22. květen 2016

Část: Benefity na úkor renty

Obsah dílu

Nový rakouský prezident — Nový rakouský prezident — Změny v sociálním pojištění — Soudní přísedící povinně — Zemřel Adolf Born — Střelba v Rakousku — Česko-izraelská spolupráce — Letní sezona zahájena — Vůdce Talibanu mrtev — Degustace vín za stamiliony — Benefity na úkor renty — Přestavba větroňů Blaník — Rakouské prezidentské volby — Dovolená jako luxus — Prevencí proti chronickým nemocem — Měření emisí a STK v jednom — Snazší vyřizování řidičských průkazů — Past na pytláky — Nový turecký premiér o EU — Neklidný východ Ukrajiny — Spory o zábavní park — Pražský koncert hardrockových legend

Části dílu

00:31
Nový rakouský prezident
  Rakousko vybírá nového prezidenta. Kandidáty jsou Norbert Hofer ze Strany svobodných a bývalý šéf Zelených Alexander Van der Bellen.
  03:07
  Nový rakouský prezident
   Volby ve Vídni sledoval zpravodaj David Miřejovský.
   04:30
   Změny v sociálním pojištění
    Koaliční spor o odvody pěti milionů Čechů. Ministryně práce dokončila návrh, podle kterého by lidé platili sociální pojištění na základě počtu dětí. A to podle jednoduché rovnice: čím víc dětí, tím nižší odvody.
    09:36
    Soudní přísedící povinně
     Být přísedícím u soudu by mohlo být povinné. Týkat se to nebude jen trestních věcí u okresních instancí. S nápadem přišel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a oznámil to v Otázkách Václava Moravce.
     10:32
     Zemřel Adolf Born
      Zemřel jeden z nejznámějších českých výtvarníků Adolf Born. Bylo mu 85 let. Kreslíř proslul svým typickým stylem a postavičkami plnými humoru a groteskního pohledu na svět.
      13:42
      Střelba v Rakousku
       Tři lidé zemřeli v noci na dnešek při střelbě v Rakousku. Do davu po motorkářském koncertě ve městě Nenzing začal pálit 27letý muž, poté spáchal sebevraždu.
       13:59
       Česko-izraelská spolupráce
        Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó
        16:10
        Letní sezona zahájena
         Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové
         17:34
         Vůdce Talibanu mrtev
          Mulla Muhammad Mansúr, vůdce hnutí Taliban, je podle afghánských úřadů mrtev. Americký dron včera zasáhl jeho vůz v odlehlé části Pákistánu poblíž afghánských hranic.
          17:51
          Degustace vín za stamiliony
           Láhev vína i za tři čtvrtě milionu korun. To je výsledek dnešního hodnocení expertů na zámku v Bečově. Ochutnávali tam vína z konce 19. století. Láhve se našly před 30 lety spolu s relikviářem svatého Maura.
           20:26
           Benefity na úkor renty
            Sporná praxe některých firem. Do platu zaměstnanců zahrnují kromě mzdy v nadstandardní míře i diety a cestovní náhrady. Problém ale nastane, když má zaměstnanec třeba pracovní úraz.
            22:49
            Přestavba větroňů Blaník
             Na českých letištích stojí už přes pět let odstavené stovky legendárních větroňů typu Blaník. Nesmějí létat kvůli obavám o pevnost konstrukce. Úřady teď schválily jejich přestavbu.
             25:28
             Rakouské prezidentské volby
              25:39
              Dovolená jako luxus
               Na dovolenou letos v létě nepojede zhruba čtvrtina obyvatel Česka. Rekreaci odmítá nebo si ji nemůže dovolit 27 procent oslovených. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos pro firmu Profi Credit.
               25:59
               Prevencí proti chronickým nemocem
                Přibývá chronicky nemocných lidí, a to ve všech vyspělých státech. Jak do budoucna zajistit péči o takové pacienty, řešili lékaři na mezinárodní konferenci v Praze.
                28:28
                Měření emisí a STK v jednom
                 Měření emisí i technická kontrola aut výhradně na jednom místě – změna, kterou připravuje i kvůli nařízení Evropské unie Ministerstvo dopravy. Samostatné stanice měření emisí skončí.
                 32:55
                 Snazší vyřizování řidičských průkazů
                  Změny při vydávání řidičských průkazů. Požádat si o doklad a vyzvednout ho bude možné v příštím roce kdekoli, tedy nejen v místě trvalého bydliště. Lidé by už také nemuseli k žádosti přikládat klasickou fotografii.
                  34:50
                  Past na pytláky
                   Tisíce mrtvých zvířat a škoda kolem tří milionů korun. Každoroční bilance pytláctví. Nelegální lov, se kterým myslivci marně bojují, se teď daří víc objasňovat. Loni trest dostala pětina pytláků - to je nejvíc od doby, co je pytláctví trestným činem.
                   36:46
                   Nový turecký premiér o EU
                    Nastupující turecký premiér Binali Yildrim vyzval Evropskou unii, aby ukončila zmatky kolem migrační krize. Ankara podle něj musí mít jasno v tom, jak osmadvacítka na situaci nahlíží.
                    37:08
                    Neklidný východ Ukrajiny
                     Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zvažuje vyslání ozbrojené policejní mise na jihovýchod Ukrajiny. Měla by se tam pokusit uklidnit situaci a pomoct plnit podmínky tzv. minských dohod.
                     39:22
                     Spory o zábavní park
                      Sousedé zábavního parku Peklo v Hlinsku si stěžují, že jim podzemní stavba vzala vodu ze studní a úřady jejich námitky nebraly na zřetel. Proti tomu podali dokonce žalobu.
                      41:16
                      Pražský koncert hardrockových legend
                       Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       23. květen 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž50 minut

                       27. květen

                       Headlines — Zvyšování výplat — Mzdy zaměstnanců — Průměrné mzdy v r. 2022 — Válka na Ukrajině — Drony jako součást vybavení armády — 81 let od atentátu na Reinharda Heydricha — Uctění památky Josefa Valčíka — Levnější palivové dřevo — Napětí na severu Kosova — Sudetoněmecký sjezd v bavorském Řeznu — 80 let Národního filmového archivu — Změny pro pracující na dohodu — Stížnosti kvůli drahým energiím — Conterganová aféra — Noční opravy dálnic — Smrt dvou mužů v Olešníku — Mistrovství republiky vodicích a asistenčních psů — Lázeňské pobyty podraží — Návštěvníci lázní — Lázně v Česku — Změny chování návštěvníků lázní — Kolony na dálnicích — Jednání o Istanbulské úmluvě — Jáchymovské peklo — Cvičení výstavby protipovodňové ochrany — Ochrana zvěře před senoseči — Nehoda na dálnici D1 — Koupaliště zahájila sezónu — Den starokladrubského koně — Pacienti s vzácným onemocněním — Festival v Cannes — Kácení májky

                       27. 5. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       27. květen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       27. 5. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       26. květen

                       Headlines — Úspory v rezortech — Opoziční reakce k úsporám na platech státních zaměstnanců — Dopady úsporných opatření na rozpočet — Úspory úřadů a ministerstev — Podpora investic — Útok na nemocnici v Dnipru — Tresty za dezerci dobrovolníků — Obvinění za požár národního parku — Okolnosti obvinění podezřelého ze žhářství — Jednání o kontrolách na hranicích — Ministr Lipavský v Bagdádu — Incident na palubě Asiana Airlines — Žádosti o dávky na poštách? — Händelův dům po rekonstrukci — Výmaz rodných čísel z dokladů — Prezidentova návštěva Vysočiny — Obžaloby za úmrtí turistek v Alpách — Nebezpečí požárů kvůli suchu — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Náhrada za plyn do teplárny — Chybějící řidiči z profese — Nehody řidičů kamionů — Řidiči v ČR ze zemí mimo EU — Nedostatek řidičů autobusů — Premiérova omluva za vyměření důchodu — Kongresová turistika plní hotely — Záplavy v Kampánii — Americké uznání pro Česko — Program víkendové Aviatické pouti — Nález pozůstatků antické nádoby — Rekonstrukce Dicolandu Sylvie — Rehabilitace pomocí virtuální reality — Prodloužení trasy tramvají do Libuše — Obnova značení turistických stezek — Mizející prstence Saturnu — Dražba cenné sbírky historických aut — Festival Jablonecké tóny

                       26. 5. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       26. květen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       26. 5. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       25. květen

                       Headlines — Boj proti zdražování — Vývoj inflace — Ceny potravin klesají — Vývoj základní úrokové sazby — Boj o prezidentskou nominaci — Německo padlo do recese — Hokejové MS a tržby restaurací — Problémy v čele obrany — Boje u Bachmutu — Doživotí pro Adolfa Hlubika — Petr Pavel na Vysočině — Vydání Polada Omarova — Britský princ Edward v Praze — Zemřela Tina Turner — Kapacity středních škol — Zásah na demonstraci — Trest za chybějící státní naftu — Průměrné ceny pohonných hmot — Krádež šperků v Táboře — Chladné ráno v Česku — Nová zelená úsporám — Zelená úsporám pro bytové domy — Hospodářsky a sociálně ohrožené území — Kandidáti na ústavní soudce — Screening rakoviny slinivky — Incident u Downing street — Turecko před volbou prezidenta — Tendr ČEZ na temelínské generátory — Reklamace povrchu nové dálnice — Tragický požár rodinného domu v Salajně u Chebu — Rozhádaná obec kvůli zubaři — Gloria musaealis — Ilegální migrace mezi Francií a Itálií — Jan Doležal obhájil funkci — Videoklip na podporu hospiců — 25 let zámku Kroměříž v UNESCO

                       25. 5. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       25. květen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       25. 5. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám