Události

8. prosinec 2018

44 minut

8. prosinec 2018

Obsah dílu

Francouzské protesty — Francouzské protesty — Francouzské protesty — Pomoc pro samoživitele bez výživného — Neplatiči alimentů — Zdanění církevních restitucí — Nový jízdní řád — Roční výluka v Brně — Nové názvy tratí — Digitalizované insolvence — Vyšetřování kolem Donalda Trumpa — Smer se chystá na volby — Timmermans v čele PES — Koncert pro Lennona — Tragédie v italském klubu — Padělky v tržnici — Nové dětské oddělení dlouhodobé intenzivní péče — Cvičení hasičů — Kontroly manipulce s tachometry — Lyžařská sezona bez vody — Umělé zasněžování — Kontroly spodních vod v okolí lyžařských areálů — Lyžování na Klínovci — Silný vítr — Vesnice v Donbasu — Zadržená šéfka Huawei — Seniorská obálka usnadní práci záchranářům — Návrh na obžalobu jablonecké soudkyně — Zálohy na plechovky od nápojů — Zemřela Ljudmila Alexejevová — Online encyklopedie migrace

Části dílu

00:34
Francouzské protesty
  Více než tisíc lidí zadržela francouzská policie při nových protivládních protestech. Po celé zemi vyšlo do ulic více než třicet tisíc demonstrantů, kteří nesouhlasí s reformami prezidenta Macrona.
  01:17
  Francouzské protesty
   Silná policejní přítomnost, preventivní akce bezpečnostních sil a částečně i ústupky ze strany francouzské vlády. To vše přispělo k tomu, že situace v Paříži sice byla na některých místech dramatická, ale zdaleka ne jako před týdnem.
   03:24
   Francouzské protesty
    Živý vstup Milana Šmída.
    04:55
    Pomoc pro samoživitele bez výživného
     Stát chce pomáhat samoživitelům, kteří nedostávají od bývalého partnera výživné na společné dítě. Ministři připravují novelu, která počítá se dvěma variantami.
     07:47
     Neplatiči alimentů
      Počet neplatičů alimentů v Česku v posledních letech klesá. Zatímco před třemi lety řešila policie přes dvanáct tisíc případů zanedbání výživného, loni to bylo necelých devět tisíc.
      09:24
      Zdanění církevních restitucí
       Ve čtvrtek se mimořádně sejdou poslanci a projednají zdanění náhrad za církevní restituce. Svolání schůze iniciovali komunisté – podpořila je i část zákonodárců z ANO, ČSSD a SPD.
       10:27
       Nový jízdní řád
        Přesně o půlnoci začne na železnici platit nový jízdní řád. V porovnání s minulými lety je opravdu velkých změn relativně méně, těch drobnějších, které znamenají třeba jiné časy odjezdů a příjezdů tisíce, dotknou se všech krajů.
        11:25
        Roční výluka v Brně
         Živý vstup Barbory Měchurové.
         12:16
         Nové názvy tratí
          ČD ruší názvy, které používaly pro konkrétní vlaky. Místo toho budou používat nová jména celých tratí.
          12:36
          Digitalizované insolvence
           Nový termín pro spuštění elektronických soudních spisů – rok 2021. Ministerstvo spravedlnosti vyhlásilo výběrové řízení na první fázi, kterou mají být insolvence.
           14:24
           Vyšetřování kolem Donalda Trumpa
            Americká prokuratura chce poslat do vězení bývalého Trumpova právníka Michaela Cohena. Vyšetřovatelům se přiznal k daňovým únikům a kontaktu s ruským představitelem, který před prezidentskými volbami nabízel současnému šéfu Bílého domu pomoc Moskvy.
            15:34
            Smer se chystá na volby
             Slovenská média by podle Roberta Fica měla mít znovu povinnost zveřejňovat reakce politiků na nejrůznější nařčení. Šéf nejsilnější strany Smer to navrhl na slavnostním sněmu, kde kritizoval novináře za útoky nejen na svou osobu po vraždě Jána Kuciaka.
             17:58
             Timmermans v čele PES
              Stranu evropských socialistů, která tvoří v Evropském parlamentu druhou největší frakci, povede do květnových voleb jako vedoucí kandidát Frans Timmermans.
              18:16
              Koncert pro Lennona
               Živý vstup Lucie Korcové.
               20:44
               Tragédie v italském klubu
                Tragédií skončil koncert v nočním klubu na západě Itálie. Dav tam v panice ušlapal dvě dívky a tři chlapce – nejmladší oběti bylo 14 let.
                21:14
                Padělky v tržnici
                 Prodej v tržnici Hatě na Znojemsku dnes na několik hodin zastavil zátah České obchodní inspekce. Před Vánocemi se znovu zaměřil na padělané zboží.
                 23:08
                 Nové dětské oddělení dlouhodobé intenzivní péče
                  Děti s těžkou a nevyléčitelnou nemocí mohou žít měsíce, ale i roky. Jenže péče pro ně v polovině republiky chybí.
                  25:00
                  Cvičení hasičů
                   Začátkem prosince absolvovali jihomoravští hasiči ojedinělý výcvik, který představil chování tlakových lahví v podmínkách požáru.
                   25:23
                   Kontroly manipulce s tachometry
                    Už více než dva měsíce jsou v platnosti nové až půlmilionové sankce za stáčení tachometrů. Ujeté kilometry evidují Stanice technické kontroly.
                    28:06
                    Lyžařská sezona bez vody
                     Na českých horách se začíná lyžovat. Letošní rekordní sucho ovšem poznamenává i tenhle byznys.
                     30:50
                     Umělé zasněžování
                      Na českých horách chybí nejen sníh, ale i voda pro umělé zasněžování. Kvůli suchu je v potocích často vody málo a vlekaři tak sněžná děla nemohou pustit, ani když teploty klesnou pod nulu.
                      31:35
                      Kontroly spodních vod v okolí lyžařských areálů
                       Vodohospodáři v Moravskoslezském kraji začali kontrolovat, kolik povrchové vody odebírají lyžařské areály na umělé zasněžování.
                       33:10
                       Lyžování na Klínovci
                        I v Krušných horách se musí uměle zasněžovat
                        33:28
                        Silný vítr
                         Živý vstup redaktorky Lucie Heyzlové.
                         34:33
                         Vesnice v Donbasu
                          Už téměř dva týdny trvá na Ukrajině válečný stav. Kyjev uvedl armádu do stavu bojové pohotovosti po incidentu v Kerčském zálivu. Na válečný stav jsou už více než čtyři roky zvyklí lidé u frontové linie v Donbasu.
                          36:32
                          Zadržená šéfka Huawei
                           Čína vyzvala kanadské úřady, aby okamžitě propustily finanční ředitelku společnosti Huawei. Ta už týden čeká, jestli ji Kanada vydá do Spojených států.
                           36:53
                           Seniorská obálka usnadní práci záchranářům
                            Formulář pro osamocené seniory, který od června pomáhá v Jihomoravském kraji, bude pomáhat i v dalších regionech. Dokument mívají lidé na lednici nebo na vnitřní straně vstupních dveří, aby záchranáři rychle věděli, jaké léky senior užívá.
                            38:46
                            Návrh na obžalobu jablonecké soudkyně
                             39:05
                             Zálohy na plechovky od nápojů
                              Za vytříděnou plechovku koruna zpět. První tři výrobci nápojů začali zálohovat hliníkové obaly. Zrecyklovat je pak bezztrátově nechají v zahraničí. Zhruba po osmitýdenním procesu by se tak lidé mohli znovu napít ze stejné plechovky.
                              40:54
                              Zemřela Ljudmila Alexejevová
                               41:13
                               Online encyklopedie migrace
                                Světové migrační trendy přibližuje projekt Online encyklopedie migrace. Na začátku to byla iniciativa studentů Univerzity Karlovy, v současné době jde o volně přístupnou vzdělávací platformu, do které přispívají odborníci na danou problematiku.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                9. prosinec 2018

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                18. květen

                                Vývoj války na Ukrajině — Osud obránců z Azovstalu — Válka na Ukrajině — Obránci Mariupolu v zajetí ruských separatistů — Moskva oznámila vyhoštění desítek francouzských a italských diplomatů — Změny schválené Senátem — Podány žádosti o vstup do NATO — Technika a výzbroj Armády ČR — Vyvlastnění pozemků u Tábora — Příspěvek 5000 korun na dítě — Mezinárodní den muzeí — Vláda schválila návrh na další milostivé léto — EU chce omezit závislost na ruském plynu — Možnosti dodávek ropy do ČR — Policie obvinila ředitele SÚRAO — Na Labi rostou nová přístaviště — Kampaň pro mladé řidiče — Inflace v EU vystoupila na rekordních 8,1 % — Volně prodejné léky zdražují — Pomoc lidem prchajícím před válkou — Novinky v dávkách pro uprchlíky — Ukrajinští uprchlíci na hlavním nádraží v Praze — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Prodeje a výroba osobních aut — Dopady války na tuzemské podnikatele — Útočník s lukem a šípy se přiznal k vraždě pěti lidí — Stranické primárky v USA — Zrušení postu odborných náměstků na ministerstvech — Zpráva o stavu klimatu — Cenu Arnošta Lustiga převzal Šimon Pánek — Klesá zájem o tradiční řemesla — Jan Kočka obviněn z vydírání — Bourání nájezdu na Barrandovský most — Příběh Hany Sternlichtové

                                Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                18. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. květen

                                Headlines — Žádost o vstup do NATO — Válka na Ukrajině — Evakuace vojáků z Azovstalu — Boje na Ukrajině — Ruské pochyby o postupu na Ukrajině — Ruská armáda znovu zaútočila na Sýrii — Sněmovna jedná o státním rozpočtu — Mimořádné jednání vlády — Uprchlíci v Praze — Stát zmrazil akcie ruského poslance v ČKD Blansko Holdingu — PPF a Home Credit oznámily dohodu o prodeji svých bankovních aktiv v Rusku — Nová koncertní síň Vltavská filharmonie — Na Ukrajině nalezli tělo českého občana — Výroba baterií pro elektromobily — Elektronický očkovací průkaz — Zemřel Herec Josef Abrhám — Vzpomínka na Josefa Abrháma — První a poslední role Josefa Abrháma — Mimořádný program ČT — RWE zahájila prodej českých zásobníků plynu — Rakouský kancléř v Česku — Vodíkové vlaky na českých železnicích — Končí příjem žádostí o covidové kompenzace — Zmírnění sankcí vůči Kubě — Dodávky německých zbraní na Ukrajinu — Tragická nehoda na D1 u Prahy — Nová větrná elektrárna u Břežan na Znojemsku — Demolice mostu v Brně — Kroužkování sokolích mláďat — 75. ročník nejslavnějšího filmového festivalu v Cannes

                                Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. květen

                                Headlines — Závislost ČR na plynu — Zásoby plynu — Nový sankční balík proti Rusku — Válka na Ukrajině — Boje na Donbase — Ukrajinské protiútoky — Rozšiřování NATO — Renault a McDonald pouští Rusko — Dopravní komplikace v Praze — Zadržení Štefana Harabina na Slovensku — Reakce na střelbu v americkém Buffalu — Rostoucí ceny — Nová adaptace Shakespearovy hry — Vyšetřování válečných zločinů na Ukrajině — Platby za státní pojištěnce — Státní maturity — Zájem o alternativní zdroje tepla — Nedostatek policistů — Odbory chtějí růst mezd — Růst mezd v roce 2021 — Mzdy napříč regiony — Nejhůře placené profese — Jednání premiéra s prezidentem — Vyznamenání za třetí odboj — Uprchlíci z Ukrajiny v ČR — Konference Internet ve státní správě — Koronavirus v KLDR — Dopravní komplikace v Českých Budějovicích — Obvinění kvůli zakázkám — Výběh s vlky na Šumavě — Ministr Bek ve Vídni — Příprava českého předsednictví — Boris Johnson v Belfastu — Unikátní letadlo přistálo v Podhořanech — Otevírání koupališť

                                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. květen

                                Ve znakovém jazyce

                                Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám