49 minut

2. ledna 2015

Část: Co způsobuje rakovinu

Obsah dílu

Headlines — Novoroční oběd v Lánech — OSVČ v Česku — Novoroční oběd v Lánech — Novoroční schůzky politických špiček — Další loď v nouzi — Lavina v Rakousku — Náledí v Česku — Obsazení postu superúředníka — Nejtragičtější rok na železnici — NewTravel.cz v insolvenci — Nový rok na Ukrajině — Pád letu AirAsia — 25 let od Havlovy amnestie — Zahraniční cesty českých politiků — Zlevňování pohonných hmot — Dokument Luka — Vazba pro vraha z Klášterce — Odebírání technických průkazů — Nové značení potravin — Oprávněnost reklamací dárků — Čerpání dotací — Neuznaní loďaři z Česka — Babyboxy pomáhají — Zelená revoluce vázne — Co způsobuje rakovinu — Čísla tísňových linek — Tříkrálová sbírka — Ženy v bojových jednotkách — Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou — Rekonstrukce Palachova domu

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Novoroční oběd v Lánech
   Prezident poobědval s premiérem. Tradiční novoroční schůzky se v Lánech zúčastnily i první dáma Ivana Zemanová a choť předsedy vlády Olga Sobotková.
   03:53
   OSVČ v Česku
    04:51
    Novoroční oběd v Lánech
     Hostem Událostí je místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
     07:26
     Novoroční schůzky politických špiček
      Na příští pátek pozval prezident Miloš Zeman na oběd předsedu Senátu Milana Štěcha a šéfa Sněmovny Jana Hamáčka.
      07:58
      Další loď v nouzi
       Italští záchranáři zachytili nouzový signál z další lodí s uprchlíky. Na palubě jich je přes 450. Jde už o druhý podobný incident v tomto týdnu, v úterý námořníci zachránili skoro tisíc běženců z nákladní lodi, kterou opustila posádka.
       10:04
       Lavina v Rakousku
        Rozsáhlá záchranná operace probíhá v Alpách na jihu Rakouska. Na ledovci ve výšce 3 tisíce metrů se utrhla lavina. V oblasti se v té době pohybovalo až 20 lidí.
        10:19
        Náledí v Česku
         Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové.
         13:04
         Obsazení postu superúředníka
          Končí lhůta přihlášek na pozici nejvyššího úředníka v zemi. Post nově zavádí služební zákon. Po prvním neúspěšném konkurzu vláda zmírnila podmínky.
          14:00
          Nejtragičtější rok na železnici
           Vlaky vloni srazily 313 lidí, nejvíc v novodobé historii. Takovou nehodu přitom přežije jen každý čtvrtý.
           16:09
           NewTravel.cz v insolvenci
            Soud zahájil insolvenční řízení s cestovní agenturou New Travel.cz. Internetový prodejce zájezdů celkem dluží 21 milionů korun. Z toho přes deset milionů je už po splatnosti.
            16:29
            Nový rok na Ukrajině
             Vedení OBSE a její klíčové mise na východě Ukrajiny se ujalo Srbsko – tradiční spojenec Ruska. Chce podpořit vyjednávání mezi znepřátelenými stranami.
             18:23
             Pád letu AirAsia
              Francouzský tým pomáhá indonéským úřadům v pátrání po černých skříňkách zříceného letadla společnosti AirAsia. Právě ty by totiž mohly vysvětlit, proč se stroj v neděli zřítil do Jávského moře.
              18:43
              25 let od Havlovy amnestie
               První z celkem 23 000 vězňů začali přesně před 25 lety opouštět brány tehdejších nápravných zařízení. Na svobodu se dostali po rozsáhlé amnestii, vyhlášené čerstvě zvoleným prezidentem Václavem Havlem.
               21:23
               Zahraniční cesty českých politiků
                Kalendář zahraničních cest tuzemských politiků na příští rok se plní. Na ty první odjedou už během února. Prezident Miloš Zeman navštíví ve druhém měsíci roku Jordánsko.
                23:50
                Zlevňování pohonných hmot
                 Ceny paliv na pumpách v závěru roku prudce zlevnily - za poslední dva týdny až o korunu a 40 haléřů. Oproti začátku roku 2014 jsou pohonné hmoty levnější víc než o 4 koruny.
                 24:08
                 Dokument Luka
                  Na počátku byla klukovská hra s ohněm, a pak výbuch, který Lukáši Hyblovi z Prostějova změnil život. Hluboké popáleniny mu způsobily doživotní následky a rodinu navíc postihla další tragédie.
                  26:21
                  Vazba pro vraha z Klášterce
                   Muž podezřelý ze znásilnění a vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom ústecký Okresní soud.
                   26:42
                   Odebírání technických průkazů
                    Ode dneška platí přísnější postihy pro řidiče, kteří budou jezdit v autech ve špatném technickém stavu.
                    29:03
                    Nové značení potravin
                     Prodejci musejí nově povinně uvádět informace o nebalených potravinách přímo u pultu a velké supermarkety musejí hned u vchodu vyvěsit seznam pěti zemí, ze kterých odebírají nejvíc potravin.
                     32:09
                     Oprávněnost reklamací dárků
                      Doba vracení nevhodných vánočních dárku a reklamací těch vadných, vrcholí. Obchodníci tak mají plno práce s jejich vyřizováním.
                      33:59
                      Čerpání dotací
                       34:19
                       Neuznaní loďaři z Česka
                        Němci přestali uznávat výuční listy z jediné české školy pro loďaře. Desítky absolventů tak ze dne na den ztratily kvalifikaci a mnozí přišli i o práci.
                        36:09
                        Babyboxy pomáhají
                         Babyboxy v Česku pomohly zachránit už 112 dětí. Loni se v nich našlo osm děvčátek a čtyři chlapci. Vůbec první schránka začala fungovat v roce 2005 v pražském Hloubětíně.
                         36:22
                         Zelená revoluce vázne
                          Německá ekologická revoluce a její neekologické důsledky. Kvůli odstoupení Berlína od jaderné energie stoupá výkon uhelných elektráren a spolu s ním i produkce CO2.
                          38:38
                          Co způsobuje rakovinu
                           39:17
                           Čísla tísňových linek
                            Řada dospělých si plete čísla tísňových volání. Místo záchranné služby volají policii nebo hasiče a naopak. Desítky ztracených vteřin přitom můžou v některých situacích chybět.
                            41:05
                            Tříkrálová sbírka
                             43:00
                             Ženy v bojových jednotkách
                              Americká armáda má poslední rok na to, aby se připravila na vstup žen do bojových jednotek, o němž se rozhodlo před dvěma roky. Už teď se konají nejrůznější testy.
                              45:12
                              Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou
                               45:33
                               Rekonstrukce Palachova domu
                                Na podobu Muzea Jana Palacha v jeho rodném domě ve Všetatech bude vypsána veřejná architektonická soutěž. Rozhodla o tom speciální pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva kultury, Národního muzea a historiků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                3. ledna 2015

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                23. května

                                23. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                22. května

                                Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                                22. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                22. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                22. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                21. května

                                Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                                21. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                21. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                21. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                20. května

                                Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                                20. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                20. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž50 minut

                                19. května

                                Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                                19. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                19. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 5. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám