7. červen 2015

Část: Korupční aféra ve FIFA

Obsah dílu

Vyšší slevy na děti — Schůze G7 — Turecké parlamentní volby — Bouřky v Česku — Termín přijetí eura — Volební preference — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Soud o vydání Františka Savova — Spor o post místopředsedkyně ERÚ — Projekt Máme vybráno — Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy — Fotky princezny Charlotte — Změna pravidel pro čluny a skútry — Vězni shánějí práci — Nabídka brigád — Neukáznění řidiči brzdí hasiče — Hypotéku jen s úsporami — Bydlení jako investice — 80. výročí moskevského metra — Korupční aféra ve FIFA — Senioři ohroženi chudobou — Přehlídka historických autobusů — Podnikatelem roku Mohed Altrad

Části dílu

00:32
Vyšší slevy na děti
  Rodiny s více dětmi si zřejmě budou moct od příštího roku odečíst z daní víc peněz než teď. Návrh ministerstva financí chce vláda prosadit a podporu má i u části opozice.
  04:11
  Schůze G7
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
   08:30
   Turecké parlamentní volby
    08:48
    Bouřky v Česku
     Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.
     10:02
     Termín přijetí eura
      Česko zatím na přijetí eura není připravené. V polední debatě České televize to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle něj jsou mezery českého hospodářství hlavně na trhu práce.
      12:29
      Volební preference
       Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, nejvíc hlasů by podle výzkumu společnosti TNS Aisa pro Českou televizi získalo hnutí ANO. Druhá skončila sociální demokracie, pro kterou by hlasovala pětina respondentů.
       12:51
       Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
        Češi vzpomínají na Ludvíka Vaculíka. O spisovateli, novináři a bývalém disidentovi se dnes ale zmiňují i v zahraniční - třeba britský deník Guardian nebo BBC.
        15:22
        Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
         Uctění památky Ludvíka Vaculíka dnes věnuje Česká televize celé večerní vysílání na programu ČT art.
         15:34
         Soud o vydání Františka Savova
          Soud v Londýně by měl už příští týden rozhodnout o možném vydání miliardáře Františka Savova. Ten je v Česku stíhaný za stamilionové daňové úniky a podle policie závisí další osud celé kauzy právě na tom, jestli se vrátí do země.
          17:47
          Spor o post místopředsedkyně ERÚ
           Jmenování Renaty Vesecké na post místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu nebyla chyba - alespoň podle šéfky instituce Aleny Vitáskové.
           18:34
           Projekt Máme vybráno
            Veřejné sbírky pomáhají zachraňovat památky. Peníze na opravy posílají města, firmy, ale z velké části taky sami lidé.
            21:10
            Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy
             Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jako první český politik po 15 letech navštívil Pásmo Gazy. Stav oblasti mezi Středozemním mořem a Izraelem ho šokoval.
             22:34
             Fotky princezny Charlotte
              Britská královská rodina zveřejnila první oficiální snímky princezny Charlotte. Ta se rodičům - Williamovi a Kate - narodila na začátku května. Na fotografiích ji drží starší bratr - bezmála dvouletý George.
              22:50
              Změna pravidel pro čluny a skútry
               Zákaz volného kotvení v noci a rychlejší jízda lodí. Dvě novinky, které platí od dubna na části Vltavy a přehradách.
               24:50
               Vězni shánějí práci
                Čeští vězni chtějí pracovat, najít pro ně uplatnění je ale těžké. Ze 17 a půl tisíce odsouzených si teď vydělává zhruba polovina. Problém vyřešili třeba ve věznici Oráčov.
                27:30
                Nabídka brigád
                 Brigádníci by letos měli sehnat práci snáze než v minulých letech. Pracovní portály a personální agentury nabízejí víc volných pozic.
                 27:48
                 Neukáznění řidiči brzdí hasiče
                  Řidiči nerespektují semafory u výjezdu z požárních zbrojnic. Riskují přitom nehodu svojí i hasičů. Nejhorší situace je v centru Sokolova.
                  29:40
                  Hypotéku jen s úsporami
                   Lidé, kteří nemají žádné úspory, už nejspíš brzy nedosáhnou na hypotéku. O omezení tzv. stoprocentních hypoték uvažuje Česká národní banka.
                   33:13
                   Bydlení jako investice
                    Levné hypotéky lákají Čechy také k pořizování bytů, které pak pronajímají. Ne všude ale mají lidé o bydlení v podnájmu zájem.
                    35:18
                    80. výročí moskevského metra
                     Moskva si v těchto dnech připomíná 80. výročí tamního metra. Fungovat začalo v roce 1935, o jeho výstavbě se ale uvažovalo už o šedesát let dřív.
                     37:29
                     Korupční aféra ve FIFA
                      Britská veřejnoprávní BBC měla k dispozici dokumenty, které bývalé vedení světové fotbalové asociace usvědčují z korupce.
                      37:50
                      Senioři ohroženi chudobou
                       Přibývá seniorů, kteří nemají peníze na jídlo. Omezují jídelníček nebo kupují prošlé potraviny ve slevě. Právě špatné stravování může často za jejich nemoci. Chudým důchodcům začaly pomáhat organizace i městské části.
                       39:38
                       Přehlídka historických autobusů
                        Kolona 18 historických i současných autobusů připomněla, že tenhle druh dopravy funguje v Praze rovných 90 let. Trasa kopírovala první linku Vršovice a Záběhlice.
                        39:56
                        Podnikatelem roku Mohed Altrad
                         Nejlepším podnikatelem světa je Francouz Mohed Altrad - držitel Řádu čestné legie a majitel firmy Altrad, která je vůbec největším výrobcem lešení a míchaček.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. červen 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         27. březen

                         Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                         27. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         27. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                         26. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                         25. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám