49 minut

7. května 2015

Obsah dílu

Oslavy konce války — Oslavy konce války — Oslavy konce války — Emoce kolem jmenování profesorů — Emoce kolem jmenování profesorů — Volby ve Velké Británii — Aféra s odposlechy — Průmysl i stavebnictví na vzestupu — Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě — Nová koalice v Karlových Varech — Nebezpečný muž byl nepříčetný — Výstava děl mistra Leonarda — Nový šéf Vojenské policie — Prověrka zásahu proti squatterům — Špatný zrak za volantem — Pokračování soudu s Davidem Rathem — Nová pravidla v ubytovnách — Platby za bydlení nově — Nesrovnalosti ve financování stran — Třídění odpadu na nádražích — Zdražení pohonných hmot — Potíže při nemocech ledvin — Poničený památník Rudé armády — Loď kapitána Kidda — Sbírka na požární techniku — Nebezpečné stromy u turistických stezek

Části dílu

00:35
Oslavy konce války
  Za pár hodin začnou na poloostrově Westerplatte u Gdaňsku oslavy konce druhé světové války. Zúčastní se jich několik evropských prezidentů a nejvyšších představitelů – včetně českého prezidenta.
  03:11
  Oslavy konce války
   Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky z Gdaňsku.
   07:30
   Oslavy konce války
    Vlak Paměti národa a Osvobození 70
    09:12
    Emoce kolem jmenování profesorů
     Prezident ani rektoři nehodlají ustoupit ve sporu o jmenování tří profesorů. Miloš Zeman odmítá podepsat jejich dekrety.
     11:34
     Emoce kolem jmenování profesorů
      Hostem Událostí je ministr školství Marcel Chládek.
      13:33
      Volby ve Velké Británii
       Živý vstup redaktora Bohumila Vostala z Londýna.
       17:04
       Aféra s odposlechy
        Federální odvolací soud ve Spojených státech rozhodl, že Národní bezpečnostní agentura neoprávněně shromažďovala záznamy telefonických hovorů. Sběr dat totiž neschválil Kongres.
        17:21
        Průmysl i stavebnictví na vzestupu
         Dobré zprávy z ekonomiky. Českému průmyslu se nadále daří. V březnu oproti loňsku stoupl o 6 procent. A ještě lepší výsledek hlásí stavebnictví.
         19:48
         Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě
          20:11
          Nová koalice v Karlových Varech
           Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
           21:24
           Nebezpečný muž byl nepříčetný
            Muž podezřelý z házení polen z mostů na dálnici D1 byl podle znalců nepříčetný. Podle žalobce trpí paranoidní schizofrenií. Opustil už vazbu a dobrovolně nastoupil na léčení, trestní stíhání tak bude nejspíš zastaveno.
            21:44
            Výstava děl mistra Leonarda
             Milán oslavuje Leonarda da Vinciho. V královském paláci probíhá největší výstava italského renesančního mistra od roku 1939.
             24:24
             Nový šéf Vojenské policie
              Ministru obrany Martinovi Stropnickému už nic nebrání, aby jmenoval nového šéfa Vojenské policie. Jmenování vojenského právníka Pavla Kříže do funkce projednal sněmovní výbor pro obranu.
              26:39
              Prověrka zásahu proti squatterům
               Zásah v pražském squattu Cibulka zkontroluje policejní prezidium. Šéf pražské policie se hájí – podle něj všechno proběhlo podle předpisů. Ministr vnitra Milan Chovanec ale přesto požaduje vysvětlení.
               27:33
               Špatný zrak za volantem
                Každé šestnácté auto, které šofér na české silnici potká, řídí někdo, kdo má problémy se zrakem. A každé sté auto ovládá motorista, který by na silnici vůbec neměl být. Vidí totiž maximálně přístrojovou desku.
                29:42
                Pokračování soudu s Davidem Rathem
                 David Rath má po otřesu mozku stále problémy. Nevyloučil, že se v pondělí nedostaví k soudu, který projednává případ rozsáhlé korupce ve Středočeském kraji.
                 31:39
                 Nová pravidla v ubytovnách
                  Už týden platí pro ubytovny nová pravidla: od května musejí splňovat přísnější hygienické podmínky. Jinak jim hrozí zavření.
                  35:40
                  Platby za bydlení nově
                   Klienti ubytoven se zajímají hlavně o finanční stránku, kterou také mění nový zákon. V ubytovně, na které natáčela ČT, zatím nikdo konkrétně nevěděl, jak se klientů budou změny dotýkat.
                   38:09
                   Nesrovnalosti ve financování stran
                    Třicet politických stran a hnutí zatím nemá v pořádku finanční zprávu za uplynulý rok. Doplnit informace musí třeba i vládní ANO, ČSSD, ale taky opoziční TOP 09.
                    39:09
                    Třídění odpadu na nádražích
                     Odpad se začne třídit i na nádražích. Ministerstvo životního prostředí pořídí speciální koše do pěti set nejpoužívanějších stanic.
                     40:55
                     Zdražení pohonných hmot
                      Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Růst cen ale zpomalil. Ve středu řidiči natankovali benzín v průměru o 18 haléřů dráž. Nafta pak zdražila o 13 haléřů.
                      41:07
                      Potíže při nemocech ledvin
                       Neustálá žízeň, nespavost a bolesti trápí dialyzované pacienty v Česku. Ukázal to dotazník, který vyplnila téměř polovina ze všech 6 tisíc lidí závislých na umělé náhradě ledvin.
                       42:55
                       Poničený památník Rudé armády
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
                        43:43
                        Loď kapitána Kidda
                         Potapěči u Madagaskaru zřejmě našli část lodi legendárního skotského piráta Williama Kidda. Stříbrnou desku, která váží padesát kilogramů, vyzvedli na hladinu.
                         44:02
                         Sbírka na požární techniku
                          Sbor dobrovolných hasičů v bohumínské části Kopytov vyhlásil veřejnou sbírku na nákup požární techniky. Před pár dny jim totiž neznámý zloděj vykradl zbrojnici a způsobil tak škodu přes třičtvrtě milionu korun.
                          46:00
                          Nebezpečné stromy u turistických stezek
                           Blíží se začátek hlavní turistické sezony. Na řadě oblíbených míst po celém Česku proto musí firmy v lesích prořezat a zabezpečit stromy, které by pro mohly znamenat nebezpečí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž45 minut
                           Další díl
                           8. května 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Headlines — Vyšetřování střelby na FF UK — Informace o vyšetření útoku — Časová osa tregédie — Nejasnosti kolem případu — Bezpečnostní výbor o střelbě na FF UK — Vysoké školy po útoku — Nadační fond Univerzity Karlovy — Válka na Ukrajině — Nedostatek vody na Ukrajině — Rekonstrukce v Brně — Změny v RTVS — Zrekonstruovaný obchodní dům Máj — Problém s dodávkami léků — Devítileté dítě z Česka zemřelo při explozi auta u chorvatského města Obrovac — Průměrné ceny pohonných hmot — Škody po silných bouřkách — Začíná astronomické léto — Česká cesta do vesmíru — Cíl cesty — Vědecké experimenty — Cíle projektu — Aleš Svoboda — Jediný Čech ve vesmíru — Debaty o školních obědech — Prezident v Ústeckém kraji — Sankce proti Rusku — Ilegální migrace v Německu — Hoření heřmanické haldy — Miliardová investice firmy Onsemi — Dietrichsteinská hrobka — Znásilnění židovské dívky — Cesta ruského prezidenta po Asii — Sázky na volby — Chlém, který chrání před astmatem — Ocenění pro mladé uprchlíky — Metronome festival

                           20. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           20. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Plán na obří investici — Výroba čipů v Česku — Změny v místě obří investice — Investiční projekty v ČR — Zájem o investice v Česku — Strategické partnerství Ruska a Severní Korey — Oběti pouti do Mekky — Miliardy na odklon tepláren od uhlí — Sociální výbor sněmovny o penzích — Útok nožem na pražské čerpací stanici — Imunita nové europoslankyně Nagyové — Migrace z Běloruska do Polska — Hútijové potopili loď — Osobnosti letošních filmových Varů — Noví ústavní soudci — Pamětní kámen před FF UK — Dovolání Dominika Feriho — Bezpečnost u vody — Úhrady pojišťoven lékařům — Výdaje na zdravotnictví — Léčba rakoviny prostaty — Spor v koalici o platy ve veřejn sféře — Podmíněný trest pro Romana Berbra — Důvěra obyvatel vůči ústavním institucím — Prezident v Ústeckém kraji — Posprejovaný Stonehendge — Předvolební chaos ve Francii — Bouřky v Česku — Bouřky na fotbalovém Euru — Soudy uzavřely kauzu Pitomio Tomia Okamury — Sokolové v poslaneckých lavicích — Připomínka aloise Eliáše — Slovenský kabinet a lex atentát — Složení Rady ČT — Vědecký festival Vědafest — Záchrana žirafího mláděte — Oslavy 90 let FOK na Vyšehradě

                           19. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Platy státních zaměstnanců — Růst platů ve veřejné sféře — Počty státních zaměstnanců — Jednání lídrů EU o obsazení unijních funkcí — Útok na Azov — Zemědělci vítají teplé počasí — Půjčka pro zaměstnance hutí Liberty — První zápas českých fotbalistů na Euru — Výcvik ukrajinských vojáků — Výplata dividendy ČEZ — NATO o čínské podpoře ruské agrese na Ukrajině — Představení o životě Miloše Formana — Ministr Lipavský na Slovensku — Ochrana slovenských politiků — Pátrání po pohřešovaných seniorech — Míra inflace v květnu 2024 — Nehoda raftu s Čechy — Opakované povodně v Novém Dražejově — Tisíce fanoušků z Česka v Lipsku — ME ve fotbale skupina F — Zápasy na webu z různých pohledů — Tržby restaurací během šampionátu — Útraty za šampionát — Vyšetřování výbuchu v Libavé — Nová pravidla pro advokátní úschovu — Vojáci KLDR překročili demarkační linii — Vladimír Putin v KLDR — Vzpomínka na parašutisty — Ploty na Sněžce — Nový ředitel ÚVN v Praze — Kreativita českých žáků — Masivní požáry v USA a Kanadě — Česká výroba radiofarmak — Ohniví červi v moři u Černé Hory — Podpora nemocného kamaráda — Pouliční umění v Českých Budějovicích

                           18. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           18. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Rekordní požadavky ministrů — Státní rozpočet — Schodek státního rozpočtu — Neformální schůzka po volbách do EP — Kandidáti hnutí STAN — Izraelský premiér rozpustil šestičlenný válečný kabinet — Tragický výbuch v areálu Libavá — Odložení případu střelby na FF UK — Ceny potravin v Česku — Pozemní bezpilotní systémy na Ukrajině — Nehoda autobusu na Islandu — Inscenace Wernisch v Národním divadle — Počty firem v Česku — Náhradní mzda pro pracovníky Liberty Ostrava — Otravy muchomůrkou tygrovanou — Voda v přírodních koupalištích — Věznicím chybí personál — Věznice v ČR — Uvolnění kapacit věznic — Systém ETCS na železnici — Senátní návrhy na vyznamenání — Paříž před olympiádou — Migranti u řeckého pobřeží — Ochrana nejcennější zemědělské půdy — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Letní konzulární jednatelství — Předvolební kampaň v Británii — Vydání Nikhila Gupty — Objev nejdelší pravěké mohyly — Umělá inteligence — Nový úsek dálnice — Obnova hotelu Ještěd

                           17. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 6. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Výběr českého eurokomisaře — Výběr portfolia pro českého eurokomisaře — Pravomoci Evropské komise — Mírový summit ve Švýcarsku — Izrael v Gaze každý den pozastaví vojenské operace — Peníze pro Vězeňskou službu — Výpovědi členů vězeňské služby ve Valdicích — Novela mysliveckého zákona — Havárie autobusu s českými turisty na Islandu — Kritika Kennedyho kandidatury na prezidenta USA — Piráti zahájili kampaň před krajskými volbami — Inscenace Bůh v Las Vegas v Divadle Na zábradlí — Novela trestní politiky — Sbírka na kyslíkový přístroj pro nemocného chlapce — Český astronaut — Začala sezona lovu dravců — Česká animace uspěla v Annency — Zájem o práci u hasičů roste — Aplikace eRecept má nově mapu lékáren — Opatření na zlepšení dostupnosti léků — Další výpadky léků — Finanční pomoc pro zaměstnance Liberty Ostrava — Útok v Hamburku — Poláci pořádají cvičení pro civilisty — Přibývá syntetických drog — Návštěvnost festivalu Rock for People — Příprava letních olympijských her v Paříži — Vrcholí festival Skupova Plzeň

                           16. 6. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           16. června

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 6. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám