48 minut

31. červenec 2015

Obsah dílu

Napětí kolem uprchlíků — Napětí kolem uprchlíků — Expertizy trosek letadla — Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka — Korupce v českém fotbale — Češi pohřešovaní v Libanonu — Firmy bez kompenzací za zelenou energii — Konec tří Klokánků — Útok na palestinskou rodinu — Vakcína proti ebole — Výročí ústeckého masakru — Rozpočet pro armádu — Pěstounských rodin přibývá — Stížnost proti stíhání zamítnuta — Nové železniční přejezdy — Zadlužení českých domácností — Kvalita vody na koupalištích — Děti uprchlíků — Triky běženců — Most ve Vilémově je opět v provozu — Nové americké sankce — Srbsko těží ze sankcí — Kompenzace za jaderný odpad — Čína navzdory protestům olympijskou zemí — Odklad kariérního řádu učitelů — Nový gobelín Petra Síse — Výstava o Chodorkovském

Části dílu

00:35
Napětí kolem uprchlíků
  Policie musela dnes odpoledne opět zasáhnout proti cizincům v uprchlickém zařízení v Bělé pod Bezdězem. Část běženců se totiž znovu pokusila o útěk. Cizinci se dožadují propuštění a vrácení peněz a mobilních telefonů.
  03:51
  Napětí kolem uprchlíků
   Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
   06:27
   Expertizy trosek letadla
    Malajsie potvrdila, že kus letadla nalezený na ostrově Réunion patří Boeingu 777 - totéž si na základě fotografií myslí výrobce. Austrálie věří, že jde o stopu po záhadně zmizelém letu MH370.
    08:31
    Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka
     Rusko má podle britské obžaloby podíl na vraždě svého bývalého agenta Alexandra Litviněnka. Údajně to vyplývá ze závěrů dnes uzavřeného vyšetřování v Londýně.
     08:53
     Korupce v českém fotbale
      Návrhy obžalob za korupci ve fotbale. Policie poslala státnímu zástupci 22 jmen - i z nejvyšší fotbalové soutěže.
      11:26
      Češi pohřešovaní v Libanonu
       Ani po dnešním jednání krizového štábu není jasné, kdy ministr zahraničí Zaorálek odletí do Libanonu, kde si chce se svým tamním protějškem vyměnit informace o pětici unesených Čechů.
       12:07
       Firmy bez kompenzací za zelenou energii
        České firmy letos nedostanou od státu peníze, kterými jim vláda chtěla vykompenzovat vysoké poplatky za zelenou elektřinu. Ministr průmyslu Jan Mládek České televizi potvrdil, že kvůli legislativní náročnosti vláda potřebné nařízení nestihne včas schválit.
        13:58
        Konec tří Klokánků
         Fond ohrožených dětí uzavře tři Klokánky. České televizi to potvrdil předseda Jan Vaněk. Organizace má desetimilionové dluhy - vládu proto požádala o dotaci dvacet milionů korun.
         14:15
         Útok na palestinskou rodinu
          Palestina je v šoku kvůli smrti 18měsíčního dítěte na Západním břehu Jordánu. Dům jeho rodiny v noci na dnešek zapálili neznámí útočníci. Jeho rodiče a starší bratr jsou s těžkými zraněními v nemocnici.
          16:23
          Vakcína proti ebole
           Vakcína proti ebole na obzoru. Látka testovaná farmaceutickými společnostmi v Guineji byla stoprocentně účinná. Světová zdravotnická organizace to považuje za průlom.
           16:39
           Výročí ústeckého masakru
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            19:53
            Rozpočet pro armádu
             Navýšit počet vojáků o 6 000. Plán armády, která je chce přijmou do pěti let. V Brně o něm dnes mluvil ministr obrany Martin Stropnický během slavnostního vyřazování absolventů Univerzity obrany.
             22:07
             Pěstounských rodin přibývá
              Opuštěné zdravé děti stále zbytečně končí v kojenecký ústavech, i když je jich méně než dřív. Stěžují si na to organizace zabývající se právy dětí.
              24:14
              Stížnost proti stíhání zamítnuta
               Ředitel Liberecké nemocnice Luděk Nečesaný neuspěl se stížností proti trestnímu stíhání - ohradil se i za svou manželku. Manažer je podezřelý, že přijal úplatek, a hrozí mu 12 let vězení.
               24:30
               Nové železniční přejezdy
                Vyšší pokuty za riskování na železničních přejezdech žádá ministerstvo dopravy - reaguje tak na tragickou nehodu pendolina ve Studénce.
                26:15
                Zadlužení českých domácností
                 Ke konci června dlužily české domácnosti bankám jeden bilion a 287 miliard korun - o 29 miliard víc než v květnu. Nejčastěji si půjčovaly na nové bydlení, zařízení, auto, ale také na živobytí.
                 26:34
                 Kvalita vody na koupalištích
                  Voda na většině míst České republiky je podle hygieniků vhodná ke koupání. Kvalitu vody pomohlo zlepšit i chladnější počasí v posledních dnech. I přesto hygienici pravidelně kontrolují stavy všech stojatých vod.
                  28:54
                  Děti uprchlíků
                   Děti bez rodičů nebo jiných blízkých - i ty se řadí mezi uprchlíky, které den co den nachází policie. Výjimkou nejsou ani sotva desetileté.
                   32:01
                   Triky běženců
                    Ne všichni, které policie zadrží jako dětské běžence, jsou skutečně nezletilí. Stává se, že si uprchlíci záměrně upravují věk - mají pak šanci, že se dostanou do mírnějšího zařízení.
                    34:34
                    Most ve Vilémově je opět v provozu
                     Most ve Vilémově, který se loni v září zřítil a zabil čtyři dělníky, je opět v provozu. Dnes v podvečer po něm začala opět jezdit auta. Policisté kvůli neštěstí doposud nikoho neobvinili.
                     36:35
                     Nové americké sankce
                      Kreml chystá odpověď na nové americké sankce - oznámil mluvčí ruského prezidenta. Washington připsal na seznam nežádoucích 15 společností a 11 lidí.
                      36:52
                      Srbsko těží ze sankcí
                       Srbský vývoz potravin do Ruska kvůli ukrajinské krizi neustále roste. Na ruském trhu, kam se nesmí dovážet potraviny z EU, tak třeba srbská jablka nahradila ty z Polska.
                       38:54
                       Kompenzace za jaderný odpad
                        Správa úložišť jaderného odpadu za geologický průzkum obcím letos nezaplatí. Obce ve všech pěti lokalitách totiž podaly žalobu na postup ministerstva životního prostředí.
                        40:56
                        Čína navzdory protestům olympijskou zemí
                         Peking je prvním městem, které bude hostit letní i zimní olympiádu. Mezinárodní olympijský výbor mu přidělil zimní hry v roce 2022. Po odstoupení favoritního Norska zůstal jediný soupeř - kazachstánské Almaty.
                         43:21
                         Odklad kariérního řádu učitelů
                          Kariérní řád učitelů bude mít další zpoždění. Přestože se ho po zhruba 20 letech čekání pedagogové měli dočkat už v září, ministerstvo jeho start posune o půl roku.
                          45:33
                          Nový gobelín Petra Síse
                           Petr Sís uctil gobelínem ve tvaru žluté ponorky hudebníka Johna Lennona. Slavnostní odhalení, kterého se na Ellisově ostrově v New Yorku zúčastnila vdova po muzikantovi Yoko Ono nebo frontman skupiny U2 Bono, uspořádala Art for Amnesty.
                           45:48
                           Výstava o Chodorkovském
                            Soud s Michailem Chodorkovským jako předloha komiksu. Centrum současného umění DOX vystavuje výběr z kreseb Alexandra Kotljarova, které vydával během téměř dvouletého procesu moskevský Denní žurnál.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            1. srpen 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Headlines — Podpora stavebního spoření — Snížení státní podpory stavebního spoření — Stavební spoření v Česku — Potravinová pomoc pro Afriku — Situace v Záporožské elektrárně — Válka na Ukrajině rozděluje rodiny — Příspěvek 5000 Kč na dítě — Rushdieho odpojili od ventilátoru — Německo sužuje mimořádné sucho — Na Tchaj-wan dorazila pětičlenná delegace amerického Kongresu — Úspory energie ve firmách — Film o bratrech Mašínových — Nejméně nevyřízených případů u soudů — Hasiči kontrolují České Švýcarsko — Výhledy české ekonomiky — Obce nechtějí těžbu v lomu Zárubka — Povodně 2002 a Gastonův příběh — Pád letadla v Chebu — Vytápění na nižší teploty — Průměrné teploty v topném období — Snaha snížit spotřeby energie v Evropě — Vytápění domovů dříve a dnes — Při požáru v egyptském kostele zemřelo nejméně 41 lidí — Jerevanem otřásla exploze — Oprava silnice od Českých Budějovic na Dolní Dvořiště — Dostali zdarma,prodávají až za 160 milionů — Útok na autobus v Jeruzalémě — Černý odběr elektrické energie — Rallye veteránů — Hrdinové leží vedle zrádců

                            14. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            14. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            14. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            13. srpen

                            Headlines — Návrat obyvatel Hřenska — Evakuovaní obyvatelé se vrací domů — USA zvažují označení Ruska za teroristický stát — Vývoj války na Ukrajině — ANO chce odvolání Rakušana — Kritika církve v Česku — Útok na Salmana Rushdieho — Tradiční Chodské slavnosti v plném proudu — Zdanění mimořádných zisků firem i bank — Vývoj kolem vyšetřování exprezidenta USA Donalda Trumpa — Duhový průvod se vydal na pochod Prahou — Vracení léků do lékáren — Zákazy odběrů povrchových vod — Hřensko pod kontrolou — Požár v Českém Švýcarsku — Nová trasa na Pravčickou bránu — Sněmovna reprezentantů schvália klimatický balík — Příspěvek na zaměstnávání handicapovaných — Brno si připomíná vítězství nad Švédy — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti — Obnova českých lesů — Dětem věznů pomáhá Andělský kemp — Mezinárodní folklorní festival v Šumperku — Hudební festival Sziget

                            13. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            13. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            13. 8. 2022 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            12. srpen

                            Headlines — Propad hypotečního trhu — Hypotéky dál zdražují — Ceny hypoték — Klesá zájem o rekreační nemovitosti — Dohoda o vývozu obilí — Boje na východě Ukrajiny — Francie vyšetřuje A. Babiše — Požár v Českém Švýcarsku uhašen — Obnovení dodávek ropy — Dopady sankcí na Rusko — Zemřel kreslíř Jean-Jacques Sempé — Zásah proti ženě na mítinku ANO — Milost pro dědice Samsungu I Če-jongovi — Schröder žaluje parlament o odebrané výsady — Útok na spisovatele Rushdieho — Krádeží dřeva v Česku přibývá — Nejničivější povodně v Česku — 20 let od tisícileté vody — Voda zaplavila stanice metra — Škody po povodních v roce 2002 — Razie FBI v sídle Donalda Trumpa — Centrum pro běžence nestíhá — Elektromobilů na českém trhu přibývá — Rusa Frančettiho v Praze obžalovali za účast na anexi Krymu — Oprava domova důchodců v Hodoníně — Čeští archeologové v Izraeli — Socha svatého Kryštofa se vrátila na obchvat Olomouce — Psychologická pomoc pro uprchlíky — Role žen v architektuře

                            12. 8. 2022 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            12. srpen

                            Ve znakovém jazyce

                            12. 8. 2022 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám