45 minut

2. srpna 2015

Část: Vykrádání domů a bytů

Obsah dílu

Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Peníze pro kraje — Technoparty v Červeném Újezdu — Vzpomínky na oběti justičních vražd — Češi a obchody s Íránem — Export českých firem — Další trosky na ostrově Réunion — Sebevražedný útok na východě Turecka — Praha neznámá — Opravy D2 — Pád vrtulníku — Potíže chovatelů prasat — Ryby v Česku — Požáry kvůli neopatrnosti — Léčba rakoviny — Počty nových pacientů — Nukleární medicína — Vltavská kaskáda — Vykrádání domů a bytů — Zatčení účastníci pochodu — Pracovní tábor Engerau — Požáry v Kalifornii — Herecké kurzy

Části dílu

00:32
Situace s uprchlíky
  Armáda je připravená poslat na ochranu českých hranic před uprchlíky 1500 vojáků. V rozhovoru pro server Blesk.cz to řekl prezident Miloš Zeman a dodal, že běženci musejí respektovat pravidla této země.
  03:47
  Situace s uprchlíky
   Živý vstup Terezy Stárkové.
   05:31
   Situace s uprchlíky
    Británie a Francie chtějí od ostatních států Evropské unie pomoc se stále větší uprchlickou krizí v přístavu Calais.
    08:03
    Peníze pro kraje
     Kraje příští rok zřejmě nedostanou od státu žádné peníze na opravy silnic druhé a třetí třídy. Letos jim na vozovky poslal čtyři a půl miliardy.
     10:37
     Technoparty v Červeném Újezdu
      Živý vstup Ondřeje Kůse.
      13:22
      Vzpomínky na oběti justičních vražd
       Jihlava si připomněla místní oběti justičních vražd z 50. let. Nejprve bohoslužbou, pak minutou ticha, hymnou a položením květin u bývalého soudu.
       14:03
       Češi a obchody s Íránem
        S oznámeným koncem západních sankcí vůči Íránu se do země chystají i české podniky. Stát začne zítra přijímat žádosti o pojištění vývozu.
        15:53
        Export českých firem
         Celkově český vývoz letos podle odhadů podnikatelských svazů vzroste na rekordní tři biliony a 800 miliard. Meziročně posílí o šest až sedm procent.
         16:15
         Další trosky na ostrově Réunion
          Na ostrově Réunion se našly další trosky, které by mohly patřit ztracenému letadlu malajsijských aerolinek. Některé z nich teď ohledává policie, u jiných už prokázala, že jde o falešné stopy.
          18:26
          Sebevražedný útok na východě Turecka
           Dva vojáci zemřeli při sebevražedném útoku na východě Turecka – dalších 24 lidí atentátník zranil.
           18:45
           Praha neznámá
            Projekt, který představuje neobvyklá zákoutí hlavního města. Turisty láká do zapomenutých, ale historicky zajímavých míst.
            21:10
            Opravy D2
             Dálnice s omezením kvůli opravám – ale bez dělníků. Podle dopravních odborníků špatná praxe, která nutí řidiče zpomalit předčasně.
             23:23
             Pád vrtulníku
              Během letecké show v Rusku se zřítil bitevní vrtulník. Jeden z pilotů nehodu nepřežil.
              23:34
              Potíže chovatelů prasat
               Producenti vepřového masa dostanou ještě letos od ministerstva zemědělství výraznou finanční injekci. Jen na ozdravení chovů dostanou farmáři zatím historicky nejvyšší částku, a to 720 milionů korun.
               26:01
               Ryby v Česku
                Na rozdíl od vepřového produkce ryb v Česku roste. Podle aktuálních dat loni přesáhla 20 tisíc tun.
                26:18
                Požáry kvůli neopatrnosti
                 Až deset požárů za víkend kvůli suchému počasí likvidují hasiči jen v Karlovarském kraji. Za většinu z nich může neopatrnost zahrádkářů, ale i turistů v lesích.
                 28:24
                 Léčba rakoviny
                  Rakovinou v Česku ročně onemocní přes 80 tisíc lidí – víc než žije třeba v celém Havířově. Lékařům se ale daří zachránit stále větší počet pacientů.
                  30:48
                  Počty nových pacientů
                   Pacientů s rakovinou každoročně přibývá. Zatímco v roce 1991 lékaři odhalili 47 tisíc nových případů, o deset let později jich bylo o patnáct tisíc víc.
                   31:57
                   Nukleární medicína
                    Včas odhalit nádor – základ úspěšné léčby rakoviny. A pomáhá tomu i radiace. Od roku 1999 v pražské Nemocnici Na Homolce existuje oddělení nukleární medicíny.
                    34:49
                    Vltavská kaskáda
                     Přehrady na Vltavě by při povodních mohly zadržet víc vody – spočítali vodohospodáři. Zatímco starostové pod kaskádou chtějí co největší rezervy, obcím kolem nádrží se nelíbí dopad na rekreaci i přerušení plavby.
                     36:52
                     Vykrádání domů a bytů
                      V Česku se za letošní první pololetí vykradlo o čtyřicet procent méně nemovitostí než ve stejném období loni. Podle policie za to může celkový pokles kriminality nebo lepší zabezpečení.
                      38:55
                      Zatčení účastníci pochodu
                       Policisté zatkli v centru Petrohradu několik účastníků pochodu proti diskriminaci homosexuálů.
                       39:15
                       Pracovní tábor Engerau
                        Sedmdesát let od konce druhé světové války odhalují historici důležité události a skutečnosti z tohoto období, na které se přitom téměř zapomnělo. Příkladem je pracovní tábor Engerau.
                        41:33
                        Požáry v Kalifornii
                         Kalifornii sužuje jeden z největších lesních požárů. V plamenech je už přes 72 kilometrů čtverečních. S ohněm bojuje přes devět tisíc hasičů.
                         41:53
                         Herecké kurzy
                          Mnozí si herectví vyzkoušeli vůbec poprvé – učiteli se návštěvníkům festivalu ProART stali známí umělci.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          3. srpna 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                          27. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          27. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          27. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                          26. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          26. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          26. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                          25. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž49 minut

                          25. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          25. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                          24. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          24. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          24. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                          23. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám