50 minut

18. června 2022

Část: Nový památník pro Žižkov

Obsah dílu

Headlines — Dvě procenta HDP na obranu — Plánované výdaje na obranu — Boje v Donbasu — Situace na západě Ukrajiny — Kauza Hlubuček a DPP — Vodním záchranářům chybí peníze — Připomínka sedmi parašutistů — Připomínka posledního boje sedmi parašutistů — Národní památník hrdinů heydrichiády — Škrty ve školství — Klesá cena bitcoinu — Vlna veder v Česku — Ukončení platnosti bankovek — Přírodu na Sněžce chrání sítě — Nápor turistů v Česku — Ochrana vzdušného prostoru na Slovensku — Výhrady k novele stavebního zákona — Volební kampaň hnutí SPD — Vztahy Maďarska a Polska procházejí krizí — Oběti monzunových dešťů v Bangladéši — Paul McCartney slaví 80. let — Historické Slavnosti pětilisté růže — Kontejnery na jaderný odpad — Obora Soutok je dočasně uzavřená — Nový památník pro Žižkov

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Dvě procenta HDP na obranu
   155 miliard korun. Takovou částku plánuje stát poslat na obranné výdaje v roce 2025. Je to o 66 miliard víc než letos.
   01:26
   Plánované výdaje na obranu
    Česko se snaží, aby země vydávala dvě procenta svého HDP na obranu již v roce 2024.
    04:30
    Boje v Donbasu
     Rusové soustřeďují podle Kyjeva i západních rozvědek na boje v Donbasu maximální úsilí. Pokračuje bitva o Severodoněck, agresor se dál snaží obránce v regionu obklíčit.
     07:27
     Situace na západě Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
      12:14
      Kauza Hlubuček a DPP
       Premiér Petr Fiala trvá na tom, že dosavadní zprávy o případu kolem údajné korupce v pražském dopravním podniku neukazují na vazby na vládu.
       14:05
       Vodním záchranářům chybí peníze
        Víc než dva měsíce v roce pomáhají zachraňovat životy u přehrad a nádrží. A to dvacet čtyři hodin denně. Letos ale vodní záchranáři svoji činnost výrazně omezí.
        16:17
        Připomínka sedmi parašutistů
         Připomínka posledního boje sedmi parašutistů v chrámu v Resslově ulici - uplynulo od něj osmdesát let.
         18:19
         Připomínka posledního boje sedmi parašutistů
          Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
          21:33
          Národní památník hrdinů heydrichiády
           Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
           22:39
           Škrty ve školství
            Školy musí šetřit – jednak kvůli výraznému snížení neinvestičních nákladů, ale také kvůli ekonomické situaci v rodinách v souvislosti se zdražováním a s ohledem na rodiny žáků.
            24:30
            Klesá cena bitcoinu
             Bitcoin poprvé od roku 2020 klesl pod hranici 20 000 dolarů.
             25:08
             Vlna veder v Česku
              Česko zasáhly tropické teploty - největší teplo zažili lidé na severozápadě Čech. Kvůli horkému a suchému počasí hrozí požáry v celém Česku.
              27:34
              Ukončení platnosti bankovek
               Posledním červnem skončí platnost starších vzorů bankovek z let 1995 až 1999. Vyměnit je bude možné v bankách, bankomatech i na pobočkách České národní banky.
               29:08
               Přírodu na Sněžce chrání sítě
                Přírodu na Sněžce ode dneška opět chrání sítě, které vymezují návštěvnický prostor.
                32:06
                Nápor turistů v Česku
                 Náporu turistů čelí ale i na dalších místech. Řešení jsou různá. Kde to jde, zavádějí třeba autobusové linky - místo toho, aby lidé jezdili v autech.
                 34:16
                 Ochrana vzdušného prostoru na Slovensku
                  Slovensko žádá o dočasnou pomoc při ochraně svého vzdušného prostoru. Ministr obrany Jaroslav Naď dnes v Praze předal oficiální dopis své resortní kolegyni Janě Černochové.
                  34:49
                  Výhrady k novele stavebního zákona
                   Ministerstvo pro místní rozvoj vyřizuje připomínky k novele stavebního zákona. Výhrady zaslaly i obce.
                   36:59
                   Volební kampaň hnutí SPD
                    Hnutí SPD zahájilo kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami. Chce, aby se v jeho barvách o místa v obecních zastupitelstvech ucházelo deset tisíc lidí.
                    37:27
                    Vztahy Maďarska a Polska procházejí krizí
                     Krize v polsko-maďarských vztazích. Dosavadní silné spojence rozdělil postoj k Rusku. Na Budapešť se snáší výhrady za zdrženlivost v otázce dodávek zbraní nebo sankcí.
                     39:45
                     Oběti monzunových dešťů v Bangladéši
                      Nejméně dvacet pět lidí zemřelo po ničivých monzunových deštích v Bangladéši a Indii. Část obětí si vyžádaly sesuvy půdy, další umírali po zásahu bleskem.
                      40:15
                      Paul McCartney slaví 80. let
                       Osmdesáté narozeniny dnes slaví Paul McCartney. Hromadnou gratulaci přijal už ve čtvrtek v New Jersey, kde zakončil své americké turné Got Back.
                       42:33
                       Historické Slavnosti pětilisté růže
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.
                        43:45
                        Kontejnery na jaderný odpad
                         Naprostá bezpečnost i spolehlivost - hlavní požadavky na kontejnery, ve kterých se bude odkládat odpad z jaderných elektráren.
                         46:05
                         Obora Soutok je dočasně uzavřená
                          Část oblíbeného výletního cíle - obory Soutok mezi Břeclaví a Lanžhotem - je zavřená. Lesníci tam odklízejí stromy poškozené vichřicí.
                          47:10
                          Nový památník pro Žižkov
                           Pražská židovská obec v současnosti vyhlásila sbírku na podporu nového památníku, který bude stát na starém židovském hřbitově na Žižkově.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž51 minut
                           Další díl
                           19. června 2022

                           Přehled dílů

                           8309 dostupných
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                           13. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           13. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                           12. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           12. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                           11. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                           10. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           10. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           9. července

                           Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                           9. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           9. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           9. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám