44 minut

2. března 2019

Obsah dílu

Headlines — Skončil sjezd ČSSD — Progamový manifest ČSSD — Odměněné vedení ČSSD — Nový místopředseda — Prezidentské volby na Slovensku — Chemický útok v Dúmě — Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví — Přezkoumání žádosti o azyl — Nebezpečný přejezd ve Studénce — Antisemitismus ve Francii — Migranti v Mexiku — Zájem o Národní muzeum — Festival proti totalitě — Podpora firem — Policie zadržela hledaného muže — Úrazy na horách — Masopustní průvod — Crew Dragon — Podezřelé šarže masa v Česku — Problémy polského masa — Nákupy v Polsku — Projevy salmonelózy — Železniční incident — Přehlednější registr dlužníků — Dozvuky schůzky Kim-Trump — Československý veterán v Izraeli — Ocenění hasiči — Norman Lovett v Praze

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Skončil sjezd ČSSD
   Volební sjezd sociální demokracie skončil. Staronový předseda strany Jan Hamáček uspěl u delegátů se svou představou o dalším směřování strany a taky o obsazení jejího vedení.
   01:26
   Progamový manifest ČSSD
    Delegáti na sjezdu ČSSD schválili programový manifest strany a zvolili nové předsednictvo.
    03:59
    Odměněné vedení ČSSD
     Předsednictvo ČSSD se výrazně obměnilo. Z původního složení nejužšího vedení zůstali jen dva.
     04:51
     Nový místopředseda
      Rozhovor s Ondřejem Veselým.
      07:19
      Prezidentské volby na Slovensku
       Přesně za dva týdny půjdou Slováci vybírat prezidenta. Ode dneška se v zemi nesmí zveřejňovat nové volební průzkumy. Šetření z uplynulého týdne dávají největší šance na postup do druhého kola právničce Zuzaně Čaputové.
       10:15
       Chemický útok v Dúmě
        Podle Mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní loni při útoku na syrskou Dúmu zabíjela látka obsahující chlor. Na území kontrolovaném povstalci zemřelo na 40 lidí.
        10:40
        Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví
         Další kontrola podezřelých smluv ve zdravotnictví. Stát teď zaměřil pozornost na kontrakty nemocnic a pojišťoven s bezpečnostními agenturami. Ministerstvo financí prověřuje zejména ten mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a agenturou Lenia.
         13:11
         Přezkoumání žádosti o azyl
          Čínská křesťanka, které české ministerstvo vnitra odmítlo udělit azyl, uspěla se žalobou proti takovému rozhodnutí. Podle soudu resort řádně nevyhodnotil její příběh, a bude proto muset rozhodovat znovu.
          13:29
          Nebezpečný přejezd ve Studénce
           Živý vstup Tomáše Indreie
           16:10
           Antisemitismus ve Francii
            Vandalové poničili památník ve Štrasburku, který označoval místo původní židovské synagogy. V září 1940 ji vypálili nacisté. Antisemitských činů ve Francii v posledních měsících přibývá.
            16:33
            Migranti v Mexiku
             Donald Trump zopakoval, že bude vetovat rezoluci Sněmovny reprezentantů, která blokuje prezidentem vyhlášený nouzový stav na hranici s Mexikem. Bílý dům jím chce zajistit peníze na stavbu zdi.
             18:53
             Zájem o Národní muzeum
              Před Národním muzeem se dnes opět tvořily fronty. Historická budova otevřela po měsíční přestávce včera. Vstupenku si koupilo několik tisíc lidí.
              19:16
              Festival proti totalitě
               Rekonstrukcí soudního procesu se sedláky z Olešnicka vyvrcholil festival proti totalitě Mene tekel. Studenti právnické fakulty oživili 66 let staré události, kdy StB nasadila mezi zemědělce svého agenta, který postřelil místního komunistického předáka.
               21:53
               Podpora firem
                Rekordní podpora malých a středních podniků - Českomoravská záruční a rozvojová banka jim loni poskytla v rámci záruk a úvěrů 12 a půl miliardy korun.
                23:42
                Policie zadržela hledaného muže
                 Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného muže. Osmatřicetiletý cizinec je podezřelý ze tří vražd. Zatykač na něj vydalo Maďarsko, Nizozemsko a Srbsko.
                 24:01
                 Úrazy na horách
                  Téměř šest a půl tisíc zásahů už v letošní zimní sezoně napočítala Horská služba. Většinou jde přitom o běžná zranění jako pohmožděniny nebo zlomeniny.
                  25:18
                  Masopustní průvod
                   Milevskem na Písecku dnes prošel největší masopustní průvod v Česku. Zapojilo se do něj 842 maškarních masek.
                   25:54
                   Crew Dragon
                    Spojené státy podnikly další krok, aby do vesmíru dokázaly znovu dopravovat astronauty vlastní kosmickou lodí. Dnes z floridského mysu Caneveral úspěšně odstartovala loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX.
                    27:57
                    Podezřelé šarže masa v Česku
                     Týden plný událostí kolem obchodu a kvality potravin. Veterináři odhalili další tuny polského masa z podezřelých šarží v Česku.
                     30:44
                     Problémy polského masa
                      Poslední vlnu debat o kvalitě dovážených surovin odstartovala reportáž jedné z polských televizí - koncem ledna informovala o podezřelých jatkách na východě země, o porážení nemocného dobytka nebo odřezávání zkažených kusů masa.
                      32:10
                      Nákupy v Polsku
                       Mnozí Češi se stále vydávají na nákup do Polska. Míří hlavně za levnějšími potravinami.
                       33:29
                       Projevy salmonelózy
                        Salmonelóza se typicky projevuje průjmem a zvracením. U většiny nemocných stačí, když mají klid na lůžku, nasadí dietu a pijí dost tekutin. Někdy je ale nutná hospitalizace.
                        35:33
                        Železniční incident
                         Další rychlík projel na červenou. Dopoledne u Smíchovského nádraží. Od srážky se servisní drezínou ho dělilo 37 metrů.
                         35:53
                         Přehlednější registr dlužníků
                          Centrální registr exekucí by se měl pro lidi zpřehlednit. Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že by teď na jednom místě soustředilo všechny klíčové informace, aby mohli dlužníci svoje závazky co nejrychleji řešit.
                          37:51
                          Dozvuky schůzky Kim-Trump
                           Kim Čong-un završil návštěvu Vietnamu a Donald Trump vysvětloval slova o mučení amerického studenta v KLDR.
                           38:50
                           Československý veterán v Izraeli
                            Českému historikovi se podařilo objevit v Izraeli další veterány československé armády z druhé světové války. Nejstaršímu Josefu Müllerovi je devadesát devět let.
                            41:04
                            Ocenění hasiči
                             Stříbrný Oscar pro pražské hasiče. Mezinárodní ocenění získali za loňský lednový zásah v hotelu v pražské Náplavní ulici.
                             41:28
                             Norman Lovett v Praze
                              Norman Lovett, představitel počítače Holly z kultovního seriálu Červený trpaslík je v Praze. Na festivalu sci-fi filmů Future Gate se setkal s fanoušky kultovního britského seriálu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. března 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž55 minut

                              12. června

                              Headlines — Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšeování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                              12. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              12. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              12. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              11. června

                              Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                              11. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              11. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              11. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              10. června

                              Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                              10. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              10. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              9. června

                              Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                              9. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              9. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              9. 6. 2024 na ČT24
                              Stopáž50 minut

                              8. června

                              Volby do EP v Česku — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Průběh voleb do Evropského parlamentu — Práce ve volební komisi — Účast u voleb do europarlamentu — Volby do Evropského parlamentu v Česku — Volby v obci s nejméně obyvateli — Sčítání hlasů a dohled nad výsledky — Volby a festival v Litomyšli — Spokojenost se členstvím v EU — Evropské volby na Slovensku — Místní referendum o stavbě továrny na baterie — Záchrana rukojmích — Útok na dánskou premiérku — Bouřky, kroupy a silný vítr v části Česka — RegioJet stáhl z provozu spací vozy — Pomoc vážně nemocným dětem — Ceny za kempování v Česku — Počet kempů v ČR — Proměny stanování v průběhu dekád — Glamping – komfortní kempování — Rozhovory prezidentů USA a Francie — Policie hledá svědky nehody — Spor o úklid soutěsky po požáru — Vězni nastudovali West Side Story — Zemřel autor prvního barevného snímku Země z povrchu Měsíce — Kafkův Proces v Divadle Kolowrat

                              8. 6. 2024 na ČT1
                              Stopáž50 minut

                              8. června

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              8. 6. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám