44 minut

2. března 2019

Část: Skončil sjezd ČSSD

Obsah dílu

Headlines — Skončil sjezd ČSSD — Progamový manifest ČSSD — Odměněné vedení ČSSD — Nový místopředseda — Prezidentské volby na Slovensku — Chemický útok v Dúmě — Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví — Přezkoumání žádosti o azyl — Nebezpečný přejezd ve Studénce — Antisemitismus ve Francii — Migranti v Mexiku — Zájem o Národní muzeum — Festival proti totalitě — Podpora firem — Policie zadržela hledaného muže — Úrazy na horách — Masopustní průvod — Crew Dragon — Podezřelé šarže masa v Česku — Problémy polského masa — Nákupy v Polsku — Projevy salmonelózy — Železniční incident — Přehlednější registr dlužníků — Dozvuky schůzky Kim-Trump — Československý veterán v Izraeli — Ocenění hasiči — Norman Lovett v Praze

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Skončil sjezd ČSSD
   Volební sjezd sociální demokracie skončil. Staronový předseda strany Jan Hamáček uspěl u delegátů se svou představou o dalším směřování strany a taky o obsazení jejího vedení.
   01:26
   Progamový manifest ČSSD
    Delegáti na sjezdu ČSSD schválili programový manifest strany a zvolili nové předsednictvo.
    03:59
    Odměněné vedení ČSSD
     Předsednictvo ČSSD se výrazně obměnilo. Z původního složení nejužšího vedení zůstali jen dva.
     04:51
     Nový místopředseda
      Rozhovor s Ondřejem Veselým.
      07:19
      Prezidentské volby na Slovensku
       Přesně za dva týdny půjdou Slováci vybírat prezidenta. Ode dneška se v zemi nesmí zveřejňovat nové volební průzkumy. Šetření z uplynulého týdne dávají největší šance na postup do druhého kola právničce Zuzaně Čaputové.
       10:15
       Chemický útok v Dúmě
        Podle Mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní loni při útoku na syrskou Dúmu zabíjela látka obsahující chlor. Na území kontrolovaném povstalci zemřelo na 40 lidí.
        10:40
        Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví
         Další kontrola podezřelých smluv ve zdravotnictví. Stát teď zaměřil pozornost na kontrakty nemocnic a pojišťoven s bezpečnostními agenturami. Ministerstvo financí prověřuje zejména ten mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a agenturou Lenia.
         13:11
         Přezkoumání žádosti o azyl
          Čínská křesťanka, které české ministerstvo vnitra odmítlo udělit azyl, uspěla se žalobou proti takovému rozhodnutí. Podle soudu resort řádně nevyhodnotil její příběh, a bude proto muset rozhodovat znovu.
          13:29
          Nebezpečný přejezd ve Studénce
           Živý vstup Tomáše Indreie
           16:10
           Antisemitismus ve Francii
            Vandalové poničili památník ve Štrasburku, který označoval místo původní židovské synagogy. V září 1940 ji vypálili nacisté. Antisemitských činů ve Francii v posledních měsících přibývá.
            16:33
            Migranti v Mexiku
             Donald Trump zopakoval, že bude vetovat rezoluci Sněmovny reprezentantů, která blokuje prezidentem vyhlášený nouzový stav na hranici s Mexikem. Bílý dům jím chce zajistit peníze na stavbu zdi.
             18:53
             Zájem o Národní muzeum
              Před Národním muzeem se dnes opět tvořily fronty. Historická budova otevřela po měsíční přestávce včera. Vstupenku si koupilo několik tisíc lidí.
              19:16
              Festival proti totalitě
               Rekonstrukcí soudního procesu se sedláky z Olešnicka vyvrcholil festival proti totalitě Mene tekel. Studenti právnické fakulty oživili 66 let staré události, kdy StB nasadila mezi zemědělce svého agenta, který postřelil místního komunistického předáka.
               21:53
               Podpora firem
                Rekordní podpora malých a středních podniků - Českomoravská záruční a rozvojová banka jim loni poskytla v rámci záruk a úvěrů 12 a půl miliardy korun.
                23:42
                Policie zadržela hledaného muže
                 Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného muže. Osmatřicetiletý cizinec je podezřelý ze tří vražd. Zatykač na něj vydalo Maďarsko, Nizozemsko a Srbsko.
                 24:01
                 Úrazy na horách
                  Téměř šest a půl tisíc zásahů už v letošní zimní sezoně napočítala Horská služba. Většinou jde přitom o běžná zranění jako pohmožděniny nebo zlomeniny.
                  25:18
                  Masopustní průvod
                   Milevskem na Písecku dnes prošel největší masopustní průvod v Česku. Zapojilo se do něj 842 maškarních masek.
                   25:54
                   Crew Dragon
                    Spojené státy podnikly další krok, aby do vesmíru dokázaly znovu dopravovat astronauty vlastní kosmickou lodí. Dnes z floridského mysu Caneveral úspěšně odstartovala loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX.
                    27:57
                    Podezřelé šarže masa v Česku
                     Týden plný událostí kolem obchodu a kvality potravin. Veterináři odhalili další tuny polského masa z podezřelých šarží v Česku.
                     30:44
                     Problémy polského masa
                      Poslední vlnu debat o kvalitě dovážených surovin odstartovala reportáž jedné z polských televizí - koncem ledna informovala o podezřelých jatkách na východě země, o porážení nemocného dobytka nebo odřezávání zkažených kusů masa.
                      32:10
                      Nákupy v Polsku
                       Mnozí Češi se stále vydávají na nákup do Polska. Míří hlavně za levnějšími potravinami.
                       33:29
                       Projevy salmonelózy
                        Salmonelóza se typicky projevuje průjmem a zvracením. U většiny nemocných stačí, když mají klid na lůžku, nasadí dietu a pijí dost tekutin. Někdy je ale nutná hospitalizace.
                        35:33
                        Železniční incident
                         Další rychlík projel na červenou. Dopoledne u Smíchovského nádraží. Od srážky se servisní drezínou ho dělilo 37 metrů.
                         35:53
                         Přehlednější registr dlužníků
                          Centrální registr exekucí by se měl pro lidi zpřehlednit. Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že by teď na jednom místě soustředilo všechny klíčové informace, aby mohli dlužníci svoje závazky co nejrychleji řešit.
                          37:51
                          Dozvuky schůzky Kim-Trump
                           Kim Čong-un završil návštěvu Vietnamu a Donald Trump vysvětloval slova o mučení amerického studenta v KLDR.
                           38:50
                           Československý veterán v Izraeli
                            Českému historikovi se podařilo objevit v Izraeli další veterány československé armády z druhé světové války. Nejstaršímu Josefu Müllerovi je devadesát devět let.
                            41:04
                            Ocenění hasiči
                             Stříbrný Oscar pro pražské hasiče. Mezinárodní ocenění získali za loňský lednový zásah v hotelu v pražské Náplavní ulici.
                             41:28
                             Norman Lovett v Praze
                              Norman Lovett, představitel počítače Holly z kultovního seriálu Červený trpaslík je v Praze. Na festivalu sci-fi filmů Future Gate se setkal s fanoušky kultovního britského seriálu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. března 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                              18. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              18. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                              17. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              16. května

                              Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                              16. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              16. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              15. května

                              Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                              15. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              15. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              15. 5. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              14. května

                              Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                              14. 5. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              14. května

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              14. 5. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám