48 minut

31. červenec 2015

Obsah dílu

Napětí kolem uprchlíků — Napětí kolem uprchlíků — Expertizy trosek letadla — Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka — Korupce v českém fotbale — Češi pohřešovaní v Libanonu — Firmy bez kompenzací za zelenou energii — Konec tří Klokánků — Útok na palestinskou rodinu — Vakcína proti ebole — Výročí ústeckého masakru — Rozpočet pro armádu — Pěstounských rodin přibývá — Stížnost proti stíhání zamítnuta — Nové železniční přejezdy — Zadlužení českých domácností — Kvalita vody na koupalištích — Děti uprchlíků — Triky běženců — Most ve Vilémově je opět v provozu — Nové americké sankce — Srbsko těží ze sankcí — Kompenzace za jaderný odpad — Čína navzdory protestům olympijskou zemí — Odklad kariérního řádu učitelů — Nový gobelín Petra Síse — Výstava o Chodorkovském

Části dílu

00:35
Napětí kolem uprchlíků
  Policie musela dnes odpoledne opět zasáhnout proti cizincům v uprchlickém zařízení v Bělé pod Bezdězem. Část běženců se totiž znovu pokusila o útěk. Cizinci se dožadují propuštění a vrácení peněz a mobilních telefonů.
  03:51
  Napětí kolem uprchlíků
   Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
   06:27
   Expertizy trosek letadla
    Malajsie potvrdila, že kus letadla nalezený na ostrově Réunion patří Boeingu 777 - totéž si na základě fotografií myslí výrobce. Austrálie věří, že jde o stopu po záhadně zmizelém letu MH370.
    08:31
    Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka
     Rusko má podle britské obžaloby podíl na vraždě svého bývalého agenta Alexandra Litviněnka. Údajně to vyplývá ze závěrů dnes uzavřeného vyšetřování v Londýně.
     08:53
     Korupce v českém fotbale
      Návrhy obžalob za korupci ve fotbale. Policie poslala státnímu zástupci 22 jmen - i z nejvyšší fotbalové soutěže.
      11:26
      Češi pohřešovaní v Libanonu
       Ani po dnešním jednání krizového štábu není jasné, kdy ministr zahraničí Zaorálek odletí do Libanonu, kde si chce se svým tamním protějškem vyměnit informace o pětici unesených Čechů.
       12:07
       Firmy bez kompenzací za zelenou energii
        České firmy letos nedostanou od státu peníze, kterými jim vláda chtěla vykompenzovat vysoké poplatky za zelenou elektřinu. Ministr průmyslu Jan Mládek České televizi potvrdil, že kvůli legislativní náročnosti vláda potřebné nařízení nestihne včas schválit.
        13:58
        Konec tří Klokánků
         Fond ohrožených dětí uzavře tři Klokánky. České televizi to potvrdil předseda Jan Vaněk. Organizace má desetimilionové dluhy - vládu proto požádala o dotaci dvacet milionů korun.
         14:15
         Útok na palestinskou rodinu
          Palestina je v šoku kvůli smrti 18měsíčního dítěte na Západním břehu Jordánu. Dům jeho rodiny v noci na dnešek zapálili neznámí útočníci. Jeho rodiče a starší bratr jsou s těžkými zraněními v nemocnici.
          16:23
          Vakcína proti ebole
           Vakcína proti ebole na obzoru. Látka testovaná farmaceutickými společnostmi v Guineji byla stoprocentně účinná. Světová zdravotnická organizace to považuje za průlom.
           16:39
           Výročí ústeckého masakru
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            19:53
            Rozpočet pro armádu
             Navýšit počet vojáků o 6 000. Plán armády, která je chce přijmou do pěti let. V Brně o něm dnes mluvil ministr obrany Martin Stropnický během slavnostního vyřazování absolventů Univerzity obrany.
             22:07
             Pěstounských rodin přibývá
              Opuštěné zdravé děti stále zbytečně končí v kojenecký ústavech, i když je jich méně než dřív. Stěžují si na to organizace zabývající se právy dětí.
              24:14
              Stížnost proti stíhání zamítnuta
               Ředitel Liberecké nemocnice Luděk Nečesaný neuspěl se stížností proti trestnímu stíhání - ohradil se i za svou manželku. Manažer je podezřelý, že přijal úplatek, a hrozí mu 12 let vězení.
               24:30
               Nové železniční přejezdy
                Vyšší pokuty za riskování na železničních přejezdech žádá ministerstvo dopravy - reaguje tak na tragickou nehodu pendolina ve Studénce.
                26:15
                Zadlužení českých domácností
                 Ke konci června dlužily české domácnosti bankám jeden bilion a 287 miliard korun - o 29 miliard víc než v květnu. Nejčastěji si půjčovaly na nové bydlení, zařízení, auto, ale také na živobytí.
                 26:34
                 Kvalita vody na koupalištích
                  Voda na většině míst České republiky je podle hygieniků vhodná ke koupání. Kvalitu vody pomohlo zlepšit i chladnější počasí v posledních dnech. I přesto hygienici pravidelně kontrolují stavy všech stojatých vod.
                  28:54
                  Děti uprchlíků
                   Děti bez rodičů nebo jiných blízkých - i ty se řadí mezi uprchlíky, které den co den nachází policie. Výjimkou nejsou ani sotva desetileté.
                   32:01
                   Triky běženců
                    Ne všichni, které policie zadrží jako dětské běžence, jsou skutečně nezletilí. Stává se, že si uprchlíci záměrně upravují věk - mají pak šanci, že se dostanou do mírnějšího zařízení.
                    34:34
                    Most ve Vilémově je opět v provozu
                     Most ve Vilémově, který se loni v září zřítil a zabil čtyři dělníky, je opět v provozu. Dnes v podvečer po něm začala opět jezdit auta. Policisté kvůli neštěstí doposud nikoho neobvinili.
                     36:35
                     Nové americké sankce
                      Kreml chystá odpověď na nové americké sankce - oznámil mluvčí ruského prezidenta. Washington připsal na seznam nežádoucích 15 společností a 11 lidí.
                      36:52
                      Srbsko těží ze sankcí
                       Srbský vývoz potravin do Ruska kvůli ukrajinské krizi neustále roste. Na ruském trhu, kam se nesmí dovážet potraviny z EU, tak třeba srbská jablka nahradila ty z Polska.
                       38:54
                       Kompenzace za jaderný odpad
                        Správa úložišť jaderného odpadu za geologický průzkum obcím letos nezaplatí. Obce ve všech pěti lokalitách totiž podaly žalobu na postup ministerstva životního prostředí.
                        40:56
                        Čína navzdory protestům olympijskou zemí
                         Peking je prvním městem, které bude hostit letní i zimní olympiádu. Mezinárodní olympijský výbor mu přidělil zimní hry v roce 2022. Po odstoupení favoritního Norska zůstal jediný soupeř - kazachstánské Almaty.
                         43:21
                         Odklad kariérního řádu učitelů
                          Kariérní řád učitelů bude mít další zpoždění. Přestože se ho po zhruba 20 letech čekání pedagogové měli dočkat už v září, ministerstvo jeho start posune o půl roku.
                          45:33
                          Nový gobelín Petra Síse
                           Petr Sís uctil gobelínem ve tvaru žluté ponorky hudebníka Johna Lennona. Slavnostní odhalení, kterého se na Ellisově ostrově v New Yorku zúčastnila vdova po muzikantovi Yoko Ono nebo frontman skupiny U2 Bono, uspořádala Art for Amnesty.
                           45:48
                           Výstava o Chodorkovském
                            Soud s Michailem Chodorkovským jako předloha komiksu. Centrum současného umění DOX vystavuje výběr z kreseb Alexandra Kotljarova, které vydával během téměř dvouletého procesu moskevský Denní žurnál.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž44 minut
                            Další díl
                            1. srpen 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž54 minut

                            4. prosinec

                            Jednání tripartity — Sporná témata na tripartitě — Závěry jednání tripartity — Plány pro pracovníky ve školství — Růst průměrné hrubé mzdy — Růst mezd prakticky — Izrael rozšiřuje pozemní operaci — Ústavní činitelé — Silný mráz v Česku — Žabovřesky a Královo Pole bez tepla a teplé vody — Zapadaná trať v jižních Čechách — Jednání šéfů vlád Česka a Rakouska — Premiéra Bitvy o Hernániho v Dejvickém divadle — Dohoda o růstu výdělků ve zdravotnictví — Obvinění v kauze Xixoio — Názor na výstavbu nového jaderného bloku v Dukovanech — Odsouzený dezinformátor zpátky v Česku — Růst cen potravin — Slevy v prodejnách potravin — Prodejny v Česku — Nákupy v Polsku a v Německu — Prodloužení kontrol na německých hranicích — Vyšetřování útoku v Paříži — Referendum ve Venezuele o Guyaně — Podpora firem za covidu — Žádost o důchody i online — Řidičské průkazy v mobilu a na zkoušku — Děkan Katolické teologické fakulty Univerzity Karlovy rezignoval — Předvánoční kontroly ČOI — Obnova válkou zničených obcí na Ukrajině — Zrušené lety — Kladrubští koně na sněhu — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici

                            4. 12. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            4. prosinec

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            4. 12. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            3. prosinec

                            Navýšení minimální mzdy — Debaty o růstu minimální mzdy — Jednání tripartity — Bojové operace v Gaze — Sněžení na východě Česka — Odklízení sněhu ze střech — Dozvuky kalamity na jihu Čech — Výstraha před silným mrazem — Válečné zločiny na Ukrajině — Nemovitosti bez jasného majitele — Srážka vlaků v České Třebové — 60 let od premiéry Zahradní slavnosti — Zájem o elektrická auta v Německu — Dotace na bezemisní auta — Útok v centru Paříže — Příspěvek na penzijní spoření — Změny v penzijním spoření — Další změny — Český rekord v otužování — První adventní neděle — Rozsvícený dům v Libišanech — Plánované útraty Čechů za Vánoce — Dárky z druhé ruky — Přípravy na pohřeb Karla Schwarzenberga — Dohoda s lékaři — Blokáda kamionů z Ukrajiny — Nárůst počtu sebevražd v USA — Důchody pro disidenty a komunisty — Zátěžová zkouška mostu — Léčba zraněného bojovníka od Bachmutu — Let s Aerem 145 — Poslední klapka snímku Konec světa

                            3. 12. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            3. prosinec

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            3. 12. 2023 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            2. prosinec

                            Česko zasypal sníh — Kalamita na jihu Čech — Problémy kvůli sněhu na Vysočině — Komplikovaný provoz na dálnici D1 — Fotografie z dnešního dne — Výstraha před silným sněžením — Předpověď na další dny — Sníh v okolních zemích — Pomoc energeticky náročným firmám — Ceny energií v Německu — Válka v Pásmu Gazy — LouTkáček ve Stavovském divadle — Změna vedení v pravoslavné církvi — Hrozí zřícení středověké věže v Bologni — Klimatický summit v Dubaji — Provoz v nemocnicích o víkendu — Sníh na horách — Horská střediska zahájila sezonu — Náklady na dovolenou na horách — Zimní sezona na Šumavě — Varování záchranářů — Mobilizace v Rusku a na Ukrajině — Přístupový proces Ukrajiny do EU — Dražší voda na východě Čech — Spory kvůli možné rekonstrukci Hlavního nádraží — Kandidáti SPD do evropských voleb — Návrh na zákaz anglických výrazů v ruském jazyce — Rekonstrukce bitvy tří císařů — Rok s novými produkty umělé inteligence — Veřejné osvětlení v Jičíně

                            2. 12. 2023 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            2. prosinec

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            2. 12. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            1. prosinec

                            Fungování nemocnic — Protest lékařů proti přesčasům — Situace v regionáních nemocnicích — Peníze na platy lékařů — Příměří v Pásmu Gazy skončilo — Kondice české ekonomiky — Výstrahy meteorologů před silným sněžením — Sníh na horách — Boje na Ukrajině — Blokáda řidičů kamionů na ukrajinské hranici — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Komunální energetika — Výsledek hospodaření státu — Problematická cesta na vrch Šerlich — Změny v povinném ručení — Prezidentské milosti — Klimatický summit v Dubaji — Extrémy počasí v roce 2023 — Sbírání dat pro sledování změn klimatu — Měření v Česku — Předpovědi na základě dat — Stavba nové linky metra D — Dočasná ochrana pro uprchlíky z Ukrajiny — Vyloučení George Santose z Kongresu — Vstupenky na letní olympiádu v Paříži — Přípravy rekonstrukce bitvy u Slavkova — Odvolání ředitele společnosti VOP CZ — Narozeniný válečného veterána Ervína Hoidy — Jednání školských odborů s ministrem — Nová šéfka českých center — Opuštěné hrobky sudetských Němců — Zabezpečení českých železnic — Objev vzácného savce — Nejposlouchanější umělci v ČR

                            1. 12. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            1. prosinec

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            1. 12. 2023 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            30. listopad

                            Dohoda premiéra s lékaři — Lékaři jsou připraveni odvolat protest — Podrobnosti dohody premiéra s lékaři — Příměří v Pásmu Gazy — Růst cen energií — Regulovaná složka energií zdraží — Jak se to projeví na konečné ceně — Z čeho se skládají ceny energií — Mimořádná schůze sněmovny k cenám energií — Zemřel Henry Kissinger — Vztah Kissingera k Československu — Státní rozpočet na příští rok — Demografický vývoj ČR — Některá města dál trápí velké množství sněhu — Předpověď počasí na další dny — Chystané změny v pražské Zlaté uličce — Jak teď vypadá Zlatá ulička — Zlatá ulička — Boje na Ukrajině — Počítačový útok na Lázně Běloves — Slovenský ministr obrany v ČR — Příprava stavby další části Pražského okruhu — Přípravy pohřbu Karla Schwarzenberga — Tisíce lidí na Karlovarsku bez tepla — Přípravy klimatického summitu — Spolupráce oblastí v česko-německém pomezí — Výdělky komunálních politiků — Benefiční aukce na pomoc hospicu — Ruský soud označill LGBT za extremismus — Varování NÚKIB — Rada ČT je kompletní — Nový trolejbus v Praze — Nový film Tancuj Matyldo

                            30. 11. 2023 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            30. listopad

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            30. 11. 2023 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám