7. červen 2015

Část: Volební preference

Obsah dílu

Vyšší slevy na děti — Schůze G7 — Turecké parlamentní volby — Bouřky v Česku — Termín přijetí eura — Volební preference — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Soud o vydání Františka Savova — Spor o post místopředsedkyně ERÚ — Projekt Máme vybráno — Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy — Fotky princezny Charlotte — Změna pravidel pro čluny a skútry — Vězni shánějí práci — Nabídka brigád — Neukáznění řidiči brzdí hasiče — Hypotéku jen s úsporami — Bydlení jako investice — 80. výročí moskevského metra — Korupční aféra ve FIFA — Senioři ohroženi chudobou — Přehlídka historických autobusů — Podnikatelem roku Mohed Altrad

Části dílu

00:32
Vyšší slevy na děti
  Rodiny s více dětmi si zřejmě budou moct od příštího roku odečíst z daní víc peněz než teď. Návrh ministerstva financí chce vláda prosadit a podporu má i u části opozice.
  04:11
  Schůze G7
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
   08:30
   Turecké parlamentní volby
    08:48
    Bouřky v Česku
     Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.
     10:02
     Termín přijetí eura
      Česko zatím na přijetí eura není připravené. V polední debatě České televize to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle něj jsou mezery českého hospodářství hlavně na trhu práce.
      12:29
      Volební preference
       Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, nejvíc hlasů by podle výzkumu společnosti TNS Aisa pro Českou televizi získalo hnutí ANO. Druhá skončila sociální demokracie, pro kterou by hlasovala pětina respondentů.
       12:51
       Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
        Češi vzpomínají na Ludvíka Vaculíka. O spisovateli, novináři a bývalém disidentovi se dnes ale zmiňují i v zahraniční - třeba britský deník Guardian nebo BBC.
        15:22
        Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
         Uctění památky Ludvíka Vaculíka dnes věnuje Česká televize celé večerní vysílání na programu ČT art.
         15:34
         Soud o vydání Františka Savova
          Soud v Londýně by měl už příští týden rozhodnout o možném vydání miliardáře Františka Savova. Ten je v Česku stíhaný za stamilionové daňové úniky a podle policie závisí další osud celé kauzy právě na tom, jestli se vrátí do země.
          17:47
          Spor o post místopředsedkyně ERÚ
           Jmenování Renaty Vesecké na post místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu nebyla chyba - alespoň podle šéfky instituce Aleny Vitáskové.
           18:34
           Projekt Máme vybráno
            Veřejné sbírky pomáhají zachraňovat památky. Peníze na opravy posílají města, firmy, ale z velké části taky sami lidé.
            21:10
            Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy
             Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jako první český politik po 15 letech navštívil Pásmo Gazy. Stav oblasti mezi Středozemním mořem a Izraelem ho šokoval.
             22:34
             Fotky princezny Charlotte
              Britská královská rodina zveřejnila první oficiální snímky princezny Charlotte. Ta se rodičům - Williamovi a Kate - narodila na začátku května. Na fotografiích ji drží starší bratr - bezmála dvouletý George.
              22:50
              Změna pravidel pro čluny a skútry
               Zákaz volného kotvení v noci a rychlejší jízda lodí. Dvě novinky, které platí od dubna na části Vltavy a přehradách.
               24:50
               Vězni shánějí práci
                Čeští vězni chtějí pracovat, najít pro ně uplatnění je ale těžké. Ze 17 a půl tisíce odsouzených si teď vydělává zhruba polovina. Problém vyřešili třeba ve věznici Oráčov.
                27:30
                Nabídka brigád
                 Brigádníci by letos měli sehnat práci snáze než v minulých letech. Pracovní portály a personální agentury nabízejí víc volných pozic.
                 27:48
                 Neukáznění řidiči brzdí hasiče
                  Řidiči nerespektují semafory u výjezdu z požárních zbrojnic. Riskují přitom nehodu svojí i hasičů. Nejhorší situace je v centru Sokolova.
                  29:40
                  Hypotéku jen s úsporami
                   Lidé, kteří nemají žádné úspory, už nejspíš brzy nedosáhnou na hypotéku. O omezení tzv. stoprocentních hypoték uvažuje Česká národní banka.
                   33:13
                   Bydlení jako investice
                    Levné hypotéky lákají Čechy také k pořizování bytů, které pak pronajímají. Ne všude ale mají lidé o bydlení v podnájmu zájem.
                    35:18
                    80. výročí moskevského metra
                     Moskva si v těchto dnech připomíná 80. výročí tamního metra. Fungovat začalo v roce 1935, o jeho výstavbě se ale uvažovalo už o šedesát let dřív.
                     37:29
                     Korupční aféra ve FIFA
                      Britská veřejnoprávní BBC měla k dispozici dokumenty, které bývalé vedení světové fotbalové asociace usvědčují z korupce.
                      37:50
                      Senioři ohroženi chudobou
                       Přibývá seniorů, kteří nemají peníze na jídlo. Omezují jídelníček nebo kupují prošlé potraviny ve slevě. Právě špatné stravování může často za jejich nemoci. Chudým důchodcům začaly pomáhat organizace i městské části.
                       39:38
                       Přehlídka historických autobusů
                        Kolona 18 historických i současných autobusů připomněla, že tenhle druh dopravy funguje v Praze rovných 90 let. Trasa kopírovala první linku Vršovice a Záběhlice.
                        39:56
                        Podnikatelem roku Mohed Altrad
                         Nejlepším podnikatelem světa je Francouz Mohed Altrad - držitel Řádu čestné legie a majitel firmy Altrad, která je vůbec největším výrobcem lešení a míchaček.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. červen 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                         23. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                         22. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         21. březen

                         Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                         21. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám