44 minut

2. března 2019

Obsah dílu

Headlines — Skončil sjezd ČSSD — Progamový manifest ČSSD — Odměněné vedení ČSSD — Nový místopředseda — Prezidentské volby na Slovensku — Chemický útok v Dúmě — Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví — Přezkoumání žádosti o azyl — Nebezpečný přejezd ve Studénce — Antisemitismus ve Francii — Migranti v Mexiku — Zájem o Národní muzeum — Festival proti totalitě — Podpora firem — Policie zadržela hledaného muže — Úrazy na horách — Masopustní průvod — Crew Dragon — Podezřelé šarže masa v Česku — Problémy polského masa — Nákupy v Polsku — Projevy salmonelózy — Železniční incident — Přehlednější registr dlužníků — Dozvuky schůzky Kim-Trump — Československý veterán v Izraeli — Ocenění hasiči — Norman Lovett v Praze

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Skončil sjezd ČSSD
   Volební sjezd sociální demokracie skončil. Staronový předseda strany Jan Hamáček uspěl u delegátů se svou představou o dalším směřování strany a taky o obsazení jejího vedení.
   01:26
   Progamový manifest ČSSD
    Delegáti na sjezdu ČSSD schválili programový manifest strany a zvolili nové předsednictvo.
    03:59
    Odměněné vedení ČSSD
     Předsednictvo ČSSD se výrazně obměnilo. Z původního složení nejužšího vedení zůstali jen dva.
     04:51
     Nový místopředseda
      Rozhovor s Ondřejem Veselým.
      07:19
      Prezidentské volby na Slovensku
       Přesně za dva týdny půjdou Slováci vybírat prezidenta. Ode dneška se v zemi nesmí zveřejňovat nové volební průzkumy. Šetření z uplynulého týdne dávají největší šance na postup do druhého kola právničce Zuzaně Čaputové.
       10:15
       Chemický útok v Dúmě
        Podle Mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní loni při útoku na syrskou Dúmu zabíjela látka obsahující chlor. Na území kontrolovaném povstalci zemřelo na 40 lidí.
        10:40
        Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví
         Další kontrola podezřelých smluv ve zdravotnictví. Stát teď zaměřil pozornost na kontrakty nemocnic a pojišťoven s bezpečnostními agenturami. Ministerstvo financí prověřuje zejména ten mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a agenturou Lenia.
         13:11
         Přezkoumání žádosti o azyl
          Čínská křesťanka, které české ministerstvo vnitra odmítlo udělit azyl, uspěla se žalobou proti takovému rozhodnutí. Podle soudu resort řádně nevyhodnotil její příběh, a bude proto muset rozhodovat znovu.
          13:29
          Nebezpečný přejezd ve Studénce
           Živý vstup Tomáše Indreie
           16:10
           Antisemitismus ve Francii
            Vandalové poničili památník ve Štrasburku, který označoval místo původní židovské synagogy. V září 1940 ji vypálili nacisté. Antisemitských činů ve Francii v posledních měsících přibývá.
            16:33
            Migranti v Mexiku
             Donald Trump zopakoval, že bude vetovat rezoluci Sněmovny reprezentantů, která blokuje prezidentem vyhlášený nouzový stav na hranici s Mexikem. Bílý dům jím chce zajistit peníze na stavbu zdi.
             18:53
             Zájem o Národní muzeum
              Před Národním muzeem se dnes opět tvořily fronty. Historická budova otevřela po měsíční přestávce včera. Vstupenku si koupilo několik tisíc lidí.
              19:16
              Festival proti totalitě
               Rekonstrukcí soudního procesu se sedláky z Olešnicka vyvrcholil festival proti totalitě Mene tekel. Studenti právnické fakulty oživili 66 let staré události, kdy StB nasadila mezi zemědělce svého agenta, který postřelil místního komunistického předáka.
               21:53
               Podpora firem
                Rekordní podpora malých a středních podniků - Českomoravská záruční a rozvojová banka jim loni poskytla v rámci záruk a úvěrů 12 a půl miliardy korun.
                23:42
                Policie zadržela hledaného muže
                 Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného muže. Osmatřicetiletý cizinec je podezřelý ze tří vražd. Zatykač na něj vydalo Maďarsko, Nizozemsko a Srbsko.
                 24:01
                 Úrazy na horách
                  Téměř šest a půl tisíc zásahů už v letošní zimní sezoně napočítala Horská služba. Většinou jde přitom o běžná zranění jako pohmožděniny nebo zlomeniny.
                  25:18
                  Masopustní průvod
                   Milevskem na Písecku dnes prošel největší masopustní průvod v Česku. Zapojilo se do něj 842 maškarních masek.
                   25:54
                   Crew Dragon
                    Spojené státy podnikly další krok, aby do vesmíru dokázaly znovu dopravovat astronauty vlastní kosmickou lodí. Dnes z floridského mysu Caneveral úspěšně odstartovala loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX.
                    27:57
                    Podezřelé šarže masa v Česku
                     Týden plný událostí kolem obchodu a kvality potravin. Veterináři odhalili další tuny polského masa z podezřelých šarží v Česku.
                     30:44
                     Problémy polského masa
                      Poslední vlnu debat o kvalitě dovážených surovin odstartovala reportáž jedné z polských televizí - koncem ledna informovala o podezřelých jatkách na východě země, o porážení nemocného dobytka nebo odřezávání zkažených kusů masa.
                      32:10
                      Nákupy v Polsku
                       Mnozí Češi se stále vydávají na nákup do Polska. Míří hlavně za levnějšími potravinami.
                       33:29
                       Projevy salmonelózy
                        Salmonelóza se typicky projevuje průjmem a zvracením. U většiny nemocných stačí, když mají klid na lůžku, nasadí dietu a pijí dost tekutin. Někdy je ale nutná hospitalizace.
                        35:33
                        Železniční incident
                         Další rychlík projel na červenou. Dopoledne u Smíchovského nádraží. Od srážky se servisní drezínou ho dělilo 37 metrů.
                         35:53
                         Přehlednější registr dlužníků
                          Centrální registr exekucí by se měl pro lidi zpřehlednit. Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že by teď na jednom místě soustředilo všechny klíčové informace, aby mohli dlužníci svoje závazky co nejrychleji řešit.
                          37:51
                          Dozvuky schůzky Kim-Trump
                           Kim Čong-un završil návštěvu Vietnamu a Donald Trump vysvětloval slova o mučení amerického studenta v KLDR.
                           38:50
                           Československý veterán v Izraeli
                            Českému historikovi se podařilo objevit v Izraeli další veterány československé armády z druhé světové války. Nejstaršímu Josefu Müllerovi je devadesát devět let.
                            41:04
                            Ocenění hasiči
                             Stříbrný Oscar pro pražské hasiče. Mezinárodní ocenění získali za loňský lednový zásah v hotelu v pražské Náplavní ulici.
                             41:28
                             Norman Lovett v Praze
                              Norman Lovett, představitel počítače Holly z kultovního seriálu Červený trpaslík je v Praze. Na festivalu sci-fi filmů Future Gate se setkal s fanoušky kultovního britského seriálu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. března 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž56 minut

                              18. dubna

                              Headlines — Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalixace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia litera

                              18. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž56 minut

                              18. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              18. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              17. dubna

                              Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                              17. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              17. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              17. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              16. dubna

                              Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                              16. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              16. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              16. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž55 minut

                              15. dubna

                              Premiéra Fialu čeká jednání v Bílém domě — Ekonomická spolupráce USA a ČR — Schůzka Bidena s Fialou — Dar pro prezidenta Bidena — Odbory chystají protesty proti vládě — Rozdíly v příjmech mezi ženami a muži — Rezignace libereckého náměstka — Inscenace Štíři z února — Následky íránského útoku na Izrael — Dopady útoku — Tenisový svaz má vrátit dotace — Přípravy nového ročníku StarDance — Šíření černého kašle — Výhrady Evropské komise ke krokům slovenské vlády — Péče o lidi s poruchou autistického spektra — Plán na stavbu kasina v Chráštanech — Občané chtějí referendum o kasinu — Hazard v Česku — Soud s americkým exprezidentem Trumpem — Stížnosti na dristribuci léků — Výuka autoškoly ve virtuální realitě — Oprava historické kašny v Táboře — Vloupání do domů — Lužní lesy pod ochranou CHKO — Rvačka v gruzínském parlamentu — Pět let od požáru katedrály Notre-Dame — Koncert Collegia 1704

                              15. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž55 minut

                              15. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              15. 4. 2024 na ČT24
                              Stopáž49 minut

                              14. dubna

                              Krize na Blízkém východě — Íránský útok na Izrael — Eskalace napětí — Reakce z Blízkého východu a USA — Situace Čechů v Izraeli — Íránský útok odsoudili i čeští politici — Reakce premiéra Fialy — Petr Fiala na cestě do USA — Program cesty — Očekávání od návštěvy premiéra v USA — Fialova návštěva v Bílém domě — Vrácené peníze za léky — Ochranný limit na doplatky za léky — ANO a SPD — Volební model — Dva muže zranil na Slovensku medvěd — Nadprůměrně teplý víkend — Počasí a úspory na vytápění — Agresivita a fyzické napadání na ulicích — Agresivní chování — Výtržnictví — Agresivita v nemocnicích — Základní sleva na poplatníka — Útoky na Ukrajině — Mezinárodní legie na Ukrajině — Jarní potravinová sbírka — Candáti v Lipně bojují o přežití — Etický kodex ve sportu — Muzeum ve Studenci na Třebíčsku — Digitalizované sbírky Národní knihovny

                              14. 4. 2024 na ČT1
                              Stopáž49 minut

                              14. dubna

                              Znakový jazyk a skryté titulky

                              14. 4. 2024 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám