49 minut

31. července 2015

Část: Čína navzdory protestům olympijskou zemí

Obsah dílu

Napětí kolem uprchlíků — Napětí kolem uprchlíků — Expertizy trosek letadla — Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka — Korupce v českém fotbale — Češi pohřešovaní v Libanonu — Firmy bez kompenzací za zelenou energii — Konec tří Klokánků — Útok na palestinskou rodinu — Vakcína proti ebole — Výročí ústeckého masakru — Rozpočet pro armádu — Pěstounských rodin přibývá — Stížnost proti stíhání zamítnuta — Nové železniční přejezdy — Zadlužení českých domácností — Kvalita vody na koupalištích — Děti uprchlíků — Triky běženců — Most ve Vilémově je opět v provozu — Nové americké sankce — Srbsko těží ze sankcí — Kompenzace za jaderný odpad — Čína navzdory protestům olympijskou zemí — Odklad kariérního řádu učitelů — Nový gobelín Petra Síse — Výstava o Chodorkovském

Části dílu

00:35
Napětí kolem uprchlíků
  Policie musela dnes odpoledne opět zasáhnout proti cizincům v uprchlickém zařízení v Bělé pod Bezdězem. Část běženců se totiž znovu pokusila o útěk. Cizinci se dožadují propuštění a vrácení peněz a mobilních telefonů.
  03:51
  Napětí kolem uprchlíků
   Živý vstup redaktorky Michaely Vašinové.
   06:27
   Expertizy trosek letadla
    Malajsie potvrdila, že kus letadla nalezený na ostrově Réunion patří Boeingu 777 - totéž si na základě fotografií myslí výrobce. Austrálie věří, že jde o stopu po záhadně zmizelém letu MH370.
    08:31
    Závěr vyšetřování vraždy Litviněnka
     Rusko má podle britské obžaloby podíl na vraždě svého bývalého agenta Alexandra Litviněnka. Údajně to vyplývá ze závěrů dnes uzavřeného vyšetřování v Londýně.
     08:53
     Korupce v českém fotbale
      Návrhy obžalob za korupci ve fotbale. Policie poslala státnímu zástupci 22 jmen - i z nejvyšší fotbalové soutěže.
      11:26
      Češi pohřešovaní v Libanonu
       Ani po dnešním jednání krizového štábu není jasné, kdy ministr zahraničí Zaorálek odletí do Libanonu, kde si chce se svým tamním protějškem vyměnit informace o pětici unesených Čechů.
       12:07
       Firmy bez kompenzací za zelenou energii
        České firmy letos nedostanou od státu peníze, kterými jim vláda chtěla vykompenzovat vysoké poplatky za zelenou elektřinu. Ministr průmyslu Jan Mládek České televizi potvrdil, že kvůli legislativní náročnosti vláda potřebné nařízení nestihne včas schválit.
        13:58
        Konec tří Klokánků
         Fond ohrožených dětí uzavře tři Klokánky. České televizi to potvrdil předseda Jan Vaněk. Organizace má desetimilionové dluhy - vládu proto požádala o dotaci dvacet milionů korun.
         14:15
         Útok na palestinskou rodinu
          Palestina je v šoku kvůli smrti 18měsíčního dítěte na Západním břehu Jordánu. Dům jeho rodiny v noci na dnešek zapálili neznámí útočníci. Jeho rodiče a starší bratr jsou s těžkými zraněními v nemocnici.
          16:23
          Vakcína proti ebole
           Vakcína proti ebole na obzoru. Látka testovaná farmaceutickými společnostmi v Guineji byla stoprocentně účinná. Světová zdravotnická organizace to považuje za průlom.
           16:39
           Výročí ústeckého masakru
            Živý vstup redaktorky Renaty Myslíkové.
            19:53
            Rozpočet pro armádu
             Navýšit počet vojáků o 6 000. Plán armády, která je chce přijmou do pěti let. V Brně o něm dnes mluvil ministr obrany Martin Stropnický během slavnostního vyřazování absolventů Univerzity obrany.
             22:07
             Pěstounských rodin přibývá
              Opuštěné zdravé děti stále zbytečně končí v kojenecký ústavech, i když je jich méně než dřív. Stěžují si na to organizace zabývající se právy dětí.
              24:14
              Stížnost proti stíhání zamítnuta
               Ředitel Liberecké nemocnice Luděk Nečesaný neuspěl se stížností proti trestnímu stíhání - ohradil se i za svou manželku. Manažer je podezřelý, že přijal úplatek, a hrozí mu 12 let vězení.
               24:30
               Nové železniční přejezdy
                Vyšší pokuty za riskování na železničních přejezdech žádá ministerstvo dopravy - reaguje tak na tragickou nehodu pendolina ve Studénce.
                26:15
                Zadlužení českých domácností
                 Ke konci června dlužily české domácnosti bankám jeden bilion a 287 miliard korun - o 29 miliard víc než v květnu. Nejčastěji si půjčovaly na nové bydlení, zařízení, auto, ale také na živobytí.
                 26:34
                 Kvalita vody na koupalištích
                  Voda na většině míst České republiky je podle hygieniků vhodná ke koupání. Kvalitu vody pomohlo zlepšit i chladnější počasí v posledních dnech. I přesto hygienici pravidelně kontrolují stavy všech stojatých vod.
                  28:54
                  Děti uprchlíků
                   Děti bez rodičů nebo jiných blízkých - i ty se řadí mezi uprchlíky, které den co den nachází policie. Výjimkou nejsou ani sotva desetileté.
                   32:01
                   Triky běženců
                    Ne všichni, které policie zadrží jako dětské běžence, jsou skutečně nezletilí. Stává se, že si uprchlíci záměrně upravují věk - mají pak šanci, že se dostanou do mírnějšího zařízení.
                    34:34
                    Most ve Vilémově je opět v provozu
                     Most ve Vilémově, který se loni v září zřítil a zabil čtyři dělníky, je opět v provozu. Dnes v podvečer po něm začala opět jezdit auta. Policisté kvůli neštěstí doposud nikoho neobvinili.
                     36:35
                     Nové americké sankce
                      Kreml chystá odpověď na nové americké sankce - oznámil mluvčí ruského prezidenta. Washington připsal na seznam nežádoucích 15 společností a 11 lidí.
                      36:52
                      Srbsko těží ze sankcí
                       Srbský vývoz potravin do Ruska kvůli ukrajinské krizi neustále roste. Na ruském trhu, kam se nesmí dovážet potraviny z EU, tak třeba srbská jablka nahradila ty z Polska.
                       38:54
                       Kompenzace za jaderný odpad
                        Správa úložišť jaderného odpadu za geologický průzkum obcím letos nezaplatí. Obce ve všech pěti lokalitách totiž podaly žalobu na postup ministerstva životního prostředí.
                        40:56
                        Čína navzdory protestům olympijskou zemí
                         Peking je prvním městem, které bude hostit letní i zimní olympiádu. Mezinárodní olympijský výbor mu přidělil zimní hry v roce 2022. Po odstoupení favoritního Norska zůstal jediný soupeř - kazachstánské Almaty.
                         43:21
                         Odklad kariérního řádu učitelů
                          Kariérní řád učitelů bude mít další zpoždění. Přestože se ho po zhruba 20 letech čekání pedagogové měli dočkat už v září, ministerstvo jeho start posune o půl roku.
                          45:33
                          Nový gobelín Petra Síse
                           Petr Sís uctil gobelínem ve tvaru žluté ponorky hudebníka Johna Lennona. Slavnostní odhalení, kterého se na Ellisově ostrově v New Yorku zúčastnila vdova po muzikantovi Yoko Ono nebo frontman skupiny U2 Bono, uspořádala Art for Amnesty.
                           45:48
                           Výstava o Chodorkovském
                            Soud s Michailem Chodorkovským jako předloha komiksu. Centrum současného umění DOX vystavuje výběr z kreseb Alexandra Kotljarova, které vydával během téměř dvouletého procesu moskevský Denní žurnál.
                            Přehrát celé video
                            Stopáž43 minut
                            Další díl
                            1. srpna 2015

                            Přehled dílů

                            Stopáž55 minut

                            22. května

                            Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                            22. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            22. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            22. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            21. května

                            Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                            21. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            21. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            21. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž55 minut

                            20. května

                            Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                            20. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž55 minut

                            20. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            20. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            19. května

                            Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                            19. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            19. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            19. 5. 2024 na ČT24
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                            18. 5. 2024 na ČT1
                            Stopáž50 minut

                            18. května

                            Znakový jazyk a skryté titulky

                            18. 5. 2024 na ČT24

                            Události na sociálních sítích

                            Napište nám