48 minut

16. prosince 2016

Obsah dílu

Úpravy ústavy — Pravomoci prezidenta — Úpravy ústavy — Evakuace z Aleppa — Situace v Sýrii — Opočenská restituce znovu k soudu — Ohrožené živnosti kvůli EET — Stíhaní členové ČSSD — Zemřel Imrich Gablech — Bezpečnost práce ve firmě Arcelor Mittal — Důvěra ústavním institucím — Odmítání žádostí o azyl — Kvóty pro migranty — Autentické pohledy na Václava Havla — Situace na České poště — Spolupráce KDU-ČSL a Starostů — Trichinelóza na Frýdlantsku — Pohonné hmoty pokračují ve zdražování — Bezbariérové úřady — Usnadnění života handicapovaných — Speciální taxi — Poslední letošní tisková konference prezidenta Obamy — Vznik vědecké rady — Umělé přerušení těhotenství pro cizinky — Kůrovec ve vánočním stromu — Betlémské světlo — Zlato na Jesenicku zatím těžit nebudou — Vánoční trhy ve Vroclavi

Části dílu

00:36
Úpravy ústavy
  Jiné pravomoci prezidenta i obou komor parlamentu. Politici a právníci začali připravovat konkrétní změny české ústavy a hledají pro ně širokou podporu.
  03:42
  Pravomoci prezidenta
   Současný prezident některé pravomoci sám odmítá, některé využívá zřídka.
   04:40
   Úpravy ústavy
    Rozhovor s Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Evakuace z Aleppa
     Evakuace civilistů a povstalců z východních částí Aleppa se zastavila. Podle ruských úřadů už se podařilo vyklidit od včerejšího dne celou oblast.
     07:03
     Situace v Sýrii
      O situaci v Sýrii jednali na letošním posledním summitu v Bruselu také evropští lídři. Oznámili, že se budou snažit zvýšit tlak na Rusko, Írán a další hráče.
      09:26
      Opočenská restituce znovu k soudu
       Evropský soud pro lidská práva znovu otevřel restituční spor Jerome Colloredo-Mannsfelda o sbírky zámku v Opočně.
       10:26
       Ohrožené živnosti kvůli EET
        Stovky obcí varují, že elektronická evidence tržeb ohrožuje různé živnosti.
        12:43
        Stíhaní členové ČSSD
         Premiér Bohuslav Sobotka chce doporučit sociálním demokratům, kteří jsou stíhaní v souvislosti s dotačními podvody na severu Čech, aby nezastávali veřejné funkce ani ty uvnitř strany.
         13:00
         Zemřel Imrich Gablech
          Ve 101 letech zemřel jeden z nejstarších veteránů druhé světové války Imrich Gablech.
          14:52
          Bezpečnost práce ve firmě Arcelor Mittal
           Živý vstup Tomáše Indreie.
           16:24
           Důvěra ústavním institucím
            Nejvíc obyvatel v prosinci důvěřuje starostům a obecním zastupitelům. Vyplývá to z výzkumu agentury CVVM. Na druhém místě skončil s 56 procenty prezident.
            16:41
            Odmítání žádostí o azyl
             Německá opozice i někteří poslanci koaličních socialistů ve Spolkovém sněmu opět kritizovali praxi odmítání žádostí o azyl Afghánců a jejich deportaci.
             18:44
             Kvóty pro migranty
              Švýcarsko nezavede žádné kvóty pro migranty přicházející z území Evropské unie. Při obsazování volných pracovních míst bude ale upřednostňovat nezaměstnané občany své země.
              19:03
              Autentické pohledy na Václava Havla
               Živý vstup Pavly Sedliské.
               21:20
               Situace na České poště
                České poště by stát mohl příští rok vyplatit až jednu a půl miliardy korun. Třetina sumy by měla jít na vyšší platy zaměstnanců. Oznámil to ministr vnitra po jednání s premiérem a zástupci odborů i vedení firmy.
                24:10
                Spolupráce KDU-ČSL a Starostů
                 KDU-ČSL začne naplno jednat o případné spolupráci s hnutím Starostové pro volby v příštím roce. Celostátní výbor strany tím pověřil předsednictvo.
                 24:59
                 Trichinelóza na Frýdlantsku
                  Na Frýdlantsku se objevila trichinelóza. Parazitem, který rozbor odhalil u uloveného divočáka, se může nakazit i člověk.
                  26:44
                  Pohonné hmoty pokračují ve zdražování
                   Více stoupla cena nafty – za týden o 25 haléřů. Benzin zase v průměru překonal třicet korun za litr. Důvodem je mimo jiné dohoda hlavních exportérů ropy o snížení těžby, první podobný krok po osmi letech.
                   28:38
                   Bezbariérové úřady
                    Výtahy, speciální plošiny nebo toalety pro lidi na vozíku. Ministerstvo pro místní rozvoj dá v příštím roce obcím 20 milionů na odstranění bariér na městských a obecních úřadech a taky v domech s pečovatelskou službou.
                    30:58
                    Usnadnění života handicapovaných
                     I proto, že ne všechna místa jsou dobře přístupná, musejí si lidé na vozíku předem pečlivě naplánovat i ty nejběžnější činnosti – včetně nákupů anebo výběru z bankomatu.
                     33:06
                     Speciální taxi
                      Nejen handicapovaným, ale také třeba seniorům, pomáhají speciální taxíky. Ať už je to cestování na úřady, za lékaři anebo kulturou.
                      35:08
                      Poslední letošní tisková konference prezidenta Obamy
                       Živý vstup Martina Řezníčka.
                       37:36
                       Vznik vědecké rady
                        S budoucností českého výzkumu bude státu radit devět odborníků. Na seznamu je mimo jiné plastický chirurg Bohdan Pomahač, chemik Josef Michl nebo právník Jiří Přibáň.
                        38:26
                        Umělé přerušení těhotenství pro cizinky
                         Mohou cizinky v česku absolvovat umělé přerušení těhotenství? Otázka, na které se neshodne ministerstvo zdravotnictví a Česká lékařská komora.
                         40:48
                         Kůrovec ve vánočním stromu
                          Ve státních lesích se letos kvůli kůrovci vytěžilo rekordní množství dřeva. Se škůdcem se ale potýkají i obce. Například jihočeské Volary musí zasadit nový vánoční strom.
                          42:19
                          Betlémské světlo
                           Do Prahy dorazilo betlémské světlo. Během slavnostního setkání ve svatovítské katedrále ho z rukou českých skautů převzal kardinál Dominik Duka, zástupci hlavního města a Českého rozhlasu.
                           42:51
                           Zlato na Jesenicku zatím těžit nebudou
                            Ministerstvo průmyslu a obchodu tvrdí, že by se to teď nevyplatilo. Cena suroviny na světových trzích je příliš nízká.
                            44:28
                            Vánoční trhy ve Vroclavi
                             Velkolepější než dřív jsou vánoční trhy ve Vroclavi, která chce dostát svému letošnímu titulu evropské město kultury. Jako každý rok sem nebo do Krakova vyrážejí za atmosférou a nákupy také Češi.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. prosince 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                             20. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             20. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             20. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                             19. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             19. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             19. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                             18. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             18. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             18. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             17. května

                             Zdravotní stav slovenského premiéra — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                             17. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             17. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             17. 5. 2024 na ČT24
                             Stopáž54 minut

                             16. května

                             Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                             16. 5. 2024 na ČT1
                             Stopáž54 minut

                             16. května

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 5. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám