7. červen 2015

Obsah dílu

Vyšší slevy na děti — Schůze G7 — Turecké parlamentní volby — Bouřky v Česku — Termín přijetí eura — Volební preference — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka — Soud o vydání Františka Savova — Spor o post místopředsedkyně ERÚ — Projekt Máme vybráno — Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy — Fotky princezny Charlotte — Změna pravidel pro čluny a skútry — Vězni shánějí práci — Nabídka brigád — Neukáznění řidiči brzdí hasiče — Hypotéku jen s úsporami — Bydlení jako investice — 80. výročí moskevského metra — Korupční aféra ve FIFA — Senioři ohroženi chudobou — Přehlídka historických autobusů — Podnikatelem roku Mohed Altrad

Části dílu

00:32
Vyšší slevy na děti
  Rodiny s více dětmi si zřejmě budou moct od příštího roku odečíst z daní víc peněz než teď. Návrh ministerstva financí chce vláda prosadit a podporu má i u části opozice.
  04:11
  Schůze G7
   Živý vstup zpravodaje Martina Jonáše.
   08:30
   Turecké parlamentní volby
    08:48
    Bouřky v Česku
     Živý vstup redaktorky Terezy Stárkové.
     10:02
     Termín přijetí eura
      Česko zatím na přijetí eura není připravené. V polední debatě České televize to řekl guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle něj jsou mezery českého hospodářství hlavně na trhu práce.
      12:29
      Volební preference
       Kdyby se teď konaly volby do sněmovny, nejvíc hlasů by podle výzkumu společnosti TNS Aisa pro Českou televizi získalo hnutí ANO. Druhá skončila sociální demokracie, pro kterou by hlasovala pětina respondentů.
       12:51
       Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
        Češi vzpomínají na Ludvíka Vaculíka. O spisovateli, novináři a bývalém disidentovi se dnes ale zmiňují i v zahraniční - třeba britský deník Guardian nebo BBC.
        15:22
        Vzpomínky na Ludvíka Vaculíka
         Uctění památky Ludvíka Vaculíka dnes věnuje Česká televize celé večerní vysílání na programu ČT art.
         15:34
         Soud o vydání Františka Savova
          Soud v Londýně by měl už příští týden rozhodnout o možném vydání miliardáře Františka Savova. Ten je v Česku stíhaný za stamilionové daňové úniky a podle policie závisí další osud celé kauzy právě na tom, jestli se vrátí do země.
          17:47
          Spor o post místopředsedkyně ERÚ
           Jmenování Renaty Vesecké na post místopředsedkyně Energetického regulačního úřadu nebyla chyba - alespoň podle šéfky instituce Aleny Vitáskové.
           18:34
           Projekt Máme vybráno
            Veřejné sbírky pomáhají zachraňovat památky. Peníze na opravy posílají města, firmy, ale z velké části taky sami lidé.
            21:10
            Ministr Zaorálek v Pásmu Gazy
             Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek jako první český politik po 15 letech navštívil Pásmo Gazy. Stav oblasti mezi Středozemním mořem a Izraelem ho šokoval.
             22:34
             Fotky princezny Charlotte
              Britská královská rodina zveřejnila první oficiální snímky princezny Charlotte. Ta se rodičům - Williamovi a Kate - narodila na začátku května. Na fotografiích ji drží starší bratr - bezmála dvouletý George.
              22:50
              Změna pravidel pro čluny a skútry
               Zákaz volného kotvení v noci a rychlejší jízda lodí. Dvě novinky, které platí od dubna na části Vltavy a přehradách.
               24:50
               Vězni shánějí práci
                Čeští vězni chtějí pracovat, najít pro ně uplatnění je ale těžké. Ze 17 a půl tisíce odsouzených si teď vydělává zhruba polovina. Problém vyřešili třeba ve věznici Oráčov.
                27:30
                Nabídka brigád
                 Brigádníci by letos měli sehnat práci snáze než v minulých letech. Pracovní portály a personální agentury nabízejí víc volných pozic.
                 27:48
                 Neukáznění řidiči brzdí hasiče
                  Řidiči nerespektují semafory u výjezdu z požárních zbrojnic. Riskují přitom nehodu svojí i hasičů. Nejhorší situace je v centru Sokolova.
                  29:40
                  Hypotéku jen s úsporami
                   Lidé, kteří nemají žádné úspory, už nejspíš brzy nedosáhnou na hypotéku. O omezení tzv. stoprocentních hypoték uvažuje Česká národní banka.
                   33:13
                   Bydlení jako investice
                    Levné hypotéky lákají Čechy také k pořizování bytů, které pak pronajímají. Ne všude ale mají lidé o bydlení v podnájmu zájem.
                    35:18
                    80. výročí moskevského metra
                     Moskva si v těchto dnech připomíná 80. výročí tamního metra. Fungovat začalo v roce 1935, o jeho výstavbě se ale uvažovalo už o šedesát let dřív.
                     37:29
                     Korupční aféra ve FIFA
                      Britská veřejnoprávní BBC měla k dispozici dokumenty, které bývalé vedení světové fotbalové asociace usvědčují z korupce.
                      37:50
                      Senioři ohroženi chudobou
                       Přibývá seniorů, kteří nemají peníze na jídlo. Omezují jídelníček nebo kupují prošlé potraviny ve slevě. Právě špatné stravování může často za jejich nemoci. Chudým důchodcům začaly pomáhat organizace i městské části.
                       39:38
                       Přehlídka historických autobusů
                        Kolona 18 historických i současných autobusů připomněla, že tenhle druh dopravy funguje v Praze rovných 90 let. Trasa kopírovala první linku Vršovice a Záběhlice.
                        39:56
                        Podnikatelem roku Mohed Altrad
                         Nejlepším podnikatelem světa je Francouz Mohed Altrad - držitel Řádu čestné legie a majitel firmy Altrad, která je vůbec největším výrobcem lešení a míchaček.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         8. červen 2015

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         2. únor

                         Headlines — Výhled české ekonomiky — Ekonomický výhled pro tenhle rok — Vývoj základní úrokové sazby — Prognózy české ekonomiky — Boje na východní frontě — Výcvik ukrajinských vojáků — Jednání o vstupu do NATO — Schůzky Petra Pavla — Odchody z týmu hnutí ANO — Korupční kauza v Bruselu — Trendy v českých knihovnách — Cesta na Tchaj-wan — Kauza sportovních dotací — Počet cestující Českých drah — Incident v Brně — Zimní počasí v Česku — Silná námraza na Jesenicku — Dopad zdražování na české domácnosti — Jak Češi vycházejí se svým příjmem — Domácnosti ohrožené příjmovou chudobou — Vyjednávání o pražské koalici — Pátrání po agresorovi — Přístup USA k základnám — Blokáda silnice do Náhorního Karabachu — Zdražování potravin — Konec respirátorů v Německu — Výtěžek Tříkrálové sbírky — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Obchvat Lišova — Škodlivost plynových ploten — Mládě luskouna krátkoocasého — 1983: první úspěšná transplantace jater — Ďábelský lazebník z Fleet Street

                         2. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         2. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         2. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         1. únor

                         Schůzka Petra Pavla s nejvyššími ústavními činiteli — Jednání Petra Pavla s ústavními činiteli — Vzájemná očekávání vlády a Petra Pavla — Program Petra Pavla — Vojenská pomoc Ukrajině — Gesto ČNB pro Ukrajinu — Proměna České pošty — Vládní ano jednodenním volbám — Podpora zelených firem — Konec kontrol na hranicích se Slovenskem — Ocenění snímků z válečné zóny — Výsledek hospodaření Česka — Verdikt nad Petrem Nečasem — Závěry z všetřování případu náboje v obálce pro Moniku Babišovou — Lavinové nebezpečí v Krkonoších — Varování před toulavým medvědem — Přípravy na inauguraci nového prezidenta — Kancelář prezidenta republiky — Ochrana Petra Pavla před inaugurací — Výdaje za strop energií — Utajované dokumenty u exprezidentů USA — Stávky ve Velké Británii — Soud s Josefem Skálou — Marek Prchal končí u Andreje Babiše — Nález ztracené radioaktivní kapsle — Pokračování stávky zaměstnanců firmy Nexen — Skandál na Západočeské univerzitě — Test prvního chytrého přejezdu — Plánované změny ve výuce školáků — 20 let od tragédie raketoplánu Columbus — Rozpadlý kostel v Dubu na Moravou — Únor bez alkoholu — Nový fotbalový stadion v Pardubicích

                         1. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         1. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         1. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         31. leden

                         Pomalejší růst české ekonomiky — Zpomalení růstu české ekonomiky — Meziroční vývoj české ekonomiky — Plány na zlevnění energií — Revize programového prohlášení vlády — Válka na Ukrajině — Žádost Ukrajiny o další techniku — Schůzky nově zvoleného prezidenta — Provoz prezidentské kanceláře — Čínská kritika kvůli Tchaj-wanu — Stížnosti na sázky na Andreje Babiše — Generální stávka ve Francii kvůli penzím — Pololetní hodnocení žáků a studentů — Soud projedná výrok Ladislava Vrabela — Dopravní komplikace kvůli počasí — Index vnímání korupce za r. 2022 — Uzavření restaurací mimo sezonu — Zpoždění ve výplatě dávek — Příspěvek na bydlení vyplacené dávky v r. 2022 — Přibývá zájemců o pomoc — Stávka zaměstnanců firmy Nexen — Rok veterinárního dozoru — Útok na pákistánskou mešitu — Výroční propad britské ekonomiky — Soud v kauze sportovních dotací — Vážné nehody kvůli mikrospánku — Zrušení části zákona o advokacii — Zahájení stavby památníku v Letech — Zásoby plynu v Evropě — Unikátní most přes řeku Moravu — Ocenění Pečovatel roku — Český zástupce v Eurovizi

                         31. 1. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         31. leden

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         31. 1. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám