Hlavní zpravodajská relace České televize. Souhrn nejdůležitějších událostí dne v ČR i ve světě

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Plán Schillerové na změnu odvodů

Ministryně financí Alena Schillerová dnes poprvé připustila, že velkou reformu daní a zdravotních odvodů zřejmě neprosadí.

Plán na změnu odvodů

Alena Schillerová zároveň v Otázkách Václava Moravce upozornila, že v případě krachu jejího návrhu vláda v tomto volebním období nezruší supehrubou mzdu vůbec. To by znamenalo, že víc než 4 milionům zaměstnanců neklesnou přímé daně.

Stěhování úřadů z Británie

Do Paříže se stěhuje Evropský orgán pro bankovnictví se 160 zaměstnanci, do Itálie už zamířil Orchestr mladých Evropské unie. A moderní londýnské kanceláře pro 900 úředníků zavřela i Evropská agentura pro léčivé přípravky.

Návrat islamistky ze Sýrie

Britka Shamima Begumová, která v patnácti letech odešla do Sýrie k Islámskému státu, by měla žít v Nizozemsku. Její holandský manžel, bývalý bojovník teroristické organizace, to řekl BBC.

Nezaměstnanost v lednu

Příští týden zveřejní úřad práce aktuální čísla nezaměstnanosti – odborníci očekávají, že bude podobná jako v lednu, kdy přesáhla tři procenta.

Zavedení bezdoplatkové zóny v Ústí nad Labem

Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové.

Spor o výši důchodů

Spor o výši důchodů v příštím roce pokračuje - ministryně Alena Schillerová v dnešních Otázkách Václava Moravce zopakovala, že podpoří takové navýšení, které plyne ze zákonné valorizace.

Výročí vstupu ČR do NATO

Česká republika si za devět dnů připomene dvacet let od vstupu do Severoatlantické aliance. Slavnostní akce při té příležitosti pořádají úřady i armáda. Podrobně se výročí bude věnovat i Česká televize.

Crew Dragon je ve vesmíru úspěšná

Testování kosmické lodi Crew Dragon jde zatím podle plánu. V poledne modul dosedl k Mezinárodní vesmírné stanici. Zhruba týden má zkoušet součinnost techniky, poté se vrátí zpět na Zemi.

Zkáza Dejvického divadla od pondělí na ČT1

Dejvické divadlo se zítra pustí do boje s vlastní zkázou. První z celkem šesti epizod seriálu režiséra Miroslava Krobota uvede Česká televize v pondělí večer na Jedničce.

Začátek kampaní před eurovolbami

Strany zahájily kampaně před květnovými volbami do Evropského parlamentu. Piráti na dnešní akci pro veřejnost zdůraznili, že chtějí chránit svobodu pohybu v Unii.

Začátek kampaní před eurovolbami

Z celkového počtu 705 zákonodárců bude Česko v Evropském parlamentu zastupovat 21 poslanců.

Požár v pražských Strašnicích

Pražští hasiči museli vysvobodit sedm lidí z obytného domu ve Strašnicích. Hořet začalo krátce po půlnoci, oheň zničil vybavení jednoho bytu a poškodil další.

Letecká záchranná služba se rozšiřovat nebude

Ani nová koncepce letecké záchranné služby od roku 2020 nepočítá se vznikem nových poboček. Špatně dostupná místa v příhraničí by mohli pokrýt záchranáři ze sousedních států.

Zákon o možném omezení používání vody

Novela vodního zákona má v případě sucha umožnit vydat zákaz, nebo omezení používání vody. A to v celé zemi nebo v konkrétních krajích.

Dřevěný kostel zabezpečený proti požárům

Dřevěný kostel v Řepištích na Frýdecko-Místecku začnou dělníci už od zítřka rekonstruovat. Opravy mají přijít na 11 milionů korun. Součástí bude zabezpečení proti požárům.

Pět let od požáru chaty Libušín

Přesně pět let uplynulo od požáru, který zničil historickou chatu Libušín architekta Dušana Jurkoviče na beskydských Pustevnách. Na místě spáleniště teď už stojí nová stavba.

Podvody s nabízením energií

Pět let platí zákon, který má chránit před podvodnými praktikami prodejců. Jenže ti ho obchází. Předváděcí akce se mění v podomní prodej, kde podvodníci nabízejí třeba změnu dodavatele energií.

Obchod s energiemi

Zákazníci by měli být v poslední době ostražití třeba u nabídek energií - přesněji u zajištění přechodu od jednoho dodavatele k druhému.

Obcházení zákazů podomního prodeje

Podvodníci vymýšlejí řadu způsobů, jak lidi ke změně přesvědčit. Naučili se třeba už i obcházet zákazy podomního prodeje, ke změnám smluv dávají dárky.

Oprava Svinovských mostů

Živý vstup redaktora ČT Tomáše Indreie.

Opravy silnic začínají dřív

Silnice po letošní zimě jsou poničené víc než v předchozích letech. Důvodem je častá změna počasí. Silničáři proto začali s opravami dřív.

Dodržování předepsané léčby

Jak zajistit to, aby léky skutečně léčily? Odpovědí je podle odborníků dobrá spolupráce s pacientem.

Mše k festivalu Mene Tekel

Mezinárodní festival proti totalitě Mene Tekel tradičně završila ekumenická bohoslužba za popravené, umučené a zemřelé politické vězně. Mši v katedrále svatého Víta sloužil pražský arcibiskup kardinál Dominik Duka.

Poplatky za vstup do centra Benátek

Zavádění poplatků za vstup do centra Benátek provázejí zmatky. Radnice chce peníze vybírat už od léta, aby omezila masovou turistiku.

Přehrát vše
Stopáž44 minut
Rok výroby 2019
 P ST AD HD