49 minut

2. ledna 2015

Část: Babyboxy pomáhají

Obsah dílu

Headlines — Novoroční oběd v Lánech — OSVČ v Česku — Novoroční oběd v Lánech — Novoroční schůzky politických špiček — Další loď v nouzi — Lavina v Rakousku — Náledí v Česku — Obsazení postu superúředníka — Nejtragičtější rok na železnici — NewTravel.cz v insolvenci — Nový rok na Ukrajině — Pád letu AirAsia — 25 let od Havlovy amnestie — Zahraniční cesty českých politiků — Zlevňování pohonných hmot — Dokument Luka — Vazba pro vraha z Klášterce — Odebírání technických průkazů — Nové značení potravin — Oprávněnost reklamací dárků — Čerpání dotací — Neuznaní loďaři z Česka — Babyboxy pomáhají — Zelená revoluce vázne — Co způsobuje rakovinu — Čísla tísňových linek — Tříkrálová sbírka — Ženy v bojových jednotkách — Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou — Rekonstrukce Palachova domu

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Novoroční oběd v Lánech
   Prezident poobědval s premiérem. Tradiční novoroční schůzky se v Lánech zúčastnily i první dáma Ivana Zemanová a choť předsedy vlády Olga Sobotková.
   03:53
   OSVČ v Česku
    04:51
    Novoroční oběd v Lánech
     Hostem Událostí je místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
     07:26
     Novoroční schůzky politických špiček
      Na příští pátek pozval prezident Miloš Zeman na oběd předsedu Senátu Milana Štěcha a šéfa Sněmovny Jana Hamáčka.
      07:58
      Další loď v nouzi
       Italští záchranáři zachytili nouzový signál z další lodí s uprchlíky. Na palubě jich je přes 450. Jde už o druhý podobný incident v tomto týdnu, v úterý námořníci zachránili skoro tisíc běženců z nákladní lodi, kterou opustila posádka.
       10:04
       Lavina v Rakousku
        Rozsáhlá záchranná operace probíhá v Alpách na jihu Rakouska. Na ledovci ve výšce 3 tisíce metrů se utrhla lavina. V oblasti se v té době pohybovalo až 20 lidí.
        10:19
        Náledí v Česku
         Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové.
         13:04
         Obsazení postu superúředníka
          Končí lhůta přihlášek na pozici nejvyššího úředníka v zemi. Post nově zavádí služební zákon. Po prvním neúspěšném konkurzu vláda zmírnila podmínky.
          14:00
          Nejtragičtější rok na železnici
           Vlaky vloni srazily 313 lidí, nejvíc v novodobé historii. Takovou nehodu přitom přežije jen každý čtvrtý.
           16:09
           NewTravel.cz v insolvenci
            Soud zahájil insolvenční řízení s cestovní agenturou New Travel.cz. Internetový prodejce zájezdů celkem dluží 21 milionů korun. Z toho přes deset milionů je už po splatnosti.
            16:29
            Nový rok na Ukrajině
             Vedení OBSE a její klíčové mise na východě Ukrajiny se ujalo Srbsko – tradiční spojenec Ruska. Chce podpořit vyjednávání mezi znepřátelenými stranami.
             18:23
             Pád letu AirAsia
              Francouzský tým pomáhá indonéským úřadům v pátrání po černých skříňkách zříceného letadla společnosti AirAsia. Právě ty by totiž mohly vysvětlit, proč se stroj v neděli zřítil do Jávského moře.
              18:43
              25 let od Havlovy amnestie
               První z celkem 23 000 vězňů začali přesně před 25 lety opouštět brány tehdejších nápravných zařízení. Na svobodu se dostali po rozsáhlé amnestii, vyhlášené čerstvě zvoleným prezidentem Václavem Havlem.
               21:23
               Zahraniční cesty českých politiků
                Kalendář zahraničních cest tuzemských politiků na příští rok se plní. Na ty první odjedou už během února. Prezident Miloš Zeman navštíví ve druhém měsíci roku Jordánsko.
                23:50
                Zlevňování pohonných hmot
                 Ceny paliv na pumpách v závěru roku prudce zlevnily - za poslední dva týdny až o korunu a 40 haléřů. Oproti začátku roku 2014 jsou pohonné hmoty levnější víc než o 4 koruny.
                 24:08
                 Dokument Luka
                  Na počátku byla klukovská hra s ohněm, a pak výbuch, který Lukáši Hyblovi z Prostějova změnil život. Hluboké popáleniny mu způsobily doživotní následky a rodinu navíc postihla další tragédie.
                  26:21
                  Vazba pro vraha z Klášterce
                   Muž podezřelý ze znásilnění a vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom ústecký Okresní soud.
                   26:42
                   Odebírání technických průkazů
                    Ode dneška platí přísnější postihy pro řidiče, kteří budou jezdit v autech ve špatném technickém stavu.
                    29:03
                    Nové značení potravin
                     Prodejci musejí nově povinně uvádět informace o nebalených potravinách přímo u pultu a velké supermarkety musejí hned u vchodu vyvěsit seznam pěti zemí, ze kterých odebírají nejvíc potravin.
                     32:09
                     Oprávněnost reklamací dárků
                      Doba vracení nevhodných vánočních dárku a reklamací těch vadných, vrcholí. Obchodníci tak mají plno práce s jejich vyřizováním.
                      33:59
                      Čerpání dotací
                       34:19
                       Neuznaní loďaři z Česka
                        Němci přestali uznávat výuční listy z jediné české školy pro loďaře. Desítky absolventů tak ze dne na den ztratily kvalifikaci a mnozí přišli i o práci.
                        36:09
                        Babyboxy pomáhají
                         Babyboxy v Česku pomohly zachránit už 112 dětí. Loni se v nich našlo osm děvčátek a čtyři chlapci. Vůbec první schránka začala fungovat v roce 2005 v pražském Hloubětíně.
                         36:22
                         Zelená revoluce vázne
                          Německá ekologická revoluce a její neekologické důsledky. Kvůli odstoupení Berlína od jaderné energie stoupá výkon uhelných elektráren a spolu s ním i produkce CO2.
                          38:38
                          Co způsobuje rakovinu
                           39:17
                           Čísla tísňových linek
                            Řada dospělých si plete čísla tísňových volání. Místo záchranné služby volají policii nebo hasiče a naopak. Desítky ztracených vteřin přitom můžou v některých situacích chybět.
                            41:05
                            Tříkrálová sbírka
                             43:00
                             Ženy v bojových jednotkách
                              Americká armáda má poslední rok na to, aby se připravila na vstup žen do bojových jednotek, o němž se rozhodlo před dvěma roky. Už teď se konají nejrůznější testy.
                              45:12
                              Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou
                               45:33
                               Rekonstrukce Palachova domu
                                Na podobu Muzea Jana Palacha v jeho rodném domě ve Všetatech bude vypsána veřejná architektonická soutěž. Rozhodla o tom speciální pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva kultury, Národního muzea a historiků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                3. ledna 2015

                                Přehled dílů

                                Stopáž55 minut

                                27. května

                                Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                                27. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                27. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                27. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                26. května

                                Headlines — Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibskkého moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                                26. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                26. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                26. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž49 minut

                                25. května

                                Headlines — Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                                25. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž49 minut

                                25. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                25. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                24. května

                                Headlines — Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                                24. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                24. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                24. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                23. května

                                Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                                23. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                23. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                23. 5. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám