44 minut

17. prosince 2016

Obsah dílu

Otevření dálnice D8 — Otevření dálnice D8 — Otevření dálnice D8 — Otevření dálnice D8 — Protivládní protesty v Polsku — Protivládní protesty v Polsku — Sebevražedný útok v Turecku — Další podpora pro Bohuslava Sobotku — Příspěvek na veřejné opatrovnictví — Požár hotelu Fridrich — Stěhování vládního speciálu TU-154M — Hackerské útoky — Obavy ze sledování soukromé komunikace — Divadelní příběhy hrdinů z Čtyřlístku — Spolupráce sněmovny a Senátu — 75. výročí seskoku skupiny Anthropoid — Stížnosti na práci řemeslníků — Potřebná péče o seniory — Otevření dálnice D8 — Otevření dálnice D8 — Otevření dálnice D8 — Otevření dálnice D8 — Peking za smogovou clonou — Evakuace stadionu — Snadnější třídění odpadu — 35 tisíc fanoušků biatlonu

Části dílu

00:34
Otevření dálnice D8
  Praha má ode dneška přímé dálniční spojení do německých Drážďan. Trasa D8, důležitá pro obě země, se otevřela po 32 letech stavby.
  01:03
  Otevření dálnice D8
   Poslední úsek dálnice D8 přes České středohoří je průjezdný. Dálnice se stavěla 32 let.
   05:02
   Otevření dálnice D8
    Na přímé dálniční spojení Prahy a Drážďan se čekalo dlouho.
    05:59
    Otevření dálnice D8
     Rozhovor s Janem Kroupou.
     08:06
     Protivládní protesty v Polsku
      Krize v Polsku – pokračují tam demonstrace proti omezení médií, které chce prosadit vláda. Včera navíc po machinacích při schvalování státního rozpočtu zablokovaly protestující poslance v budově parlamentu.
      10:19
      Protivládní protesty v Polsku
       Živý vstup Miroslava Karase.
       12:03
       Sebevražedný útok v Turecku
        13 vojáků zahynulo při sebevražedném útoku v centrálním Turecku, když do armádního autobusu najelo auto s výbušninou.
        12:25
        Další podpora pro Bohuslava Sobotku
         Sociální demokraté si na krajských konferencích volili nové vedení a nominovali kandidáty do vedení strany.
         13:24
         Příspěvek na veřejné opatrovnictví
          Od ledna obce poprvé dostanou peníze na péči o lidi s omezenou svéprávností - stát jim přispěje až devětadvaceti tisíci na jednotlivce.
          15:24
          Požár hotelu Fridrich
           6 lidí - včetně dvou hasičů - utrpělo zranění při požáru hotelu Fridrich v Těrlicku.
           15:38
           Stěhování vládního speciálu TU-154M
            Živý vstup Antonína Bruštíka.
            16:59
            Hackerské útoky
             Přímo ruský prezident stál podle Baracka Obamy za hackerskými útoky, které měly napomoct k volebnímu vítězství Donaldu Trumpovi.
             17:33
             Obavy ze sledování soukromé komunikace
              Na tom, že cílem Ruska bylo pomoct právě Trumpovi, se shodují i FBI a CIA. A se zpravodajskými službami se pojí i obavy některých bojovníků za lidská práva.
              19:59
              Divadelní příběhy hrdinů z Čtyřlístku
               Hrdinové kresleného Čtyřlístku jsou ve smrtelném ohrožení života. Do nebezpečí je dostal dramatik a režisér David Drábek, který v Klicperově divadle připravil premiéru rodinné divadelní hry oblíbené komiksové čtyřky zvířátek.
               22:28
               Spolupráce sněmovny a Senátu
                Politici ho slibují roky, zatím ale bez výsledku. Ani letos nebude jasná podoba stykového zákona, který má upravit spolupráci mezi sněmovnou a Senátem.
                25:11
                75. výročí seskoku skupiny Anthropoid
                 Lidé si připomněli 75. výročí seskoku skupiny Anthropoid v Nehvizdech. Památku parašutistů Josefa Gabčíka a Jana Kubiše a oběti heydrichiády uctili při mši v kostele svatého Václava.
                 26:00
                 Stížnosti na práci řemeslníků
                  Přes 400 stížností na práci řemeslníků přijala letos Česká obchodní inspekce - oproti loňsku o třetinu víc.
                  26:16
                  Potřebná péče o seniory
                   Za třicet let má být v Česku dvakrát víc lidí starších pětašedesáti let než teď. Seniorů přibývá rychle.
                   28:58
                   Otevření dálnice D8
                    Už tři hodiny jezdí auta po celé trase, i když kvůli pohybům podloží ve dvoukilometrovém úseku jen jedním pruhem v každém směru.
                    31:03
                    Otevření dálnice D8
                     Asi největší změna nastává pro obyvatele obcí, přes které nedostavěnou dálnici zatím auta objížděla. Těší se na první klidnou noc.
                     32:49
                     Otevření dálnice D8
                      Poslední, skoro sedmnáctikilometrový úsek D8 se kvůli zpoždění výstavby výrazně prodražil. Náklady shrnuje letošní zpráva Nejvyššího kontrolního úřadu.
                      33:54
                      Otevření dálnice D8
                       Dnes zprovozněných 12 kilometrů D8 je nejsložitější dopravní stavbou v zemi.
                       36:12
                       Peking za smogovou clonou
                        Peking zahalil hustý smog. Letos poprvé vláda vyhlásila nejvyšší, tzv. rudý stupeň pohotovosti. Vysoká koncentrace nebezpečných částic v ovzduší má vydržet šest dnů po sobě.
                        38:11
                        Evakuace stadionu
                         V Letňanech evakuovali zimní stadion kvůli úniku oxidu uhelnatého.
                         38:27
                         Snadnější třídění odpadu
                          Čím méně bude třídění odpadu lidi zatěžovat, tím více ho zrecyklují. Z téhle rovnice vychází i novinky, které představilo hlavní město.
                          41:02
                          35 tisíc fanoušků biatlonu
                           Přišlo ještě asi o 7 tisíc diváků víc než před dvěma lety na mistrovství světa v biatlonu. Jak se s více než 35 tisíci diváky areál Vysočina Areny vypořádal, o tom natáčel Radovan Daněk.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           18. prosince 2016

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Headlines — Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                           17. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                           16. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           15. června

                           Mírový summit ve Švýcarsku — Snahy o ukočení bojů na Ukrajině — Tři klíčové body mírového plánu — Pirátská strana hodnotí výsledek voleb — Státní podpora penzijního spoření — Spory o kasino v Chrášťanech — Inaugurace nového slovenského prezidenta — Slavnostní recepce v Bratislavě — Hrazení léčby za některé úrazy — Muzejní noc v Ostravě a v Praze — Pieta v Lidicích — Oslavy narozenin Karla III. — Tréninkové letadlo L-39NG — Riskantní jízda na zadní části vlaku — Festival Rock for People — Nebezpečí mikropůjček — Zodpovědné úvěry — Půjčování peněz v zastavárnách — Prodej prstenu v zastavárně — Nemoci způsobené klíšťaty — Boje v Gaze — Posilování pravicových stran ve Francii — Autobusy na Ještěd — Nehoda na závodech v Jičíně — Náklady na školní družiny — Svatováclavský pohár — Barokní večer v Mariánské Týnici

                           15. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           15. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           14. června

                           Začátek fotbalového mistrovství Evropy — Bezpečnostní opatření před šampionátem — Fakta o ME 2024 — Favorité evropského šampionátu — Fanoušci v Lipsku — Bezpečnostní opatření na šampionátu — Představení české reprezentace na EURO — EURO jako inspirace mladým fotbalistům — Hodnocení nabídek na dostavbu jaderných elektráren — Zájemci o stavbu nových bloků — Závěry summitu G7 a pomoc Ukrajině — Nedostatek dozorců ve věznicích — Poslední projev prezidentky Čaputové — Vyšetřování střelby na FF UK — Ceny Toma Stopparda — Sněmovna o korespondenční volbě — Trump navštívil Kongres — Jelen proskočil čelním sklem autobusu — Aplikace láka turisty na méně známá místa — Nové značení záchranářských sanitek — Označení záchranářských sanitek — Vybavení záchranářské sanitky — Vyšetřování žhářského útoku v Praze — Podpora strany Reform UK roste — Jednání o příměří v Gaze — Trest pro čínskou aktivistku — Požáry ve Středočeském kraji — Požár ve skladu pyrotechniky — Petiční stánek před Úřadem vlády — Princezna Kate opět na veřejnosti — Problémy huti Liberty Ostrava — Pátrání po podezřelém z vraždy — Světový den dárců krve — Sklizeň česneku — Koncert Laca Décziho — Zemřel veterán Charles Gad Strasser

                           14. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           14. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           14. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám