48 minut

30. prosince 2014

Obsah dílu

Růst platů státních zaměstnanců — Proplácení přesčasů lekařů — Proplácení přesčasů lekařů — Zřícení letounu AirAsia — Ebola ve Velké Británii — Srážka vlaků na Kolínsku — Konec zbraňové amnestie — Nejvyšší soud projednává případ sterilizace — Trest pro Alexeje Navalného — Zrušení Plánu péče NP Šumava — 50 let s Večerníčkem — Zmatky kolem seznamu cestujících — Ruské banky bez peněz — Kontroly povánočních slev — Prezident reaguje na kritiky — Změny při nákupu ojetin — Příchod Nového roku — Požáry na Silvestra — Silvestrovské útraty v pohostinství — Rok 2014 ve zdravotnictví — Úspěchy českých sportovců — Konec bojové mise v Afghánistánu — KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una — Alkohol za volantem — Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži — Setkání křesťanské mládeže

Části dílu

00:32
Růst platů státních zaměstnanců
  Od prvního ledna stát opět zvýší platy svým zaměstnancům. Lékaři a ostatní zdravotníci ve státních nemocnicích si polepší o pět procent.
  04:00
  Proplácení přesčasů lekařů
   Lékaře státních nemocnic kromě zvyšování platů v příštím roce čekají také změny v proplácení přesčasové práce. Ministerstvo zdravotnictví teď totiž zakázalo uzavírat s doktory smlouvy nad rámec hlavního pracovního poměru.
   06:26
   Proplácení přesčasů lekařů
    Hostem Událostí je místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Bohuslav Svoboda (ODS).
    10:00
    Zřícení letounu AirAsia
     Záchranáři našli v Jávském moři po třech dnech pátrání trosky pohřešovaného letadla společnosti AirAsia. Nacházely se nedaleko místa posledního kontaktu se strojem.
     12:00
     Ebola ve Velké Británii
      Ve Velké Británii hospitalizovali další dva pacienty, kteří můžou být nakaženi ebolou. Oba se nedávno vrátili ze západní Afriky.
      12:20
      Srážka vlaků na Kolínsku
       Živý vstup redaktora Jana Beránka.
       13:24
       Konec zbraňové amnestie
        Zítra končí zbraňová amnestie. Během jejího půlročního trvání lidé přinesli přes tři tisíce neregistrovaných zbraní.
        15:08
        Nejvyšší soud projednává případ sterilizace
         15:47
         Trest pro Alexeje Navalného
          Podmínka pro hlasitého kritika Kremlu, tři a půl roku vězení pro jeho bratra. Alexej Navalnyj tvrdí, že obvinění ze zpronevěry je falešné a proces označuje za politický.
          17:55
          Zrušení Plánu péče NP Šumava
           18:18
           50 let s Večerníčkem
            Nejstarší česká znělka České televize oslaví padesát let. Významné jubileum oslaví Večerníček začátkem příštího roku.
            20:45
            Zmatky kolem seznamu cestujících
             Přesně 487 lidí mělo cestovat na palubě trajektu, který vyhořel nedaleko Korfu. 10 jich při nehodě zemřelo. Úřady teď ale zjišťují, že jména zachráněných s jejich oficiálními seznamy často nesedí.
             22:37
             Ruské banky bez peněz
              Ruským bankám dochází peníze a na jejich záchranu teď musí přispět stát. Druhé největší bance VTB pošle 100 miliard rublů.
              22:55
              Kontroly povánočních slev
               Pracovníci České obchodní inspekce teď kontrolují slevy a výprodeje, které po Vánocích nabízí většina obchodů.
               24:55
               Prezident reaguje na kritiky
                Prezident Miloš Zeman odpověděl na kritiku ze strany senátorů za KDU-ČSL a Starosty. Zveřejnil dopis, kterým reaguje na jejich výzvu, aby přestal rozdělovat společnost.
                26:15
                Změny při nákupu ojetin
                 Velké změny pro všechny, kdo si chtějí koupit ojeté auto. Od nového roku je zavádí ministerstvo dopravy. Chce tak vyčistit registr od vozidel, která nemají jasného majitele.
                 28:21
                 Příchod Nového roku
                  Oslavy konce roku se blíží a Češi vyrážejí na hory. Zájem je tradičně velký - hotely a penziony mají volných míst už jen málo.
                  30:34
                  Požáry na Silvestra
                   Na silvestrovskou noc se připravují i hasiči. Požárů způsobených při půlnočních oslavách zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně přibylo a škody jdou pokaždé do milionů korun.
                   30:45
                   Silvestrovské útraty v pohostinství
                    Na oslavy konce roku se připravují také restaurace, pro které je tento den nejlukrativnější. Během roku lidé v hospodách utrácejí stále méně.
                    32:40
                    Rok 2014 ve zdravotnictví
                     Nové medicínské postupy a také inovativní operace. I to bylo zdravotnictví roku 2014. Obecný trend? Lidé se dožívají stále vyššího věku.
                     36:40
                     Úspěchy českých sportovců
                      V popředí jsou hlavně olympijské úspěchy - 5 medailí z biatlonu, dařilo se ale i v jiných sportech - to dokazuje i Petra Kvitová, která letos vyhrála anketu Sportovec roku.
                      39:00
                      Konec bojové mise v Afghánistánu
                       S rokem 2014 končí i bojová mise Severoatlantické aliance v Afghánistánu. V době největšího nasazení měly mezinárodní síly NATO v zemi přes 130 tisíc vojáků z padesáti zemí.
                       40:55
                       KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una
                        41:22
                        Alkohol za volantem
                         Zhruba čtyři tisíce dopravních nehod letos způsobili řidiči, kteří před jízdou pili alkohol. Zemřelo při nich skoro 30 lidí.
                         43:56
                         Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži
                          45:03
                          Setkání křesťanské mládeže
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           1. ledna 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Headlines — Hospodaření obcí a krajů — Jednání o rozpočtovém určení daní — Rozpočty samospráv v rekordním přebytku — Zákon o zhraniční pomoci v americkém Kongresu — Ceny bytů i nájmů opět rostou — Trh s nemovitostmi — Počasí komplikuje dopravu — Silničáři drží zimní pohotovost — Istanbulská úmluva — Úklid odpadků — Česká kultura v Belgii — Převody nepotřebného majetku — České dráhy vyřazují staré vlaky — Výcvik nových strojvedoucích — Paliativní péče o nemocné — Personál pro obsluhu nových stíhacích letounů — Modernizace letectva — Opravy starých objektů armády — Administrativa ve školách — Napětí na Blízkém východě — Setkání Erdogana s vedením hnutí Hamás — Výstup skautů na Lysou horu — Nízké odměny za právní pomoc zranitelným — Půl století od rozehnání koncertu Plastic People — Británie odmítla jednání s EU — Česká pomoc Ukrajině — Mefisto v Národním divadle

                           20. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           20. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           20. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           19. dubna

                           Jednání o reformě penzí — ANO zrušilo jednání s koalicí a prezidentem — Cíle důchodové reformy — Populační vývoj a důchodový systém — Útoky v Íránu — Sankce na izralské osadníky — Přiznání k dani elektronicky — Obvinění v kauze brněnských bytů — Speed Marathon 2024 — Měření rychlosti na silnicích — Boje na Ukrajině — Jednání EU s Británií — Oslavy šéfa brněnské filharmonie — Iniciativa Poslední adresa připomíná hrdiny minulé doby — Volby do Evropského parlamentu — Maďarská strana Fidesz zahájila kampaň — Kázeňské řízení s ředitelem policie v Hradci Králové — Andrej Babiš se rozvádí — Stavba metra D — Vítězové cen Magnesia litera — Nejprodávanější knihy — Nový díl románu Šikmý kostel — Jednání sněmovny — Rychlodráha na letiště — Leyenová ve Finsku — Posilování obrany pobaltský zemí — Podezřelí z útoku na Leonida Volkova — Čištění Labe — Vysoké ceny moderních léků — Oběti záplav v Dubaji — Volby v Indii — Dárci kostní dřeně — Záchrana hnízd čejky chocholaté — Soud s Donaldem Trumpem — Analýza odpadních vod

                           19. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           19. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           19. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Akutní péče v ČR — Snížení poštu akutních lůžek — Průměrná délka hospitalizace — Dostupnost zdravotní péče — Výsledky summitu EU — Situace na Blízkém východě — Zdražování pohonných hmot — Migrační politika EU — Kritika migračního zákona v Británii — Protesty v Gruzii — Herec Hofmann dabuje sám sebe — Novinky v Portálu občana — Následky povodní v Dubaji — Úspory díky fotovoltaice a tepelným čerpadlům — Tendr na automatizované soupravy metra — Zastávky na znamení v Praze — Po teplém počasí přišlo ochlazení — Výhled na další dny — Vliv prudkých změn počasí na zdraví — Žatec je historickým městem roku — Policejní cvičení před hokejovým šampionátem — Koncert v Teplicích — Hlasování o pomoci Ukrajině a Izraeli v USA — Slovenská veřejnost přispívá na nákup munice pro Ukrajinu — Zadržení Rusů podezřelých ze sabotáže — Problémy společnosti Kovosvit — Zákon o lobbingu — Zájem o startovací byty v Pardubicích — Trest za týrání zvířat na jatkách v Hraběticích — Vítězný snímek World Press Photo — Připomínka českých vězňů z Buchenwaldu — Zborcení fasády historické burzy v Kodani — Oprava silnice u Bečova nad Teplou — Vyhlášení cen Magnesia Litera

                           18. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž56 minut

                           18. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Dodávky zbraní Ukrajině — Česká iniciativa ke koupi munice — Dělostřelecká munice pro Ukrajinu — Mimořádný summit EU — Senát o sňatcích homosexuálních párů — Partnerství pro stejnopohlavní páry — Problémy společnosti Kovosvit — Příplatky pro policisty — Ceny výrobců — Uložiště jaderného odpadu — Filmová turistika — Prezident ve Zlínském kraji — Záplavy v Dubaji — Účastníci StarDance — Nové varhany pro katedrálu sv. Víta — Omluva Zemana Šarapatkovi — Pěstování jahod — Obezita v Česku — Jednání sněmovny — Zájem o pomoc lidem bez domova — Ruské ztráty ve válce na Ukrajině — Emigrace lidí z Ruska — Hašení požáru burzy v Kodani — Lanovka na Ještěd — Trest za vraždu — Více praxe pro studenty učitelství — Prodej Hanáckých kasáren — Praha 6 hledá náhradu za sochu maršála Koněva — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Rekvalifikace ukrajinských uprchlíků — Vzpomínka na Petra Hapku

                           17. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 4. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Schůzka premiéra Fialy s Bidenem — Vojenská pomoc Ukrajině a Izraeli — Setkání s krajany a návštěva utkání NHL — Jednání poslanecké sněmovny — Ceny řezaných květin — Provoz Liberty Ostrava — Kniha připomíná dílo a život Vladimíra Boudníka — Izraelská odveta za útok Íránu — Slovenský premiér odmítl evropský migrační pakt — Vyšetřování útoku v Sydney — Soud s psychiatrem Cimickým — Podpora biodiverzity v české krajině — Autobusy v Praze by od léta mohly zastavovat pouze na znamení — Do hor se vrátila zima — Změny v zákoníku práce — Vývoj nezaměstnanosti — Návrat do práce po rodičovské dovolené — Jednání o zdanění tichého vína — Přijímací zkoušky na gymnázia — Konference konzervativců a nacionalistů v Bruselu — Vztahy Číny a Německa — Prezident ve Zlínském kraji — Návštěva prezidenta Pavla ve Zlínském kraji — Podvodné vstupenky na MS v hokeji — Požár burzy v Kodani — Nedostatek kapitánů pro přívozy — Spory o nová kasína v Chrášťaněch u Prahy — Rozpad liberecké koalice — Začala rybářská sezona

                           16. 4. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           16. dubna

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 4. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám