44 minut

3. března 2019

Obsah dílu

Headlines — Plán Schillerové na změnu odvodů — Plán na změnu odvodů — Stěhování úřadů z Británie — Návrat islamistky ze Sýrie — Nezaměstnanost v lednu — Zavedení bezdoplatkové zóny v Ústí nad Labem — Spor o výši důchodů — Výročí vstupu ČR do NATO — Crew Dragon je ve vesmíru úspěšná — Zkáza Dejvického divadla od pondělí na ČT1 — Začátek kampaní před eurovolbami — Začátek kampaní před eurovolbami — Požár v pražských Strašnicích — Letecká záchranná služba se rozšiřovat nebude — Zákon o možném omezení používání vody — Dřevěný kostel zabezpečený proti požárům — Pět let od požáru chaty Libušín — Podvody s nabízením energií — Obchod s energiemi — Obcházení zákazů podomního prodeje — Oprava Svinovských mostů — Opravy silnic začínají dřív — Dodržování předepsané léčby — Mše k festivalu Mene Tekel — Poplatky za vstup do centra Benátek

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:34
  Plán Schillerové na změnu odvodů
   Ministryně financí Alena Schillerová dnes poprvé připustila, že velkou reformu daní a zdravotních odvodů zřejmě neprosadí.
   01:14
   Plán na změnu odvodů
    Alena Schillerová zároveň v Otázkách Václava Moravce upozornila, že v případě krachu jejího návrhu vláda v tomto volebním období nezruší supehrubou mzdu vůbec. To by znamenalo, že víc než 4 milionům zaměstnanců neklesnou přímé daně.
    05:45
    Stěhování úřadů z Británie
     Do Paříže se stěhuje Evropský orgán pro bankovnictví se 160 zaměstnanci, do Itálie už zamířil Orchestr mladých Evropské unie. A moderní londýnské kanceláře pro 900 úředníků zavřela i Evropská agentura pro léčivé přípravky.
     08:18
     Návrat islamistky ze Sýrie
      Britka Shamima Begumová, která v patnácti letech odešla do Sýrie k Islámskému státu, by měla žít v Nizozemsku. Její holandský manžel, bývalý bojovník teroristické organizace, to řekl BBC.
      08:42
      Nezaměstnanost v lednu
       Příští týden zveřejní úřad práce aktuální čísla nezaměstnanosti – odborníci očekávají, že bude podobná jako v lednu, kdy přesáhla tři procenta.
       10:57
       Zavedení bezdoplatkové zóny v Ústí nad Labem
        Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové.
        12:34
        Spor o výši důchodů
         Spor o výši důchodů v příštím roce pokračuje - ministryně Alena Schillerová v dnešních Otázkách Václava Moravce zopakovala, že podpoří takové navýšení, které plyne ze zákonné valorizace.
         12:59
         Výročí vstupu ČR do NATO
          Česká republika si za devět dnů připomene dvacet let od vstupu do Severoatlantické aliance. Slavnostní akce při té příležitosti pořádají úřady i armáda. Podrobně se výročí bude věnovat i Česká televize.
          14:51
          Crew Dragon je ve vesmíru úspěšná
           Testování kosmické lodi Crew Dragon jde zatím podle plánu. V poledne modul dosedl k Mezinárodní vesmírné stanici. Zhruba týden má zkoušet součinnost techniky, poté se vrátí zpět na Zemi.
           15:53
           Zkáza Dejvického divadla od pondělí na ČT1
            Dejvické divadlo se zítra pustí do boje s vlastní zkázou. První z celkem šesti epizod seriálu režiséra Miroslava Krobota uvede Česká televize v pondělí večer na Jedničce.
            18:29
            Začátek kampaní před eurovolbami
             Strany zahájily kampaně před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Piráti na dnešní akci pro veřejnost zdůraznili, že chtějí chránit svobodu pohybu v Unii.
             19:15
             Začátek kampaní před eurovolbami
              Z celkového počtu 705 zákonodárců bude Česko v Evropském parlamentu zastupovat 21 poslanců.
              21:43
              Požár v pražských Strašnicích
               Pražští hasiči museli vysvobodit sedm lidí z obytného domu ve Strašnicích. Hořet začalo krátce po půlnoci, oheň zničil vybavení jednoho bytu a poškodil další.
               21:59
               Letecká záchranná služba se rozšiřovat nebude
                Ani nová koncepce letecké záchranné služby od roku 2020 nepočítá se vznikem nových poboček. Špatně dostupná místa v příhraničí by mohli pokrýt záchranáři ze sousedních států.
                24:12
                Zákon o možném omezení používání vody
                 Novela vodního zákona má v případě sucha umožnit vydat zákaz, nebo omezení používání vody. A to v celé zemi nebo v konkrétních krajích.
                 24:59
                 Dřevěný kostel zabezpečený proti požárům
                  Dřevěný kostel v Řepištích na Frýdecko-Místecku začnou dělníci už od zítřka rekonstruovat. Opravy mají přijít na 11 milionů korun. Součástí bude zabezpečení proti požárům.
                  25:32
                  Pět let od požáru chaty Libušín
                   Přesně pět let uplynulo od požáru, který zničil historickou chatu Libušín architekta Dušana Jurkoviče na beskydských Pustevnách. Na místě spáleniště teď už stojí nová stavba.
                   27:46
                   Podvody s nabízením energií
                    Pět let platí zákon, který má chránit před podvodnými praktikami prodejců. Jenže ti ho obchází. Předváděcí akce se mění v podomní prodej, kde podvodníci nabízejí třeba změnu dodavatele energií.
                    31:07
                    Obchod s energiemi
                     Zákazníci by měli být v poslední době ostražití třeba u nabídek energií - přesněji u zajištění přechodu od jednoho dodavatele k druhému.
                     31:59
                     Obcházení zákazů podomního prodeje
                      Podvodníci vymýšlejí řadu způsobů, jak lidi ke změně přesvědčit. Naučili se třeba už i obcházet zákazy podomního prodeje, ke změnám smluv dávají dárky.
                      34:44
                      Oprava Svinovských mostů
                       Živý vstup redaktora ČT Tomáše Indreie.
                       36:04
                       Opravy silnic začínají dřív
                        Silnice po letošní zimě jsou poničené víc než v předchozích letech. Důvodem je častá změna počasí. Silničáři proto začali s opravami dřív.
                        37:26
                        Dodržování předepsané léčby
                         Jak zajistit to, aby léky skutečně léčily? Odpovědí je podle odborníků dobrá spolupráce s pacientem.
                         40:00
                         Mše k festivalu Mene Tekel
                          Mezinárodní festival proti totalitě Mene Tekel tradičně završila ekumenická bohoslužba za popravené, umučené a zemřelé politické vězně. Mši v katedrále svatého Víta sloužil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.
                          40:20
                          Poplatky za vstup do centra Benátek
                           Zavádění poplatků za vstup do centra Benátek provázejí zmatky. Radnice chce peníze vybírat už od léta, aby omezila masovou turistiku.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž49 minut
                           Další díl
                           4. března 2019

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                           19. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                           18. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                           17. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                           16. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           15. května

                           Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                           15. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           15. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám