49 minut

2. ledna 2015

Obsah dílu

Headlines — Novoroční oběd v Lánech — OSVČ v Česku — Novoroční oběd v Lánech — Novoroční schůzky politických špiček — Další loď v nouzi — Lavina v Rakousku — Náledí v Česku — Obsazení postu superúředníka — Nejtragičtější rok na železnici — NewTravel.cz v insolvenci — Nový rok na Ukrajině — Pád letu AirAsia — 25 let od Havlovy amnestie — Zahraniční cesty českých politiků — Zlevňování pohonných hmot — Dokument Luka — Vazba pro vraha z Klášterce — Odebírání technických průkazů — Nové značení potravin — Oprávněnost reklamací dárků — Čerpání dotací — Neuznaní loďaři z Česka — Babyboxy pomáhají — Zelená revoluce vázne — Co způsobuje rakovinu — Čísla tísňových linek — Tříkrálová sbírka — Ženy v bojových jednotkách — Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou — Rekonstrukce Palachova domu

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:33
  Novoroční oběd v Lánech
   Prezident poobědval s premiérem. Tradiční novoroční schůzky se v Lánech zúčastnily i první dáma Ivana Zemanová a choť předsedy vlády Olga Sobotková.
   03:53
   OSVČ v Česku
    04:51
    Novoroční oběd v Lánech
     Hostem Událostí je místopředseda TOP 09 Miroslav Kalousek.
     07:26
     Novoroční schůzky politických špiček
      Na příští pátek pozval prezident Miloš Zeman na oběd předsedu Senátu Milana Štěcha a šéfa Sněmovny Jana Hamáčka.
      07:58
      Další loď v nouzi
       Italští záchranáři zachytili nouzový signál z další lodí s uprchlíky. Na palubě jich je přes 450. Jde už o druhý podobný incident v tomto týdnu, v úterý námořníci zachránili skoro tisíc běženců z nákladní lodi, kterou opustila posádka.
       10:04
       Lavina v Rakousku
        Rozsáhlá záchranná operace probíhá v Alpách na jihu Rakouska. Na ledovci ve výšce 3 tisíce metrů se utrhla lavina. V oblasti se v té době pohybovalo až 20 lidí.
        10:19
        Náledí v Česku
         Živý vstup redaktorky Barbory Lukšové.
         13:04
         Obsazení postu superúředníka
          Končí lhůta přihlášek na pozici nejvyššího úředníka v zemi. Post nově zavádí služební zákon. Po prvním neúspěšném konkurzu vláda zmírnila podmínky.
          14:00
          Nejtragičtější rok na železnici
           Vlaky vloni srazily 313 lidí, nejvíc v novodobé historii. Takovou nehodu přitom přežije jen každý čtvrtý.
           16:09
           NewTravel.cz v insolvenci
            Soud zahájil insolvenční řízení s cestovní agenturou New Travel.cz. Internetový prodejce zájezdů celkem dluží 21 milionů korun. Z toho přes deset milionů je už po splatnosti.
            16:29
            Nový rok na Ukrajině
             Vedení OBSE a její klíčové mise na východě Ukrajiny se ujalo Srbsko – tradiční spojenec Ruska. Chce podpořit vyjednávání mezi znepřátelenými stranami.
             18:23
             Pád letu AirAsia
              Francouzský tým pomáhá indonéským úřadům v pátrání po černých skříňkách zříceného letadla společnosti AirAsia. Právě ty by totiž mohly vysvětlit, proč se stroj v neděli zřítil do Jávského moře.
              18:43
              25 let od Havlovy amnestie
               První z celkem 23 000 vězňů začali přesně před 25 lety opouštět brány tehdejších nápravných zařízení. Na svobodu se dostali po rozsáhlé amnestii, vyhlášené čerstvě zvoleným prezidentem Václavem Havlem.
               21:23
               Zahraniční cesty českých politiků
                Kalendář zahraničních cest tuzemských politiků na příští rok se plní. Na ty první odjedou už během února. Prezident Miloš Zeman navštíví ve druhém měsíci roku Jordánsko.
                23:50
                Zlevňování pohonných hmot
                 Ceny paliv na pumpách v závěru roku prudce zlevnily - za poslední dva týdny až o korunu a 40 haléřů. Oproti začátku roku 2014 jsou pohonné hmoty levnější víc než o 4 koruny.
                 24:08
                 Dokument Luka
                  Na počátku byla klukovská hra s ohněm, a pak výbuch, který Lukáši Hyblovi z Prostějova změnil život. Hluboké popáleniny mu způsobily doživotní následky a rodinu navíc postihla další tragédie.
                  26:21
                  Vazba pro vraha z Klášterce
                   Muž podezřelý ze znásilnění a vraždy devítileté dívky z Klášterce nad Ohří zůstane ve vazbě. Rozhodl o tom ústecký Okresní soud.
                   26:42
                   Odebírání technických průkazů
                    Ode dneška platí přísnější postihy pro řidiče, kteří budou jezdit v autech ve špatném technickém stavu.
                    29:03
                    Nové značení potravin
                     Prodejci musejí nově povinně uvádět informace o nebalených potravinách přímo u pultu a velké supermarkety musejí hned u vchodu vyvěsit seznam pěti zemí, ze kterých odebírají nejvíc potravin.
                     32:09
                     Oprávněnost reklamací dárků
                      Doba vracení nevhodných vánočních dárku a reklamací těch vadných, vrcholí. Obchodníci tak mají plno práce s jejich vyřizováním.
                      33:59
                      Čerpání dotací
                       34:19
                       Neuznaní loďaři z Česka
                        Němci přestali uznávat výuční listy z jediné české školy pro loďaře. Desítky absolventů tak ze dne na den ztratily kvalifikaci a mnozí přišli i o práci.
                        36:09
                        Babyboxy pomáhají
                         Babyboxy v Česku pomohly zachránit už 112 dětí. Loni se v nich našlo osm děvčátek a čtyři chlapci. Vůbec první schránka začala fungovat v roce 2005 v pražském Hloubětíně.
                         36:22
                         Zelená revoluce vázne
                          Německá ekologická revoluce a její neekologické důsledky. Kvůli odstoupení Berlína od jaderné energie stoupá výkon uhelných elektráren a spolu s ním i produkce CO2.
                          38:38
                          Co způsobuje rakovinu
                           39:17
                           Čísla tísňových linek
                            Řada dospělých si plete čísla tísňových volání. Místo záchranné služby volají policii nebo hasiče a naopak. Desítky ztracených vteřin přitom můžou v některých situacích chybět.
                            41:05
                            Tříkrálová sbírka
                             43:00
                             Ženy v bojových jednotkách
                              Americká armáda má poslední rok na to, aby se připravila na vstup žen do bojových jednotek, o němž se rozhodlo před dvěma roky. Už teď se konají nejrůznější testy.
                              45:12
                              Britský princ Andrew měl údajně sexuální styk s nezletilou
                               45:33
                               Rekonstrukce Palachova domu
                                Na podobu Muzea Jana Palacha v jeho rodném domě ve Všetatech bude vypsána veřejná architektonická soutěž. Rozhodla o tom speciální pracovní skupina složená ze zástupců ministerstva kultury, Národního muzea a historiků.
                                Přehrát celé video
                                Stopáž44 minut
                                Další díl
                                3. ledna 2015

                                Přehled dílů

                                Stopáž50 minut

                                20. dubna

                                Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                                20. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž50 minut

                                20. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                20. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                19. dubna

                                Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                                19. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                19. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                19. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž56 minut

                                18. dubna

                                Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                                18. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž56 minut

                                18. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                18. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž54 minut

                                17. dubna

                                Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                                17. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž54 minut

                                17. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                17. 4. 2024 na ČT24
                                Stopáž55 minut

                                16. dubna

                                Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                                16. 4. 2024 na ČT1
                                Stopáž55 minut

                                16. dubna

                                Znakový jazyk a skryté titulky

                                16. 4. 2024 na ČT24

                                Události na sociálních sítích

                                Napište nám