49 minut

31. července 2015

Část: Stížnost proti stíhání zamítnuta

Obsah dílu

Napětí kolem uprchlíků — Napětí kolem uprchlíků — Expertizy trosek letadla — Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka — Korupce v českém fotbale — Češi pohřešovaní v Libanonu — Firmy bez kompenzací za zelenou energii — Konec tří Klokánků — Útok na palestinskou rodinu — Vakcína proti ebole — Výročí ústeckého masakru — Rozpočet pro armádu — Pěstounských rodin přibývá — Stížnost proti stíhání zamítnuta — Nové železniční přejezdy — Zadlužení českých domácností — Kvalita vody na koupalištích — Děti uprchlíků — Triky běženců — Most ve Vilémově je opět v provozu — Nové americké sankce — Srbsko těží ze sankcí — Kompenzace za jaderný odpad — Čína navzdory protestům olympijskou zemí — Odklad kariérního řádu učitelů — Nový gobelín Petra Síse — Výstava o Chodorkovském

Části dílu

00:35
Napětí kolem uprchlíků
  Policie musela dnes odpoledne opět zasáhnout proti cizincům v uprchlickém zařízení v Bělé pod Bezdězem. Část běženců se totiž znovu pokusila o útěk. Cizinci se dožadují propuštění a vrácení peněz a mobilních telefonů.
  03:51
  Napětí kolem uprchlíků
   Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
   06:27
   Expertizy trosek letadla
    Malajsie potvrdila, že kus letadla nalezený na ostrově Réunion patří Boeingu 777 - totéž si na základě fotografií myslí výrobce. Austrálie věří, že jde o stopu po záhadně zmizelém letu MH370.
    08:31
    Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka
     Rusko má podle britské obžaloby podíl na vraždě svého bývalého agenta Alexandra Litviněnka. Údajně to vyplývá ze závěrů dnes uzavřeného vyšetřování v Londýně.
     08:53
     Korupce v českém fotbale
      Návrhy obžalob za korupci ve fotbale. Policie poslala státnímu zástupci 22 jmen - i z nejvyšší fotbalové soutěže.
      11:26
      Češi pohřešovaní v Libanonu
       Ani po dnešním jednání krizového štábu není jasné, kdy ministr zahraničí Zaorálek odletí do Libanonu, kde si chce se svým tamním protějškem vyměnit informace o pětici unesených Čechů.
       12:07
       Firmy bez kompenzací za zelenou energii
        České firmy letos nedostanou od státu peníze, kterými jim vláda chtěla vykompenzovat vysoké poplatky za zelenou elektřinu. Ministr průmyslu Jan Mládek České televizi potvrdil, že kvůli legislativní náročnosti vláda potřebné nařízení nestihne včas schválit.
        13:58
        Konec tří Klokánků
         Fond ohrožených dětí uzavře tři Klokánky. České televizi to potvrdil předseda Jan Vaněk. Organizace má desetimilionové dluhy - vládu proto požádala o dotaci dvacet milionů korun.
         14:15
         Útok na palestinskou rodinu
          Palestina je v šoku kvůli smrti 18měsíčního dítěte na Západním břehu Jordánu. Dům jeho rodiny v noci na dnešek zapálili neznámí útočníci. Jeho rodiče a starší bratr jsou s těžkými zraněními v nemocnici.
          16:23
          Vakcína proti ebole
           Vakcína proti ebole na obzoru. Látka testovaná farmaceutickými společnostmi v Guineji byla stoprocentně účinná. Světová zdravotnická organizace to považuje za průlom.
           16:39
           Výročí ústeckého masakru
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            19:53
            Rozpočet pro armádu
             Navýšit počet vojáků o 6 000. Plán armády, která je chce přijmou do pěti let. V Brně o něm dnes mluvil ministr obrany Martin Stropnický během slavnostního vyřazování absolventů Univerzity obrany.
             22:07
             Pěstounských rodin přibývá
              Opuštěné zdravé děti stále zbytečně končí v kojenecký ústavech, i když je jich méně než dřív. Stěžují si na to organizace zabývající se právy dětí.
              24:14
              Stížnost proti stíhání zamítnuta
               Ředitel Liberecké nemocnice Luděk Nečesaný neuspěl se stížností proti trestnímu stíhání - ohradil se i za svou manželku. Manažer je podezřelý, že přijal úplatek, a hrozí mu 12 let vězení.
               24:30
               Nové železniční přejezdy
                Vyšší pokuty za riskování na železničních přejezdech žádá ministerstvo dopravy - reaguje tak na tragickou nehodu pendolina ve Studénce.
                26:15
                Zadlužení českých domácností
                 Ke konci června dlužily české domácnosti bankám jeden bilion a 287 miliard korun - o 29 miliard víc než v květnu. Nejčastěji si půjčovaly na nové bydlení, zařízení, auto, ale také na živobytí.
                 26:34
                 Kvalita vody na koupalištích
                  Voda na většině míst České republiky je podle hygieniků vhodná ke koupání. Kvalitu vody pomohlo zlepšit i chladnější počasí v posledních dnech. I přesto hygienici pravidelně kontrolují stavy všech stojatých vod.
                  28:54
                  Děti uprchlíků
                   Děti bez rodičů nebo jiných blízkých - i ty se řadí mezi uprchlíky, které den co den nachází policie. Výjimkou nejsou ani sotva desetileté.
                   32:01
                   Triky běženců
                    Ne všichni, které policie zadrží jako dětské běžence, jsou skutečně nezletilí. Stává se, že si uprchlíci záměrně upravují věk - mají pak šanci, že se dostanou do mírnějšího zařízení.
                    34:34
                    Most ve Vilémově je opět v provozu
                     Most ve Vilémově, který se loni v září zřítil a zabil čtyři dělníky, je opět v provozu. Dnes v podvečer po něm začala opět jezdit auta. Policisté kvůli neštěstí doposud nikoho neobvinili.
                     36:35
                     Nové americké sankce
                      Kreml chystá odpověď na nové americké sankce - oznámil mluvčí ruského prezidenta. Washington připsal na seznam nežádoucích 15 společností a 11 lidí.
                      36:52
                      Srbsko těží ze sankcí
                       Srbský vývoz potravin do Ruska kvůli ukrajinské krizi neustále roste. Na ruském trhu, kam se nesmí dovážet potraviny z EU, tak třeba srbská jablka nahradila ty z Polska.
                       38:54
                       Kompenzace za jaderný odpad
                        Správa úložišť jaderného odpadu za geologický průzkum obcím letos nezaplatí. Obce ve všech pěti lokalitách totiž podaly žalobu na postup ministerstva životního prostředí.
                        40:56
                        Čína navzdory protestům olympijskou zemí
                         Peking je prvním městem, které bude hostit letní i zimní olympiádu. Mezinárodní olympijský výbor mu přidělil zimní hry v roce 2022. Po odstoupení favoritního Norska zůstal jediný soupeř - kazachstánské Almaty.
                         43:21
                         Odklad kariérního řádu učitelů
                          Kariérní řád učitelů bude mít další zpoždění. Přestože se ho po zhruba 20 letech čekání pedagogové měli dočkat už v září, ministerstvo jeho start posune o půl roku.
                          45:33
                          Nový gobelín Petra Síse
                           Petr Sís uctil gobelínem ve tvaru žluté ponorky hudebníka Johna Lennona. Slavnostní odhalení, kterého se na Ellisově ostrově v New Yorku zúčastnila vdova po muzikantovi Yoko Ono nebo frontman skupiny U2 Bono, uspořádala Art for Amnesty.
                           45:48
                           Výstava o Chodorkovském
                            Soud s Michailem Chodorkovským jako předloha komiksu. Centrum současného umění DOX vystavuje výběr z kreseb Alexandra Kotljarova, které vydával během téměř dvouletého procesu moskevský Denní žurnál.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž43 minut
                            Další díl
                            1. srpna 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                            18. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                            17. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            17. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            17. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                            16. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            16. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            16. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            15. května

                            Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                            15. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            15. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            15. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž54 minut

                            14. května

                            Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                            14. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž54 minut

                            14. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            14. 5. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám