48 minut

7. prosince 2018

Část: Hospodářství Česka

Obsah dílu

Politické reakce na výroky Miloše Zemana o BIS — Reakce prezidenta na zprávu kontrarozvědky — Spory mezi prezidentem a BIS — Prezidentův kontroverzní výrok o BIS — Nová šéfka CDU — Hospodářství Česka — Nová jména v týmu Donalda Trumpa — Obavy z nových nepokojů — Zkušební provoz v tunelu u Ejpovic — Změny v jízdních řádech — Osudy odbojářů ze skupiny Světlana — Ministr zahraničí Slovenska zůstává ve funkci — Víc peněz na domácí péči — Úmyslně zapálená farma — Pátrání po příčině hromadné otravy krve — Záchrana otužilců ze Sněžky — Bezpečnostní opatření na čerpacích stanicích — 100 let hradní stráže — Proměny Hradní stráže — Osobní stráže panovníků a prezidentů — Vzpomínky nejstaršího příslušníka stráže — 17. listopad Mezinárodním dnem studentstva? — Dopad brexitu na zdravotnictví — Stav zadržených ukrajinských námořníků — Staronové vedení Asociace krajů — Výroční zpráva o závislostech — Nedostatek nájemních bytů — Tunely teroristů z Hizballáhu — Šéf ČT ve vedení EBU — Demolice ústecké ulice hrůzy

Části dílu

00:35
Politické reakce na výroky Miloše Zemana o BIS
  Nebývalá shoda vládních i opozičních stran, s výjimkou komunistů. Politici se vesměs ohradili proti výrokům Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě. Civilní kontrarozvědka je podle včerejšího vyjádření prezidenta neschopná.
  01:21
  Reakce prezidenta na zprávu kontrarozvědky
   Zemanova kritika je reakcí na zprávu o činnosti BIS v loňském roce. Kontrarozvědka v ní píše, že v Česku sílí aktivity ruských a čínských tajných služeb.
   04:23
   Spory mezi prezidentem a BIS
    Jedním z rozporů mezi prezidentem a bezpečnostní informační službou je právě kauza novičok. Vše začalo v březnu tohoto roku otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery touto nervově paralytickou látkou.
    05:09
    Prezidentův kontroverzní výrok o BIS
     Hostem Událostí je Pavel Bělobrádek, Pavel Bělobrádek, šéf komise pro kontrolu BIS a předseda KDU-ČSL.
     07:39
     Nová šéfka CDU
      Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
      11:40
      Hospodářství Česka
       Českému průmyslu i stavebnictví se daří. Průmyslová výroba v říjnu podle Českého statistického úřadu meziročně vzrostla o necelých sedm procent. K výsledku přispěla téměř všechna odvětví.
       14:01
       Nová jména v týmu Donalda Trumpa
        Spojené státy nově zastupuje v OSN Heather Nauertová, dosavadní mluvčí americké diplomacie. A mění se i vedení ministerstva spravedlnosti.
        14:29
        Obavy z nových nepokojů
         Známé obchodní domy a památky v centru Paříže zůstanou v sobotu zavřené – kvůli obavám z nových nepokojů. Navzdory ústupkům vlády svolalo hnutí žlutých vest už po čtvrté demonstrace po celé zemi.
         16:37
         Zkušební provoz v tunelu u Ejpovic
          Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.
          17:42
          Změny v jízdních řádech
           Od neděle se výrazně omezí provoz na brněnském hlavním nádraží – z pěti set obvyklých vlaků sem bude jezdit jen 150. Výluka potrvá rok - po dobu opravy mostů a zabezpečovacího zařízení.
           18:18
           Osudy odbojářů ze skupiny Světlana
            Statečnost a přesvědčení, ale také velká tragédie. Tak by se dal shrnout osud členů odbojové organizace Světlana. Jeden z nejdůležitějších příběhů protikomunistického odporu přibližuje výstava Případ Světlana.
            20:43
            Ministr zahraničí Slovenska zůstává ve funkci
             Slovenský ministr zahraničí chce zůstat ve funkci. Demisi si rozmyslel potom, co mu premiér Pellegrini a stranický šéf Fico zaručili prozápadní orientaci Slovenska. S odmítnutím migračního paktu, kvůli kterému rezignoval, ale dál nesouhlasí.
             21:23
             Víc peněz na domácí péči
              Příspěvek na domácí péči pro lidi s nejtěžším postižením by měl od ledna stoupnout o 6 tisíc korun na 19 200. Sněmovna tak podpořila senátní novelu. Zároveň počítá i s navýšením ve třetím stupni s těžkým postižením.
              23:43
              Úmyslně zapálená farma
               Farmu Apolenka u Pardubic někdo zapálil úmyslně, zjistili vyšetřovatelé.
               24:13
               Pátrání po příčině hromadné otravy krve
                Zdravotní stav lidí s otravou krve se zlepšuje. Libereckou nemocnici dnes opustila další pacientka, ostatní čtyři ještě na návrat domů čekají. Žena umístěná na oddělení ARO stále zůstává ve vážném stavu.
                25:30
                Záchrana otužilců ze Sněžky
                 Málem tragicky skončil pokus těchto otužilců o zdolání Sněžky. Polská horská služba musela pod vrcholem zachránit sedm podchlazených lidí. Do terénu vyrazili s krátkými rukávy a v šortkách, teplé oblečení neměli ani v baťozích.
                 25:56
                 Bezpečnostní opatření na čerpacích stanicích
                  Dvojice pachatelů, která v pondělí brzy ráno zavraždila prodavačku na čerpací stanici v Nelahozevsi, stále uniká. Štáby České televize v noci na dnešek natáčeli u benzinových pump v různých krajích republiky.
                  27:41
                  100 let hradní stráže
                   Přesně sto let – tak dlouho už členové Hradní stráže hlídají brány pražského hradu. Dohromady jich je sedm set.
                   29:27
                   Proměny Hradní stráže
                    Jednotku v počátcích tvořilo zhruba 170 mužů. Na ostraze Hradu se podíleli i členové Sokola.
                    32:02
                    Osobní stráže panovníků a prezidentů
                     Teď pohled za hranice: asi nejslavnější stráž je ta britská – královnina. Červené uniformy s chlupatými čepicemi nosili strážci monarchů už v 17. století. Stejnokroj se prakticky nezměnil – jen čepice už se nevyrábí z medvědů baribalů, ale umělých látek.
                     33:31
                     Vzpomínky nejstaršího příslušníka stráže
                      Po druhé světové válce se nakrátko Hradní stráž vrátila k prvorepublikovým kořenům. Právě v tu dobu u ní sloužil i nejstarší žijící příslušník. Jiří Tomeš za čtyři dny oslaví pětadevadesáté narozeniny.
                      35:51
                      17. listopad Mezinárodním dnem studentstva?
                       Poslanci schválili – i přes odpor pravice - doplnění názvu svátku 17. listopadu, tedy Dne boje za svobodu a demokracii. Připomínat by se mohl i jako Mezinárodní den studentstva.
                       36:08
                       Dopad brexitu na zdravotnictví
                        Britský ministr zdravotnictví dnes oznámil, že v případě krizového scénáře - tedy brexitu bez dohody příští rok na jaře - budou mít prioritu dodávky léčiv. Spojené království dováží měsíčně z Evropské unie 37 milionů balení léků.
                        38:40
                        Stav zadržených ukrajinských námořníků
                         Rusko se odmítá bavit o osudu stíhaných ukrajinských námořníků předtím, než skončí soudní proces. Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova jsou muži zdravotně v pořádku a mají k nim přístup ukrajinské úřady.
                         39:02
                         Staronové vedení Asociace krajů
                          Asociaci krajů nadále povede hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Původně zvažovala, že se už nebude o post kvůli kumulaci funkcí ucházet.
                          41:06
                          Výroční zpráva o závislostech
                           V Česku loni ubylo pravidelných kuřáků, přesto si cigaretu denně zapálily zhruba dva miliony lidí. Nelegální drogy užívá už 48 tisíc – o tisíc víc než před dvěma roky.
                           41:37
                           Nedostatek nájemních bytů
                            Česko potřebuje víc nájemním bytů. Při jejich stavbě by měly obce podle Sdružení pro ochranu nájemníků využívat víc unijních dotací. Třeba Praha by potřebovala asi 110 tisíc finančně dostupných nájemných bytů.
                            42:20
                            Tunely teroristů z Hizballáhu
                             Spojené státy a jejich spojenci nedokázali v OSN prosadit rezoluci, která odsuzovala hnutí Hamas za útoky proti Izraeli. Pro usnesení nehlasovala ani polovina členských států.
                             44:33
                             Šéf ČT ve vedení EBU
                              Valná hromada Evropské vysílací unie zvolila do nejvyššího vedení organizace generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Půjde o jeho třetí mandát a ve Výkonném výboru bude působit až do roku 2020.
                              45:15
                              Demolice ústecké ulice hrůzy
                               V Ústí nad Labem začala demolice ulice Na Nivách, často označovaná jako ulice hrůzy. Zdevastované domy, postavené na počátku minulého století, by měly do 4 měsíců zmizet.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž45 minut
                               Další díl
                               8. prosince 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Headlines — Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velký firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici

                               13. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               13. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               13. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                               12. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               12. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               12. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               11. června

                               Inflace za květen — Vliv cen na poptávku a spotřebu — Vývoj spotřebitelských cen — Ceny zboží a služeb — Hledání nového generálního tajemníka NATO — Konference o Ukrajině v Berlíně — Soud s bývalým důstojníkem Pohraniční střáže — Následky bleskových povodní — Bleskové povodně ve Valašských Kloboukách — Rada bezpečnosti o situaci v Gaze — Mezinárodní konference pro Gazu — Film Vzor líčí šikanu i vztek mladých — Změny ve sněmovně — Odstranění havarovaného vlaku v Pardubicích — Houba pojmenovaná po českém vědci — Policisté na Děčínsku — Blesková povodeň ve Valašských Kloboukách — Nasycení půdy vodou — Srážky v květnu — Průtok vody v řekách — Opatření proti suchu — Novela zákona o držení střelných zbraní — Zákon o změnách v RTVS na Slovensku — Porota uznala Huntera Bidena vinným — Přípravy opravy mostu v Ústí nad Labem — Hořící auto v Praze — Vlak poháněný energií z baterií — Připomínka vyhlazení francouzské vesnice nacisty — Zájem o školy v přírodě — Nemovitosti v Číně — Jednání o nové spalovně v Písku — Seriál o astronautce Sally Rideové

                               11. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               11. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               11. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               10. června

                               Volby do Evropského parlamentu — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb do EP — Vítězové voleb — Získané mandáty v EP — Výsledek hnutí ANO ve volbách — Výsledky Pirátů a SPD — Získané mandáty v EP — Dopad voleb na politiku ve Francii — Frakce v Evropském parlamentu — Nové trendy — Volby v okolních zemích — Noví zástupci ČR v Evropském parlamentu — Výsledky v regionech — Jednání o novém složení Evropské komise — Bezpečnostní rada státu — Sabotáže v evropských zemích — Nezvěstní občané Ukrajiny — Výbuch v Polsku — Vývoj nezaměstnanosti — Odklízení poškozeného vlaku v Pardubicích — Stávka zaměstnanců RTVS — Spory uvnitř izraelského válečného kabinetu — Stavba dálnice D4 — Trestání dětí — Demolice mostu v Semilech — Končí období výsadby letniček — Přípravy KVIFF — Frankenstein v Divadle Komedie

                               10. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               10. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               10. 6. 2024 na ČT24
                               Stopáž49 minut

                               9. června

                               Bezpečnostní opatření v Praze — Zadržení cizince — Stupně ohrožení v ČR — Reakce politiků — Volby do Evropského parlamentu — Výsledky voleb ve 23:00 — Čekání na výsledky voleb — Nové složení parlamentu i komise — Čekání na výsledky voleb — Volby a vliv na domácí politiku — Čekání na výsledky voleb — Které země volí dnes — Polské téma voleb: bezpečnost — Výsledky za celou Evropskou unii — Osvobození rukojmí — Přísnější podmínky pro dovoz medu — Zásah nejmodernějšího ruského letounu — Požár bytu v Plzni na Východním předměstí — Oprava silnice v Mikulově — Chybí místa v domovech pro seniory — Dovoz ojetých osobních aut — Tragické nehody cyklistů — Naréndra Módí složil přísahu — Nalezené fotky severočeských památek — Zájem o splouvání Teplé Vltavy — Krakatit ve Staré Huti — Benny Gantz opouští vládu

                               9. 6. 2024 na ČT1
                               Stopáž49 minut

                               9. června

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               9. 6. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám