48 minut

7. prosince 2018

Obsah dílu

Politické reakce na výroky Miloše Zemana o BIS — Reakce prezidenta na zprávu kontrarozvědky — Spory mezi prezidentem a BIS — Prezidentův kontroverzní výrok o BIS — Nová šéfka CDU — Hospodářství Česka — Nová jména v týmu Donalda Trumpa — Obavy z nových nepokojů — Zkušební provoz v tunelu u Ejpovic — Změny v jízdních řádech — Osudy odbojářů ze skupiny Světlana — Ministr zahraničí Slovenska zůstává ve funkci — Víc peněz na domácí péči — Úmyslně zapálená farma — Pátrání po příčině hromadné otravy krve — Záchrana otužilců ze Sněžky — Bezpečnostní opatření na čerpacích stanicích — 100 let hradní stráže — Proměny Hradní stráže — Osobní stráže panovníků a prezidentů — Vzpomínky nejstaršího příslušníka stráže — 17. listopad Mezinárodním dnem studentstva? — Dopad brexitu na zdravotnictví — Stav zadržených ukrajinských námořníků — Staronové vedení Asociace krajů — Výroční zpráva o závislostech — Nedostatek nájemních bytů — Tunely teroristů z Hizballáhu — Šéf ČT ve vedení EBU — Demolice ústecké ulice hrůzy

Části dílu

00:35
Politické reakce na výroky Miloše Zemana o BIS
  Nebývalá shoda vládních i opozičních stran, s výjimkou komunistů. Politici se vesměs ohradili proti výrokům Miloše Zemana o Bezpečnostní informační službě. Civilní kontrarozvědka je podle včerejšího vyjádření prezidenta neschopná.
  01:21
  Reakce prezidenta na zprávu kontrarozvědky
   Zemanova kritika je reakcí na zprávu o činnosti BIS v loňském roce. Kontrarozvědka v ní píše, že v Česku sílí aktivity ruských a čínských tajných služeb.
   04:23
   Spory mezi prezidentem a BIS
    Jedním z rozporů mezi prezidentem a bezpečnostní informační službou je právě kauza novičok. Vše začalo v březnu tohoto roku otravou dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dcery touto nervově paralytickou látkou.
    05:09
    Prezidentův kontroverzní výrok o BIS
     Hostem Událostí je Pavel Bělobrádek, Pavel Bělobrádek, šéf komise pro kontrolu BIS a předseda KDU-ČSL.
     07:39
     Nová šéfka CDU
      Živý vstup zpravodaje Václava Černohorského.
      11:40
      Hospodářství Česka
       Českému průmyslu i stavebnictví se daří. Průmyslová výroba v říjnu podle Českého statistického úřadu meziročně vzrostla o necelých sedm procent. K výsledku přispěla téměř všechna odvětví.
       14:01
       Nová jména v týmu Donalda Trumpa
        Spojené státy nově zastupuje v OSN Heather Nauertová, dosavadní mluvčí americké diplomacie. A mění se i vedení ministerstva spravedlnosti.
        14:29
        Obavy z nových nepokojů
         Známé obchodní domy a památky v centru Paříže zůstanou v sobotu zavřené – kvůli obavám z nových nepokojů. Navzdory ústupkům vlády svolalo hnutí žlutých vest už po čtvrté demonstrace po celé zemi.
         16:37
         Zkušební provoz v tunelu u Ejpovic
          Živý vstup redaktora Zdeňka Mlnaříka.
          17:42
          Změny v jízdních řádech
           Od neděle se výrazně omezí provoz na brněnském hlavním nádraží – z pěti set obvyklých vlaků sem bude jezdit jen 150. Výluka potrvá rok - po dobu opravy mostů a zabezpečovacího zařízení.
           18:18
           Osudy odbojářů ze skupiny Světlana
            Statečnost a přesvědčení, ale také velká tragédie. Tak by se dal shrnout osud členů odbojové organizace Světlana. Jeden z nejdůležitějších příběhů protikomunistického odporu přibližuje výstava Případ Světlana.
            20:43
            Ministr zahraničí Slovenska zůstává ve funkci
             Slovenský ministr zahraničí chce zůstat ve funkci. Demisi si rozmyslel potom, co mu premiér Pellegrini a stranický šéf Fico zaručili prozápadní orientaci Slovenska. S odmítnutím migračního paktu, kvůli kterému rezignoval, ale dál nesouhlasí.
             21:23
             Víc peněz na domácí péči
              Příspěvek na domácí péči pro lidi s nejtěžším postižením by měl od ledna stoupnout o 6 tisíc korun na 19 200. Sněmovna tak podpořila senátní novelu. Zároveň počítá i s navýšením ve třetím stupni s těžkým postižením.
              23:43
              Úmyslně zapálená farma
               Farmu Apolenka u Pardubic někdo zapálil úmyslně, zjistili vyšetřovatelé.
               24:13
               Pátrání po příčině hromadné otravy krve
                Zdravotní stav lidí s otravou krve se zlepšuje. Libereckou nemocnici dnes opustila další pacientka, ostatní čtyři ještě na návrat domů čekají. Žena umístěná na oddělení ARO stále zůstává ve vážném stavu.
                25:30
                Záchrana otužilců ze Sněžky
                 Málem tragicky skončil pokus těchto otužilců o zdolání Sněžky. Polská horská služba musela pod vrcholem zachránit sedm podchlazených lidí. Do terénu vyrazili s krátkými rukávy a v šortkách, teplé oblečení neměli ani v baťozích.
                 25:56
                 Bezpečnostní opatření na čerpacích stanicích
                  Dvojice pachatelů, která v pondělí brzy ráno zavraždila prodavačku na čerpací stanici v Nelahozevsi, stále uniká. Štáby České televize v noci na dnešek natáčeli u benzinových pump v různých krajích republiky.
                  27:41
                  100 let hradní stráže
                   Přesně sto let – tak dlouho už členové Hradní stráže hlídají brány pražského hradu. Dohromady jich je sedm set.
                   29:27
                   Proměny Hradní stráže
                    Jednotku v počátcích tvořilo zhruba 170 mužů. Na ostraze Hradu se podíleli i členové Sokola.
                    32:02
                    Osobní stráže panovníků a prezidentů
                     Teď pohled za hranice: asi nejslavnější stráž je ta britská – královnina. Červené uniformy s chlupatými čepicemi nosili strážci monarchů už v 17. století. Stejnokroj se prakticky nezměnil – jen čepice už se nevyrábí z medvědů baribalů, ale umělých látek.
                     33:31
                     Vzpomínky nejstaršího příslušníka stráže
                      Po druhé světové válce se nakrátko Hradní stráž vrátila k prvorepublikovým kořenům. Právě v tu dobu u ní sloužil i nejstarší žijící příslušník. Jiří Tomeš za čtyři dny oslaví pětadevadesáté narozeniny.
                      35:51
                      17. listopad Mezinárodním dnem studentstva?
                       Poslanci schválili – i přes odpor pravice - doplnění názvu svátku 17. listopadu, tedy Dne boje za svobodu a demokracii. Připomínat by se mohl i jako Mezinárodní den studentstva.
                       36:08
                       Dopad brexitu na zdravotnictví
                        Britský ministr zdravotnictví dnes oznámil, že v případě krizového scénáře - tedy brexitu bez dohody příští rok na jaře - budou mít prioritu dodávky léčiv. Spojené království dováží měsíčně z Evropské unie 37 milionů balení léků.
                        38:40
                        Stav zadržených ukrajinských námořníků
                         Rusko se odmítá bavit o osudu stíhaných ukrajinských námořníků předtím, než skončí soudní proces. Podle šéfa ruské diplomacie Sergeje Lavrova jsou muži zdravotně v pořádku a mají k nim přístup ukrajinské úřady.
                         39:02
                         Staronové vedení Asociace krajů
                          Asociaci krajů nadále povede hejtmanka Karlovarského kraje Jana Mračková Vildumetzová. Původně zvažovala, že se už nebude o post kvůli kumulaci funkcí ucházet.
                          41:06
                          Výroční zpráva o závislostech
                           V Česku loni ubylo pravidelných kuřáků, přesto si cigaretu denně zapálily zhruba dva miliony lidí. Nelegální drogy užívá už 48 tisíc – o tisíc víc než před dvěma roky.
                           41:37
                           Nedostatek nájemních bytů
                            Česko potřebuje víc nájemním bytů. Při jejich stavbě by měly obce podle Sdružení pro ochranu nájemníků využívat víc unijních dotací. Třeba Praha by potřebovala asi 110 tisíc finančně dostupných nájemných bytů.
                            42:20
                            Tunely teroristů z Hizballáhu
                             Spojené státy a jejich spojenci nedokázali v OSN prosadit rezoluci, která odsuzovala hnutí Hamas za útoky proti Izraeli. Pro usnesení nehlasovala ani polovina členských států.
                             44:33
                             Šéf ČT ve vedení EBU
                              Valná hromada Evropské vysílací unie zvolila do nejvyššího vedení organizace generálního ředitele České televize Petra Dvořáka. Půjde o jeho třetí mandát a ve Výkonném výboru bude působit až do roku 2020.
                              45:15
                              Demolice ústecké ulice hrůzy
                               V Ústí nad Labem začala demolice ulice Na Nivách, často označovaná jako ulice hrůzy. Zdevastované domy, postavené na počátku minulého století, by měly do 4 měsíců zmizet.
                               Přehrát celé video
                               Stopáž45 minut
                               Další díl
                               8. prosince 2018

                               Přehled dílů

                               Stopáž50 minut

                               19. května

                               Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                               19. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               19. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               19. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž50 minut

                               18. května

                               Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                               18. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž50 minut

                               18. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               18. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               17. května

                               Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                               17. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               17. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               17. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž54 minut

                               16. května

                               Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                               16. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž54 minut

                               16. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               16. 5. 2024 na ČT24
                               Stopáž55 minut

                               15. května

                               Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                               15. 5. 2024 na ČT1
                               Stopáž55 minut

                               15. května

                               Znakový jazyk a skryté titulky

                               15. 5. 2024 na ČT24

                               Události na sociálních sítích

                               Napište nám