49 minut

7. května 2015

Část: Zdražení pohonných hmot

Obsah dílu

Oslavy konce války — Oslavy konce války — Oslavy konce války — Emoce kolem jmenování profesorů — Emoce kolem jmenování profesorů — Volby ve Velké Británii — Aféra s odposlechy — Průmysl i stavebnictví na vzestupu — Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě — Nová koalice v Karlových Varech — Nebezpečný muž byl nepříčetný — Výstava děl mistra Leonarda — Nový šéf Vojenské policie — Prověrka zásahu proti squatterům — Špatný zrak za volantem — Pokračování soudu s Davidem Rathem — Nová pravidla v ubytovnách — Platby za bydlení nově — Nesrovnalosti ve financování stran — Třídění odpadu na nádražích — Zdražení pohonných hmot — Potíže při nemocech ledvin — Poničený památník Rudé armády — Loď kapitána Kidda — Sbírka na požární techniku — Nebezpečné stromy u turistických stezek

Části dílu

00:35
Oslavy konce války
  Za pár hodin začnou na poloostrově Westerplatte u Gdaňsku oslavy konce druhé světové války. Zúčastní se jich několik evropských prezidentů a nejvyšších představitelů – včetně českého prezidenta.
  03:11
  Oslavy konce války
   Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky z Gdaňsku.
   07:30
   Oslavy konce války
    Vlak Paměti národa a Osvobození 70
    09:12
    Emoce kolem jmenování profesorů
     Prezident ani rektoři nehodlají ustoupit ve sporu o jmenování tří profesorů. Miloš Zeman odmítá podepsat jejich dekrety.
     11:34
     Emoce kolem jmenování profesorů
      Hostem Událostí je ministr školství Marcel Chládek.
      13:33
      Volby ve Velké Británii
       Živý vstup redaktora Bohumila Vostala z Londýna.
       17:04
       Aféra s odposlechy
        Federální odvolací soud ve Spojených státech rozhodl, že Národní bezpečnostní agentura neoprávněně shromažďovala záznamy telefonických hovorů. Sběr dat totiž neschválil Kongres.
        17:21
        Průmysl i stavebnictví na vzestupu
         Dobré zprávy z ekonomiky. Českému průmyslu se nadále daří. V březnu oproti loňsku stoupl o 6 procent. A ještě lepší výsledek hlásí stavebnictví.
         19:48
         Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě
          20:11
          Nová koalice v Karlových Varech
           Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
           21:24
           Nebezpečný muž byl nepříčetný
            Muž podezřelý z házení polen z mostů na dálnici D1 byl podle znalců nepříčetný. Podle žalobce trpí paranoidní schizofrenií. Opustil už vazbu a dobrovolně nastoupil na léčení, trestní stíhání tak bude nejspíš zastaveno.
            21:44
            Výstava děl mistra Leonarda
             Milán oslavuje Leonarda da Vinciho. V královském paláci probíhá největší výstava italského renesančního mistra od roku 1939.
             24:24
             Nový šéf Vojenské policie
              Ministru obrany Martinovi Stropnickému už nic nebrání, aby jmenoval nového šéfa Vojenské policie. Jmenování vojenského právníka Pavla Kříže do funkce projednal sněmovní výbor pro obranu.
              26:39
              Prověrka zásahu proti squatterům
               Zásah v pražském squattu Cibulka zkontroluje policejní prezidium. Šéf pražské policie se hájí – podle něj všechno proběhlo podle předpisů. Ministr vnitra Milan Chovanec ale přesto požaduje vysvětlení.
               27:33
               Špatný zrak za volantem
                Každé šestnácté auto, které šofér na české silnici potká, řídí někdo, kdo má problémy se zrakem. A každé sté auto ovládá motorista, který by na silnici vůbec neměl být. Vidí totiž maximálně přístrojovou desku.
                29:42
                Pokračování soudu s Davidem Rathem
                 David Rath má po otřesu mozku stále problémy. Nevyloučil, že se v pondělí nedostaví k soudu, který projednává případ rozsáhlé korupce ve Středočeském kraji.
                 31:39
                 Nová pravidla v ubytovnách
                  Už týden platí pro ubytovny nová pravidla: od května musejí splňovat přísnější hygienické podmínky. Jinak jim hrozí zavření.
                  35:40
                  Platby za bydlení nově
                   Klienti ubytoven se zajímají hlavně o finanční stránku, kterou také mění nový zákon. V ubytovně, na které natáčela ČT, zatím nikdo konkrétně nevěděl, jak se klientů budou změny dotýkat.
                   38:09
                   Nesrovnalosti ve financování stran
                    Třicet politických stran a hnutí zatím nemá v pořádku finanční zprávu za uplynulý rok. Doplnit informace musí třeba i vládní ANO, ČSSD, ale taky opoziční TOP 09.
                    39:09
                    Třídění odpadu na nádražích
                     Odpad se začne třídit i na nádražích. Ministerstvo životního prostředí pořídí speciální koše do pěti set nejpoužívanějších stanic.
                     40:55
                     Zdražení pohonných hmot
                      Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Růst cen ale zpomalil. Ve středu řidiči natankovali benzín v průměru o 18 haléřů dráž. Nafta pak zdražila o 13 haléřů.
                      41:07
                      Potíže při nemocech ledvin
                       Neustálá žízeň, nespavost a bolesti trápí dialyzované pacienty v Česku. Ukázal to dotazník, který vyplnila téměř polovina ze všech 6 tisíc lidí závislých na umělé náhradě ledvin.
                       42:55
                       Poničený památník Rudé armády
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
                        43:43
                        Loď kapitána Kidda
                         Potapěči u Madagaskaru zřejmě našli část lodi legendárního skotského piráta Williama Kidda. Stříbrnou desku, která váží padesát kilogramů, vyzvedli na hladinu.
                         44:02
                         Sbírka na požární techniku
                          Sbor dobrovolných hasičů v bohumínské části Kopytov vyhlásil veřejnou sbírku na nákup požární techniky. Před pár dny jim totiž neznámý zloděj vykradl zbrojnici a způsobil tak škodu přes třičtvrtě milionu korun.
                          46:00
                          Nebezpečné stromy u turistických stezek
                           Blíží se začátek hlavní turistické sezony. Na řadě oblíbených míst po celém Česku proto musí firmy v lesích prořezat a zabezpečit stromy, které by pro mohly znamenat nebezpečí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           8. května 2015

                           Přehled dílů

                           8309 dostupných
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                           13. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž51 minut

                           13. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           13. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                           12. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           12. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           12. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                           11. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           11. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           11. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                           10. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           10. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           10. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           9. července

                           Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                           9. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           9. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           9. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám