48 minut

7. prosince 2018

Část: 17. listopad Mezinárodním dnem studentstva?

Obsah dílu

Politické reakce na výroky Miloše Zemana o BIS — Reakce prezidenta na zprávu kontrarozvědky — Spory mezi prezidentem a BIS — Prezidentův kontroverzní výrok o BIS — Nová šéfka CDU — Hospodářství Česka — Nová jména v týmu Donalda Trumpa — Obavy z nových nepokojů — Zkušební provoz v tunelu u Ejpovic — Změny v jízdních řádech — Osudy odbojářů ze skupiny Světlana — Ministr zahraničí Slovenska zůstává ve funkci — Víc peněz na domácí péči — Úmyslně zapálená farma — Pátrání po příčině hromadné otravy krve — Záchrana otužilců ze Sněžky — Bezpečnostní opatření na čerpacích stanicích — 100 let hradní stráže — Proměny Hradní stráže — Osobní stráže panovníků a prezidentů — Vzpomínky nejstaršího příslušníka stráže — 17. listopad Mezinárodním dnem studentstva? — Dopad brexitu na zdravotnictví — Stav zadržených ukrajinských námořníků — Staronové vedení Asociace krajů — Výroční zpráva o závislostech — Nedostatek nájemních bytů — Tunely teroristů z Hizballáhu — Šéf ČT ve vedení EBU — Demolice ústecké ulice hrůzy

Části dílu

00:35
Politické reakce na výroky Miloše Zemana o BIS
  Nebývalá shoda vládních i opozičních stran, s výjimkou komunistů. Politici se vesměs ohradili proti výrokům Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě. Civilní kontrarozvědka je podle včerejšího vyjádření prezidenta neschopná.
  01:21
  Reakce prezidenta na zprávu kontrarozvědky
   Zemanova kritika je reakcí na zprávu o činnosti BIS v loňském roce. Kontrarozvědka v ní píše, že v Česku sílí aktivity ruských a čínských tajných služeb.
   04:23
   Spory mezi prezidentem a BIS
    Jedním z rozporů mezi prezidentem a bezpečnostní informační službou je právě kauza novičok. Vše začalo v březnu tohoto roku otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery touto nervově paralytickou látkou.
    05:09
    Prezidentův kontroverzní výrok o BIS
     Hostem Událostí je Pavel Bělobrádek, Pavel Bělobrádek, šéf komise pro kontrolu BIS a předseda KDU-ČSL.
     07:39
     Nová šéfka CDU
      Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
      11:40
      Hospodářství Česka
       Českému průmyslu i stavebnictví se daří. Průmyslová výroba v říjnu podle Českého statistického úřadu meziročně vzrostla o necelých sedm procent. K výsledku přispěla téměř všechna odvětví.
       14:01
       Nová jména v týmu Donalda Trumpa
        Spojené státy nově zastupuje v OSN Heather Nauertová, dosavadní mluvčí americké diplomacie. A mění se i vedení ministerstva spravedlnosti.
        14:29
        Obavy z nových nepokojů
         Známé obchodní domy a památky v centru Paříže zůstanou v sobotu zavřené – kvůli obavám z nových nepokojů. Navzdory ústupkům vlády svolalo hnutí žlutých vest už po čtvrté demonstrace po celé zemi.
         16:37
         Zkušební provoz v tunelu u Ejpovic
          Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.
          17:42
          Změny v jízdních řádech
           Od neděle se výrazně omezí provoz na brněnském hlavním nádraží – z pěti set obvyklých vlaků sem bude jezdit jen 150. Výluka potrvá rok - po dobu opravy mostů a zabezpečovacího zařízení.
           18:18
           Osudy odbojářů ze skupiny Světlana
            Statečnost a přesvědčení, ale také velká tragédie. Tak by se dal shrnout osud členů odbojové organizace Světlana. Jeden z nejdůležitějších příběhů protikomunistického odporu přibližuje výstava Případ Světlana.
            20:43
            Ministr zahraničí Slovenska zůstává ve funkci
             Slovenský ministr zahraničí chce zůstat ve funkci. Demisi si rozmyslel potom, co mu premiér Pellegrini a stranický šéf Fico zaručili prozápadní orientaci Slovenska. S odmítnutím migračního paktu, kvůli kterému rezignoval, ale dál nesouhlasí.
             21:23
             Víc peněz na domácí péči
              Příspěvek na domácí péči pro lidi s nejtěžším postižením by měl od ledna stoupnout o 6 tisíc korun na 19 200. Sněmovna tak podpořila senátní novelu. Zároveň počítá i s navýšením ve třetím stupni s těžkým postižením.
              23:43
              Úmyslně zapálená farma
               Farmu Apolenka u Pardubic někdo zapálil úmyslně, zjistili vyšetřovatelé.
               24:13
               Pátrání po příčině hromadné otravy krve
                Zdravotní stav lidí s otravou krve se zlepšuje. Libereckou nemocnici dnes opustila další pacientka, ostatní čtyři ještě na návrat domů čekají. Žena umístěná na oddělení ARO stále zůstává ve vážném stavu.
                25:30
                Záchrana otužilců ze Sněžky
                 Málem tragicky skončil pokus těchto otužilců o zdolání Sněžky. Polská horská služba musela pod vrcholem zachránit sedm podchlazených lidí. Do terénu vyrazili s krátkými rukávy a v šortkách, teplé oblečení neměli ani v baťozích.
                 25:56
                 Bezpečnostní opatření na čerpacích stanicích
                  Dvojice pachatelů, která v pondělí brzy ráno zavraždila prodavačku na čerpací stanici v Nelahozevsi, stále uniká. Štáby České televize v noci na dnešek natáčeli u benzinových pump v různých krajích republiky.
                  27:41
                  100 let hradní stráže
                   Přesně sto let – tak dlouho už členové Hradní stráže hlídají brány pražského hradu. Dohromady jich je sedm set.
                   29:27
                   Proměny Hradní stráže
                    Jednotku v počátcích tvořilo zhruba 170 mužů. Na ostraze Hradu se podíleli i členové Sokola.
                    32:02
                    Osobní stráže panovníků a prezidentů
                     Teď pohled za hranice: asi nejslavnější stráž je ta britská – královnina. Červené uniformy s chlupatými čepicemi nosili strážci monarchů už v 17. století. Stejnokroj se prakticky nezměnil – jen čepice už se nevyrábí z medvědů baribalů, ale umělých látek.
                     33:31
                     Vzpomínky nejstaršího příslušníka stráže
                      Po druhé světové válce se nakrátko Hradní stráž vrátila k prvorepublikovým kořenům. Právě v tu dobu u ní sloužil i nejstarší žijící příslušník. Jiří Tomeš za čtyři dny oslaví pětadevadesáté narozeniny.
                      35:51
                      17. listopad Mezinárodním dnem studentstva?
                       Poslanci schválili – i přes odpor pravice - doplnění názvu svátku 17. listopadu, tedy Dne boje za svobodu a demokracii. Připomínat by se mohl i jako Mezinárodní den studentstva.
                       36:08
                       Dopad brexitu na zdravotnictví
                        Britský ministr zdravotnictví dnes oznámil, že v případě krizového scénáře - tedy brexitu bez dohody příští rok na jaře - budou mít prioritu dodávky léčiv. Spojené království dováží měsíčně z Evropské unie 37 milionů balení léků.
                        38:40
                        Stav zadržených ukrajinských námořníků
                         Rusko se odmítá bavit o osudu stíhaných ukrajinských námořníků předtím, než skončí soudní proces. Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova jsou muži zdravotně v pořádku a mají k nim přístup ukrajinské úřady.
                         39:02
                         Staronové vedení Asociace krajů
                          Asociaci krajů nadále povede hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Původně zvažovala, že se už nebude o post kvůli kumulaci funkcí ucházet.
                          41:06
                          Výroční zpráva o závislostech
                           V Česku loni ubylo pravidelných kuřáků, přesto si cigaretu denně zapálily zhruba dva miliony lidí. Nelegální drogy užívá už 48 tisíc – o tisíc víc než před dvěma roky.
                           41:37
                           Nedostatek nájemních bytů
                            Česko potřebuje víc nájemním bytů. Při jejich stavbě by měly obce podle Sdružení pro ochranu nájemníků využívat víc unijních dotací. Třeba Praha by potřebovala asi 110 tisíc finančně dostupných nájemných bytů.
                            42:20
                            Tunely teroristů z Hizballáhu
                             Spojené státy a jejich spojenci nedokázali v OSN prosadit rezoluci, která odsuzovala hnutí Hamas za útoky proti Izraeli. Pro usnesení nehlasovala ani polovina členských států.
                             44:33
                             Šéf ČT ve vedení EBU
                              Valná hromada Evropské vysílací unie zvolila do nejvyššího vedení organizace generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Půjde o jeho třetí mandát a ve Výkonném výboru bude působit až do roku 2020.
                              45:15
                              Demolice ústecké ulice hrůzy
                               V Ústí nad Labem začala demolice ulice Na Nivách, často označovaná jako ulice hrůzy. Zdevastované domy, postavené na počátku minulého století, by měly do 4 měsíců zmizet.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž45 minut
                               Další díl
                               8. prosince 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Headlines — Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve střuktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                               21. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               21. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               21. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                               20. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               20. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               20. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                               19. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               19. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                               18. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               18. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                               17. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám