48 minut

16. prosince 2016

Část: Bezbariérové úřady

Obsah dílu

Úpravy ústavy — Pravomoci prezidenta — Úpravy ústavy — Evakuace z Aleppa — Situace v Sýrii — Opočenská restituce znovu k soudu — Ohrožené živnosti kvůli EET — Stíhaní členové ČSSD — Zemřel Imrich Gablech — Bezpečnost práce ve firmě Arcelor Mittal — Důvěra ústavním institucím — Odmítání žádostí o azyl — Kvóty pro migranty — Autentické pohledy na Václava Havla — Situace na České poště — Spolupráce KDU-ČSL a Starostů — Trichinelóza na Frýdlantsku — Pohonné hmoty pokračují ve zdražování — Bezbariérové úřady — Usnadnění života handicapovaných — Speciální taxi — Poslední letošní tisková konference prezidenta Obamy — Vznik vědecké rady — Umělé přerušení těhotenství pro cizinky — Kůrovec ve vánočním stromu — Betlémské světlo — Zlato na Jesenicku zatím těžit nebudou — Vánoční trhy ve Vroclavi

Části dílu

00:36
Úpravy ústavy
  Jiné pravomoci prezidenta i obou komor parlamentu. Politici a právníci začali připravovat konkrétní změny české ústavy a hledají pro ně širokou podporu.
  03:42
  Pravomoci prezidenta
   Současný prezident některé pravomoci sám odmítá, některé využívá zřídka.
   04:40
   Úpravy ústavy
    Rozhovor s Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Evakuace z Aleppa
     Evakuace civilistů a povstalců z východních částí Aleppa se zastavila. Podle ruských úřadů už se podařilo vyklidit od včerejšího dne celou oblast.
     07:03
     Situace v Sýrii
      O situaci v Sýrii jednali na letošním posledním summitu v Bruselu také evropští lídři. Oznámili, že se budou snažit zvýšit tlak na Rusko, Írán a další hráče.
      09:26
      Opočenská restituce znovu k soudu
       Evropský soud pro lidská práva znovu otevřel restituční spor Jerome Colloredo-Mannsfelda o sbírky zámku v Opočně.
       10:26
       Ohrožené živnosti kvůli EET
        Stovky obcí varují, že elektronická evidence tržeb ohrožuje různé živnosti.
        12:43
        Stíhaní členové ČSSD
         Premiér Bohuslav Sobotka chce doporučit sociálním demokratům, kteří jsou stíhaní v souvislosti s dotačními podvody na severu Čech, aby nezastávali veřejné funkce ani ty uvnitř strany.
         13:00
         Zemřel Imrich Gablech
          Ve 101 letech zemřel jeden z nejstarších veteránů druhé světové války Imrich Gablech.
          14:52
          Bezpečnost práce ve firmě Arcelor Mittal
           Živý vstup Tomáše Indreie.
           16:24
           Důvěra ústavním institucím
            Nejvíc obyvatel v prosinci důvěřuje starostům a obecním zastupitelům. Vyplývá to z výzkumu agentury CVVM. Na druhém místě skončil s 56 procenty prezident.
            16:41
            Odmítání žádostí o azyl
             Německá opozice i někteří poslanci koaličních socialistů ve Spolkovém sněmu opět kritizovali praxi odmítání žádostí o azyl Afghánců a jejich deportaci.
             18:44
             Kvóty pro migranty
              Švýcarsko nezavede žádné kvóty pro migranty přicházející z území Evropské unie. Při obsazování volných pracovních míst bude ale upřednostňovat nezaměstnané občany své země.
              19:03
              Autentické pohledy na Václava Havla
               Živý vstup Pavly Sedliské.
               21:20
               Situace na České poště
                České poště by stát mohl příští rok vyplatit až jednu a půl miliardy korun. Třetina sumy by měla jít na vyšší platy zaměstnanců. Oznámil to ministr vnitra po jednání s premiérem a zástupci odborů i vedení firmy.
                24:10
                Spolupráce KDU-ČSL a Starostů
                 KDU-ČSL začne naplno jednat o případné spolupráci s hnutím Starostové pro volby v příštím roce. Celostátní výbor strany tím pověřil předsednictvo.
                 24:59
                 Trichinelóza na Frýdlantsku
                  Na Frýdlantsku se objevila trichinelóza. Parazitem, který rozbor odhalil u uloveného divočáka, se může nakazit i člověk.
                  26:44
                  Pohonné hmoty pokračují ve zdražování
                   Více stoupla cena nafty – za týden o 25 haléřů. Benzin zase v průměru překonal třicet korun za litr. Důvodem je mimo jiné dohoda hlavních exportérů ropy o snížení těžby, první podobný krok po osmi letech.
                   28:38
                   Bezbariérové úřady
                    Výtahy, speciální plošiny nebo toalety pro lidi na vozíku. Ministerstvo pro místní rozvoj dá v příštím roce obcím 20 milionů na odstranění bariér na městských a obecních úřadech a taky v domech s pečovatelskou službou.
                    30:58
                    Usnadnění života handicapovaných
                     I proto, že ne všechna místa jsou dobře přístupná, musejí si lidé na vozíku předem pečlivě naplánovat i ty nejběžnější činnosti – včetně nákupů anebo výběru z bankomatu.
                     33:06
                     Speciální taxi
                      Nejen handicapovaným, ale také třeba seniorům, pomáhají speciální taxíky. Ať už je to cestování na úřady, za lékaři anebo kulturou.
                      35:08
                      Poslední letošní tisková konference prezidenta Obamy
                       Živý vstup Martina Řezníčka.
                       37:36
                       Vznik vědecké rady
                        S budoucností českého výzkumu bude státu radit devět odborníků. Na seznamu je mimo jiné plastický chirurg Bohdan Pomahač, chemik Josef Michl nebo právník Jiří Přibáň.
                        38:26
                        Umělé přerušení těhotenství pro cizinky
                         Mohou cizinky v česku absolvovat umělé přerušení těhotenství? Otázka, na které se neshodne ministerstvo zdravotnictví a Česká lékařská komora.
                         40:48
                         Kůrovec ve vánočním stromu
                          Ve státních lesích se letos kvůli kůrovci vytěžilo rekordní množství dřeva. Se škůdcem se ale potýkají i obce. Například jihočeské Volary musí zasadit nový vánoční strom.
                          42:19
                          Betlémské světlo
                           Do Prahy dorazilo betlémské světlo. Během slavnostního setkání ve svatovítské katedrále ho z rukou českých skautů převzal kardinál Dominik Duka, zástupci hlavního města a Českého rozhlasu.
                           42:51
                           Zlato na Jesenicku zatím těžit nebudou
                            Ministerstvo průmyslu a obchodu tvrdí, že by se to teď nevyplatilo. Cena suroviny na světových trzích je příliš nízká.
                            44:28
                            Vánoční trhy ve Vroclavi
                             Velkolepější než dřív jsou vánoční trhy ve Vroclavi, která chce dostát svému letošnímu titulu evropské město kultury. Jako každý rok sem nebo do Krakova vyrážejí za atmosférou a nákupy také Češi.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. prosince 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             24. června

                             Headlines — Pokles reálných platů ve veřejné sféře — Jednání o růstu platů ve veřejné sféře — Požadavky odborů — Útoky ozbrojenců v Dagestánu — Valná hromada společnosti ČEZ — Nové sankce EU proti Rusku — Zadržení Pavla Zítka na Slovensku — Provoz nových vlaků Regiopanter — Operace Izraele v Pásmu Gazy — Dopad sucha na úrodu kávy ve Vietnamu — Loď, která zbořila most v Baltimoru odplula — Dějiny Sokola — Prezident v Karlovarském kraji — Vyšetřování pochybení společnosti Boeing — Předvolební kampaň v Británii — Nový katetr snižuje riziko infekce — Dagmar Havlová prodala svůj podíl v Lucerně — Rušení plánovaných letů z Českých Budějovic — Padělky léku Ozempic — Odvolání soudkyně kvůli průtahům — Rekordní úlovek na jižní Moravě — Dotace na výměnu kotlů — Kvalita vzduchu na Křivoklátsku — Dotace na rekonstrukce — Oprava domova pro seniory v Hodoníně — Požár v továrně v Koreji — Regulace potratů ve Spojených státech — Argentinský prezident v ČR — Strategická komunikace státu — Škody v zemědělství — Nebezpečný přejezd na Prostějovsku — Pomoc zaměstnancům huti Liberty — Příprava vysokorychlostních tratí — Nadační fondy zakládané městy a kraji — Výstava malíře Adama Štěcha v DOX

                             24. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             24. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             24. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             23. června

                             Zvyšování věku odchodu do důchodu — Změny v důchodové reformě — Penzijní systém — Útoky v Dagestánu — Boje v Pásmu Gazy — Předvolební kampaň ve Francii — Tři roky od tornáda na jižní Moravě — Obnova Mikulčic po úderu tornáda — Připomínka vyhlazení obce Ležáky — Změny v brigádnících — Ukrajinské údery na Krymu — Fotbalové EURO a dopady na životní prostředí — Následky bouřek — Dana Kyndrová v Leica Gallery — Jednání o zvýšení platů některých státních zaměstnanců — Petice Několik vět vyšla před 35 lety — Očekávání před jednáním ČNB — Tonoucí vodáci v Moravě u Litovle — Nelegální billboardy u dálnic a silnic — Krachující cestovní kanceláře — Pojistné škody v zahraničí — Kde vyměnit peníze na dovolenou — Prezident Pavel na návštěvě Karlovarského kraje — Akutní péče o nevyléčitelně nemocné — Vztahy ministryně obrany s náčelníkem generálního štábu — Nedělní prodej v Polsku — Regulace turismu na ostrově Capri — Jednání sněmovny před prázdninami — Výpadek proudu na letišti v Manchesteru — Olympiáda dětí a mládeže v Českých Budějovicích — Požár panelového domu v Mladé Boleslavi — Záchrana mláďat ohrožených sýčků

                             23. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             23. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             23. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž49 minut

                             22. června

                             Spor o výpověď bez udání důvodu — Vládní pře o výpovědi — Změny v zákoníku práce — Silné bouřky s krupobitím — Škody po bouřkách — Jeskyně zavřené po deštích — Ruský útok na Charkov — Adopce osiřelých ukrajinských dětí — Nový ukrajinský velvyslanec v Česku — Ceny paliv na čerpacích stanicích — Připomínka výsadku Silver A — Ruský vliv na Severním Kypru — Červený kříž v Gaze — Koncert pro Vltavskou filharmonii — Ochrana lesů před požáry — Splácíte v současnosti dluhy? — Požár haly na Zlínsku — Mýval jako škodná — Bezpečnost na silnicích během prádznin — Opravy silnic a nehody — Dodržování zákazu předjíždění pro kamiony — Noční kontroly kamionů — Nárůst populace v Jeruzalémě — Rušení letů z Českých Budějovic — Značení plynového potrubí — Farage o Ukrajině — Snížení administrativní zátěže — Otevřené nebe pro hendikepované — Akce letošního Archeologického léta

                             22. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             22. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             22. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             21. června

                             Korespondenční volba schválena sněmovnou — Hlasování o korespondenční volbě — Návrh korespondenční volby — Změny ve sněmovně po eurovolbách — Silná bouřka a krupobití na jihu Čech — Změny ve struktuře slovenských médií — Rusko vs. Jižní Korea — Půl roku od střelby na fakultě — Památník obětem střelby — Policejní zásah na FF UK — ANO opouští frakce Renew a ALDE v EP — Letní úspory za energie — Československé perutě v RAF — Blackout v Chorvatsku — Vivat Messi na festivalu Tanec Praha — Nový vývoj v kauze Dozimetr — Budova pro úředníky za 3,5 mld. — Druhé kolo přijímacího řízení na střední školy — Zadržení Čecha v Chorvatsku po úmrtí chlapce při explozi — Dostavba D3 u Tábora — Nebezpečné bouřky v Česku — Přípravy letišť před bouřkou — Supercely v Česku — Přečkání bouřky v kempu — Úroda poničená počasím — Hutě Liberty Ostrava v úpadku — 75 let od vraždy generála Píky — Britská předvolební debata — Provokační akce StB Neptun — Záchrana turistky s pomocí kladkostroje — Kurzy pro personál psychiatrických klinik — Přípravy na olympijské hry v Paříži — Soud o usmrcení myslivce — Setkání ukrajinské rodiny — Divadelní festival Regiony v Hradci Králové

                             21. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             21. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             21. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Zemřel Donald Sutherland — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                             20. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             20. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám