43 minut

22. květen 2016

Část: Prevencí proti chronickým nemocem

Obsah dílu

Nový rakouský prezident — Nový rakouský prezident — Změny v sociálním pojištění — Soudní přísedící povinně — Zemřel Adolf Born — Střelba v Rakousku — Česko-izraelská spolupráce — Letní sezona zahájena — Vůdce Talibanu mrtev — Degustace vín za stamiliony — Benefity na úkor renty — Přestavba větroňů Blaník — Rakouské prezidentské volby — Dovolená jako luxus — Prevencí proti chronickým nemocem — Měření emisí a STK v jednom — Snazší vyřizování řidičských průkazů — Past na pytláky — Nový turecký premiér o EU — Neklidný východ Ukrajiny — Spory o zábavní park — Pražský koncert hardrockových legend

Části dílu

00:31
Nový rakouský prezident
  Rakousko vybírá nového prezidenta. Kandidáty jsou Norbert Hofer ze Strany svobodných a bývalý šéf Zelených Alexander Van der Bellen.
  03:07
  Nový rakouský prezident
   Volby ve Vídni sledoval zpravodaj David Miřejovský.
   04:30
   Změny v sociálním pojištění
    Koaliční spor o odvody pěti milionů Čechů. Ministryně práce dokončila návrh, podle kterého by lidé platili sociální pojištění na základě počtu dětí. A to podle jednoduché rovnice: čím víc dětí, tím nižší odvody.
    09:36
    Soudní přísedící povinně
     Být přísedícím u soudu by mohlo být povinné. Týkat se to nebude jen trestních věcí u okresních instancí. S nápadem přišel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a oznámil to v Otázkách Václava Moravce.
     10:32
     Zemřel Adolf Born
      Zemřel jeden z nejznámějších českých výtvarníků Adolf Born. Bylo mu 85 let. Kreslíř proslul svým typickým stylem a postavičkami plnými humoru a groteskního pohledu na svět.
      13:42
      Střelba v Rakousku
       Tři lidé zemřeli v noci na dnešek při střelbě v Rakousku. Do davu po motorkářském koncertě ve městě Nenzing začal pálit 27letý muž, poté spáchal sebevraždu.
       13:59
       Česko-izraelská spolupráce
        Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó
        16:10
        Letní sezona zahájena
         Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové
         17:34
         Vůdce Talibanu mrtev
          Mulla Muhammad Mansúr, vůdce hnutí Taliban, je podle afghánských úřadů mrtev. Americký dron včera zasáhl jeho vůz v odlehlé části Pákistánu poblíž afghánských hranic.
          17:51
          Degustace vín za stamiliony
           Láhev vína i za tři čtvrtě milionu korun. To je výsledek dnešního hodnocení expertů na zámku v Bečově. Ochutnávali tam vína z konce 19. století. Láhve se našly před 30 lety spolu s relikviářem svatého Maura.
           20:26
           Benefity na úkor renty
            Sporná praxe některých firem. Do platu zaměstnanců zahrnují kromě mzdy v nadstandardní míře i diety a cestovní náhrady. Problém ale nastane, když má zaměstnanec třeba pracovní úraz.
            22:49
            Přestavba větroňů Blaník
             Na českých letištích stojí už přes pět let odstavené stovky legendárních větroňů typu Blaník. Nesmějí létat kvůli obavám o pevnost konstrukce. Úřady teď schválily jejich přestavbu.
             25:28
             Rakouské prezidentské volby
              25:39
              Dovolená jako luxus
               Na dovolenou letos v létě nepojede zhruba čtvrtina obyvatel Česka. Rekreaci odmítá nebo si ji nemůže dovolit 27 procent oslovených. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos pro firmu Profi Credit.
               25:59
               Prevencí proti chronickým nemocem
                Přibývá chronicky nemocných lidí, a to ve všech vyspělých státech. Jak do budoucna zajistit péči o takové pacienty, řešili lékaři na mezinárodní konferenci v Praze.
                28:28
                Měření emisí a STK v jednom
                 Měření emisí i technická kontrola aut výhradně na jednom místě – změna, kterou připravuje i kvůli nařízení Evropské unie Ministerstvo dopravy. Samostatné stanice měření emisí skončí.
                 32:55
                 Snazší vyřizování řidičských průkazů
                  Změny při vydávání řidičských průkazů. Požádat si o doklad a vyzvednout ho bude možné v příštím roce kdekoli, tedy nejen v místě trvalého bydliště. Lidé by už také nemuseli k žádosti přikládat klasickou fotografii.
                  34:50
                  Past na pytláky
                   Tisíce mrtvých zvířat a škoda kolem tří milionů korun. Každoroční bilance pytláctví. Nelegální lov, se kterým myslivci marně bojují, se teď daří víc objasňovat. Loni trest dostala pětina pytláků - to je nejvíc od doby, co je pytláctví trestným činem.
                   36:46
                   Nový turecký premiér o EU
                    Nastupující turecký premiér Binali Yildrim vyzval Evropskou unii, aby ukončila zmatky kolem migrační krize. Ankara podle něj musí mít jasno v tom, jak osmadvacítka na situaci nahlíží.
                    37:08
                    Neklidný východ Ukrajiny
                     Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zvažuje vyslání ozbrojené policejní mise na jihovýchod Ukrajiny. Měla by se tam pokusit uklidnit situaci a pomoct plnit podmínky tzv. minských dohod.
                     39:22
                     Spory o zábavní park
                      Sousedé zábavního parku Peklo v Hlinsku si stěžují, že jim podzemní stavba vzala vodu ze studní a úřady jejich námitky nebraly na zřetel. Proti tomu podali dokonce žalobu.
                      41:16
                      Pražský koncert hardrockových legend
                       Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       23. květen 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       8. červen

                       Headlines — Mimořádná schůze poslanců k penzím — Zpomalení řádné valorizace — Aktuální jednání sněmovny — Aktuální dění ve sněmovně — Poradní tým MPSV — Ostřelování zaplaveného Chersonu — Memorial Olega Orlova — Průměrné ceny pohonných hmot — Nový hejtman MS kraje — Útok ve francouzském Annecy — Stavba obnovitelných zdrojů — Obstavení majetku Andreje Kozicyna — Festival Pražské Quadriennale — Unijní státy řeší migraci — Tragická nehoda u Moravské Třebové — 23 zadržených fanoušků — Květnová nezaměstnanost: 3,5 % — Počet lidí bez práce — Práce pro ženy po rodičovské — Vyplavené bahno z polí — Počasí v Česku — Trest za sexuální obtěžování studentek — Lesní požáry v Kanadě — Předsezónní opravy kombajnů — Vyšetřování zásahu v Domově Alzheimer — Útok žraloka — Veletrh vědy — Zapomenutá část britské minulosti — Poškozená trať u Holešova — 25 let od pádu stíhaček — Začíná festival Rock for People

                       8. 6. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       8. červen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       8. 6. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       7. červen

                       Headlines — Evakuace ze zaplavených oblastí — Reportáž ze zatopeného Chersonu — Zaplavený jih Ukrajiny — Role přehrady — Jednání Rady bezpečnosti OSN — Výjezdní zasedání vlády — Vláda jednala ve Vimperku — Spotřební daň z nafty — Nový ředitel ČT — Nominace na prezidenta — Nejnovější tvorba Lubomíra Typlta — Setkání s vojáky v Lešti — Mimořádná schůze poslaneců — Polsko nezavře hnědouhelný důl Turów — Bankroty vyhlášené v květnu 2023 — Finále Evropské konferenční ligy — Fotbaloví fanoušci v Praze — Pokles maloobchodních tržeb — České domácnosti šetří — Tržby v maloobchodě — Úspory při nakupování potravin — Na nákupy do Polska — Zaplavené domy a zahrady — Přívalové deště a silné bouřky — Prezidentský aršík — Vakcíny proti RS viru — Rozsáhlé požáry v Kanadě — Trest pro Josefa Skálu — Demonstrace v Gruzii — Řízení s Polskem — Odstraňování grafitty z vlaků — Nejdéle fungující česká družice VZLUSat 1 — Nová kanaliazce — Trénink mimořádných situací na letišti — Končí 63. ročník Zlín Film Festivalu

                       7. 6. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       7. červen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       7. 6. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       6. červen

                       Headlines — Zničení Kachovské přehrady — Záplavy po zničení přehrady. — Chronologie zřícení přehrady — Okolnosti zničení přehrady — Rozsah škod na zaplaveném území — Reakce lídrů na zničení přehrady — Průmyslová výroba — Výstraha před silnými bouřkami — Úpravy definice znásilnění — Důvěra vůči vrcholným politikům — Výstava Pasta Onera v Liberci — Výhrady zaměstnavatelů k vládnímu balíčku — Jednání lídrů vládní koalice — Oslavy vylodění v Normandii — Výpadek elektřiny v Karlovarském kraji — Zemřel špion Robert Hanssen — Protipožární hlídky v Českém Švýcarsku — Vývoj ve stavebnictví — Developeři plánují i odkládají projekty — Ceny bytů — Útlum v budování infrastruktury — Zpětný odběr PET lahví a plechovek — Bezpečnostní strategie Česka — Požár pneuservisu u Pardubic — Italské plýtvání vodou — Přípravy na finále Evropské konferenční ligy — Transformace nemocnice v Semilech — Nový výukový jaderný reaktor v Česku — Snímek tisíců galaxií — Bezpečnost nevidomých v ulicích — Uzavřené stezky v Boubínském pralese — Dominik Hašek na Ukrajině — Divadelní léto pod plzeňským nebem

                       6. 6. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       6. červen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       6. 6. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám