49 minut

31. července 2015

Obsah dílu

Napětí kolem uprchlíků — Napětí kolem uprchlíků — Expertizy trosek letadla — Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka — Korupce v českém fotbale — Češi pohřešovaní v Libanonu — Firmy bez kompenzací za zelenou energii — Konec tří Klokánků — Útok na palestinskou rodinu — Vakcína proti ebole — Výročí ústeckého masakru — Rozpočet pro armádu — Pěstounských rodin přibývá — Stížnost proti stíhání zamítnuta — Nové železniční přejezdy — Zadlužení českých domácností — Kvalita vody na koupalištích — Děti uprchlíků — Triky běženců — Most ve Vilémově je opět v provozu — Nové americké sankce — Srbsko těží ze sankcí — Kompenzace za jaderný odpad — Čína navzdory protestům olympijskou zemí — Odklad kariérního řádu učitelů — Nový gobelín Petra Síse — Výstava o Chodorkovském

Části dílu

00:35
Napětí kolem uprchlíků
  Policie musela dnes odpoledne opět zasáhnout proti cizincům v uprchlickém zařízení v Bělé pod Bezdězem. Část běženců se totiž znovu pokusila o útěk. Cizinci se dožadují propuštění a vrácení peněz a mobilních telefonů.
  03:51
  Napětí kolem uprchlíků
   Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
   06:27
   Expertizy trosek letadla
    Malajsie potvrdila, že kus letadla nalezený na ostrově Réunion patří Boeingu 777 - totéž si na základě fotografií myslí výrobce. Austrálie věří, že jde o stopu po záhadně zmizelém letu MH370.
    08:31
    Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka
     Rusko má podle britské obžaloby podíl na vraždě svého bývalého agenta Alexandra Litviněnka. Údajně to vyplývá ze závěrů dnes uzavřeného vyšetřování v Londýně.
     08:53
     Korupce v českém fotbale
      Návrhy obžalob za korupci ve fotbale. Policie poslala státnímu zástupci 22 jmen - i z nejvyšší fotbalové soutěže.
      11:26
      Češi pohřešovaní v Libanonu
       Ani po dnešním jednání krizového štábu není jasné, kdy ministr zahraničí Zaorálek odletí do Libanonu, kde si chce se svým tamním protějškem vyměnit informace o pětici unesených Čechů.
       12:07
       Firmy bez kompenzací za zelenou energii
        České firmy letos nedostanou od státu peníze, kterými jim vláda chtěla vykompenzovat vysoké poplatky za zelenou elektřinu. Ministr průmyslu Jan Mládek České televizi potvrdil, že kvůli legislativní náročnosti vláda potřebné nařízení nestihne včas schválit.
        13:58
        Konec tří Klokánků
         Fond ohrožených dětí uzavře tři Klokánky. České televizi to potvrdil předseda Jan Vaněk. Organizace má desetimilionové dluhy - vládu proto požádala o dotaci dvacet milionů korun.
         14:15
         Útok na palestinskou rodinu
          Palestina je v šoku kvůli smrti 18měsíčního dítěte na Západním břehu Jordánu. Dům jeho rodiny v noci na dnešek zapálili neznámí útočníci. Jeho rodiče a starší bratr jsou s těžkými zraněními v nemocnici.
          16:23
          Vakcína proti ebole
           Vakcína proti ebole na obzoru. Látka testovaná farmaceutickými společnostmi v Guineji byla stoprocentně účinná. Světová zdravotnická organizace to považuje za průlom.
           16:39
           Výročí ústeckého masakru
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            19:53
            Rozpočet pro armádu
             Navýšit počet vojáků o 6 000. Plán armády, která je chce přijmou do pěti let. V Brně o něm dnes mluvil ministr obrany Martin Stropnický během slavnostního vyřazování absolventů Univerzity obrany.
             22:07
             Pěstounských rodin přibývá
              Opuštěné zdravé děti stále zbytečně končí v kojenecký ústavech, i když je jich méně než dřív. Stěžují si na to organizace zabývající se právy dětí.
              24:14
              Stížnost proti stíhání zamítnuta
               Ředitel Liberecké nemocnice Luděk Nečesaný neuspěl se stížností proti trestnímu stíhání - ohradil se i za svou manželku. Manažer je podezřelý, že přijal úplatek, a hrozí mu 12 let vězení.
               24:30
               Nové železniční přejezdy
                Vyšší pokuty za riskování na železničních přejezdech žádá ministerstvo dopravy - reaguje tak na tragickou nehodu pendolina ve Studénce.
                26:15
                Zadlužení českých domácností
                 Ke konci června dlužily české domácnosti bankám jeden bilion a 287 miliard korun - o 29 miliard víc než v květnu. Nejčastěji si půjčovaly na nové bydlení, zařízení, auto, ale také na živobytí.
                 26:34
                 Kvalita vody na koupalištích
                  Voda na většině míst České republiky je podle hygieniků vhodná ke koupání. Kvalitu vody pomohlo zlepšit i chladnější počasí v posledních dnech. I přesto hygienici pravidelně kontrolují stavy všech stojatých vod.
                  28:54
                  Děti uprchlíků
                   Děti bez rodičů nebo jiných blízkých - i ty se řadí mezi uprchlíky, které den co den nachází policie. Výjimkou nejsou ani sotva desetileté.
                   32:01
                   Triky běženců
                    Ne všichni, které policie zadrží jako dětské běžence, jsou skutečně nezletilí. Stává se, že si uprchlíci záměrně upravují věk - mají pak šanci, že se dostanou do mírnějšího zařízení.
                    34:34
                    Most ve Vilémově je opět v provozu
                     Most ve Vilémově, který se loni v září zřítil a zabil čtyři dělníky, je opět v provozu. Dnes v podvečer po něm začala opět jezdit auta. Policisté kvůli neštěstí doposud nikoho neobvinili.
                     36:35
                     Nové americké sankce
                      Kreml chystá odpověď na nové americké sankce - oznámil mluvčí ruského prezidenta. Washington připsal na seznam nežádoucích 15 společností a 11 lidí.
                      36:52
                      Srbsko těží ze sankcí
                       Srbský vývoz potravin do Ruska kvůli ukrajinské krizi neustále roste. Na ruském trhu, kam se nesmí dovážet potraviny z EU, tak třeba srbská jablka nahradila ty z Polska.
                       38:54
                       Kompenzace za jaderný odpad
                        Správa úložišť jaderného odpadu za geologický průzkum obcím letos nezaplatí. Obce ve všech pěti lokalitách totiž podaly žalobu na postup ministerstva životního prostředí.
                        40:56
                        Čína navzdory protestům olympijskou zemí
                         Peking je prvním městem, které bude hostit letní i zimní olympiádu. Mezinárodní olympijský výbor mu přidělil zimní hry v roce 2022. Po odstoupení favoritního Norska zůstal jediný soupeř - kazachstánské Almaty.
                         43:21
                         Odklad kariérního řádu učitelů
                          Kariérní řád učitelů bude mít další zpoždění. Přestože se ho po zhruba 20 letech čekání pedagogové měli dočkat už v září, ministerstvo jeho start posune o půl roku.
                          45:33
                          Nový gobelín Petra Síse
                           Petr Sís uctil gobelínem ve tvaru žluté ponorky hudebníka Johna Lennona. Slavnostní odhalení, kterého se na Ellisově ostrově v New Yorku zúčastnila vdova po muzikantovi Yoko Ono nebo frontman skupiny U2 Bono, uspořádala Art for Amnesty.
                           45:48
                           Výstava o Chodorkovském
                            Soud s Michailem Chodorkovským jako předloha komiksu. Centrum současného umění DOX vystavuje výběr z kreseb Alexandra Kotljarova, které vydával během téměř dvouletého procesu moskevský Denní žurnál.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž43 minut
                            Další díl
                            1. srpna 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            23. dubna

                            Headlines — Debata o nové bankovní dani — Budoucnost daně z mimořádných zisků — Čistý zisk bank v Česku — Schůzka lídrů vládních stran — Britská pomoc Ukrajině — Evakuace na Ukrajině — Dovoz zemědělské produkce z Ukrajiny do EU — Mrazy v Česku vrcholí — Nový šéf Vojenského zpravodajství — Podezření na špionáž pro Čínu — Britské vyhošťování nelegálních migrantů — Nákup potravin v online obchodu — Zásilkový výdej léků na předpis — Přípravy na MFF Karlovy Vary — Čísla politických subjektů pro volby do EP — Soud s Janem Cimickým — Právo spotřebitele na opravu — Napadený web České noviny — Hazardní chování na kolejích — Otevření památníku holokaustu Romů a Sintů — Podoba památníku v Letech — Osudy z koncentračního tábora v Letech — Pohnutá historie místa — Propalestinské demonstrace v USA — Zadržení gangu v Oděse — Nový ředitel SÚKL — Peníze na celoplošné sociální služby — Soud za akci Asanace — Proslavil ho Miloš Jakeš, teď z něj budou byty — Testování nových padáků — Obovené spojení se sondou Voyager 1 — Trpké oslavy svátku Pesach — Pátrání po Pavlu Zítkovi — Test uzávěry na přehradě Fláje — Statečné psí srdce — Academia film festival v Olomouci

                            23. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            23. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            23. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            22. dubna

                            Výpověď bez udání důvodu — Jednodušší ukončení pracovního poměru — Návrhy NERV — Jednání na Hradě o důchodech — Hlasování o podpoře Kyjeva — Americká pomoc pro Ukrajinu — Obžaloba bývalého hradního kancléře — Očkování proti černému kašli — Deficit veřejných financí — Referendum o průmyslové zóně v Dolní Lutyni — Británie a deportace nelegálních migrantů do Rwandy — Aharon Haliva končí — Ivan Trojan ve hře Žáby — Kandidáti na ústavní soudce — Trestní řízení s Donaldem Trumpem — Návrat zimního počasí do Evropy — Mrazivá noc v Česku — Tři roky vězení pro Dominika Feriho — Případ Dominika Feriho — Obvinění Dominika Feriho — Vláda a strategické investice — Obvinění kandidátů AfD do eurovoleb — Referendum v Kosovu — Podvody s falešnými nahrávkami — Kauza prodeje městských bytů v centru Prahy — Nebezpečná znaménka — Společná část státních maturit — Zemřela Hana Brejchová — Soud kvůli požáru supermarketu — Objev nevyčíslitelné hodnoty — Zvláštnosti hanáckého nářečí — Michael Jackson v Redutě

                            22. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            22. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            21. dubna

                            Vojenská pomoc pro Ukrajinu — USA a pomoc Ukrajině — Proces schvalování pomoci pro Ukrajinu — Reakce z Ukrajiny — Cvičení vojáků — Tresty pro pachatele — Místo vězení peněžité tresty — Peněžité tresty — Sdílení elektřiny — Problémy kvůli sněhu — Výstraha před mrazem — Rekonstrukce Hradu Trosky — Zemřel Josef Laufer — Otevření Památníku holokaustu Romů a Sintů — Parkování kolem stadionu — Roste zájem o slepice — Požár dřevěné chalupy na okraji Vsetína — Soukromé rezidence Karla III. — Lidé po amputaci — V Česku chybí automechanici — Poškození íránské základny — Kontrola migrace v Rusku — Česko a migrační pakt — Nový aukční rekord — Taxi jako pomoc pro seniory — Opravy silnic — Zavřený most u Střezimíře — Kristian se vrací do kin — Referendum v Kosovu — Zemřel Miroslav Švejda — Slavné operní sbory ve Španělském sále

                            21. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            21. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            20. dubna

                            Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                            20. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            20. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 4. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            19. dubna

                            Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                            19. 4. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            19. dubna

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 4. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám