51 minut

19. června 2022

Obsah dílu

Ministr školství Gazdík rezignuje — Vývoj války na Ukrajině — Situace na západě Ukrajiny — Vrácení dotací pro Agrofert — Smrt generála a předsedy protektorátní vlády Aloise Eliáše — 80. výročí vyhlazení obce Ležáky — Druhé kolo francouzských voleb — Strom v Krkonoších zabil tři lidi v autě — Úsporný energetický tarif — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — Vlna veder v Česku — Extrémní vedra v Česku — Češi začali šetřit — Růst cen nutí Čechy šetřit — Ruský majitel české firmy — Obchvat Nové Paky — Dodávky ruského plynu do Evropy — Dodávky zemního plynu z východního Středomoří — Požáry ve Španělsku — Zemřel novinář Zdeněk Velíšek — Zvýšení životního a existenčního minima — Pocta Karlu Gottovi

Části dílu

00:37
Ministr školství Gazdík rezignuje
  První rezignace ve vládě Petra Fialy. Ministr školství Petr Gazdík dnes oznámil, že k 30. červnu podá demisi. V čele resortu tak skončí po šesti a půl měsících.
  11:58
  Vývoj války na Ukrajině
   Válka na Ukrajině může podle generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga trvat roky. Zároveň uvedl, že další dodávky moderních zbraní ukrajinské armádě mohou pomoci dobýt zpět Donbas.
   13:04
   Situace na západě Ukrajiny
    Exploze po sestřelení ruské rakety zněly ve Vyžhorodě na předměstí Kyjeva, podle úřadů se obešly bez obětí. Zbytek střední a západní Ukrajiny hlásí v posledních dnech relativní klid.
    15:45
    Vrácení dotací pro Agrofert
     Ministr zemědělství Zdeněk Nekula v České televizi řekl, že kvůli střetu zájmů Andreje Babiše by Agrofert mohl vracet dotace až ve výši čtyři a půl miliardy korun.
     16:53
     Smrt generála a předsedy protektorátní vlády Aloise Eliáše
      Devatenáctého června před osmdesáti lety, když se nacisté mstili za smrt Reinharda Heydricha, byl zavražděn generál a předseda protektorátní vlády Alois Eliáš.
      17:09
      80. výročí vyhlazení obce Ležáky
       V Památníku Ležáky si dnes lidé připomněli vyhlazení této osady nacisty. Na místě, kde dříve stála, položili věnce.
       19:26
       Druhé kolo francouzských voleb
        Ve Francii se dnes koná druhé kolo parlamentních voleb, které rozhodne o složení dolní komory parlamentu, Národního shromáždění.
        21:25
        Strom v Krkonoších zabil tři lidi v autě
         Po pádu stromu na auto zemřeli v Krkonoších tři lidé. Nehoda se stala na silnici u Malé Úpy. Šlo o asi 30 metrů vysoký smrk, který stál u silnice.
         21:58
         Úsporný energetický tarif
          Očekávaný speciální energetický tarif dostal v týdnu první obrysy. Vláda chce během příští topné sezony přispět domácnostem, které topí plynem nebo elektřinou.
          25:07
          Zabezpečení skály u Českého Krumlova
           Skálu, ze které padaly kameny na silnici u Českého Krumlova, odborníci zabezpečí ještě během června.
           26:44
           Vlna veder v Česku
            Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
            29:48
            Extrémní vedra v Česku
             Živý vstup meteoroložky Aleny Zárybnické.
             30:46
             Češi začali šetřit
              Až polovina Čechů se omezuje při návštěvě restaurací nebo nákupech potravin. Vyplývá to z nejnovějšího průzkumu společnosti Kantar pro Českou televizi.
              34:01
              Růst cen nutí Čechy šetřit
               Na oběd do restaurací chodí asi o třetinu méně hostů, než před covidem. Vyplývá to z aktuálních dat Ticket Restaurant Card Indexu.
               36:10
               Ruský majitel české firmy
                Finanční analytický útvar prověřuje významného dodavatele komponentů do jaderných elektráren - společnost MSA.
                38:33
                Obchvat Nové Paky
                 Výstavba obchvatu dlouhého 8,5 km má zpoždění čtvrt roku.
                 40:26
                 Dodávky ruského plynu do Evropy
                  Ruská státní plynárenská společnost Gazprom dnes oznámila, že mírně zvýšila dodávky do Evropy skrz Ukrajinu.
                  40:44
                  Dodávky zemního plynu z východního Středomoří
                   Východní Středomoří prodělává v poslední dekádě energetickou revoluci díky obřím ložiskům zemního plynu.
                   43:42
                   Požáry ve Španělsku
                    Hasiči ve Španělsku na několika místech dál bojují s požáry vegetace. Rekordní teploty dosahující v týdnu přes čtyřicet stupňů sice na většině území klesly ke třicítce.
                    44:02
                    Zemřel novinář Zdeněk Velíšek
                     Zemřel novinář, překladatel a dlouholetý člen zahraniční redakce České televize Zdeněk Velíšek, bylo mu 89 let.
                     46:34
                     Zvýšení životního a existenčního minima
                      Vláda od července znovu zvýší životní a existenční minimum - tentokrát o 8 až 10 procent. České televizi to řekl ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka.
                      49:12
                      Pocta Karlu Gottovi
                       Živý vstup redaktora Maria Kubaše.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž55 minut
                       Další díl
                       20. června 2022

                       Přehled dílů

                       8309 dostupných
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                       13. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       13. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                       12. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       12. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                       11. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       11. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                       10. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       10. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                       9. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       9. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám