45 minut

8. května 2015

Obsah dílu

70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — Konzervativci vítězem voleb — Konzervativci vítězem voleb — Mýto na něměckých silnicích — Podpora zahraničních filmařů — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — 70 let od konce války — Den otevřených dveří — 70 let od konce války — Pochod za legalizaci konopí — Podvodné sbírky v ulicích — Havárie vrtulníku v Pákistánu — Olympiáda vědeckých talentů

Části dílu

00:36
70 let od konce války
  Česko oslavilo Den vítězství. Dnes je to přesně sedmdesát let od konce druhé světové války na našem kontinentu.
  01:26
  70 let od konce války
   Vrchol piet se odehrál na pražském Vítkově.
   06:29
   70 let od konce války
    Část českých válečných veteránů odletěla odpoledne s prezidentem do Moskvy - na tamní zítřejší oslavy konce války. Mezi nimi i plukovník Pavel Vranský.
    08:08
    70 let od konce války
     Hostem Událostí je ředitel odboru pro válečné veterány ministerstva obrany - plukovník Eduard Stehlík.
     10:22
     70 let od konce války
      Den vítězství se dnes slaví i díky deseti tisícům Čechoslováků, kteří aktivně bojovali proti nacismu. Ve sbírkách Vojenského historického ústavu v Lešanech jsou tisíce kusů jejich uniforem letců, výsadkářů nebo prezidentů.
      11:52
      70 let od konce války
       Jako součást oslav Dne vítězství dnes prezident Miloš Zeman na Pražském hradě taky povýšil pět generálů - mezi nimi i druhoválečné veterány.
       13:20
       70 let od konce války
        Evropské politické špičky si připomněly výročí na místě, kde padly první výstřely druhé světové války - na gdaňském poloostrově Westerplatte.
        15:33
        Konzervativci vítězem voleb
         Drtivé vítězství konzervativců v britských volbách. Dostali tolik hlasů, že můžou sestavit jednobarevnou vládu. David Cameron si podrží premiérské křeslo.
         17:57
         Konzervativci vítězem voleb
          Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala z Londýna.
          19:40
          Mýto na něměckých silnicích
           Za jízdu po německé dálnici budou od příštího roku platit všichni řidiči. Zákon po Spolkovém sněmu schválila i Spolková rada. Výše poplatku se bude odvíjet od ekologické náročnosti vozu.
           20:00
           Podpora zahraničních filmařů
            Vyšší podpora zahraničním filmařům. Stát zvýší letošní filmové pobídky z 500 na 800 milionů korun. České televizi to řekl ministr financí Andrej Babiš.
            23:13
            70 let od konce války
             Oslavy konce druhé světové války ovládly celou republiku. Výročí si připomínaly ve velkých městech i na vesnicích.
             25:35
             70 let od konce války
              Živý vstup redaktorek Evy Jarkovské z Rokycan a Barbory Žítkové z Hrotovic.
              29:29
              70 let od konce války
               70 let od pádu nacismu si připomněla celá Evropa. A to včetně zemí, které stály na straně poražených.
               31:25
               70 let od konce války
                Živý vstup zpravodaje Martina Řezníčka z Washingtonu.
                33:19
                70 let od konce války
                 Rusko se na oslavy Dne vítězství teprve chystá. Konec druhé světové války si připomíná o den později, tedy 9. května.
                 35:47
                 Den otevřených dveří
                  Při příležitosti 70. výročí konce druhé světové války lidé mohli navštívit řadu běžně nepřístupných míst, jako je Lichtenštejnský nebo Černínský palác.
                  37:31
                  70 let od konce války
                   Konci války se ve velkém věnuje i web České televize. Přehledně nabízí vzpomínky pamětníků, historické souvislosti, fotogalerie i minutové videosestřihy posledních bojů.
                   38:10
                   Pochod za legalizaci konopí
                    Už po osmnácté prošel hlavním městem průvod bojovníků za legalizaci marihuany. Letos se ho účastnilo zhruba 5 tisíc lidí.
                    39:02
                    Podvodné sbírky v ulicích
                     Na různých místech v Česku působí malé skupiny lidí, kteří podvodně vybírají peníze například na hluchoněmé děti.
                     41:17
                     Havárie vrtulníku v Pákistánu
                      Nejmíň sedm lidí zemřelo při havárii vrtulníku v Pákistánu. Mezi mrtvými jsou i velvyslanci z Norska a Filipín. Radikální hnutí Taliban tvrdí, že stroj sestřelilo.
                      41:37
                      Olympiáda vědeckých talentů
                       Léky na rakovinu, čištění vody od těžkých kovů nebo stabilizační systémy aut. To jsou témata vědeckých prací, s nimiž se 5 českých studentů vydá tento víkend na olympiádu.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž44 minut
                       Další díl
                       9. května 2015

                       Přehled dílů

                       8309 dostupných
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Headlines — Přesčasy v nemocnicích — Platy lékařů — Odměňování lékařů — Boje v Gaze a jednání o příměří — Úklid po bouřkách — Zranění na festivalu Pohoda na Slovensku — Předpověď počasí na další dny — Kandidatura Joe Bidena na prezidenta — Energetická strategie ČR — Značení potravin — Zemřel americký veterán Thompson — Vila Karla Čapka — Pomoc lidem zvažujícím sebevraždu — Závada na raketě Falcon 9 — Státní ČEPRO rozšiřuje zásobníky na paliva — Cizinci studující češtinu — Osvobození herce Baldwina — Pád dítětě z okna a požár v Darmstadtu — Lepší využití dřeva z českých lesů — Finále ženské dvouhry ve Wimbledonu — Výhra Barbory Krejčíkové — Úpěchy českých žen ve Wimbledonu — Česko stopy na nejslavnějším tenisovém turnaji — Úspěchy českých tenistek na Wimbledonu — Tenisové začátky — Prezident Pavel ve vesmírném středisku NASA — Slučování obcí — Vyšetřování vražd v Británii — Povolební jednání ve Francii — Půjčování lodí — Obnovené kříže na Šumavě — Důchodci z Ukrajiny v ČR — Festival Hrady CZ

                       13. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž51 minut

                       13. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       13. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Headlines — Trh s hypotékami — Průměrná sazba hypoték — Ceny bydlení v Evropě — Výsledky summitu NATO — Otázky kolem kandidatury Joe Bidena — Budoucnost kandidatury Bidena na prezidenta — Jednání premiéra s europoslanci — Sesuv půdy v Tatrách — Spor o obchvat Českých Budějovic — Zpoplatněné úseky dálnic — Hudebni festival v Českém Krumlově — Sociální síť X a pravidle EU — Dohody o vině a trestu — Komise ke střelbě na FF UK — Návštěvnost památek — Dopadení zloděje při činu — Vyšší pokuty za špatné parkování — Škody po bouřkách — Odklízení škod po bouřkách — Aktuální situace — Předpověď počasí — Odpočívky pro kamiony — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Ruský plan vraždy šéfa Rheinmetallu — Znečištěná řeka Bílina — Protesty v Albánii — Stárnoucí populace Japonska — Krušnohoří pět let na seznamu UNESCO — Spolupráce českých a ukrajinských firem — Důvěra v charitativní organizace na Ukrajině — Stavba tramvajové trati na Václavském náměstí — Archeologický průzkum Václavského náměstí

                       12. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       12. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       12. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Summit NATO — Závěry summitu NATO ve Washingtonu — Jednání NATO s Ukrajinou — Očekávání Ukrajiny od summitu NATO — Jedání o situaci v huti Liberty — Zdražování pohonných hmot — Izraleská ofenziva v Pásmu Gazy — Výbuch v polském dole — Snižování důchodů komunistickým prominentům — Festival Za dveřmi — Využívání datových schránek — Soud s Alecem Baldwinem — Požár katedrály v Rouenu — Řidič ohrožoval bržděním policejní vůz — Následky bouřek — Vytopený letní tábor — Předpověď na další dny — Kontroly vagonů po nehodě v Pardubicích — Úmrtí na železnici — Případ učitelky popírající válečné zločiny na Ukrajině — Financování záchytných stanic — Předvolební kampaň v USA — Legalizace konopí v Německu — Jednání o zvýšení koncesionářských poplatků — Ruský soud zamít odvolání Orlova — Bezpečnost potravin v Číně — Nákup nákladních aut Tatra pro armádu — SPD zahajuje kampaň — Dotované obědy ve školkách — Finanční pomoc pěstitelům ovoce — Bourání chladicích věží v Litvínově — Opomíjená nemoc myasthenia gravis — Masters of Rock

                       11. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       11. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       11. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Růst důchodů — Průměrný důchod — Summit NATO ve Washingtonu — Příslib protivzdušné obrany Ukrajině — Průběh summitu — Nejvyšší soud o případu znásilňované dívky — Ochrana Národního parku České Švýcarsko — Tempo růstu cen zpomaluje — NSS rozhodl o stížnostech na volby do EP — Práce pro veterány na Ukrajině — Policejní kontroly na dálnici D1 — Divadelní festival Za dveřmi — Opětovné zpřísnění trestů za korupci na Slovensku — Otevření Buckinghamského paláce po rekonstrukci — Podpora Joea Bidena — Sražení cyklisti — Českem prochází bouřky — Teplotní rekordy — Tropická vedra v centru metropole — Hrozba bleskových povodní — Aktuální situace — Tropický den a bouřky — Jednání vlády a Národní ekonomické rady vlády — Rehabilitace přibuzných Rudolfa Slánského — Návrh zákona o podpoře bydlení — Nová frakce v EP — Start rakety Ariane 6 — Jednání o situaci v Pásmu Gazy — Změny v insolvencích v Senátu — Bourání nádraží v Kladně — Pátrání po vrahovi v Londýně — Nález těla 22 let pohřešovaného horolezce — Připomínka vojáků padlých v Afghánistánu — Začíná Hudební festival Znojmo — Buvoli domáci u Nových Mlýnů na Moravě — Úhrada léku na cystickou fibrózu — Kniha o historii cyklistiky

                       10. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž54 minut

                       10. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       10. 7. 2024 na ČT24
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Kompenzace pro zemědělce — Jednání o kompenzacích — Sklizeň ovoce — Odškodnění pro zemědělce — Oběti ruských útoků na Ukrajině — Situace na Ukrajině — Nezaměstnanost v červnu — Sněmovní vyšetřovací komise ke střelbě na FF UK — Jednání sněmovny — Průzkum pramenů v Karlových Varech — Ročenka architektury — Příprava summitu NATO ve Washingtonu — Finanční gramotnost — Hurikán Beryl — Orientace v nemocnicích — Nedostatek personálu na letišti v Praze — Problémy na pražském letišti — Kompenzace za zpožděná zavazadla a lety — Situace na jiných letištích v ČR — Úrazy elektrickým proudem — Sražený chodec na D1 — Rozsudek na ruskou dramatičkou — Nový britský parlament — New York zavádí popelnice v ulicích — Oprava plavební komory na Mělnicku — Bohemia Jazz Fest — Rozebírání lokomotivy na Karvinsku — Jednání o příměří v Pásmu Gazy — Povolební jednání ve Francii — Prodej aut — Ohniska račího moru na Vysočině — Start rakety Arian 6

                       9. 7. 2024 na ČT1
                       Stopáž55 minut

                       9. července

                       Znakový jazyk a skryté titulky

                       9. 7. 2024 na ČT24

                       Události na sociálních sítích

                       Napište nám