyšších teplot — Bidenům dopis spolustraníkům — Stávková pohotovost na pražském letišti — Odškodnění obětí akce Asanace — Situace v Gaze — Jednání o novém národním parku na Křivoklátsku — Deset let od útoku na české vojáky v Afghánistánu — Nafukovací modely planet v Brně — Orbán v Pekingu — Odložení vyšetřování reklamní větve kauzy Čapí hnízdo — Kontroly letních táborů — Jednání o regulaci pro držitele zbraní — Auto srazilo čtveřici cyklistů — Salonní vůz K. Kludského

                                  8. 7. 2024 na ČT1
                                  Stopáž54 minut

                                  8. července

                                  Znakový jazyk a skryté titulky

                                  8. 7. 2024 na ČT24

                                  Události na sociálních sítích

                                  Napište nám