44 minut

2. března 2019

Část: Ocenění hasiči

Obsah dílu

Headlines — Skončil sjezd ČSSD — Progamový manifest ČSSD — Odměněné vedení ČSSD — Nový místopředseda — Prezidentské volby na Slovensku — Chemický útok v Dúmě — Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví — Přezkoumání žádosti o azyl — Nebezpečný přejezd ve Studénce — Antisemitismus ve Francii — Migranti v Mexiku — Zájem o Národní muzeum — Festival proti totalitě — Podpora firem — Policie zadržela hledaného muže — Úrazy na horách — Masopustní průvod — Crew Dragon — Podezřelé šarže masa v Česku — Problémy polského masa — Nákupy v Polsku — Projevy salmonelózy — Železniční incident — Přehlednější registr dlužníků — Dozvuky schůzky Kim-Trump — Československý veterán v Izraeli — Ocenění hasiči — Norman Lovett v Praze

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Skončil sjezd ČSSD
   Volební sjezd sociální demokracie skončil. Staronový předseda strany Jan Hamáček uspěl u delegátů se svou představou o dalším směřování strany a taky o obsazení jejího vedení.
   01:26
   Progamový manifest ČSSD
    Delegáti na sjezdu ČSSD schválili programový manifest strany a zvolili nové předsednictvo.
    03:59
    Odměněné vedení ČSSD
     Předsednictvo ČSSD se výrazně obměnilo. Z původního složení nejužšího vedení zůstali jen dva.
     04:51
     Nový místopředseda
      Rozhovor s Ondřejem Veselým.
      07:19
      Prezidentské volby na Slovensku
       Přesně za dva týdny půjdou Slováci vybírat prezidenta. Ode dneška se v zemi nesmí zveřejňovat nové volební průzkumy. Šetření z uplynulého týdne dávají největší šance na postup do druhého kola právničce Zuzaně Čaputové.
       10:15
       Chemický útok v Dúmě
        Podle Mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní loni při útoku na syrskou Dúmu zabíjela látka obsahující chlor. Na území kontrolovaném povstalci zemřelo na 40 lidí.
        10:40
        Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví
         Další kontrola podezřelých smluv ve zdravotnictví. Stát teď zaměřil pozornost na kontrakty nemocnic a pojišťoven s bezpečnostními agenturami. Ministerstvo financí prověřuje zejména ten mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a agenturou Lenia.
         13:11
         Přezkoumání žádosti o azyl
          Čínská křesťanka, které české ministerstvo vnitra odmítlo udělit azyl, uspěla se žalobou proti takovému rozhodnutí. Podle soudu resort řádně nevyhodnotil její příběh, a bude proto muset rozhodovat znovu.
          13:29
          Nebezpečný přejezd ve Studénce
           Živý vstup Tomáše Indreie
           16:10
           Antisemitismus ve Francii
            Vandalové poničili památník ve Štrasburku, který označoval místo původní židovské synagogy. V září 1940 ji vypálili nacisté. Antisemitských činů ve Francii v posledních měsících přibývá.
            16:33
            Migranti v Mexiku
             Donald Trump zopakoval, že bude vetovat rezoluci Sněmovny reprezentantů, která blokuje prezidentem vyhlášený nouzový stav na hranici s Mexikem. Bílý dům jím chce zajistit peníze na stavbu zdi.
             18:53
             Zájem o Národní muzeum
              Před Národním muzeem se dnes opět tvořily fronty. Historická budova otevřela po měsíční přestávce včera. Vstupenku si koupilo několik tisíc lidí.
              19:16
              Festival proti totalitě
               Rekonstrukcí soudního procesu se sedláky z Olešnicka vyvrcholil festival proti totalitě Mene tekel. Studenti právnické fakulty oživili 66 let staré události, kdy StB nasadila mezi zemědělce svého agenta, který postřelil místního komunistického předáka.
               21:53
               Podpora firem
                Rekordní podpora malých a středních podniků - Českomoravská záruční a rozvojová banka jim loni poskytla v rámci záruk a úvěrů 12 a půl miliardy korun.
                23:42
                Policie zadržela hledaného muže
                 Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného muže. Osmatřicetiletý cizinec je podezřelý ze tří vražd. Zatykač na něj vydalo Maďarsko, Nizozemsko a Srbsko.
                 24:01
                 Úrazy na horách
                  Téměř šest a půl tisíc zásahů už v letošní zimní sezoně napočítala Horská služba. Většinou jde přitom o běžná zranění jako pohmožděniny nebo zlomeniny.
                  25:18
                  Masopustní průvod
                   Milevskem na Písecku dnes prošel největší masopustní průvod v Česku. Zapojilo se do něj 842 maškarních masek.
                   25:54
                   Crew Dragon
                    Spojené státy podnikly další krok, aby do vesmíru dokázaly znovu dopravovat astronauty vlastní kosmickou lodí. Dnes z floridského mysu Caneveral úspěšně odstartovala loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX.
                    27:57
                    Podezřelé šarže masa v Česku
                     Týden plný událostí kolem obchodu a kvality potravin. Veterináři odhalili další tuny polského masa z podezřelých šarží v Česku.
                     30:44
                     Problémy polského masa
                      Poslední vlnu debat o kvalitě dovážených surovin odstartovala reportáž jedné z polských televizí - koncem ledna informovala o podezřelých jatkách na východě země, o porážení nemocného dobytka nebo odřezávání zkažených kusů masa.
                      32:10
                      Nákupy v Polsku
                       Mnozí Češi se stále vydávají na nákup do Polska. Míří hlavně za levnějšími potravinami.
                       33:29
                       Projevy salmonelózy
                        Salmonelóza se typicky projevuje průjmem a zvracením. U většiny nemocných stačí, když mají klid na lůžku, nasadí dietu a pijí dost tekutin. Někdy je ale nutná hospitalizace.
                        35:33
                        Železniční incident
                         Další rychlík projel na červenou. Dopoledne u Smíchovského nádraží. Od srážky se servisní drezínou ho dělilo 37 metrů.
                         35:53
                         Přehlednější registr dlužníků
                          Centrální registr exekucí by se měl pro lidi zpřehlednit. Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že by teď na jednom místě soustředilo všechny klíčové informace, aby mohli dlužníci svoje závazky co nejrychleji řešit.
                          37:51
                          Dozvuky schůzky Kim-Trump
                           Kim Čong-un završil návštěvu Vietnamu a Donald Trump vysvětloval slova o mučení amerického studenta v KLDR.
                           38:50
                           Československý veterán v Izraeli
                            Českému historikovi se podařilo objevit v Izraeli další veterány československé armády z druhé světové války. Nejstaršímu Josefu Müllerovi je devadesát devět let.
                            41:04
                            Ocenění hasiči
                             Stříbrný Oscar pro pražské hasiče. Mezinárodní ocenění získali za loňský lednový zásah v hotelu v pražské Náplavní ulici.
                             41:28
                             Norman Lovett v Praze
                              Norman Lovett, představitel počítače Holly z kultovního seriálu Červený trpaslík je v Praze. Na festivalu sci-fi filmů Future Gate se setkal s fanoušky kultovního britského seriálu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. března 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                              22. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              22. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              22. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                              21. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              21. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              21. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                              20. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              20. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              20. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                              19. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              19. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              19. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám