49 minut

2. ledna 2015

Část: Nové značení potravin

Obsah dílu

Headlines — Novoroční oběd v Lánech — OSVČ v Česku — Novoroční oběd v Lánech — Novoroční schůzky politických špiček — Další loď v nouzi — Lavina v Rakousku — Náledí v Česku — Obsazení postu superúředníka — Nejtragičtější rok na železnici — NewTravel.cz v insolvenci — Nový rok na Ukrajině — Pád letu AirAsia — 25 let od Havlovy amnestie — Zahraniční cesty českých politiků — Zlevňování pohonných hmot — Dokument Luka — Vazba pro vraha z Klášterce — Odebírání technických průkazů — Nové značení potravin — Oprávněnost reklamací dárků — Čerpání dotací — Neuznaní loďaři z Česka — Babyboxy pomáhají — Zelená revoluce vázne — Co způsobuje rakovinu — Čísla tísňových linek — Tříkrálová sbírka — Ženy v bojových jednotkách — Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou — Rekonstrukce Palachova domu

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Novoroční oběd v Lánech
   Prezident poobědval s premiérem. Tradiční novoroční schůzky se v Lánech zúčastnily i první dáma Ivana Zemanová a choť předsedy vlády Olga Sobotková.
   03:53
   OSVČ v Česku
    04:51
    Novoroční oběd v Lánech
     Hostem Událostí je místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
     07:26
     Novoroční schůzky politických špiček
      Na příští pátek pozval prezident Miloš Zeman na oběd předsedu Senátu Milana Štěcha a šéfa Sněmovny Jana Hamáčka.
      07:58
      Další loď v nouzi
       Italští záchranáři zachytili nouzový signál z další lodí s uprchlíky. Na palubě jich je přes 450. Jde už o druhý podobný incident v tomto týdnu, v úterý námořníci zachránili skoro tisíc běženců z nákladní lodi, kterou opustila posádka.
       10:04
       Lavina v Rakousku
        Rozsáhlá záchranná operace probíhá v Alpách na jihu Rakouska. Na ledovci ve výšce 3 tisíce metrů se utrhla lavina. V oblasti se v té době pohybovalo až 20 lidí.
        10:19
        Náledí v Česku
         Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové.
         13:04
         Obsazení postu superúředníka
          Končí lhůta přihlášek na pozici nejvyššího úředníka v zemi. Post nově zavádí služební zákon. Po prvním neúspěšném konkurzu vláda zmírnila podmínky.
          14:00
          Nejtragičtější rok na železnici
           Vlaky vloni srazily 313 lidí, nejvíc v novodobé historii. Takovou nehodu přitom přežije jen každý čtvrtý.
           16:09
           NewTravel.cz v insolvenci
            Soud zahájil insolvenční řízení s cestovní agenturou New Travel.cz. Internetový prodejce zájezdů celkem dluží 21 milionů korun. Z toho přes deset milionů je už po splatnosti.
            16:29
            Nový rok na Ukrajině
             Vedení OBSE a její klíčové mise na východě Ukrajiny se ujalo Srbsko – tradiční spojenec Ruska. Chce podpořit vyjednávání mezi znepřátelenými stranami.
             18:23
             Pád letu AirAsia
              Francouzský tým pomáhá indonéským úřadům v pátrání po černých skříňkách zříceného letadla společnosti AirAsia. Právě ty by totiž mohly vysvětlit, proč se stroj v neděli zřítil do Jávského moře.
              18:43
              25 let od Havlovy amnestie
               První z celkem 23 000 vězňů začali přesně před 25 lety opouštět brány tehdejších nápravných zařízení. Na svobodu se dostali po rozsáhlé amnestii, vyhlášené čerstvě zvoleným prezidentem Václavem Havlem.
               21:23
               Zahraniční cesty českých politiků
                Kalendář zahraničních cest tuzemských politiků na příští rok se plní. Na ty první odjedou už během února. Prezident Miloš Zeman navštíví ve druhém měsíci roku Jordánsko.
                23:50
                Zlevňování pohonných hmot
                 Ceny paliv na pumpách v závěru roku prudce zlevnily - za poslední dva týdny až o korunu a 40 haléřů. Oproti začátku roku 2014 jsou pohonné hmoty levnější víc než o 4 koruny.
                 24:08
                 Dokument Luka
                  Na počátku byla klukovská hra s ohněm, a pak výbuch, který Lukáši Hyblovi z Prostějova změnil život. Hluboké popáleniny mu způsobily doživotní následky a rodinu navíc postihla další tragédie.
                  26:21
                  Vazba pro vraha z Klášterce
                   Muž podezřelý ze znásilnění a vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom ústecký Okresní soud.
                   26:42
                   Odebírání technických průkazů
                    Ode dneška platí přísnější postihy pro řidiče, kteří budou jezdit v autech ve špatném technickém stavu.
                    29:03
                    Nové značení potravin
                     Prodejci musejí nově povinně uvádět informace o nebalených potravinách přímo u pultu a velké supermarkety musejí hned u vchodu vyvěsit seznam pěti zemí, ze kterých odebírají nejvíc potravin.
                     32:09
                     Oprávněnost reklamací dárků
                      Doba vracení nevhodných vánočních dárku a reklamací těch vadných, vrcholí. Obchodníci tak mají plno práce s jejich vyřizováním.
                      33:59
                      Čerpání dotací
                       34:19
                       Neuznaní loďaři z Česka
                        Němci přestali uznávat výuční listy z jediné české školy pro loďaře. Desítky absolventů tak ze dne na den ztratily kvalifikaci a mnozí přišli i o práci.
                        36:09
                        Babyboxy pomáhají
                         Babyboxy v Česku pomohly zachránit už 112 dětí. Loni se v nich našlo osm děvčátek a čtyři chlapci. Vůbec první schránka začala fungovat v roce 2005 v pražském Hloubětíně.
                         36:22
                         Zelená revoluce vázne
                          Německá ekologická revoluce a její neekologické důsledky. Kvůli odstoupení Berlína od jaderné energie stoupá výkon uhelných elektráren a spolu s ním i produkce CO2.
                          38:38
                          Co způsobuje rakovinu
                           39:17
                           Čísla tísňových linek
                            Řada dospělých si plete čísla tísňových volání. Místo záchranné služby volají policii nebo hasiče a naopak. Desítky ztracených vteřin přitom můžou v některých situacích chybět.
                            41:05
                            Tříkrálová sbírka
                             43:00
                             Ženy v bojových jednotkách
                              Americká armáda má poslední rok na to, aby se připravila na vstup žen do bojových jednotek, o němž se rozhodlo před dvěma roky. Už teď se konají nejrůznější testy.
                              45:12
                              Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou
                               45:33
                               Rekonstrukce Palachova domu
                                Na podobu Muzea Jana Palacha v jeho rodném domě ve Všetatech bude vypsána veřejná architektonická soutěž. Rozhodla o tom speciální pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva kultury, Národního muzea a historiků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                3. ledna 2015

                                Přehled dílů

                                Stopáž54 minut

                                17. května

                                Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                                17. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                16. května

                                Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                                16. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                16. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                15. května

                                Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                                15. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                15. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                15. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                14. května

                                Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                                14. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                14. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                14. 5. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                13. května

                                Rychlejší růst cen — Inflace v dubnu — Které zboží a služby nejvíce zdražily — Měnová politika ČNB — Ruský postup v okolí Charkova — Nový ruský ministr obrany — Protesty v Tbilisi — Příprava na stavbu nových jaderných bloků — Soud v kauze uplácení kolem rozdělování bytů v Brně — Izraelský postup v Pásmu Gazy — Zemřel Josef Michl — Festival Pražské jaro — Cvičení Lion Effort — Nominace za ČR do Evropské komise — Nehoda kamionu — Zápas hokejové reprezentace se Švýcarskem — Studie o intimním chováním Čechů — Sledování pornografie — Sexuální potíže — Historie seznamek a inzerátů — Premiér Fiala v Římě — Zveřejňování trestních rozsudků — Komplikace v přijimacích zkouškách na SŠ — Převod majetku na obce — Voda u Turowa — Změny ve vyšetřování korupce na Slovensku — Volby v Litvě — Šíření černého kašle — Ocenění webových portálů obcí a měst — Sledování německé strany AfD — Katalánští separatisté ztratili většinu v parlamentu — Proces s Trumpem — Betonování dna pod mostem u Pardubic — Natáčení vánoční pohádky

                                13. 5. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                13. května

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                13. 5. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám