45 minut

2. srpna 2015

Část: Požáry kvůli neopatrnosti

Obsah dílu

Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Peníze pro kraje — Technoparty v Červeném Újezdu — Vzpomínky na oběti justičních vražd — Češi a obchody s Íránem — Export českých firem — Další trosky na ostrově Réunion — Sebevražedný útok na východě Turecka — Praha neznámá — Opravy D2 — Pád vrtulníku — Potíže chovatelů prasat — Ryby v Česku — Požáry kvůli neopatrnosti — Léčba rakoviny — Počty nových pacientů — Nukleární medicína — Vltavská kaskáda — Vykrádání domů a bytů — Zatčení účastníci pochodu — Pracovní tábor Engerau — Požáry v Kalifornii — Herecké kurzy

Části dílu

00:32
Situace s uprchlíky
  Armáda je připravená poslat na ochranu českých hranic před uprchlíky 1500 vojáků. V rozhovoru pro server Blesk.cz to řekl prezident Miloš Zeman a dodal, že běženci musejí respektovat pravidla této země.
  03:47
  Situace s uprchlíky
   Živý vstup Terezy Stárkové.
   05:31
   Situace s uprchlíky
    Británie a Francie chtějí od ostatních států Evropské unie pomoc se stále větší uprchlickou krizí v přístavu Calais.
    08:03
    Peníze pro kraje
     Kraje příští rok zřejmě nedostanou od státu žádné peníze na opravy silnic druhé a třetí třídy. Letos jim na vozovky poslal čtyři a půl miliardy.
     10:37
     Technoparty v Červeném Újezdu
      Živý vstup Ondřeje Kůse.
      13:22
      Vzpomínky na oběti justičních vražd
       Jihlava si připomněla místní oběti justičních vražd z 50. let. Nejprve bohoslužbou, pak minutou ticha, hymnou a položením květin u bývalého soudu.
       14:03
       Češi a obchody s Íránem
        S oznámeným koncem západních sankcí vůči Íránu se do země chystají i české podniky. Stát začne zítra přijímat žádosti o pojištění vývozu.
        15:53
        Export českých firem
         Celkově český vývoz letos podle odhadů podnikatelských svazů vzroste na rekordní tři biliony a 800 miliard. Meziročně posílí o šest až sedm procent.
         16:15
         Další trosky na ostrově Réunion
          Na ostrově Réunion se našly další trosky, které by mohly patřit ztracenému letadlu malajsijských aerolinek. Některé z nich teď ohledává policie, u jiných už prokázala, že jde o falešné stopy.
          18:26
          Sebevražedný útok na východě Turecka
           Dva vojáci zemřeli při sebevražedném útoku na východě Turecka – dalších 24 lidí atentátník zranil.
           18:45
           Praha neznámá
            Projekt, který představuje neobvyklá zákoutí hlavního města. Turisty láká do zapomenutých, ale historicky zajímavých míst.
            21:10
            Opravy D2
             Dálnice s omezením kvůli opravám – ale bez dělníků. Podle dopravních odborníků špatná praxe, která nutí řidiče zpomalit předčasně.
             23:23
             Pád vrtulníku
              Během letecké show v Rusku se zřítil bitevní vrtulník. Jeden z pilotů nehodu nepřežil.
              23:34
              Potíže chovatelů prasat
               Producenti vepřového masa dostanou ještě letos od ministerstva zemědělství výraznou finanční injekci. Jen na ozdravení chovů dostanou farmáři zatím historicky nejvyšší částku, a to 720 milionů korun.
               26:01
               Ryby v Česku
                Na rozdíl od vepřového produkce ryb v Česku roste. Podle aktuálních dat loni přesáhla 20 tisíc tun.
                26:18
                Požáry kvůli neopatrnosti
                 Až deset požárů za víkend kvůli suchému počasí likvidují hasiči jen v Karlovarském kraji. Za většinu z nich může neopatrnost zahrádkářů, ale i turistů v lesích.
                 28:24
                 Léčba rakoviny
                  Rakovinou v Česku ročně onemocní přes 80 tisíc lidí – víc než žije třeba v celém Havířově. Lékařům se ale daří zachránit stále větší počet pacientů.
                  30:48
                  Počty nových pacientů
                   Pacientů s rakovinou každoročně přibývá. Zatímco v roce 1991 lékaři odhalili 47 tisíc nových případů, o deset let později jich bylo o patnáct tisíc víc.
                   31:57
                   Nukleární medicína
                    Včas odhalit nádor – základ úspěšné léčby rakoviny. A pomáhá tomu i radiace. Od roku 1999 v pražské Nemocnici Na Homolce existuje oddělení nukleární medicíny.
                    34:49
                    Vltavská kaskáda
                     Přehrady na Vltavě by při povodních mohly zadržet víc vody – spočítali vodohospodáři. Zatímco starostové pod kaskádou chtějí co největší rezervy, obcím kolem nádrží se nelíbí dopad na rekreaci i přerušení plavby.
                     36:52
                     Vykrádání domů a bytů
                      V Česku se za letošní první pololetí vykradlo o čtyřicet procent méně nemovitostí než ve stejném období loni. Podle policie za to může celkový pokles kriminality nebo lepší zabezpečení.
                      38:55
                      Zatčení účastníci pochodu
                       Policisté zatkli v centru Petrohradu několik účastníků pochodu proti diskriminaci homosexuálů.
                       39:15
                       Pracovní tábor Engerau
                        Sedmdesát let od konce druhé světové války odhalují historici důležité události a skutečnosti z tohoto období, na které se přitom téměř zapomnělo. Příkladem je pracovní tábor Engerau.
                        41:33
                        Požáry v Kalifornii
                         Kalifornii sužuje jeden z největších lesních požárů. V plamenech je už přes 72 kilometrů čtverečních. S ohněm bojuje přes devět tisíc hasičů.
                         41:53
                         Herecké kurzy
                          Mnozí si herectví vyzkoušeli vůbec poprvé – učiteli se návštěvníkům festivalu ProART stali známí umělci.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          3. srpna 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                          23. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                          22. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                          21. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                          20. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                          19. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám