22. květen 2016

Obsah dílu

Nový rakouský prezident — Nový rakouský prezident — Změny v sociálním pojištění — Soudní přísedící povinně — Zemřel Adolf Born — Střelba v Rakousku — Česko-izraelská spolupráce — Letní sezona zahájena — Vůdce Talibanu mrtev — Degustace vín za stamiliony — Benefity na úkor renty — Přestavba větroňů Blaník — Rakouské prezidentské volby — Dovolená jako luxus — Prevencí proti chronickým nemocem — Měření emisí a STK v jednom — Snazší vyřizování řidičských průkazů — Past na pytláky — Nový turecký premiér o EU — Neklidný východ Ukrajiny — Spory o zábavní park — Pražský koncert hardrockových legend

Části dílu

00:31
Nový rakouský prezident
  Rakousko vybírá nového prezidenta. Kandidáty jsou Norbert Hofer ze Strany svobodných a bývalý šéf Zelených Alexander Van der Bellen.
  03:07
  Nový rakouský prezident
   Volby ve Vídni sledoval zpravodaj David Miřejovský.
   04:30
   Změny v sociálním pojištění
    Koaliční spor o odvody pěti milionů Čechů. Ministryně práce dokončila návrh, podle kterého by lidé platili sociální pojištění na základě počtu dětí. A to podle jednoduché rovnice: čím víc dětí, tím nižší odvody.
    09:36
    Soudní přísedící povinně
     Být přísedícím u soudu by mohlo být povinné. Týkat se to nebude jen trestních věcí u okresních instancí. S nápadem přišel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a oznámil to v Otázkách Václava Moravce.
     10:32
     Zemřel Adolf Born
      Zemřel jeden z nejznámějších českých výtvarníků Adolf Born. Bylo mu 85 let. Kreslíř proslul svým typickým stylem a postavičkami plnými humoru a groteskního pohledu na svět.
      13:42
      Střelba v Rakousku
       Tři lidé zemřeli v noci na dnešek při střelbě v Rakousku. Do davu po motorkářském koncertě ve městě Nenzing začal pálit 27letý muž, poté spáchal sebevraždu.
       13:59
       Česko-izraelská spolupráce
        Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó
        16:10
        Letní sezona zahájena
         Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové
         17:34
         Vůdce Talibanu mrtev
          Mulla Muhammad Mansúr, vůdce hnutí Taliban, je podle afghánských úřadů mrtev. Americký dron včera zasáhl jeho vůz v odlehlé části Pákistánu poblíž afghánských hranic.
          17:51
          Degustace vín za stamiliony
           Láhev vína i za tři čtvrtě milionu korun. To je výsledek dnešního hodnocení expertů na zámku v Bečově. Ochutnávali tam vína z konce 19. století. Láhve se našly před 30 lety spolu s relikviářem svatého Maura.
           20:26
           Benefity na úkor renty
            Sporná praxe některých firem. Do platu zaměstnanců zahrnují kromě mzdy v nadstandardní míře i diety a cestovní náhrady. Problém ale nastane, když má zaměstnanec třeba pracovní úraz.
            22:49
            Přestavba větroňů Blaník
             Na českých letištích stojí už přes pět let odstavené stovky legendárních větroňů typu Blaník. Nesmějí létat kvůli obavám o pevnost konstrukce. Úřady teď schválily jejich přestavbu.
             25:28
             Rakouské prezidentské volby
              25:39
              Dovolená jako luxus
               Na dovolenou letos v létě nepojede zhruba čtvrtina obyvatel Česka. Rekreaci odmítá nebo si ji nemůže dovolit 27 procent oslovených. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos pro firmu Profi Credit.
               25:59
               Prevencí proti chronickým nemocem
                Přibývá chronicky nemocných lidí, a to ve všech vyspělých státech. Jak do budoucna zajistit péči o takové pacienty, řešili lékaři na mezinárodní konferenci v Praze.
                28:28
                Měření emisí a STK v jednom
                 Měření emisí i technická kontrola aut výhradně na jednom místě – změna, kterou připravuje i kvůli nařízení Evropské unie Ministerstvo dopravy. Samostatné stanice měření emisí skončí.
                 32:55
                 Snazší vyřizování řidičských průkazů
                  Změny při vydávání řidičských průkazů. Požádat si o doklad a vyzvednout ho bude možné v příštím roce kdekoli, tedy nejen v místě trvalého bydliště. Lidé by už také nemuseli k žádosti přikládat klasickou fotografii.
                  34:50
                  Past na pytláky
                   Tisíce mrtvých zvířat a škoda kolem tří milionů korun. Každoroční bilance pytláctví. Nelegální lov, se kterým myslivci marně bojují, se teď daří víc objasňovat. Loni trest dostala pětina pytláků - to je nejvíc od doby, co je pytláctví trestným činem.
                   36:46
                   Nový turecký premiér o EU
                    Nastupující turecký premiér Binali Yildrim vyzval Evropskou unii, aby ukončila zmatky kolem migrační krize. Ankara podle něj musí mít jasno v tom, jak osmadvacítka na situaci nahlíží.
                    37:08
                    Neklidný východ Ukrajiny
                     Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zvažuje vyslání ozbrojené policejní mise na jihovýchod Ukrajiny. Měla by se tam pokusit uklidnit situaci a pomoct plnit podmínky tzv. minských dohod.
                     39:22
                     Spory o zábavní park
                      Sousedé zábavního parku Peklo v Hlinsku si stěžují, že jim podzemní stavba vzala vodu ze studní a úřady jejich námitky nebraly na zřetel. Proti tomu podali dokonce žalobu.
                      41:16
                      Pražský koncert hardrockových legend
                       Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       23. květen 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       21. březen

                       Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                       21. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       21. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       20. březen

                       Headlines — Čínský prezident v Moksvě — Sbližování Ruska a Číny — Návštěva SI v Moskvě — Čínsko-ruské vztahy — Vojenské dodávky Ukrajině — Změny v penzijním systému — Akcie bank — Stavební povolení na část D35 — Deratizace na sídlištích v Liberci — Plyn zlevňuje — Nová minisérie ČT Volha — Doplnění Ústavního soudu — Špatně zajištěné auto — Nová zelená úsporám Light — Žádosti o dotace — Vyšetřování Vratislava Mynáře — Na Ukrajině padl druhý český dobrovolník — Boje na Ukrajině — Zapojení českých občanů do války na Ukrajině — Dobrovolníci pomáhají na Ukrajině — Soud v kauze vynášení informací z trestních kauz — Nedostatek míst ve školách — Pomoc po zemětřesení v Turecku a Sýrii — Jednání o nedůvěře francouzské vládě — Omezení na brněnském okruhu — Akademici zvažují stávku — Dvacet let od invaze do Iráku — Rusko zmrazilo aktiva Volkswagenu — Nové vedení obce Hrčava — Přibývá drobných chovatelů drůbeže — Oteplování planety — Podrobnější zkoumání plic — Vynález zipu

                       20. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       20. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 3. 2023 na ČT24
                       Stopáž50 minut

                       19. březen

                       Headlines — Vládní úspory — Návrhy úsporných opatření — Sjednocení DPH u piva — Přesun alkoholu do vyšší sazby DPH? — Sazby DPH v ČR — Zraněný dobrovolník na Donbasu — Putinova návštěva Mariupolu — Vladimir Putin v Mariupolu — Poplatky za platební terminál — Ochrana Istanbulu před zemětřesením — Výsledky kosovsko-srbských jednání — Poprvé vystavený rukopis Švejka — Dopad normy Euro 7 na výrobce — Kumulace politických funkcí — Co bude s Credit Suisse — Energetická závislost čerstvě samostatného Česka na Rusku — Zásahy horské služby a letecké záchranné služby — Likvidace požáru v Banské Štiavnici — Jarní práce na zahradě — Nákupy zahradnických potřeb — Ceny ovocných keřů a substrátů — Přpravy chat a chalup na sezonu — Výročí spojenecké invaze do Iráku — Evropské dotace na zeleň — Aukční rekord nepadl — Závěr lyžařské sezony — Útěk šimapnzů v hodonínské zoo — Přihlášky na střední školy a gymnázia — České drony pro Ukrajinu — Nepomucká pouť

                       19. 3. 2023 na ČT1
                       Stopáž50 minut

                       19. březen

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 3. 2023 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám