44 minut

22. květen 2016

Obsah dílu

Nový rakouský prezident — Nový rakouský prezident — Změny v sociálním pojištění — Soudní přísedící povinně — Zemřel Adolf Born — Střelba v Rakousku — Česko-izraelská spolupráce — Letní sezona zahájena — Vůdce Talibanu mrtev — Degustace vín za stamiliony — Benefity na úkor renty — Přestavba větroňů Blaník — Rakouské prezidentské volby — Dovolená jako luxus — Prevencí proti chronickým nemocem — Měření emisí a STK v jednom — Snazší vyřizování řidičských průkazů — Past na pytláky — Nový turecký premiér o EU — Neklidný východ Ukrajiny — Spory o zábavní park — Pražský koncert hardrockových legend

Části dílu

00:31
Nový rakouský prezident
  Rakousko vybírá nového prezidenta. Kandidáty jsou Norbert Hofer ze Strany svobodných a bývalý šéf Zelených Alexander Van der Bellen.
  03:07
  Nový rakouský prezident
   Volby ve Vídni sledoval zpravodaj David Miřejovský.
   04:30
   Změny v sociálním pojištění
    Koaliční spor o odvody pěti milionů Čechů. Ministryně práce dokončila návrh, podle kterého by lidé platili sociální pojištění na základě počtu dětí. A to podle jednoduché rovnice: čím víc dětí, tím nižší odvody.
    09:36
    Soudní přísedící povinně
     Být přísedícím u soudu by mohlo být povinné. Týkat se to nebude jen trestních věcí u okresních instancí. S nápadem přišel ministr spravedlnosti Robert Pelikán a oznámil to v Otázkách Václava Moravce.
     10:32
     Zemřel Adolf Born
      Zemřel jeden z nejznámějších českých výtvarníků Adolf Born. Bylo mu 85 let. Kreslíř proslul svým typickým stylem a postavičkami plnými humoru a groteskního pohledu na svět.
      13:42
      Střelba v Rakousku
       Tři lidé zemřeli v noci na dnešek při střelbě v Rakousku. Do davu po motorkářském koncertě ve městě Nenzing začal pálit 27letý muž, poté spáchal sebevraždu.
       13:59
       Česko-izraelská spolupráce
        Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó
        16:10
        Letní sezona zahájena
         Živý vstup redaktorky Veroniky Kabátové
         17:34
         Vůdce Talibanu mrtev
          Mulla Muhammad Mansúr, vůdce hnutí Taliban, je podle afghánských úřadů mrtev. Americký dron včera zasáhl jeho vůz v odlehlé části Pákistánu poblíž afghánských hranic.
          17:51
          Degustace vín za stamiliony
           Láhev vína i za tři čtvrtě milionu korun. To je výsledek dnešního hodnocení expertů na zámku v Bečově. Ochutnávali tam vína z konce 19. století. Láhve se našly před 30 lety spolu s relikviářem svatého Maura.
           20:26
           Benefity na úkor renty
            Sporná praxe některých firem. Do platu zaměstnanců zahrnují kromě mzdy v nadstandardní míře i diety a cestovní náhrady. Problém ale nastane, když má zaměstnanec třeba pracovní úraz.
            22:49
            Přestavba větroňů Blaník
             Na českých letištích stojí už přes pět let odstavené stovky legendárních větroňů typu Blaník. Nesmějí létat kvůli obavám o pevnost konstrukce. Úřady teď schválily jejich přestavbu.
             25:28
             Rakouské prezidentské volby
              25:39
              Dovolená jako luxus
               Na dovolenou letos v létě nepojede zhruba čtvrtina obyvatel Česka. Rekreaci odmítá nebo si ji nemůže dovolit 27 procent oslovených. Vyplývá to z průzkumu společnosti Ipsos pro firmu Profi Credit.
               25:59
               Prevencí proti chronickým nemocem
                Přibývá chronicky nemocných lidí, a to ve všech vyspělých státech. Jak do budoucna zajistit péči o takové pacienty, řešili lékaři na mezinárodní konferenci v Praze.
                28:28
                Měření emisí a STK v jednom
                 Měření emisí i technická kontrola aut výhradně na jednom místě – změna, kterou připravuje i kvůli nařízení Evropské unie Ministerstvo dopravy. Samostatné stanice měření emisí skončí.
                 32:55
                 Snazší vyřizování řidičských průkazů
                  Změny při vydávání řidičských průkazů. Požádat si o doklad a vyzvednout ho bude možné v příštím roce kdekoli, tedy nejen v místě trvalého bydliště. Lidé by už také nemuseli k žádosti přikládat klasickou fotografii.
                  34:50
                  Past na pytláky
                   Tisíce mrtvých zvířat a škoda kolem tří milionů korun. Každoroční bilance pytláctví. Nelegální lov, se kterým myslivci marně bojují, se teď daří víc objasňovat. Loni trest dostala pětina pytláků - to je nejvíc od doby, co je pytláctví trestným činem.
                   36:46
                   Nový turecký premiér o EU
                    Nastupující turecký premiér Binali Yildrim vyzval Evropskou unii, aby ukončila zmatky kolem migrační krize. Ankara podle něj musí mít jasno v tom, jak osmadvacítka na situaci nahlíží.
                    37:08
                    Neklidný východ Ukrajiny
                     Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě zvažuje vyslání ozbrojené policejní mise na jihovýchod Ukrajiny. Měla by se tam pokusit uklidnit situaci a pomoct plnit podmínky tzv. minských dohod.
                     39:22
                     Spory o zábavní park
                      Sousedé zábavního parku Peklo v Hlinsku si stěžují, že jim podzemní stavba vzala vodu ze studní a úřady jejich námitky nebraly na zřetel. Proti tomu podali dokonce žalobu.
                      41:16
                      Pražský koncert hardrockových legend
                       Živý vstup redaktora Jakuba Anděla.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž48 minut
                       Další díl
                       23. květen 2016

                       Přehled dílů

                       Stopáž54 minut

                       21. únor

                       Headlines — Realitní trh — Rostoucí ceny nemovitostí — Ceny nemovitostí — Dostupnost bydlení — Unijní sankce proti Rusku — Předvolávání ruských velvyslanců — Jednání o reformě penzí — Jednání o důchodové reformě — Podíl obnovitelných zdrojů na výrobě elektřiny — Šet let od vraždy Kuciaka a Kušnírové — Růst německé ekonomiky — Česká studentská filharmonie pod vedením Hrůši — Vyšetřování korupce v Krajské zdravotní — Vyšetřování pádu domu v Kolíně — Opravy kostela sv. Jakuba v Brně — Léčba malého Martina — Kampaň proti domácímu násilí — Šíření černého kašle — Příznaky černého kašle — Chřipková epidemie — Soudní spory bývalých klientů H-Systemu — Přihlášky na střední školy — Soud o vydání Assange — Stávka čínských dělníků — Změna majitelů Smartwings — Retrogaming ve Vsetíně — Problémy ostravské huti Liberty — Angolský prezident v Praze — Izraelský parlament proti vzniku Palestiny — Spalovna komunálního odpadu na Táborsku — Divadelní hra o Davidu Beckhamovi — 35 let od posledního odsouzení V. Havla — Lyžařské zájezdy bez sněhu

                       21. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       21. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       21. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       20. únor

                       Velitelské shromáždění — Priority české armády — Výdaje ČR na obranu — Boje na Ukrajině — Nákup munice pro Ukrajinu — Von der Leyenová chce opět do čela Evropské komise — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Podávání přihlášek na střední školy — Financování regionálního školství — Zásah v Krajské zdravotní — Výtvarné ztvárnění sportu — Zkrácené úvazky pro důchodce — Hlasování maďarského parlamentu o členství Švédska v NATO — Dvě stě let o pojmenování prvního dinosaura — Posouzení lanovky z Podbaby do Troji — Výbuch v Horšovském Týně — Testování Neuralinku — Pomoc lidem se závislostmi — Posilování armády — Situace v Evropě — Nové klidové lokality na Šumavě — Soud o vydání Julia Assange — Protest zemědělců v Polsku — Trest pro Jaroslava Popelku — Jednání Rady bezpečnosti o situaci v Gaze — Přísnější pravidla pro demonstrace v Británii — Zabezpečení svahu u Brandýsa nad Orlicí — Sršeň asijská — Archeologický výzkum na východě Čech — Zaměstnávání lidí z Ukrajiny — Nevhodné podmínky na ubytovnách — Tahiti proti olympijské soutěži

                       20. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       20. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       20. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       19. únor

                       Protest zemědělců v Praze — Požadavky protestujících zemědělců — Důvody k protestu — Další chystané protesty — Okolnosti smrti Alexeje Navalného — Ministři zahraničí EU jednali v Bruselu — Hořící halda v Ostravě — Policejní vyšetřování v Krajské zdravotní — Ceny BAFTA — Situace v Pásmu Gazy — Dva roky protiruských sankcí — Renovace nádraží ve Františkových Lázních — Nečas neuspěl s dovoláním — Model umělé inteligence generující videa — Čínský lunární Nový rok — Pobyt rodičů s dětmi v nemocnicích — Pocta Jaromíru Jágrovi v Pittsburghu — Vyřazení dresu s číslem 68 — Projev Jágra v Pittsburghu — Dlouholetí vrcholoví sportovci — Dlouholetí čeští sportovci — Boje o Avdijivku — Boje na Ukrajině — Policie pátrá po podvodnících — Zájem o rekvalifikační kurzy — Budoucí sestava Evropské komise — Začátek semestru na Filozofické fakultě v Praze — Uzavřená Eiffelova věž — Sanace skály v Brandýse nad Orlicí — Poslední hodiny k podání přihlášky na SŠ — Situace v Liberty Ostrava — Úbytek návštěvníků hor — Sto let od narození Františka Vláčila

                       19. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       19. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       19. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       18. únor

                       Letošní růst mezd — Komu porostou výdělky — Vývoj růstu mezd — Vojenská pomoc Ukrajině — Druhá nemocnice v Pásmu Gazy mimo provoz — Pondělní protest zemědělců v Praze — Ministr zemědělství po protestech — Pojištění bydlení a úhrady škod — Zatýkání v Rusku na pietních akcích za Navalného — Smog v Katovicích — Nový animovaný film podle Goldlamovy povídky — Debata o předčasných důchodech pro náročné profese — Vývoj kurzu české měny — Operovaný chlapec zpět v Česku — Požár autobusu s hokejisty — Předčasné teplo škodí zemědělské úrodě — Přetížené urgentní přijmy kvůli odkladným výkonům — Pohotovosti v ČR — Vytíženost pohotovostí a záchranné služby — Kritika ministra Beka od krajů — Pomoc Hřensku bez turistů — Potyčka Eritrejců v Haagu — Turecké snahy o návrácení památky — Mistrovství světa v biatlonu — Propalestinská demonstrace v Praze — Debata o zjednodušení administrativy pro lidi i firmy — Výstava orchidejí v Českých Budějovicích — Záchrana pokusných psů

                       18. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       18. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       18. 2. 2024 na ČT24
                       Stopáž49 minut

                       17. únor

                       Ztráta kontroly nad Avdijivkou — Konference v Mnichově o Ukrajině — Pozice na východní Ukrajině — Psychika vojáků po dobytí Avdijivky — Zatýkání na pietních akcích v Rusku — Úbytek klientů ve třetím důchodovém pilíří — Spoření na důchod — Hospodaření systému důchodového pojištění — Prodloužení kontrol na hranici s Českem — Prodej produktů od drobných farmářů — Ochrana dětí v Maďarsku — 30 let kapely Vypsaná fiXa — Debaty o zvýhodnění začínajících podnikatelů — Vstup Švédska do NATO — První robotická operace bypassu — Nehoda na trati u Braníka — Teplo zkrátilo sezonu na horách — Ceny vody a nealkoholických nápojů — Pitná voda v ČR — Pokuta pro Donadla Trumpa za podvody — Stávka na francouzské železnici — Omezení pro cestující po Praze — Jiří Paroubek předsedou ČSSD — Návštěvnost zámku v Českém Krumlově — Zvukové detektory pomáhají strážníkům v Plzni — Japonský vesmírný úspěch — Údržba jáchymovských pramenů po povodni — Česká premiéra na Berlinale

                       17. 2. 2024 na ČT1
                       Stopáž49 minut

                       17. únor

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       17. 2. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám