50 minut

18. červen

Obsah dílu

Headlines — Dvě procenta HDP na obranu — Plánované výdaje na obranu — Boje v Donbasu — Situace na západě Ukrajiny — Kauza Hlubuček a DPP — Vodním záchranářům chybí peníze — Připomínka sedmi parašutistů — Připomínka posledního boje sedmi parašutistů — Národní památník hrdinů heydrichiády — Škrty ve školství — Klesá cena bitcoinu — Vlna veder v Česku — Ukončení platnosti bankovek — Přírodu na Sněžce chrání sítě — Nápor turistů v Česku — Ochrana vzdušného prostoru na Slovensku — Výhrady k novele stavebního zákona — Volební kampaň hnutí SPD — Vztahy Maďarska a Polska procházejí krizí — Oběti monzunových dešťů v Bangladéši — Paul McCartney slaví 80. let — Historické Slavnosti pětilisté růže — Kontejnery na jaderný odpad — Obora Soutok je dočasně uzavřená — Nový památník pro Žižkov

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Dvě procenta HDP na obranu
   155 miliard korun. Takovou částku plánuje stát poslat na obranné výdaje v roce 2025. Je to o 66 miliard víc než letos.
   01:26
   Plánované výdaje na obranu
    Česko se snaží, aby země vydávala dvě procenta svého HDP na obranu již v roce 2024.
    04:30
    Boje v Donbasu
     Rusové soustřeďují podle Kyjeva i západních rozvědek na boje v Donbasu maximální úsilí. Pokračuje bitva o Severodoněck, agresor se dál snaží obránce v regionu obklíčit.
     07:27
     Situace na západě Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
      12:14
      Kauza Hlubuček a DPP
       Premiér Petr Fiala trvá na tom, že dosavadní zprávy o případu kolem údajné korupce v pražském dopravním podniku neukazují na vazby na vládu.
       14:05
       Vodním záchranářům chybí peníze
        Víc než dva měsíce v roce pomáhají zachraňovat životy u přehrad a nádrží. A to dvacet čtyři hodin denně. Letos ale vodní záchranáři svoji činnost výrazně omezí.
        16:17
        Připomínka sedmi parašutistů
         Připomínka posledního boje sedmi parašutistů v chrámu v Resslově ulici - uplynulo od něj osmdesát let.
         18:19
         Připomínka posledního boje sedmi parašutistů
          Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
          21:33
          Národní památník hrdinů heydrichiády
           Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
           22:39
           Škrty ve školství
            Školy musí šetřit – jednak kvůli výraznému snížení neinvestičních nákladů, ale také kvůli ekonomické situaci v rodinách v souvislosti se zdražováním a s ohledem na rodiny žáků.
            24:30
            Klesá cena bitcoinu
             Bitcoin poprvé od roku 2020 klesl pod hranici 20 000 dolarů.
             25:08
             Vlna veder v Česku
              Česko zasáhly tropické teploty - největší teplo zažili lidé na severozápadě Čech. Kvůli horkému a suchému počasí hrozí požáry v celém Česku.
              27:34
              Ukončení platnosti bankovek
               Posledním červnem skončí platnost starších vzorů bankovek z let 1995 až 1999. Vyměnit je bude možné v bankách, bankomatech i na pobočkách České národní banky.
               29:08
               Přírodu na Sněžce chrání sítě
                Přírodu na Sněžce ode dneška opět chrání sítě, které vymezují návštěvnický prostor.
                32:06
                Nápor turistů v Česku
                 Náporu turistů čelí ale i na dalších místech. Řešení jsou různá. Kde to jde, zavádějí třeba autobusové linky - místo toho, aby lidé jezdili v autech.
                 34:16
                 Ochrana vzdušného prostoru na Slovensku
                  Slovensko žádá o dočasnou pomoc při ochraně svého vzdušného prostoru. Ministr obrany Jaroslav Naď dnes v Praze předal oficiální dopis své resortní kolegyni Janě Černochové.
                  34:49
                  Výhrady k novele stavebního zákona
                   Ministerstvo pro místní rozvoj vyřizuje připomínky k novele stavebního zákona. Výhrady zaslaly i obce.
                   36:59
                   Volební kampaň hnutí SPD
                    Hnutí SPD zahájilo kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami. Chce, aby se v jeho barvách o místa v obecních zastupitelstvech ucházelo deset tisíc lidí.
                    37:27
                    Vztahy Maďarska a Polska procházejí krizí
                     Krize v polsko-maďarských vztazích. Dosavadní silné spojence rozdělil postoj k Rusku. Na Budapešť se snáší výhrady za zdrženlivost v otázce dodávek zbraní nebo sankcí.
                     39:45
                     Oběti monzunových dešťů v Bangladéši
                      Nejméně dvacet pět lidí zemřelo po ničivých monzunových deštích v Bangladéši a Indii. Část obětí si vyžádaly sesuvy půdy, další umírali po zásahu bleskem.
                      40:15
                      Paul McCartney slaví 80. let
                       Osmdesáté narozeniny dnes slaví Paul McCartney. Hromadnou gratulaci přijal už ve čtvrtek v New Jersey, kde zakončil své americké turné Got Back.
                       42:33
                       Historické Slavnosti pětilisté růže
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.
                        43:45
                        Kontejnery na jaderný odpad
                         Naprostá bezpečnost i spolehlivost - hlavní požadavky na kontejnery, ve kterých se bude odkládat odpad z jaderných elektráren.
                         46:05
                         Obora Soutok je dočasně uzavřená
                          Část oblíbeného výletního cíle - obory Soutok mezi Břeclaví a Lanžhotem - je zavřená. Lesníci tam odklízejí stromy poškozené vichřicí.
                          47:10
                          Nový památník pro Žižkov
                           Pražská židovská obec v současnosti vyhlásila sbírku na podporu nového památníku, který bude stát na starém židovském hřbitově na Žižkově.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž50 minut
                           Další díl
                           19. červen

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                           11. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           11. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                           10. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           10. 8. 2022 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                           9. 8. 2022 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           9. srpen

                           Ve znakovém jazyce

                           9. 8. 2022 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám