45 minut

2. srpna 2015

Obsah dílu

Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Peníze pro kraje — Technoparty v Červeném Újezdu — Vzpomínky na oběti justičních vražd — Češi a obchody s Íránem — Export českých firem — Další trosky na ostrově Réunion — Sebevražedný útok na východě Turecka — Praha neznámá — Opravy D2 — Pád vrtulníku — Potíže chovatelů prasat — Ryby v Česku — Požáry kvůli neopatrnosti — Léčba rakoviny — Počty nových pacientů — Nukleární medicína — Vltavská kaskáda — Vykrádání domů a bytů — Zatčení účastníci pochodu — Pracovní tábor Engerau — Požáry v Kalifornii — Herecké kurzy

Části dílu

00:32
Situace s uprchlíky
  Armáda je připravená poslat na ochranu českých hranic před uprchlíky 1500 vojáků. V rozhovoru pro server Blesk.cz to řekl prezident Miloš Zeman a dodal, že běženci musejí respektovat pravidla této země.
  03:47
  Situace s uprchlíky
   Živý vstup Terezy Stárkové.
   05:31
   Situace s uprchlíky
    Británie a Francie chtějí od ostatních států Evropské unie pomoc se stále větší uprchlickou krizí v přístavu Calais.
    08:03
    Peníze pro kraje
     Kraje příští rok zřejmě nedostanou od státu žádné peníze na opravy silnic druhé a třetí třídy. Letos jim na vozovky poslal čtyři a půl miliardy.
     10:37
     Technoparty v Červeném Újezdu
      Živý vstup Ondřeje Kůse.
      13:22
      Vzpomínky na oběti justičních vražd
       Jihlava si připomněla místní oběti justičních vražd z 50. let. Nejprve bohoslužbou, pak minutou ticha, hymnou a položením květin u bývalého soudu.
       14:03
       Češi a obchody s Íránem
        S oznámeným koncem západních sankcí vůči Íránu se do země chystají i české podniky. Stát začne zítra přijímat žádosti o pojištění vývozu.
        15:53
        Export českých firem
         Celkově český vývoz letos podle odhadů podnikatelských svazů vzroste na rekordní tři biliony a 800 miliard. Meziročně posílí o šest až sedm procent.
         16:15
         Další trosky na ostrově Réunion
          Na ostrově Réunion se našly další trosky, které by mohly patřit ztracenému letadlu malajsijských aerolinek. Některé z nich teď ohledává policie, u jiných už prokázala, že jde o falešné stopy.
          18:26
          Sebevražedný útok na východě Turecka
           Dva vojáci zemřeli při sebevražedném útoku na východě Turecka – dalších 24 lidí atentátník zranil.
           18:45
           Praha neznámá
            Projekt, který představuje neobvyklá zákoutí hlavního města. Turisty láká do zapomenutých, ale historicky zajímavých míst.
            21:10
            Opravy D2
             Dálnice s omezením kvůli opravám – ale bez dělníků. Podle dopravních odborníků špatná praxe, která nutí řidiče zpomalit předčasně.
             23:23
             Pád vrtulníku
              Během letecké show v Rusku se zřítil bitevní vrtulník. Jeden z pilotů nehodu nepřežil.
              23:34
              Potíže chovatelů prasat
               Producenti vepřového masa dostanou ještě letos od ministerstva zemědělství výraznou finanční injekci. Jen na ozdravení chovů dostanou farmáři zatím historicky nejvyšší částku, a to 720 milionů korun.
               26:01
               Ryby v Česku
                Na rozdíl od vepřového produkce ryb v Česku roste. Podle aktuálních dat loni přesáhla 20 tisíc tun.
                26:18
                Požáry kvůli neopatrnosti
                 Až deset požárů za víkend kvůli suchému počasí likvidují hasiči jen v Karlovarském kraji. Za většinu z nich může neopatrnost zahrádkářů, ale i turistů v lesích.
                 28:24
                 Léčba rakoviny
                  Rakovinou v Česku ročně onemocní přes 80 tisíc lidí – víc než žije třeba v celém Havířově. Lékařům se ale daří zachránit stále větší počet pacientů.
                  30:48
                  Počty nových pacientů
                   Pacientů s rakovinou každoročně přibývá. Zatímco v roce 1991 lékaři odhalili 47 tisíc nových případů, o deset let později jich bylo o patnáct tisíc víc.
                   31:57
                   Nukleární medicína
                    Včas odhalit nádor – základ úspěšné léčby rakoviny. A pomáhá tomu i radiace. Od roku 1999 v pražské Nemocnici Na Homolce existuje oddělení nukleární medicíny.
                    34:49
                    Vltavská kaskáda
                     Přehrady na Vltavě by při povodních mohly zadržet víc vody – spočítali vodohospodáři. Zatímco starostové pod kaskádou chtějí co největší rezervy, obcím kolem nádrží se nelíbí dopad na rekreaci i přerušení plavby.
                     36:52
                     Vykrádání domů a bytů
                      V Česku se za letošní první pololetí vykradlo o čtyřicet procent méně nemovitostí než ve stejném období loni. Podle policie za to může celkový pokles kriminality nebo lepší zabezpečení.
                      38:55
                      Zatčení účastníci pochodu
                       Policisté zatkli v centru Petrohradu několik účastníků pochodu proti diskriminaci homosexuálů.
                       39:15
                       Pracovní tábor Engerau
                        Sedmdesát let od konce druhé světové války odhalují historici důležité události a skutečnosti z tohoto období, na které se přitom téměř zapomnělo. Příkladem je pracovní tábor Engerau.
                        41:33
                        Požáry v Kalifornii
                         Kalifornii sužuje jeden z největších lesních požárů. V plamenech je už přes 72 kilometrů čtverečních. S ohněm bojuje přes devět tisíc hasičů.
                         41:53
                         Herecké kurzy
                          Mnozí si herectví vyzkoušeli vůbec poprvé – učiteli se návštěvníkům festivalu ProART stali známí umělci.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          3. srpna 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          20. dubna

                          Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                          20. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          20. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          19. dubna

                          Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                          19. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          19. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž56 minut

                          18. dubna

                          Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                          18. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž56 minut

                          18. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. dubna

                          Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                          17. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 4. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                          16. 4. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          16. dubna

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 4. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám