45 minut

2. srpna 2015

Část: Nukleární medicína

Obsah dílu

Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Situace s uprchlíky — Peníze pro kraje — Technoparty v Červeném Újezdu — Vzpomínky na oběti justičních vražd — Češi a obchody s Íránem — Export českých firem — Další trosky na ostrově Réunion — Sebevražedný útok na východě Turecka — Praha neznámá — Opravy D2 — Pád vrtulníku — Potíže chovatelů prasat — Ryby v Česku — Požáry kvůli neopatrnosti — Léčba rakoviny — Počty nových pacientů — Nukleární medicína — Vltavská kaskáda — Vykrádání domů a bytů — Zatčení účastníci pochodu — Pracovní tábor Engerau — Požáry v Kalifornii — Herecké kurzy

Části dílu

00:32
Situace s uprchlíky
  Armáda je připravená poslat na ochranu českých hranic před uprchlíky 1500 vojáků. V rozhovoru pro server Blesk.cz to řekl prezident Miloš Zeman a dodal, že běženci musejí respektovat pravidla této země.
  03:47
  Situace s uprchlíky
   Živý vstup Terezy Stárkové.
   05:31
   Situace s uprchlíky
    Británie a Francie chtějí od ostatních států Evropské unie pomoc se stále větší uprchlickou krizí v přístavu Calais.
    08:03
    Peníze pro kraje
     Kraje příští rok zřejmě nedostanou od státu žádné peníze na opravy silnic druhé a třetí třídy. Letos jim na vozovky poslal čtyři a půl miliardy.
     10:37
     Technoparty v Červeném Újezdu
      Živý vstup Ondřeje Kůse.
      13:22
      Vzpomínky na oběti justičních vražd
       Jihlava si připomněla místní oběti justičních vražd z 50. let. Nejprve bohoslužbou, pak minutou ticha, hymnou a položením květin u bývalého soudu.
       14:03
       Češi a obchody s Íránem
        S oznámeným koncem západních sankcí vůči Íránu se do země chystají i české podniky. Stát začne zítra přijímat žádosti o pojištění vývozu.
        15:53
        Export českých firem
         Celkově český vývoz letos podle odhadů podnikatelských svazů vzroste na rekordní tři biliony a 800 miliard. Meziročně posílí o šest až sedm procent.
         16:15
         Další trosky na ostrově Réunion
          Na ostrově Réunion se našly další trosky, které by mohly patřit ztracenému letadlu malajsijských aerolinek. Některé z nich teď ohledává policie, u jiných už prokázala, že jde o falešné stopy.
          18:26
          Sebevražedný útok na východě Turecka
           Dva vojáci zemřeli při sebevražedném útoku na východě Turecka – dalších 24 lidí atentátník zranil.
           18:45
           Praha neznámá
            Projekt, který představuje neobvyklá zákoutí hlavního města. Turisty láká do zapomenutých, ale historicky zajímavých míst.
            21:10
            Opravy D2
             Dálnice s omezením kvůli opravám – ale bez dělníků. Podle dopravních odborníků špatná praxe, která nutí řidiče zpomalit předčasně.
             23:23
             Pád vrtulníku
              Během letecké show v Rusku se zřítil bitevní vrtulník. Jeden z pilotů nehodu nepřežil.
              23:34
              Potíže chovatelů prasat
               Producenti vepřového masa dostanou ještě letos od ministerstva zemědělství výraznou finanční injekci. Jen na ozdravení chovů dostanou farmáři zatím historicky nejvyšší částku, a to 720 milionů korun.
               26:01
               Ryby v Česku
                Na rozdíl od vepřového produkce ryb v Česku roste. Podle aktuálních dat loni přesáhla 20 tisíc tun.
                26:18
                Požáry kvůli neopatrnosti
                 Až deset požárů za víkend kvůli suchému počasí likvidují hasiči jen v Karlovarském kraji. Za většinu z nich může neopatrnost zahrádkářů, ale i turistů v lesích.
                 28:24
                 Léčba rakoviny
                  Rakovinou v Česku ročně onemocní přes 80 tisíc lidí – víc než žije třeba v celém Havířově. Lékařům se ale daří zachránit stále větší počet pacientů.
                  30:48
                  Počty nových pacientů
                   Pacientů s rakovinou každoročně přibývá. Zatímco v roce 1991 lékaři odhalili 47 tisíc nových případů, o deset let později jich bylo o patnáct tisíc víc.
                   31:57
                   Nukleární medicína
                    Včas odhalit nádor – základ úspěšné léčby rakoviny. A pomáhá tomu i radiace. Od roku 1999 v pražské Nemocnici Na Homolce existuje oddělení nukleární medicíny.
                    34:49
                    Vltavská kaskáda
                     Přehrady na Vltavě by při povodních mohly zadržet víc vody – spočítali vodohospodáři. Zatímco starostové pod kaskádou chtějí co největší rezervy, obcím kolem nádrží se nelíbí dopad na rekreaci i přerušení plavby.
                     36:52
                     Vykrádání domů a bytů
                      V Česku se za letošní první pololetí vykradlo o čtyřicet procent méně nemovitostí než ve stejném období loni. Podle policie za to může celkový pokles kriminality nebo lepší zabezpečení.
                      38:55
                      Zatčení účastníci pochodu
                       Policisté zatkli v centru Petrohradu několik účastníků pochodu proti diskriminaci homosexuálů.
                       39:15
                       Pracovní tábor Engerau
                        Sedmdesát let od konce druhé světové války odhalují historici důležité události a skutečnosti z tohoto období, na které se přitom téměř zapomnělo. Příkladem je pracovní tábor Engerau.
                        41:33
                        Požáry v Kalifornii
                         Kalifornii sužuje jeden z největších lesních požárů. V plamenech je už přes 72 kilometrů čtverečních. S ohněm bojuje přes devět tisíc hasičů.
                         41:53
                         Herecké kurzy
                          Mnozí si herectví vyzkoušeli vůbec poprvé – učiteli se návštěvníkům festivalu ProART stali známí umělci.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž48 minut
                          Další díl
                          3. srpna 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                          18. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                          17. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          17. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          17. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                          16. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          16. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          16. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                          15. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          15. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          15. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          14. května

                          Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                          14. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          14. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          14. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám