50 minut

18. června 2022

Část: Vlna veder v Česku

Obsah dílu

Headlines — Dvě procenta HDP na obranu — Plánované výdaje na obranu — Boje v Donbasu — Situace na západě Ukrajiny — Kauza Hlubuček a DPP — Vodním záchranářům chybí peníze — Připomínka sedmi parašutistů — Připomínka posledního boje sedmi parašutistů — Národní památník hrdinů heydrichiády — Škrty ve školství — Klesá cena bitcoinu — Vlna veder v Česku — Ukončení platnosti bankovek — Přírodu na Sněžce chrání sítě — Nápor turistů v Česku — Ochrana vzdušného prostoru na Slovensku — Výhrady k novele stavebního zákona — Volební kampaň hnutí SPD — Vztahy Maďarska a Polska procházejí krizí — Oběti monzunových dešťů v Bangladéši — Paul McCartney slaví 80. let — Historické Slavnosti pětilisté růže — Kontejnery na jaderný odpad — Obora Soutok je dočasně uzavřená — Nový památník pro Žižkov

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:39
  Dvě procenta HDP na obranu
   155 miliard korun. Takovou částku plánuje stát poslat na obranné výdaje v roce 2025. Je to o 66 miliard víc než letos.
   01:26
   Plánované výdaje na obranu
    Česko se snaží, aby země vydávala dvě procenta svého HDP na obranu již v roce 2024.
    04:30
    Boje v Donbasu
     Rusové soustřeďují podle Kyjeva i západních rozvědek na boje v Donbasu maximální úsilí. Pokračuje bitva o Severodoněck, agresor se dál snaží obránce v regionu obklíčit.
     07:27
     Situace na západě Ukrajiny
      Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
      12:14
      Kauza Hlubuček a DPP
       Premiér Petr Fiala trvá na tom, že dosavadní zprávy o případu kolem údajné korupce v pražském dopravním podniku neukazují na vazby na vládu.
       14:05
       Vodním záchranářům chybí peníze
        Víc než dva měsíce v roce pomáhají zachraňovat životy u přehrad a nádrží. A to dvacet čtyři hodin denně. Letos ale vodní záchranáři svoji činnost výrazně omezí.
        16:17
        Připomínka sedmi parašutistů
         Připomínka posledního boje sedmi parašutistů v chrámu v Resslově ulici - uplynulo od něj osmdesát let.
         18:19
         Připomínka posledního boje sedmi parašutistů
          Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
          21:33
          Národní památník hrdinů heydrichiády
           Živý vstup moderátora Jakuba Železného.
           22:39
           Škrty ve školství
            Školy musí šetřit – jednak kvůli výraznému snížení neinvestičních nákladů, ale také kvůli ekonomické situaci v rodinách v souvislosti se zdražováním a s ohledem na rodiny žáků.
            24:30
            Klesá cena bitcoinu
             Bitcoin poprvé od roku 2020 klesl pod hranici 20 000 dolarů.
             25:08
             Vlna veder v Česku
              Česko zasáhly tropické teploty - největší teplo zažili lidé na severozápadě Čech. Kvůli horkému a suchému počasí hrozí požáry v celém Česku.
              27:34
              Ukončení platnosti bankovek
               Posledním červnem skončí platnost starších vzorů bankovek z let 1995 až 1999. Vyměnit je bude možné v bankách, bankomatech i na pobočkách České národní banky.
               29:08
               Přírodu na Sněžce chrání sítě
                Přírodu na Sněžce ode dneška opět chrání sítě, které vymezují návštěvnický prostor.
                32:06
                Nápor turistů v Česku
                 Náporu turistů čelí ale i na dalších místech. Řešení jsou různá. Kde to jde, zavádějí třeba autobusové linky - místo toho, aby lidé jezdili v autech.
                 34:16
                 Ochrana vzdušného prostoru na Slovensku
                  Slovensko žádá o dočasnou pomoc při ochraně svého vzdušného prostoru. Ministr obrany Jaroslav Naď dnes v Praze předal oficiální dopis své resortní kolegyni Janě Černochové.
                  34:49
                  Výhrady k novele stavebního zákona
                   Ministerstvo pro místní rozvoj vyřizuje připomínky k novele stavebního zákona. Výhrady zaslaly i obce.
                   36:59
                   Volební kampaň hnutí SPD
                    Hnutí SPD zahájilo kampaň před podzimními komunálními a senátními volbami. Chce, aby se v jeho barvách o místa v obecních zastupitelstvech ucházelo deset tisíc lidí.
                    37:27
                    Vztahy Maďarska a Polska procházejí krizí
                     Krize v polsko-maďarských vztazích. Dosavadní silné spojence rozdělil postoj k Rusku. Na Budapešť se snáší výhrady za zdrženlivost v otázce dodávek zbraní nebo sankcí.
                     39:45
                     Oběti monzunových dešťů v Bangladéši
                      Nejméně dvacet pět lidí zemřelo po ničivých monzunových deštích v Bangladéši a Indii. Část obětí si vyžádaly sesuvy půdy, další umírali po zásahu bleskem.
                      40:15
                      Paul McCartney slaví 80. let
                       Osmdesáté narozeniny dnes slaví Paul McCartney. Hromadnou gratulaci přijal už ve čtvrtek v New Jersey, kde zakončil své americké turné Got Back.
                       42:33
                       Historické Slavnosti pětilisté růže
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Ublicka.
                        43:45
                        Kontejnery na jaderný odpad
                         Naprostá bezpečnost i spolehlivost - hlavní požadavky na kontejnery, ve kterých se bude odkládat odpad z jaderných elektráren.
                         46:05
                         Obora Soutok je dočasně uzavřená
                          Část oblíbeného výletního cíle - obory Soutok mezi Břeclaví a Lanžhotem - je zavřená. Lesníci tam odklízejí stromy poškozené vichřicí.
                          47:10
                          Nový památník pro Žižkov
                           Pražská židovská obec v současnosti vyhlásila sbírku na podporu nového památníku, který bude stát na starém židovském hřbitově na Žižkově.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž51 minut
                           Další díl
                           19. června 2022

                           Přehled dílů

                           8331 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Headlines — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Správa EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Starmer poprvé čelil interpelacím — Kriminalita v online prostředí — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                           24. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                           23. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                           22. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                           21. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám