43 minut

1. srpna 2015

Obsah dílu

Příspěvky na zdravotní pojištění — V koloně místo u moře — Uzavírky na D2 — Uprchlíci v Česku — Levnější knihy díky DPH — Rizikový zápas Sparta–Baník — Vysychání jezera Bajkal — Analýza nalezených trosek — Plavkyně pomáhá vozíčkáři — Jednotné napájení vlaků — Nepokoje na Západním břehu — Průvod gayů a leseb — Ilegální zbraně z Česka — Prodej obecních pozemků — Tragický červenec na silnicích — Pomoc zraněným válečným veteránům — Když se dovolená nevydaří — Řecko očima turistů — Peníze na Velkou cenu Brna — Horko nesvědčí solárům — Irák: 50 stupňů Celsia — Merkelová znovu kandidátkou na kancléřku — Havárie vody kvůli starému potrubí — Končí Letní filmová škola — Průvodce 2. světovou válkou

Části dílu

00:33
Příspěvky na zdravotní pojištění
  Lékařské odbory chtějí u ústavního soudu napadnout výši zdravotního pojištění, které platí stát za šest milionů lidí. Tedy třeba za důchodce, děti nebo nezaměstnané. Podle odborářů platí vláda zdravotním pojišťovnám příliš málo.
  04:47
  V koloně místo u moře
   Nejhorší víkend roku pro evropské řidiče. Lidé hromadně vyrážejí na dovolenou, především na Jadran. V Chorvatsku na některých místech doprava kolabovala.
   06:59
   Uzavírky na D2
    Živý vstup redaktorky Ivany Malé.
    09:13
    Uprchlíci v Česku
     Z uprchlického tábora v Jezové u Bělé pod Bezdězem odjelo dalších 35 cizinců. Úřady je přemístily do zařízení v Zastávce u Brna. Už včera večer tam autobus odvezl rodiny s dětmi a těhotnou ženu.
     09:59
     Levnější knihy díky DPH
      Lidé mají po snížení DPH o knihy větší zájem – shodují se některá nakladatelství. Část publikací zlevnila zhruba o pět procent. Navíc vycházejí také nákladnější a výpravnější tituly.
      12:04
      Rizikový zápas Sparta–Baník
       Centrum metropole obsadily stovky policistů včetně vrtulníku a těžkooděnců na koních. Na letenském stadionu se hrál rizikový zápas mezi Spartou a ostravským Baníkem.
       12:33
       Vysychání jezera Bajkal
        Největší zásobárna pitné vody na světě, jezero Bajkal, vysychá. Hladina dlouhodobě klesá a místní ekosystém je narušený. Ubývá ryb.
        14:53
        Analýza nalezených trosek
         Do Francie byla dopravena část letadla nalezená na ostrově Réunion, která by mohla patřit zmizelému letu MH370. V laboratoři ministerstva obrany v Toulouse ji teď bude zkoumat mezinárodní tým expertů .
         15:54
         Plavkyně pomáhá vozíčkáři
          Z Českých Budějovic do Prahy. Trasu dlouhou 180 kilometrů doplavala po deseti dnech dvacetiletá dálková plavkyně Lucie Leišová. Jak říká – nebylo to tolik o výkonu jako o pomoci handicapovanému Radku Duchoňovi.
          18:26
          Jednotné napájení vlaků
           Slovenské železnice dnes začaly přepojovat své tratě v okolí Púchova ze stejnosměrného proudu na střídavý. To bude mít dopad i na české dopravce – s většinou lokomotiv už tudy neprojedou.
           20:59
           Nepokoje na Západním břehu
            Na Západním břehu Jordánu zemřeli při střetech s policií dva mladí Palestinci. Účastnili se nepokojů, které vyvolal žhářský útok na dům palestinské rodiny.
            21:16
            Průvod gayů a leseb
             Olomoucí dnes poprvé v historii prošel průvod homosexuálů. Organizátoři chtěli navázat na festival Prague Pride. Právě přípravy pátého ročníku pražské akce vrcholí.
             23:10
             Ilegální zbraně z Česka
              Na letišti v Ho Či Minově Městě celníci zajistili zásilku pašovaných vojenských zbraní, které podle nich pocházejí z České republiky. Do Vietnamu se pravděpodobně dostaly přes Turecko.
              23:27
              Prodej obecních pozemků
               Existují i obce, které mají problém levné pozemky prodat. Na kupující čekají i roky. Podle odborníků lidé už spíše než na cenu hledí na umístění budoucího bydlení.
               25:39
               Tragický červenec na silnicích
                Na českých silnicích zemřelo v červenci při nehodách 80 lidí. To je víc než loni a také nejhorší číslo za celý letošní rok.
                25:54
                Pomoc zraněným válečným veteránům
                 Nadační fond Regibase pomáhá dál zraněným válečným veteránům i po smrti Jiřího Schamse alias Regiho. Ten letos v lednu podlehl zákeřné nemoci. Fond se zaměřuje hlavně na nákup robotických pomůcek pro Rehabilitační ústav Kladruby.
                 28:08
                 Když se dovolená nevydaří
                  Dovolená se slevou – trend letošního léta. Po zlevněném zájezdu sáhlo o 15 procent víc lidí než loni. Nejoblíbenějšími destinacemi českých dovolenkářů stále zůstávají Chorvatsko, Řecko a Slovensko.
                  31:45
                  Řecko očima turistů
                   Obavy z nedostatku zboží nebo problémů s placením se třeba na Krétě zatím nepotvrzují.
                   33:50
                   Peníze na Velkou cenu Brna
                    O financování motocyklové Velké ceny jednala v Brně druhým dnem ministryně školství Kateřina Valachová. Závody mistrovství světa jsou dlouhodobě ve ztrátě, a pokud stát nepošle dotaci, pojedou se letos v Česku naposledy.
                    34:21
                    Horko nesvědčí solárům
                     Rekordní teploty v červenci zbrzdily výrobu fotovoltaických elektráren. Jejich produkce se snížila v průměru o deset procent, u starších solárních panelů až o patnáct.
                     35:54
                     Irák: 50 stupňů Celsia
                      Až padesátistupňová vedra sužují v posledních dnech Blízký východ. Rekordní teploty hlásí Irák, kde podle meteorologů pocitová teplota dosahuje dokonce sedmdesátky. Vláda už kvůli výpadkům elektřiny musela vyhlásit čtyřdenní prázdniny.
                      37:37
                      Merkelová znovu kandidátkou na kancléřku
                       Německá kancléřka Angela Merkelová se bude za dva roky už počtvrté ucházet o místo v čele vlády. S odvoláním na zdroje ze strany CDU to napsal server Spiegel Online.
                       37:53
                       Havárie vody kvůli starému potrubí
                        Dejvice, Trnová – dvě velké havárie vody z posledních týdnů. Další mohou přibývat, téměř čtyři tisíce kilometrů vodovodního potrubí je totiž za hranicí své životnosti.
                        39:51
                        Končí Letní filmová škola
                         V Uherském Hradišti končí Letní filmová škola. Výroční cenu pořadatelské Asociace českých filmových klubů – porcelánový kornout se zlatou zmrzlinou – před pár okamžiky převzala dokumentaristka Helena Třeštíková.
                         40:16
                         Průvodce 2. světovou válkou
                          Místa Paměti národa – průvodce, který mapuje lokace po celé České republice spjaté s druhou světovou válkou. A to prostřednictvím lidí, kteří příběhy skutečně prožili.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž45 minut
                          Další díl
                          2. srpna 2015

                          Přehled dílů

                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                          22. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          22. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                          21. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          21. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                          20. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž55 minut

                          20. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          20. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                          19. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          19. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          19. 5. 2024 na ČT24
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                          18. 5. 2024 na ČT1
                          Stopáž50 minut

                          18. května

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          18. 5. 2024 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám