48 minut

16. prosince 2016

Část: Kůrovec ve vánočním stromu

Obsah dílu

Úpravy ústavy — Pravomoci prezidenta — Úpravy ústavy — Evakuace z Aleppa — Situace v Sýrii — Opočenská restituce znovu k soudu — Ohrožené živnosti kvůli EET — Stíhaní členové ČSSD — Zemřel Imrich Gablech — Bezpečnost práce ve firmě Arcelor Mittal — Důvěra ústavním institucím — Odmítání žádostí o azyl — Kvóty pro migranty — Autentické pohledy na Václava Havla — Situace na České poště — Spolupráce KDU-ČSL a Starostů — Trichinelóza na Frýdlantsku — Pohonné hmoty pokračují ve zdražování — Bezbariérové úřady — Usnadnění života handicapovaných — Speciální taxi — Poslední letošní tisková konference prezidenta Obamy — Vznik vědecké rady — Umělé přerušení těhotenství pro cizinky — Kůrovec ve vánočním stromu — Betlémské světlo — Zlato na Jesenicku zatím těžit nebudou — Vánoční trhy ve Vroclavi

Části dílu

00:36
Úpravy ústavy
  Jiné pravomoci prezidenta i obou komor parlamentu. Politici a právníci začali připravovat konkrétní změny české ústavy a hledají pro ně širokou podporu.
  03:42
  Pravomoci prezidenta
   Současný prezident některé pravomoci sám odmítá, některé využívá zřídka.
   04:40
   Úpravy ústavy
    Rozhovor s Jeronýmem Tejcem.
    06:43
    Evakuace z Aleppa
     Evakuace civilistů a povstalců z východních částí Aleppa se zastavila. Podle ruských úřadů už se podařilo vyklidit od včerejšího dne celou oblast.
     07:03
     Situace v Sýrii
      O situaci v Sýrii jednali na letošním posledním summitu v Bruselu také evropští lídři. Oznámili, že se budou snažit zvýšit tlak na Rusko, Írán a další hráče.
      09:26
      Opočenská restituce znovu k soudu
       Evropský soud pro lidská práva znovu otevřel restituční spor Jerome Colloredo-Mannsfelda o sbírky zámku v Opočně.
       10:26
       Ohrožené živnosti kvůli EET
        Stovky obcí varují, že elektronická evidence tržeb ohrožuje různé živnosti.
        12:43
        Stíhaní členové ČSSD
         Premiér Bohuslav Sobotka chce doporučit sociálním demokratům, kteří jsou stíhaní v souvislosti s dotačními podvody na severu Čech, aby nezastávali veřejné funkce ani ty uvnitř strany.
         13:00
         Zemřel Imrich Gablech
          Ve 101 letech zemřel jeden z nejstarších veteránů druhé světové války Imrich Gablech.
          14:52
          Bezpečnost práce ve firmě Arcelor Mittal
           Živý vstup Tomáše Indreie.
           16:24
           Důvěra ústavním institucím
            Nejvíc obyvatel v prosinci důvěřuje starostům a obecním zastupitelům. Vyplývá to z výzkumu agentury CVVM. Na druhém místě skončil s 56 procenty prezident.
            16:41
            Odmítání žádostí o azyl
             Německá opozice i někteří poslanci koaličních socialistů ve Spolkovém sněmu opět kritizovali praxi odmítání žádostí o azyl Afghánců a jejich deportaci.
             18:44
             Kvóty pro migranty
              Švýcarsko nezavede žádné kvóty pro migranty přicházející z území Evropské unie. Při obsazování volných pracovních míst bude ale upřednostňovat nezaměstnané občany své země.
              19:03
              Autentické pohledy na Václava Havla
               Živý vstup Pavly Sedliské.
               21:20
               Situace na České poště
                České poště by stát mohl příští rok vyplatit až jednu a půl miliardy korun. Třetina sumy by měla jít na vyšší platy zaměstnanců. Oznámil to ministr vnitra po jednání s premiérem a zástupci odborů i vedení firmy.
                24:10
                Spolupráce KDU-ČSL a Starostů
                 KDU-ČSL začne naplno jednat o případné spolupráci s hnutím Starostové pro volby v příštím roce. Celostátní výbor strany tím pověřil předsednictvo.
                 24:59
                 Trichinelóza na Frýdlantsku
                  Na Frýdlantsku se objevila trichinelóza. Parazitem, který rozbor odhalil u uloveného divočáka, se může nakazit i člověk.
                  26:44
                  Pohonné hmoty pokračují ve zdražování
                   Více stoupla cena nafty – za týden o 25 haléřů. Benzin zase v průměru překonal třicet korun za litr. Důvodem je mimo jiné dohoda hlavních exportérů ropy o snížení těžby, první podobný krok po osmi letech.
                   28:38
                   Bezbariérové úřady
                    Výtahy, speciální plošiny nebo toalety pro lidi na vozíku. Ministerstvo pro místní rozvoj dá v příštím roce obcím 20 milionů na odstranění bariér na městských a obecních úřadech a taky v domech s pečovatelskou službou.
                    30:58
                    Usnadnění života handicapovaných
                     I proto, že ne všechna místa jsou dobře přístupná, musejí si lidé na vozíku předem pečlivě naplánovat i ty nejběžnější činnosti – včetně nákupů anebo výběru z bankomatu.
                     33:06
                     Speciální taxi
                      Nejen handicapovaným, ale také třeba seniorům, pomáhají speciální taxíky. Ať už je to cestování na úřady, za lékaři anebo kulturou.
                      35:08
                      Poslední letošní tisková konference prezidenta Obamy
                       Živý vstup Martina Řezníčka.
                       37:36
                       Vznik vědecké rady
                        S budoucností českého výzkumu bude státu radit devět odborníků. Na seznamu je mimo jiné plastický chirurg Bohdan Pomahač, chemik Josef Michl nebo právník Jiří Přibáň.
                        38:26
                        Umělé přerušení těhotenství pro cizinky
                         Mohou cizinky v česku absolvovat umělé přerušení těhotenství? Otázka, na které se neshodne ministerstvo zdravotnictví a Česká lékařská komora.
                         40:48
                         Kůrovec ve vánočním stromu
                          Ve státních lesích se letos kvůli kůrovci vytěžilo rekordní množství dřeva. Se škůdcem se ale potýkají i obce. Například jihočeské Volary musí zasadit nový vánoční strom.
                          42:19
                          Betlémské světlo
                           Do Prahy dorazilo betlémské světlo. Během slavnostního setkání ve svatovítské katedrále ho z rukou českých skautů převzal kardinál Dominik Duka, zástupci hlavního města a Českého rozhlasu.
                           42:51
                           Zlato na Jesenicku zatím těžit nebudou
                            Ministerstvo průmyslu a obchodu tvrdí, že by se to teď nevyplatilo. Cena suroviny na světových trzích je příliš nízká.
                            44:28
                            Vánoční trhy ve Vroclavi
                             Velkolepější než dřív jsou vánoční trhy ve Vroclavi, která chce dostát svému letošnímu titulu evropské město kultury. Jako každý rok sem nebo do Krakova vyrážejí za atmosférou a nákupy také Češi.
                             Přehrát celé video
                             Stopáž44 minut
                             Další díl
                             17. prosince 2016

                             Přehled dílů

                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Headlines — Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                             16. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž49 minut

                             16. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             16. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž50 minut

                             15. června

                             Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                             15. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž50 minut

                             15. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             15. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                             14. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             14. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             14. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Jednání o růstu platů — Platy ve zdravotnictví a justici — Požadavky na růst platů — Požadavky justice na růst platů — Tarifní platy pracovníků v justici — Summit G7 — Mobilizace branců na Ukrajině — Hizballáh zaútočil na Izrael — Problémy Liberty Ostrava — Náhrada mezd pro pracovníky Liberty Ostrava — Velké firmy v Moravskoslezském kraji — Dočasná ochrana uprchlíků — Druhý den návštěvy slovenské prezidentky — Objem poskytnutých hypoték — Nová střelnice u Tábora — Kniha roku — Nové americké sankce proti Rusku — Předpověď počasí na další dny — Armádní výcvik pro středoškoláky — Drogový gang z Ostravy — Odstranění petičního stánku u Úřadu vlády — Snadnější rozvody manželství — Počet rozvodů — Dopady rozvodu na děti — Ústavní stížnost na změny v důchodech — Pokuta za chybně vydanou jízdenku — Demonstrace v Argentině — Cesta ministra Bartoše do USA — Odměna pro Elona Muska — Transformace regionu Trojmezí — Dodávka vrtulníku pro amádu — Obvinění kvůli požáru Alzheimer centra — Zpráva o stavu světových oceánů — Příspěvky pro ukrajinské uprchlíky s handicapem — Ocenění mladých vědců — Obnova pyramid kutnohorské kostnici — Summit G7 — Autonomní drony

                             13. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             13. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             13. 6. 2024 na ČT24
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Modernizace tankové brigády — Nákup tanků Leopard — Modernizace armády — Plán strategických projektů — Slovenská prezidentka v Praze — Rozhovor se Zuzanou Čaputovou — Konference Česko na křižovatce — Zvyšování konkurenceschopnosti — Jednání o zavedení cel na čínská elektroauta — Soud v Hunterem Bidenem — Šéf NATO jednal s Viktorem Orbánem — Natáčení seriálu Děcko — Jednání o zavedení korespondenční volby — Rychlost na českých železnicích — Ústavní soud o kauze Dominika Feriho — Zákon o dostupném bydlení — Zabezpečení českých železnic — Tratě chráněné systémem ETCS — Příprava záchranářů na mimořádné události — Zabezpečení vlakových vagónů — Zájem o studium medicíny v Plzni — Liberty Ostrava žádá soud o povolení reorganizace — Boje na Ukrajině — ÚS od odškodnění pro pozůstalé obětí nehody — Předvolební kampaň ve Francii — Jednání o příměří v Gaze — Nehoda kamionu na D7 — Trest za schvalování terorismu — Aktivisté před Úřadem vlády — Rekonstrukce přehrady v Nechranicích — Šíření komára tygrovaného v Evropě — Požáry v Brazílii — Práce robotů v podzemí — Začal festival Rock for People

                             12. 6. 2024 na ČT1
                             Stopáž55 minut

                             12. června

                             Znakový jazyk a skryté titulky

                             12. 6. 2024 na ČT24

                             Události na sociálních sítích

                             Napište nám