48 minut

7. květen 2015

Obsah dílu

Oslavy konce války — Oslavy konce války — Oslavy konce války — Emoce kolem jmenování profesorů — Emoce kolem jmenování profesorů — Volby ve Velké Británii — Aféra s odposlechy — Průmysl i stavebnictví na vzestupu — Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě — Nová koalice v Karlových Varech — Nebezpečný muž byl nepříčetný — Výstava děl mistra Leonarda — Nový šéf Vojenské policie — Prověrka zásahu proti squatterům — Špatný zrak za volantem — Pokračování soudu s Davidem Rathem — Nová pravidla v ubytovnách — Platby za bydlení nově — Nesrovnalosti ve financování stran — Třídění odpadu na nádražích — Zdražení pohonných hmot — Potíže při nemocech ledvin — Poničený památník Rudé armády — Loď kapitána Kidda — Sbírka na požární techniku — Nebezpečné stromy u turistických stezek

Části dílu

00:35
Oslavy konce války
  Za pár hodin začnou na poloostrově Westerplatte u Gdaňsku oslavy konce druhé světové války. Zúčastní se jich několik evropských prezidentů a nejvyšších představitelů – včetně českého prezidenta.
  03:11
  Oslavy konce války
   Živý vstup zpravodaje Josefa Pazderky z Gdaňsku.
   07:30
   Oslavy konce války
    Vlak Paměti národa a Osvobození 70
    09:12
    Emoce kolem jmenování profesorů
     Prezident ani rektoři nehodlají ustoupit ve sporu o jmenování tří profesorů. Miloš Zeman odmítá podepsat jejich dekrety.
     11:34
     Emoce kolem jmenování profesorů
      Hostem Událostí je ministr školství Marcel Chládek.
      13:33
      Volby ve Velké Británii
       Živý vstup redaktora Bohumila Vostala z Londýna.
       17:04
       Aféra s odposlechy
        Federální odvolací soud ve Spojených státech rozhodl, že Národní bezpečnostní agentura neoprávněně shromažďovala záznamy telefonických hovorů. Sběr dat totiž neschválil Kongres.
        17:21
        Průmysl i stavebnictví na vzestupu
         Dobré zprávy z ekonomiky. Českému průmyslu se nadále daří. V březnu oproti loňsku stoupl o 6 procent. A ještě lepší výsledek hlásí stavebnictví.
         19:48
         Bývalý senátor Alexandr Novák je na svobodě
          20:11
          Nová koalice v Karlových Varech
           Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
           21:24
           Nebezpečný muž byl nepříčetný
            Muž podezřelý z házení polen z mostů na dálnici D1 byl podle znalců nepříčetný. Podle žalobce trpí paranoidní schizofrenií. Opustil už vazbu a dobrovolně nastoupil na léčení, trestní stíhání tak bude nejspíš zastaveno.
            21:44
            Výstava děl mistra Leonarda
             Milán oslavuje Leonarda da Vinciho. V královském paláci probíhá největší výstava italského renesančního mistra od roku 1939.
             24:24
             Nový šéf Vojenské policie
              Ministru obrany Martinovi Stropnickému už nic nebrání, aby jmenoval nového šéfa Vojenské policie. Jmenování vojenského právníka Pavla Kříže do funkce projednal sněmovní výbor pro obranu.
              26:39
              Prověrka zásahu proti squatterům
               Zásah v pražském squattu Cibulka zkontroluje policejní prezidium. Šéf pražské policie se hájí – podle něj všechno proběhlo podle předpisů. Ministr vnitra Milan Chovanec ale přesto požaduje vysvětlení.
               27:33
               Špatný zrak za volantem
                Každé šestnácté auto, které šofér na české silnici potká, řídí někdo, kdo má problémy se zrakem. A každé sté auto ovládá motorista, který by na silnici vůbec neměl být. Vidí totiž maximálně přístrojovou desku.
                29:42
                Pokračování soudu s Davidem Rathem
                 David Rath má po otřesu mozku stále problémy. Nevyloučil, že se v pondělí nedostaví k soudu, který projednává případ rozsáhlé korupce ve Středočeském kraji.
                 31:39
                 Nová pravidla v ubytovnách
                  Už týden platí pro ubytovny nová pravidla: od května musejí splňovat přísnější hygienické podmínky. Jinak jim hrozí zavření.
                  35:40
                  Platby za bydlení nově
                   Klienti ubytoven se zajímají hlavně o finanční stránku, kterou také mění nový zákon. V ubytovně, na které natáčela ČT, zatím nikdo konkrétně nevěděl, jak se klientů budou změny dotýkat.
                   38:09
                   Nesrovnalosti ve financování stran
                    Třicet politických stran a hnutí zatím nemá v pořádku finanční zprávu za uplynulý rok. Doplnit informace musí třeba i vládní ANO, ČSSD, ale taky opoziční TOP 09.
                    39:09
                    Třídění odpadu na nádražích
                     Odpad se začne třídit i na nádražích. Ministerstvo životního prostředí pořídí speciální koše do pěti set nejpoužívanějších stanic.
                     40:55
                     Zdražení pohonných hmot
                      Pohonné hmoty v Česku dál zdražují. Růst cen ale zpomalil. Ve středu řidiči natankovali benzín v průměru o 18 haléřů dráž. Nafta pak zdražila o 13 haléřů.
                      41:07
                      Potíže při nemocech ledvin
                       Neustálá žízeň, nespavost a bolesti trápí dialyzované pacienty v Česku. Ukázal to dotazník, který vyplnila téměř polovina ze všech 6 tisíc lidí závislých na umělé náhradě ledvin.
                       42:55
                       Poničený památník Rudé armády
                        Živý vstup redaktora Ondřeje Schneidera.
                        43:43
                        Loď kapitána Kidda
                         Potapěči u Madagaskaru zřejmě našli část lodi legendárního skotského piráta Williama Kidda. Stříbrnou desku, která váží padesát kilogramů, vyzvedli na hladinu.
                         44:02
                         Sbírka na požární techniku
                          Sbor dobrovolných hasičů v bohumínské části Kopytov vyhlásil veřejnou sbírku na nákup požární techniky. Před pár dny jim totiž neznámý zloděj vykradl zbrojnici a způsobil tak škodu přes třičtvrtě milionu korun.
                          46:00
                          Nebezpečné stromy u turistických stezek
                           Blíží se začátek hlavní turistické sezony. Na řadě oblíbených míst po celém Česku proto musí firmy v lesích prořezat a zabezpečit stromy, které by pro mohly znamenat nebezpečí.
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           8. květen 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           4. říjen

                           Headlines — Obranná strategie ČR — Detaily z obranné strategie — Diplomatické vztahy s Ruskem — Obranná strategie a armáda — Cvičení pozemních vojsk — Petr Pavel v Evropském parlamentu — Kontroly na hranicích — Jednání o evropské migrační politice — Republikání odvolali svého předsedu dolné komory — Vývoz obilí z Ruska — Hospodaření zdravotních pojišťoven — 25. ročník Designbloku — Škrty v dotacích — Omezení návštěv nemocnici v Šumperku — Kauza Diversity Capital — Prodej Jindřišské věže — Nehoda autobusu v Benátkách — Noví velvyslanci ČR — Říjnové počasí — Namátkové kontroly na hranicích — Nelegální migrace přes Slovensko — Situace na hranici s Německem — Hlavní migrační trasy — Poplatky za obnovitelné zdroje elektřiny — Zrušení rozsudku komunistické justice — Vyšetřování korupce na Slovensku — Konference britské konzervativní strany — Konec kojeneských ústavů — Nové nájemní byty v Opočně — Nobelova cena za chemii — Vyšetřování nehody na trati u Strakonic — Nové učebnice dějepisu v Rusku — Nová deska Ondřeje Pivce

                           4. 10. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           4. říjen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           4. 10. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           3. říjen

                           Headlines — Úspory ve výdajích státu — Škrtání ve státních dotacích — Další úspory — Kontroly na hranicích se Slovenskem — Kontroly zavádí i Polsko — Smrtelná nehoda na trati — Spory uvnitř Republikánské strany v USA — Přestřelka v obchodním centru v Bangkoku — Platy učitelů — Povolební jednání na Slovensku — Nobelova cena za fyziku — Nehoda na D2 — Premiéra filmu Úsvit — Zelenskyj navštívil vojáky na frontě — Nevyužité uranové doly na Ukrajině — Konec tiskové mluvčí prezidenta — Lepší dostupnost záchranné služby na jižní Moravě — Vytažení výletní lodě Máj z vody — Kurz koruny — Očkování proti chřipce a covidu — Abnormálně teplé počasí — Letní počasí — Srovnání teplot — Vliv na přířodní cykly — Předpověď na další dny — Rozšiřování letiště Václava Havla — Prezident Pavel v Bruggách — Končí Oktoberfest — Únik látky v kroměřížském gymnáziu — Trénink na požár v dálničním tunelu — Loutkařský festival v Ostravě — Studenti z Ruska a Běloruska v Česku — Zemřel Richard Salzmann — Ochrana přírodních památek — Provoz úzkokolejky v jižnéch Čechách — Nehoda sanitky v Brně — 104letá žena skočila padákem

                           3. 10. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           3. říjen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           3. 10. 2023 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           2. říjen

                           Headlines — Nový zákoník práce — Přehled změn — Přesčasy pro lékaře — Fico bude jednat o vládě — Předvolání ruského velvyslance na Slovensku — Hospodaření státu — Ministři zahraničí EU v Kyjevě — Tragédie v mexickém kostele — Nadzemní val u dolu Turów — Nobelova cena za mRNA vakcíny — Výstava Milana Knížáka — Problémová zakázka na metro — Jaderná elektrárna Dukovany — Strom roku — Nouzové přistání horkovzdušeného balonu — Dodávky nových vrtulníků — Sleva na pečující manželku nebo manžel — Problémy se zubní pohotovostí — Lidé bez zubaře — Stomatologická péče — Evakuace gymnázia v Kroměříži — Přejmenování Koněnovy ulice v Praze — Spor o nájemné na letišti v Líních — Vysokorychlostní vlak v Indonésii — Konference SingularityU v Praze — Prodej zámku Štiřín — Cyklus koncertů Hybatelé rezonance — Civilní spor o Trumpovo podnikání — Změna územního plánu v Pardubicích — Istanbulská úmluva — Renovace elektrárny na orlické přehradě — Mural připomíná historii Šternberka

                           2. 10. 2023 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           2. říjen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           2. 10. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           1. říjen

                           Headlines — Výsledky slovenských parlamentních voleb — Výsledky slovenských voleb — Robert Fico vítězem voleb — Volby na Slovensku — České reakce na slovenské volby — Volby v přímém přenosu — Valorizace důchodů — Sněmovna o rozpočtových úsporách — Ceny enenergií — Stavebnictví v útlumu — Paralýza federálních úřadů — Ceny Thálie znají své laureáty — Demonstrace v Polsku — Kurz české koruny — Požár ve španělském nočním klubu — Úbytek poštovních schránek — Dražší české pivo — Ceny piva — Zákazníci v kavárnách a bistrech — Pavel Simon kandidátem na soudce ÚS — Recyklace budovy z roku 1971 — Odklánění ruského majetku — Nový název ulice Koněvova — Nobelovy ceny 2023 — Výstava Prezidentské okamžiky — První říjen - den seniorů — Obnovená tvrz Tichá u Dolního Dvořiště

                           1. 10. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           1. říjen

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           1. 10. 2023 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           30. září

                           Headlines — Volby na Slovensku — Předčasné volby — Slováci odevzádvají své hlasy — Souboj Fico vs. Šimečka — Ve volebních štábech favoritů — Co vedlo k předčasným volbám — Rozdělování penež pro kraje — Peníze pro kraje — Válka na Ukrajině — Zavřená dálnice D10 — Mimořádné otevření Kalovratského paláce — Bleskové záplavy v New Yorku — Počet úmrtí při nehodách — Požár rodinného domu v Perlovicích na Prachaticku — Podzimní sklizeň brambor — 12 let ČT s Petrem Dvořákem — Divácky úspěšná ČT — Česká televize a iVysílání — ČT během pandemie covidu — Charita ČT — Omezení zahraničních cest — Dočasná platební neschopnost — Rusům zdražily dovolené — Prodloužený víkend na horách — Vila Rudolfa Jedličky — 30. ročník Cen Thálie

                           30. 9. 2023 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           30. září

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           30. 9. 2023 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám