44 minut

2. březen 2019

Obsah dílu

Headlines — Skončil sjezd ČSSD — Progamový manifest ČSSD — Odměněné vedení ČSSD — Nový místopředseda — Prezidentské volby na Slovensku — Chemický útok v Dúmě — Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví — Přezkoumání žádosti o azyl — Nebezpečný přejezd ve Studénce — Antisemitismus ve Francii — Migranti v Mexiku — Zájem o Národní muzeum — Festival proti totalitě — Podpora firem — Policie zadržela hledaného muže — Úrazy na horách — Masopustní průvod — Crew Dragon — Podezřelé šarže masa v Česku — Problémy polského masa — Nákupy v Polsku — Projevy salmonelózy — Železniční incident — Přehlednější registr dlužníků — Dozvuky schůzky Kim-Trump — Československý veterán v Izraeli — Ocenění hasiči — Norman Lovett v Praze

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:41
  Skončil sjezd ČSSD
   Volební sjezd sociální demokracie skončil. Staronový předseda strany Jan Hamáček uspěl u delegátů se svou představou o dalším směřování strany a taky o obsazení jejího vedení.
   01:26
   Progamový manifest ČSSD
    Delegáti na sjezdu ČSSD schválili programový manifest strany a zvolili nové předsednictvo.
    03:59
    Odměněné vedení ČSSD
     Předsednictvo ČSSD se výrazně obměnilo. Z původního složení nejužšího vedení zůstali jen dva.
     04:51
     Nový místopředseda
      Rozhovor s Ondřejem Veselým.
      07:19
      Prezidentské volby na Slovensku
       Přesně za dva týdny půjdou Slováci vybírat prezidenta. Ode dneška se v zemi nesmí zveřejňovat nové volební průzkumy. Šetření z uplynulého týdne dávají největší šance na postup do druhého kola právničce Zuzaně Čaputové.
       10:15
       Chemický útok v Dúmě
        Podle Mezinárodní organizace pro zákaz chemických zbraní loni při útoku na syrskou Dúmu zabíjela látka obsahující chlor. Na území kontrolovaném povstalci zemřelo na 40 lidí.
        10:40
        Podezřelé smlouvy ve zdravotnictví
         Další kontrola podezřelých smluv ve zdravotnictví. Stát teď zaměřil pozornost na kontrakty nemocnic a pojišťoven s bezpečnostními agenturami. Ministerstvo financí prověřuje zejména ten mezi Všeobecnou zdravotní pojišťovnou a agenturou Lenia.
         13:11
         Přezkoumání žádosti o azyl
          Čínská křesťanka, které české ministerstvo vnitra odmítlo udělit azyl, uspěla se žalobou proti takovému rozhodnutí. Podle soudu resort řádně nevyhodnotil její příběh, a bude proto muset rozhodovat znovu.
          13:29
          Nebezpečný přejezd ve Studénce
           Živý vstup Tomáše Indreie
           16:10
           Antisemitismus ve Francii
            Vandalové poničili památník ve Štrasburku, který označoval místo původní židovské synagogy. V září 1940 ji vypálili nacisté. Antisemitských činů ve Francii v posledních měsících přibývá.
            16:33
            Migranti v Mexiku
             Donald Trump zopakoval, že bude vetovat rezoluci Sněmovny reprezentantů, která blokuje prezidentem vyhlášený nouzový stav na hranici s Mexikem. Bílý dům jím chce zajistit peníze na stavbu zdi.
             18:53
             Zájem o Národní muzeum
              Před Národním muzeem se dnes opět tvořily fronty. Historická budova otevřela po měsíční přestávce včera. Vstupenku si koupilo několik tisíc lidí.
              19:16
              Festival proti totalitě
               Rekonstrukcí soudního procesu se sedláky z Olešnicka vyvrcholil festival proti totalitě Mene tekel. Studenti právnické fakulty oživili 66 let staré události, kdy StB nasadila mezi zemědělce svého agenta, který postřelil místního komunistického předáka.
               21:53
               Podpora firem
                Rekordní podpora malých a středních podniků - Českomoravská záruční a rozvojová banka jim loni poskytla v rámci záruk a úvěrů 12 a půl miliardy korun.
                23:42
                Policie zadržela hledaného muže
                 Čeští policisté zadrželi mezinárodně hledaného muže. Osmatřicetiletý cizinec je podezřelý ze tří vražd. Zatykač na něj vydalo Maďarsko, Nizozemsko a Srbsko.
                 24:01
                 Úrazy na horách
                  Téměř šest a půl tisíc zásahů už v letošní zimní sezoně napočítala Horská služba. Většinou jde přitom o běžná zranění jako pohmožděniny nebo zlomeniny.
                  25:18
                  Masopustní průvod
                   Milevskem na Písecku dnes prošel největší masopustní průvod v Česku. Zapojilo se do něj 842 maškarních masek.
                   25:54
                   Crew Dragon
                    Spojené státy podnikly další krok, aby do vesmíru dokázaly znovu dopravovat astronauty vlastní kosmickou lodí. Dnes z floridského mysu Caneveral úspěšně odstartovala loď Crew Dragon soukromé společnosti SpaceX.
                    27:57
                    Podezřelé šarže masa v Česku
                     Týden plný událostí kolem obchodu a kvality potravin. Veterináři odhalili další tuny polského masa z podezřelých šarží v Česku.
                     30:44
                     Problémy polského masa
                      Poslední vlnu debat o kvalitě dovážených surovin odstartovala reportáž jedné z polských televizí - koncem ledna informovala o podezřelých jatkách na východě země, o porážení nemocného dobytka nebo odřezávání zkažených kusů masa.
                      32:10
                      Nákupy v Polsku
                       Mnozí Češi se stále vydávají na nákup do Polska. Míří hlavně za levnějšími potravinami.
                       33:29
                       Projevy salmonelózy
                        Salmonelóza se typicky projevuje průjmem a zvracením. U většiny nemocných stačí, když mají klid na lůžku, nasadí dietu a pijí dost tekutin. Někdy je ale nutná hospitalizace.
                        35:33
                        Železniční incident
                         Další rychlík projel na červenou. Dopoledne u Smíchovského nádraží. Od srážky se servisní drezínou ho dělilo 37 metrů.
                         35:53
                         Přehlednější registr dlužníků
                          Centrální registr exekucí by se měl pro lidi zpřehlednit. Ministerstvo spravedlnosti plánuje, že by teď na jednom místě soustředilo všechny klíčové informace, aby mohli dlužníci svoje závazky co nejrychleji řešit.
                          37:51
                          Dozvuky schůzky Kim-Trump
                           Kim Čong-un završil návštěvu Vietnamu a Donald Trump vysvětloval slova o mučení amerického studenta v KLDR.
                           38:50
                           Československý veterán v Izraeli
                            Českému historikovi se podařilo objevit v Izraeli další veterány československé armády z druhé světové války. Nejstaršímu Josefu Müllerovi je devadesát devět let.
                            41:04
                            Ocenění hasiči
                             Stříbrný Oscar pro pražské hasiče. Mezinárodní ocenění získali za loňský lednový zásah v hotelu v pražské Náplavní ulici.
                             41:28
                             Norman Lovett v Praze
                              Norman Lovett, představitel počítače Holly z kultovního seriálu Červený trpaslík je v Praze. Na festivalu sci-fi filmů Future Gate se setkal s fanoušky kultovního britského seriálu.
                              Přehrát celé video
                              Stopáž44 minut
                              Další díl
                              3. březen 2019

                              Přehled dílů

                              Stopáž54 minut

                              11. srpen

                              Headlines — Dodávky ropy do Česka — Původ dovážené ropy — Další finanční pomoc Ukrajině — Útok na věznici v Olenivce — Situace v Záporožské elektrárně — Makroekonomická prognóza ČBA — Kontakty Mlejnka s Redlem — USA obvinily Íránce z plánování atentátu na Johna Boltona — Řešení energetické krize v Německu — Galerie přijdou o peníze — Žádost o přídavek na dítě — Stíhání Kateřiny Valachové — Participativní rozpočet Brna — Návrat obyvatel Hřenska — Předpověď počasí na příští dny — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích — Správa železnic chystá změny — Kritická místa na českých koridorech — Šíření covidu-19 v Číně — KLDR ohlásila vítězství nad covidem-19 — Trest pro Oldřicha Kostifála — Novela státního rozpočtu — Problém s nedokončenými stavbami — Rozsáhlý požár u Bordeaux — Soud kvůli 20 rupiím — Komunální volby 2022 — Trest za pálení duhové vlajky — Letošní sklizeň — Mítink Andreje Babiše v Ústí nad Labem doprovází potyčky — Začal festival Maraton hudby Brno

                              11. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              11. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              11. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Headlines — Inflace dosáhla 17,5 procenta — Ceny v Česku dál rostou — Vývoj meziroční inflace — Vysoká inflace v Německu — Výbuchy na letecké základně na Krymu — Rusko verbuje do války na Ukrajině vězně — Situace v Záporožské elektrárně — Kontakty Mlejnka s Redlem budou řešit poslanci — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Senát schválil členství Finska a Švédska v NATO — Dodávky ropy ropovodem Družba — Družbou znovu proudí ropa — Začíná festival Letní Letná — Razie v sídle exprezidenta Trumpa — Senát schválil širší možnosti pro uvalování sankcí — Ministerstvo obrany prodává řopíky — Úrazů na českých horách přibývá — Ceny v Česku rostou — Zdražování v Česku — Výbava pro kojence podraží — Mimořádná schůze Poslanecké sněmovny — Stav sucha v Česku — Jak půda zadržuje vodu — Ekonom dostal osm let za zpronevěru — Skončila vojenská cvičení kolem Tchaj-wanu — Další trhlina v izraelsko-ruských vztazích — Lihová kauza Radka Březiny — Nejstarší hradby v Havlíčkově Brodě — Stříbrná medaile pro ukrajinského velvyslance — Svatovavřinecká pouť na Sněžku — Senát potvrdil zákaz jednorázových plastů — Běluhu uvázlou v Seině museli veterináři utratit

                              10. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              10. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              10. 8. 2022 na ČT24
                              Stopáž54 minut

                              9. srpen

                              Headlines — Výrazný růst zisku ČEZ — Čisté zisky bank v 1. pololetí — Čisté zisky bank — Jižní částí Družby neteče ropa — Vývoj války na Ukrajině — Situace na jihu Ukrajiny — Vrchní státní zastupitelství prověří případ reklamy na Čapím hnízdě — Nedostatek hasičů na kontrolu Českého Švýcarska — Zásah FBI v Trumpově rezidenci — Nové sídlo Památníku národního písemnictví — Zemřela Olivia Newton-Johnová — ČNB se snaží udržet českou měnu silnou — Dohady o navýšení minimální mzdy — Pravidla pro úsporu energie ve Španělsku — Klienti H-Systemu budou opět platit — Následky povodní 2002 — Zahraniční turisté v Česku — Cestovní ruch v Praze — Turecko pátrá po nerostném bohatství — Stavba tunelu Pohůrka na D3 se protahuje — Lesy ničí sucho a kůrovec — Lék proti covidu Paxlovid na Slovensku — Posudek na nástřiky v prostějovských školách — Čínské vojenské cvičení u Tchaj-wanu pokračuje — Rekonstrukce rozhledny na Rýdově kopci se odkládá — Neukáznění majitelé karavanů znečišťují Moravský kras — Středoevropské skautské jamboree — BMW u Sokolova zahájilo testování — Akademie Václava Hudečka pro mladé houslisty

                              9. 8. 2022 na ČT1
                              Stopáž54 minut

                              9. srpen

                              Ve znakovém jazyce

                              9. 8. 2022 na ČT24

                              Události na sociálních sítích

                              Napište nám