7. červen 2015

Část: Schůze G7

Obsah dílu

Vyšší slevy na děti — Schůze G7 — Turecké parlamentní volby — Bouřky v Česku — Termín přijetí eura — Volební preference — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Soud o vydání Františka Savova — Spor o post místopředsedkyně ERÚ — Projekt Máme vybráno — Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy — Fotky princezny Charlotte — Změna pravidel pro čluny a skútry — Vězni shánějí práci — Nabídka brigád — Neukáznění řidiči brzdí hasiče — Hypotéku jen s úsporami — Bydlení jako investice — 80. výročí moskevského metra — Korupční aféra ve FIFA — Senioři ohroženi chudobou — Přehlídka historických autobusů — Podnikatelem roku Mohed Altrad

Části dílu

00:32
Vyšší slevy na děti
  Rodiny s více dětmi si zřejmě budou moct od příštího roku odečíst z daní víc peněz než teď. Návrh ministerstva financí chce vláda prosadit a podporu má i u části opozice.
  04:11
  Schůze G7
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
   08:30
   Turecké parlamentní volby
    08:48
    Bouřky v Česku
     Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.
     10:02
     Termín přijetí eura
      Česko zatím na přijetí eura není připravené. V polední debatě České televize to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle něj jsou mezery českého hospodářství hlavně na trhu práce.
      12:29
      Volební preference
       Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, nejvíc hlasů by podle výzkumu společnosti TNS Aisa pro Českou televizi získalo hnutí ANO. Druhá skončila sociální demokracie, pro kterou by hlasovala pětina respondentů.
       12:51
       Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
        Češi vzpomínají na Ludvíka Vaculíka. O spisovateli, novináři a bývalém disidentovi se dnes ale zmiňují i v zahraniční - třeba britský deník Guardian nebo BBC.
        15:22
        Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
         Uctění památky Ludvíka Vaculíka dnes věnuje Česká televize celé večerní vysílání na programu ČT art.
         15:34
         Soud o vydání Františka Savova
          Soud v Londýně by měl už příští týden rozhodnout o možném vydání miliardáře Františka Savova. Ten je v Česku stíhaný za stamilionové daňové úniky a podle policie závisí další osud celé kauzy právě na tom, jestli se vrátí do země.
          17:47
          Spor o post místopředsedkyně ERÚ
           Jmenování Renaty Vesecké na post místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu nebyla chyba - alespoň podle šéfky instituce Aleny Vitáskové.
           18:34
           Projekt Máme vybráno
            Veřejné sbírky pomáhají zachraňovat památky. Peníze na opravy posílají města, firmy, ale z velké části taky sami lidé.
            21:10
            Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy
             Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jako první český politik po 15 letech navštívil Pásmo Gazy. Stav oblasti mezi Středozemním mořem a Izraelem ho šokoval.
             22:34
             Fotky princezny Charlotte
              Britská královská rodina zveřejnila první oficiální snímky princezny Charlotte. Ta se rodičům - Williamovi a Kate - narodila na začátku května. Na fotografiích ji drží starší bratr - bezmála dvouletý George.
              22:50
              Změna pravidel pro čluny a skútry
               Zákaz volného kotvení v noci a rychlejší jízda lodí. Dvě novinky, které platí od dubna na části Vltavy a přehradách.
               24:50
               Vězni shánějí práci
                Čeští vězni chtějí pracovat, najít pro ně uplatnění je ale těžké. Ze 17 a půl tisíce odsouzených si teď vydělává zhruba polovina. Problém vyřešili třeba ve věznici Oráčov.
                27:30
                Nabídka brigád
                 Brigádníci by letos měli sehnat práci snáze než v minulých letech. Pracovní portály a personální agentury nabízejí víc volných pozic.
                 27:48
                 Neukáznění řidiči brzdí hasiče
                  Řidiči nerespektují semafory u výjezdu z požárních zbrojnic. Riskují přitom nehodu svojí i hasičů. Nejhorší situace je v centru Sokolova.
                  29:40
                  Hypotéku jen s úsporami
                   Lidé, kteří nemají žádné úspory, už nejspíš brzy nedosáhnou na hypotéku. O omezení tzv. stoprocentních hypoték uvažuje Česká národní banka.
                   33:13
                   Bydlení jako investice
                    Levné hypotéky lákají Čechy také k pořizování bytů, které pak pronajímají. Ne všude ale mají lidé o bydlení v podnájmu zájem.
                    35:18
                    80. výročí moskevského metra
                     Moskva si v těchto dnech připomíná 80. výročí tamního metra. Fungovat začalo v roce 1935, o jeho výstavbě se ale uvažovalo už o šedesát let dřív.
                     37:29
                     Korupční aféra ve FIFA
                      Britská veřejnoprávní BBC měla k dispozici dokumenty, které bývalé vedení světové fotbalové asociace usvědčují z korupce.
                      37:50
                      Senioři ohroženi chudobou
                       Přibývá seniorů, kteří nemají peníze na jídlo. Omezují jídelníček nebo kupují prošlé potraviny ve slevě. Právě špatné stravování může často za jejich nemoci. Chudým důchodcům začaly pomáhat organizace i městské části.
                       39:38
                       Přehlídka historických autobusů
                        Kolona 18 historických i současných autobusů připomněla, že tenhle druh dopravy funguje v Praze rovných 90 let. Trasa kopírovala první linku Vršovice a Záběhlice.
                        39:56
                        Podnikatelem roku Mohed Altrad
                         Nejlepším podnikatelem světa je Francouz Mohed Altrad - držitel Řádu čestné legie a majitel firmy Altrad, která je vůbec největším výrobcem lešení a míchaček.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. červen 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         31. březen

                         Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                         31. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         31. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         31. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                         30. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                         29. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám