48 minut

30. prosince 2014

Část: Konec zbraňové amnestie

Obsah dílu

Růst platů státních zaměstnanců — Proplácení přesčasů lekařů — Proplácení přesčasů lekařů — Zřícení letounu AirAsia — Ebola ve Velké Británii — Srážka vlaků na Kolínsku — Konec zbraňové amnestie — Nejvyšší soud projednává případ sterilizace — Trest pro Alexeje Navalného — Zrušení Plánu péče NP Šumava — 50 let s Večerníčkem — Zmatky kolem seznamu cestujících — Ruské banky bez peněz — Kontroly povánočních slev — Prezident reaguje na kritiky — Změny při nákupu ojetin — Příchod Nového roku — Požáry na Silvestra — Silvestrovské útraty v pohostinství — Rok 2014 ve zdravotnictví — Úspěchy českých sportovců — Konec bojové mise v Afghánistánu — KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una — Alkohol za volantem — Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži — Setkání křesťanské mládeže

Části dílu

00:32
Růst platů státních zaměstnanců
  Od prvního ledna stát opět zvýší platy svým zaměstnancům. Lékaři a ostatní zdravotníci ve státních nemocnicích si polepší o pět procent.
  04:00
  Proplácení přesčasů lekařů
   Lékaře státních nemocnic kromě zvyšování platů v příštím roce čekají také změny v proplácení přesčasové práce. Ministerstvo zdravotnictví teď totiž zakázalo uzavírat s doktory smlouvy nad rámec hlavního pracovního poměru.
   06:26
   Proplácení přesčasů lekařů
    Hostem Událostí je místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Bohuslav Svoboda (ODS).
    10:00
    Zřícení letounu AirAsia
     Záchranáři našli v Jávském moři po třech dnech pátrání trosky pohřešovaného letadla společnosti AirAsia. Nacházely se nedaleko místa posledního kontaktu se strojem.
     12:00
     Ebola ve Velké Británii
      Ve Velké Británii hospitalizovali další dva pacienty, kteří můžou být nakaženi ebolou. Oba se nedávno vrátili ze západní Afriky.
      12:20
      Srážka vlaků na Kolínsku
       Živý vstup redaktora Jana Beránka.
       13:24
       Konec zbraňové amnestie
        Zítra končí zbraňová amnestie. Během jejího půlročního trvání lidé přinesli přes tři tisíce neregistrovaných zbraní.
        15:08
        Nejvyšší soud projednává případ sterilizace
         15:47
         Trest pro Alexeje Navalného
          Podmínka pro hlasitého kritika Kremlu, tři a půl roku vězení pro jeho bratra. Alexej Navalnyj tvrdí, že obvinění ze zpronevěry je falešné a proces označuje za politický.
          17:55
          Zrušení Plánu péče NP Šumava
           18:18
           50 let s Večerníčkem
            Nejstarší česká znělka České televize oslaví padesát let. Významné jubileum oslaví Večerníček začátkem příštího roku.
            20:45
            Zmatky kolem seznamu cestujících
             Přesně 487 lidí mělo cestovat na palubě trajektu, který vyhořel nedaleko Korfu. 10 jich při nehodě zemřelo. Úřady teď ale zjišťují, že jména zachráněných s jejich oficiálními seznamy často nesedí.
             22:37
             Ruské banky bez peněz
              Ruským bankám dochází peníze a na jejich záchranu teď musí přispět stát. Druhé největší bance VTB pošle 100 miliard rublů.
              22:55
              Kontroly povánočních slev
               Pracovníci České obchodní inspekce teď kontrolují slevy a výprodeje, které po Vánocích nabízí většina obchodů.
               24:55
               Prezident reaguje na kritiky
                Prezident Miloš Zeman odpověděl na kritiku ze strany senátorů za KDU-ČSL a Starosty. Zveřejnil dopis, kterým reaguje na jejich výzvu, aby přestal rozdělovat společnost.
                26:15
                Změny při nákupu ojetin
                 Velké změny pro všechny, kdo si chtějí koupit ojeté auto. Od nového roku je zavádí ministerstvo dopravy. Chce tak vyčistit registr od vozidel, která nemají jasného majitele.
                 28:21
                 Příchod Nového roku
                  Oslavy konce roku se blíží a Češi vyrážejí na hory. Zájem je tradičně velký - hotely a penziony mají volných míst už jen málo.
                  30:34
                  Požáry na Silvestra
                   Na silvestrovskou noc se připravují i hasiči. Požárů způsobených při půlnočních oslavách zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně přibylo a škody jdou pokaždé do milionů korun.
                   30:45
                   Silvestrovské útraty v pohostinství
                    Na oslavy konce roku se připravují také restaurace, pro které je tento den nejlukrativnější. Během roku lidé v hospodách utrácejí stále méně.
                    32:40
                    Rok 2014 ve zdravotnictví
                     Nové medicínské postupy a také inovativní operace. I to bylo zdravotnictví roku 2014. Obecný trend? Lidé se dožívají stále vyššího věku.
                     36:40
                     Úspěchy českých sportovců
                      V popředí jsou hlavně olympijské úspěchy - 5 medailí z biatlonu, dařilo se ale i v jiných sportech - to dokazuje i Petra Kvitová, která letos vyhrála anketu Sportovec roku.
                      39:00
                      Konec bojové mise v Afghánistánu
                       S rokem 2014 končí i bojová mise Severoatlantické aliance v Afghánistánu. V době největšího nasazení měly mezinárodní síly NATO v zemi přes 130 tisíc vojáků z padesáti zemí.
                       40:55
                       KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una
                        41:22
                        Alkohol za volantem
                         Zhruba čtyři tisíce dopravních nehod letos způsobili řidiči, kteří před jízdou pili alkohol. Zemřelo při nich skoro 30 lidí.
                         43:56
                         Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži
                          45:03
                          Setkání křesťanské mládeže
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           1. ledna 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Headlines — Rychlejší oddlužení — Zkrácení doby oddlužení — Počet osobních bankrotů — Spor o uznání nezávislosti Palestiny — Britské volby — Euro pod 25 korun — Výva k nástupu Dominika Feriho do vězení — Otřesy v německé AfD — Zasedání slovenské bezpečnostní rady — Strategická komunikace Česka — Jmenování ministra Ženíška — Válka na Ukrajině — Politická debata o penzích — Tajemství na scéně Národního divadla — Jednání zemědělců s ministry — Výroba osobních aut v ČR — Vlci na Vysočině — Škody po bleskové povodni — Krádeže věcí z aut — Počty krádeží věcí z aut — Krádeže aut — Chybí policisti — Dětské skupiny jako náhrada za mateřské školy — Ovace pro hendikepovaného poslance — Pátrání v Normandii po uprchlém vězni — Stěhování hokejových týmů — Tornádo v Greenfieldu — Češi tisknou známky pro Slovensko — Skládání vlády v Nizozemsku — Příběh záchranáře Zdeňka Mikuly — Spor o zastávku v Čeladné — Lední medvědi v novém výběhu pražské zoo — Výstava absolventů Fakulta umění a designu J. E. Purkyně

                           22. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           22. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           22. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Headlines — Nová jednání tripartity — Snaha o obnovení jednání tripartity — Hodnocení ekonomické situace v Česku — Nálady ve slovenské společnosti — Rozšíření tzv. Milostivého léta — Dluhy českých domácností — Návrh na obžalobu za převaděčství — Emoce kolem žádosti o zatykač — Státní smutek v Íránu — 10 let od rozsudků v kauze metanol — Pravidla EU pro umělou inteligenci — Franz Kafka v Muzeu literatury — Návrhy na státní vyznamenání — Spotřeba plynu v Česku — Skandál britského zdravotnictví — Výstraha před silnými bouřkami — Maskoti hokejového mistrovství v Česku — Stárnoucí lékaři bez nástupců — Ordinace praktických lékařů — Příběh 92letého lékaře — Nedostatek specialistů a dlouhé čekací lhůty — Drama na palubě letu do Singapuru — Výše dividendy pro akcionáře ČEZu — Útoky na německé politiky — Zapojení českých firem do výroby F-35 — Prezident v Pardubickém kraji — Zaýká v Polsku kvůli podezření ze sabotáže — Péče o městské aleje — Falešný bankéř v Brně — Zemřel Otakar Binar — Doklady pro Ukrajince v zahraničí — Pomoc EU Ukrajině — Druhé kolo přijímacích zkoušek na SŠ — Psychické potíží mladých lidí — Mistrovství světa v muškaření — Taneční projekt Sny a Svědomí

                           21. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           21. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           21. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Headlines — Preuident Íránu po smrti — Pátrání po vrtulníku s prezidentem — Rozdělení moci v Íránu — Vliv na politickou situaci v regionu — Návrh na zatykač na lídry Hamásu a Izraele — Reakce izraelských politiků na žádost o zatykač — Ceny výrobců v zemědělství klesly, v průmyslu rostly — Boje o Vovčansk — Státní podpora dětských skupin — Zrušení schůzky lídrů slovenských stran — Britský soud o J. Assangovi — Smlouva LOM Praha a Lockheed Martin — Slovenské herecké legedy v jedné hře — Prezident o rozpočtu na příští rok — Priority pro českou ekonomiku — Šíření černého kašle — Servis kolem hokejového turnaje — Nehoda malého letadla v Milovicích — Havrani škodí na polích — Dotace na výměnu kotle — Náhrady za neekologické kotle — Čím nahradit kotel — Supercela nad Litomyšlí — Škody po bouřce — Výdělky ve zdravotnictví — Odtah havarované lodi v Baltimoru — Nový prezident Tchaj-wanu — Kampaň Spolu do eurovoleb — Nehody motocyklistů kvůli rychlosti — Dostavba pruhu na D3 u Tábora — Festival v Cannes — Protestvní koncert moravských filharmoniků — Úspěšnost maturantů — Problémy s účtováním v MHD v Hradci Králové — Český příspěvek k výzkumu mikrometeoritů — Orchestr La Scaly na Pražském jaru

                           20. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           20. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Headlines — Investice do dopravy — Zapojení soukromého sektoru — Nové úseky dálnic — Pátrání po vrtulníků s prezidentem Íránu — Jednání vlády s odbory — Potíže se sociálními dávkami — Situace na Slovensku — Jednání koaličních a opozičních stran — Tryzna v Terezíně — Sochy na budově Máj v Praze — Volební model — Nové normy pro jezy na řekách — Hokejové mistrovství světa v Ostravě — Jízda králů — 35 let od propuštění V. Havla z vězení — Nový film s Jiřinou Bohdalovou — Ukázka z filmu Svatá — Filmy Jiřiny Bohdalové — Jednání o sektorové dani — Postup Izraele v Pásmu Gazy — Nehoda na Dunaji — Demolice staré haly na nádraží Brno Královo Pole — Nová sezona letních kin — Ruské útoky na Charkov — Následky prudkých lijáků v Německu a Francii — Výstraha před silnými bouřkami — Otevření zámku Vartenberk — Poslední jízda salónního vozu Ferdinanda d'Este — Nová pomoc pacientům s Parkinsonovou nemocí

                           19. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           19. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám