49 minut

7. května 2015

Část: Volby ve Velké Británii

Obsah dílu

Oslavy konce války — Oslavy konce války — Oslavy konce války — Emoce kolem jmenování profesorů — Emoce kolem jmenování profesorů — Volby ve Velké Británii — Aféra s odposlechy — Průmysl i stavebnictví na vzestupu — Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě — Nová koalice v Karlových Varech — Nebezpečný muž byl nepříčetný — Výstava děl mistra Leonarda — Nový šéf Vojenské policie — Prověrka zásahu proti squatterům — Špatný zrak za volantem — Pokračování soudu s Davidem Rathem — Nová pravidla v ubytovnách — Platby za bydlení nově — Nesrovnalosti ve financování stran — Třídění odpadu na nádražích — Zdražení pohonných hmot — Potíže při nemocech ledvin — Poničený památník Rudé armády — Loď kapitána Kidda — Sbírka na požární techniku — Nebezpečné stromy u turistických stezek

Části dílu

00:35
Oslavy konce války
  Za pár hodin začnou na poloostrově Westerplatte u Gdaňsku oslavy konce druhé světové války. Zúčastní se jich několik evropských prezidentů a nejvyšších představitelů – včetně českého prezidenta.
  03:11
  Oslavy konce války
   Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky z Gdaňsku.
   07:30
   Oslavy konce války
    Vlak Paměti národa a Osvobození 70
    09:12
    Emoce kolem jmenování profesorů
     Prezident ani rektoři nehodlají ustoupit ve sporu o jmenování tří profesorů. Miloš Zeman odmítá podepsat jejich dekrety.
     11:34
     Emoce kolem jmenování profesorů
      Hostem Událostí je ministr školství Marcel Chládek.
      13:33
      Volby ve Velké Británii
       Živý vstup redaktora Bohumila Vostala z Londýna.
       17:04
       Aféra s odposlechy
        Federální odvolací soud ve Spojených státech rozhodl, že Národní bezpečnostní agentura neoprávněně shromažďovala záznamy telefonických hovorů. Sběr dat totiž neschválil Kongres.
        17:21
        Průmysl i stavebnictví na vzestupu
         Dobré zprávy z ekonomiky. Českému průmyslu se nadále daří. V březnu oproti loňsku stoupl o 6 procent. A ještě lepší výsledek hlásí stavebnictví.
         19:48
         Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě
          20:11
          Nová koalice v Karlových Varech
           Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
           21:24
           Nebezpečný muž byl nepříčetný
            Muž podezřelý z házení polen z mostů na dálnici D1 byl podle znalců nepříčetný. Podle žalobce trpí paranoidní schizofrenií. Opustil už vazbu a dobrovolně nastoupil na léčení, trestní stíhání tak bude nejspíš zastaveno.
            21:44
            Výstava děl mistra Leonarda
             Milán oslavuje Leonarda da Vinciho. V královském paláci probíhá největší výstava italského renesančního mistra od roku 1939.
             24:24
             Nový šéf Vojenské policie
              Ministru obrany Martinovi Stropnickému už nic nebrání, aby jmenoval nového šéfa Vojenské policie. Jmenování vojenského právníka Pavla Kříže do funkce projednal sněmovní výbor pro obranu.
              26:39
              Prověrka zásahu proti squatterům
               Zásah v pražském squattu Cibulka zkontroluje policejní prezidium. Šéf pražské policie se hájí – podle něj všechno proběhlo podle předpisů. Ministr vnitra Milan Chovanec ale přesto požaduje vysvětlení.
               27:33
               Špatný zrak za volantem
                Každé šestnácté auto, které šofér na české silnici potká, řídí někdo, kdo má problémy se zrakem. A každé sté auto ovládá motorista, který by na silnici vůbec neměl být. Vidí totiž maximálně přístrojovou desku.
                29:42
                Pokračování soudu s Davidem Rathem
                 David Rath má po otřesu mozku stále problémy. Nevyloučil, že se v pondělí nedostaví k soudu, který projednává případ rozsáhlé korupce ve Středočeském kraji.
                 31:39
                 Nová pravidla v ubytovnách
                  Už týden platí pro ubytovny nová pravidla: od května musejí splňovat přísnější hygienické podmínky. Jinak jim hrozí zavření.
                  35:40
                  Platby za bydlení nově
                   Klienti ubytoven se zajímají hlavně o finanční stránku, kterou také mění nový zákon. V ubytovně, na které natáčela ČT, zatím nikdo konkrétně nevěděl, jak se klientů budou změny dotýkat.
                   38:09
                   Nesrovnalosti ve financování stran
                    Třicet politických stran a hnutí zatím nemá v pořádku finanční zprávu za uplynulý rok. Doplnit informace musí třeba i vládní ANO, ČSSD, ale taky opoziční TOP 09.
                    39:09
                    Třídění odpadu na nádražích
                     Odpad se začne třídit i na nádražích. Ministerstvo životního prostředí pořídí speciální koše do pěti set nejpoužívanějších stanic.
                     40:55
                     Zdražení pohonných hmot
                      Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Růst cen ale zpomalil. Ve středu řidiči natankovali benzín v průměru o 18 haléřů dráž. Nafta pak zdražila o 13 haléřů.
                      41:07
                      Potíže při nemocech ledvin
                       Neustálá žízeň, nespavost a bolesti trápí dialyzované pacienty v Česku. Ukázal to dotazník, který vyplnila téměř polovina ze všech 6 tisíc lidí závislých na umělé náhradě ledvin.
                       42:55
                       Poničený památník Rudé armády
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
                        43:43
                        Loď kapitána Kidda
                         Potapěči u Madagaskaru zřejmě našli část lodi legendárního skotského piráta Williama Kidda. Stříbrnou desku, která váží padesát kilogramů, vyzvedli na hladinu.
                         44:02
                         Sbírka na požární techniku
                          Sbor dobrovolných hasičů v bohumínské části Kopytov vyhlásil veřejnou sbírku na nákup požární techniky. Před pár dny jim totiž neznámý zloděj vykradl zbrojnici a způsobil tak škodu přes třičtvrtě milionu korun.
                          46:00
                          Nebezpečné stromy u turistických stezek
                           Blíží se začátek hlavní turistické sezony. Na řadě oblíbených míst po celém Česku proto musí firmy v lesích prořezat a zabezpečit stromy, které by pro mohly znamenat nebezpečí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           8. května 2015

                           Přehled dílů

                           8331 dostupných
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Zvýšení platů ve veřejném sektoru — Jednání o zvýšení platů — Šéf ukrajinské diplomacie v Číně — Zpráva EK o stavu právního státu — Budoucnost huti Liberty — Stavba reaktorů v Dukovanech — Přibylo lidí se žloutenkou — Netanjahu promluví v americkém Kongresu — Oběti zneužívání na Novém Zélandu — Německo zakázalo Islámské centrum v Hamburku — Obchvat Českých Budějovic bez poplatku — Podzimní program České televize — Vláda o příštím eurokomisaři — V Yellowstonu vytryskl gejzír — Nová část městského okruhu přes Tomkovo náměstí — Výstava korunovačních klenotů — Nabídek brigád je méně — Průměrná hodinová odměna brigádníků — Zájem o brigádníky — Prezident na schůzi vlády — Novela zákona o léčivech — Český eurokomisař — LOH v Paříži provázejí bezpečnostní opatření — Výročí obnovy ikonického mostu v Mostaru — Noční zákaz vjezdu do ulic v centru Prahy — Omezení pyrotechniky — Prodej pyrotechniky v okolních státech — Bobří soutěska je uzavřená kvůli popadaným stromům — Kriminalita v online prostředí — Zemřela Kateřina Fričová — Starmer poprvé čelil interpelacím — Letní slavnosti staré hudby — Výročí 55 let od přistání na Měsíci

                           24. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Propouštění v huti Liberty — Liberty bude propouštět — Politické reakce na propouštění v huti Liberty — Výrobní zaměření Liberty Ostrava — Propouštění v huti Liberty — Podpora Kamaly Harrisové — Po atentátu na Trumpa rezignovala šéfka Tajné služby USA — Rozpočet pro školství — Vývoj rozpočtu MŠMT v roce 2024 — Odbory zvažují stávkovou pohotovost — Češi ve vedení výborů EP — Maďarsko přes Ukrajinu stále nedostává ropu od Lukoilu — Srpnové jednání ministrů zahraničí bude v Bruselu — Průměrná délka civilního řízení — Rekonstrukce Nové scény Národního divadla — Zpronevěry advokátních úschov — Krádeže sdílených kol — Koruna je nejslabší od dubna — Zpožděný let ze Španělska — Lety nad Evropou se zpožďují — Přípravy na olympiádu vrcholí — Program olympijského festivalu Most — Olympijské festivaly — Breaking na olympijských hrách — Klimatická žaloba na Německo — Slovensko modernizuje vzdušné síly — Požár domu v Jičíně — Omezení provozu na Pražském okruhu — Krácení důchodů komunistických funkcionářů — Ochrana Ždánického lesa — Požár pneumatik v Lovosicích — Kauza kolem novinářky Kurmaševové — Palestinské frakce podepsaly dohodu v Pekingu — Novela zákona o specifických zdravotních službách — Oprava zámku v Horním Maršově

                           23. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž53 minut

                           23. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Joe Biden se vzdal kandidatury — Biden odstoupil z voleb — Reakce na Bidenovo odstoupení — Boj o Bílý dům — Biden odstoupil z voleb — Podpora Kamaly Harrisové — Atentát na Donalda Trumpa — Průběh letošní sklizně — Slovensko modernizuje armádu — Smetanovské árie v podání Pavla Černocha — Situace na východní frontě — Útoky na kritickou infrastrukturu na Ukrajině — Sněmovna schválila zákon o podpoře bydlení — Hasiči na Jablonecku zachránili vzácného papouška — Úhyn ryb na Dobříšsku — Dva roky od ničivého požáru v Českém Švýcarsku — Vojenské cvičení pro studenty — Dobrovolné vojenské cvičení pro středoškoláky — Armádě chybějí lidé — Návrat armády na letiště v Bochoři — Ceny odtahů v Praze — Kandidátky pro krajské volby — Omezení dodávek plynu z Německa — Izraelsko-palestinský konflikt — Kauza dozorců z Rýnovic — Obvinění za znásilnění Češek v Německu — Jednání o novém kabinetu ve Francii — Ruský soud uznal Kurmaševovou vinnou — Hromadné žaloby — Oprava mostu přes Rudný potok — Ukrajinské knihkupectví v Praze — Záchranné centrum pro šelmy v Táboře — Hemofilik chce pokořit Mont Blanc

                           22. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           22. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Poslední jednání vlády před prázdninami — Spor o reformu penzí — Harmonogram schůzí parlamentu a vlády — Donald Trump v Michiganu — Zlaté rezervy ČNB — Poplatek za předčasné splacení hypotéky — Dozvuky globálního výpadků systémů — Lékárny taky v provozu — Útok na Jemen — Branná povinnost pro charedim — Kdo bude český eurokomisař — Výstava děl Zdeňka Němečka — Požár haldy pneumatik a okolních budov — Tropické teploty v Česku — Přípravy ukrajinských olympioniků — Počet mýtných přestupků — Nákazy klíšťovou encefalitidou — Potravinová chudoba v Česku — Nejčastěji kupované potraviny s končící expirací — Jak uspořit a předcházet plýtvání — Bangladéšské kvóty pro zaměstnání — Nízká kapacita vlaků ve Středočeském kraji — Úklid po skončení festivalu Colours of Ostrava — Zákazníci závislí na dodávkách elektřiny — Přemnožení sumečka černého u Telče — Válečné hroby Čechů — Nocování v kasematech — Slabá úroda borůvek

                           21. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           21. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 7. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Změny stavebního zákona — Spor o poplatek za novou studnu — Přihlášení do Portálu stavebníka — Administrativa kolem zahájení stavby — Dopady celosvětového výpadku systémů — Škody kvůli IT výpadku — Obnova systémů po globálním výpadku — Izraelská operace v Pásmu Gazy — Zpřísněné kontroly vlaků — Výstraha před bouřkami a horkem — Jak zvládnout horko v autě — Obavy z útoku na Duhovém Pridu v Bratislavě — Andrea Bocelli 30 let na scéně — Odklad jednání o české zelené dohodě — Systém eReceptů — Transport ostatků horolozce Milana Sedláčka — Pád mostu v Číně — Nižší zájem o dovolenou na jihu Čech — Vývoj cen energií — Změny dodavatele elektřiny — Výběr dodavatele energií — Sbírka pro Viléma na genovou terapii — Kampaň kandidátů na amerického prezidenta — Zelenina od studentů zahradnické školy — Násilnosti v Bangladéši — Závěr Colours of Ostrava — Gripeny na airshow ve Fairfordu — 80 let od atentátu na Htlera — Prohlídky skladu použitého jaderného paliva — České vrtulníky v Bulharsku — Proměny zeleně ve veřejném prostoru

                           20. 7. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           20. července

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 7. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám