48 minut

30. prosince 2014

Část: Ebola ve Velké Británii

Obsah dílu

Růst platů státních zaměstnanců — Proplácení přesčasů lekařů — Proplácení přesčasů lekařů — Zřícení letounu AirAsia — Ebola ve Velké Británii — Srážka vlaků na Kolínsku — Konec zbraňové amnestie — Nejvyšší soud projednává případ sterilizace — Trest pro Alexeje Navalného — Zrušení Plánu péče NP Šumava — 50 let s Večerníčkem — Zmatky kolem seznamu cestujících — Ruské banky bez peněz — Kontroly povánočních slev — Prezident reaguje na kritiky — Změny při nákupu ojetin — Příchod Nového roku — Požáry na Silvestra — Silvestrovské útraty v pohostinství — Rok 2014 ve zdravotnictví — Úspěchy českých sportovců — Konec bojové mise v Afghánistánu — KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una — Alkohol za volantem — Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži — Setkání křesťanské mládeže

Části dílu

00:32
Růst platů státních zaměstnanců
  Od prvního ledna stát opět zvýší platy svým zaměstnancům. Lékaři a ostatní zdravotníci ve státních nemocnicích si polepší o pět procent.
  04:00
  Proplácení přesčasů lekařů
   Lékaře státních nemocnic kromě zvyšování platů v příštím roce čekají také změny v proplácení přesčasové práce. Ministerstvo zdravotnictví teď totiž zakázalo uzavírat s doktory smlouvy nad rámec hlavního pracovního poměru.
   06:26
   Proplácení přesčasů lekařů
    Hostem Událostí je místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Bohuslav Svoboda (ODS).
    10:00
    Zřícení letounu AirAsia
     Záchranáři našli v Jávském moři po třech dnech pátrání trosky pohřešovaného letadla společnosti AirAsia. Nacházely se nedaleko místa posledního kontaktu se strojem.
     12:00
     Ebola ve Velké Británii
      Ve Velké Británii hospitalizovali další dva pacienty, kteří můžou být nakaženi ebolou. Oba se nedávno vrátili ze západní Afriky.
      12:20
      Srážka vlaků na Kolínsku
       Živý vstup redaktora Jana Beránka.
       13:24
       Konec zbraňové amnestie
        Zítra končí zbraňová amnestie. Během jejího půlročního trvání lidé přinesli přes tři tisíce neregistrovaných zbraní.
        15:08
        Nejvyšší soud projednává případ sterilizace
         15:47
         Trest pro Alexeje Navalného
          Podmínka pro hlasitého kritika Kremlu, tři a půl roku vězení pro jeho bratra. Alexej Navalnyj tvrdí, že obvinění ze zpronevěry je falešné a proces označuje za politický.
          17:55
          Zrušení Plánu péče NP Šumava
           18:18
           50 let s Večerníčkem
            Nejstarší česká znělka České televize oslaví padesát let. Významné jubileum oslaví Večerníček začátkem příštího roku.
            20:45
            Zmatky kolem seznamu cestujících
             Přesně 487 lidí mělo cestovat na palubě trajektu, který vyhořel nedaleko Korfu. 10 jich při nehodě zemřelo. Úřady teď ale zjišťují, že jména zachráněných s jejich oficiálními seznamy často nesedí.
             22:37
             Ruské banky bez peněz
              Ruským bankám dochází peníze a na jejich záchranu teď musí přispět stát. Druhé největší bance VTB pošle 100 miliard rublů.
              22:55
              Kontroly povánočních slev
               Pracovníci České obchodní inspekce teď kontrolují slevy a výprodeje, které po Vánocích nabízí většina obchodů.
               24:55
               Prezident reaguje na kritiky
                Prezident Miloš Zeman odpověděl na kritiku ze strany senátorů za KDU-ČSL a Starosty. Zveřejnil dopis, kterým reaguje na jejich výzvu, aby přestal rozdělovat společnost.
                26:15
                Změny při nákupu ojetin
                 Velké změny pro všechny, kdo si chtějí koupit ojeté auto. Od nového roku je zavádí ministerstvo dopravy. Chce tak vyčistit registr od vozidel, která nemají jasného majitele.
                 28:21
                 Příchod Nového roku
                  Oslavy konce roku se blíží a Češi vyrážejí na hory. Zájem je tradičně velký - hotely a penziony mají volných míst už jen málo.
                  30:34
                  Požáry na Silvestra
                   Na silvestrovskou noc se připravují i hasiči. Požárů způsobených při půlnočních oslavách zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně přibylo a škody jdou pokaždé do milionů korun.
                   30:45
                   Silvestrovské útraty v pohostinství
                    Na oslavy konce roku se připravují také restaurace, pro které je tento den nejlukrativnější. Během roku lidé v hospodách utrácejí stále méně.
                    32:40
                    Rok 2014 ve zdravotnictví
                     Nové medicínské postupy a také inovativní operace. I to bylo zdravotnictví roku 2014. Obecný trend? Lidé se dožívají stále vyššího věku.
                     36:40
                     Úspěchy českých sportovců
                      V popředí jsou hlavně olympijské úspěchy - 5 medailí z biatlonu, dařilo se ale i v jiných sportech - to dokazuje i Petra Kvitová, která letos vyhrála anketu Sportovec roku.
                      39:00
                      Konec bojové mise v Afghánistánu
                       S rokem 2014 končí i bojová mise Severoatlantické aliance v Afghánistánu. V době největšího nasazení měly mezinárodní síly NATO v zemi přes 130 tisíc vojáků z padesáti zemí.
                       40:55
                       KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una
                        41:22
                        Alkohol za volantem
                         Zhruba čtyři tisíce dopravních nehod letos způsobili řidiči, kteří před jízdou pili alkohol. Zemřelo při nich skoro 30 lidí.
                         43:56
                         Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži
                          45:03
                          Setkání křesťanské mládeže
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           1. ledna 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Headlines — Oslavy hokejového zlata — Oslavy na Staroměstském náměstí — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Oslavy titulu z hokejového šampionátu — Podpora dostupného bydlení — Údery v Rafahu — Ukrajinci zasáhli Rusům radar — Poslední rozloučení s Vlastimilem Harapesem — Dezinformační aktivity z Ruska a Číny — Nové protiruské sankce — Sesuvy půdy na Papui Nové Guineji — Nákaza černým kašlem — Výročí operace Anthropoid — Zájem o zájezdy do Chorvatska — Krajské, senátní a obecní volby — Soud přerušil případ požáru v Českém Švýcarsku — Čeští hokejisté jsou mistři světa — Atmosféra na šampionátu — Prezidnt pogratuloval hokejistům — Oslavy hokejových mistrů — Celková sledovanost — Finále mistrovství světa na obrazovkách — Stávka justičního personálu — Emmanuel Macron v Drážďanech — Dominik Feri nastoupil do vězení — Summit představitelů Jižní Koreje, Číny a Japonska — Čeští studenti obsadili ve finále European Money Quiz druhé místo — Demolice mostu v Semilech — Čeští vojáci cvičí v Litvě — Vrcholí festival Divadelní svět v Brně — Cena Olgy Havlové — Palírnám končí sezóna — Čapí hnízda v ohrožení

                           27. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           27. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           27. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Změny u věku odchodu do důchodu — Zvyšování důchodového věku — Hospodaření systému důchodového pojištění — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Útok z Pásma Gazy na Tel Aviv — Zápas českých hokejistů o zlato — Existenční potíže malých obchodů — Tragický sesuv půdy v Papui-Nové Guineji — Francouzský prezident v Německu — Miliardy pro školství — Dražba nalezeného díla Jana Zrzavého — Změny u zdravotních prohlídek strojvedoucích — Silné bouřky v Česku — Návrat ukradených listin Univerzity Karlovy — Požár STK v Jilemnici — Aleje u silnic bezpečnější pro řidiče — Hokejový zápas o zlato — Finále pohledem hráčů i fanoušků — Úspěchy české hokejové reprezentace — Medaile pro letošní turnaj — Sledovanost hokejových přenosů ČT — Podpora fanoušků na náměstích — Náklady na uspořádání šampionátu — Útraty hokejových fanoušků — Úlovky rybářů pro vlastní spotřebu — Dražší povolenky pro rybáře na Orlíku — Průzkum vraku na dně Karibského moře — Školní obědy pro děti z rodin v nouzi — Obnovena jednodenní chirurgie v Sušici — Záchrana podvyživených psů — Závěr festivalu v Cannes — Romský festival Khamoro

                           26. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           26. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           26. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Pomoc lidem v bytové nouzi — Podpora bydlení — Ztráta bydlení — Ruský útok na hobbymarket v Charkově — Práce ukrajinských hasičů — Česko zasáhly silné bouřky — Češký tým ve finále hokejového MS — Finále MS v hokeji — Předvolební kampaň ve Velké Británii — Zdravotní stav premiéra Fica — Ovoce na šťávy a marmelády — Velký městský okruh v Brně — Dílo Franze Kafky na festivalu Svět knihy — Posuzování příspěvků na péči — Nehoda autobusu v Rakousku — 30 let od odsouzení Ludvíka Zifčáka — Trest za nacistickou vlajku — Holubi likvidují úrodu — Placení daně z nemovitosti — Platba daně z nemovitosti — Zvýšení daní z nemovitosti — Elektronizace zdravotnictví — Sesev půdy na Papui-Nové Guineji — Vpomínka na politické vězně v Jáchymově — Opatření proti přemíře turistů v Barceloně — Den starokladrubského koně — Pravidla pro používání umělé inteligence — 150 let obce baráčnické — Prohlídky soukromých hradů a zámků — Festival elektrických aut

                           25. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž49 minut

                           25. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           25. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Návrh státního rozpočtu na příští rok — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Reakce z Izraele na rozhodnutí Mezinárodního soudního dvora — Boje na Ukrajině — Nehoda prezidenta Pavla — Kontroverzní výroky poslance Tomia Okamury — Změny na ruských ministerstvech a v armádě — Čínské cvičení u Taiwanu — Feriho trestní kauza — Zemřel herec a režisér Jan Kačer — Vzpomínky na Jana Kačera — Přípomínka Jana Kačera ve vysílání ČT — Dostavba pražského okruhu — Návrh zákona o odměňování zdravotníků — Úspory českých domácností — Srážka vlaku s lokomotivou — Úspěch českých hokejistů — Ceny ovoce a zeleniny — Ceny výrobců v zemědělství — Ceny ovoce v Polsku — Produkce zeleniny v ČR — Zřícení budovy na Mallorce — Hlasovací lístky před volbami do EP — Propuštění Iva Kaderky — Uctění památky vězňů z Jáchymova — Zákazy předjíždění kamionů — Valorizace finančních náhrad církvím — Cla na čínské elektromobily v USA — Vydatný déšť na jižní Moravě — Hledání invazních druhů rostlin a zvířat — Předvolební kampaň ve Francii — Nový bezpečnostní přeliv na Orlíku — Přípravy všesokolského sletu — Aréna bratří Formanů

                           24. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           24. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           24. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Headlines — Stávka v justici — Výdělky soudních zaměstnanců — Průměrný plat zaměstnanců soudů — Nepřímá jednání o izraelských rukojmích — Útoky v Charkově — Čistky na ruském ministerstvu obrany — Energetické úspory českých domácností — Sněmovna o propouštění bez udání důvodu — Nehoda autobusu v Praze — ÚOHS a digitalizace — Čínské cvičení u Tchajwanu — Soudní rozhodnutí nad pachatelem atentátu na slovneského premiéra — Mezinárodní veletrh Svět knihy — Tichá místa na Filozofické fakultě UK — Průměrné ceny pohonných hmot — Falešné lístky na hokej — Sledování hokeje na náměstích — Bouřky v Česku — Hromadné bitka na stadionu — Pořadatelé fotbalových utkání — Okolnosti incidentu na stadionu v Plzni — Propuštění v Zetoru — Německá podpora Ukrajiny — Neštěstí v Mexiku — Jak žádat o voličský průkaz — Debata kandidátů na předsedu EK — Debata ČT před eurovolbami — Závadná voda ve studních — Výpovědi pro zaměstnance z lomu ČSA — Fotografie z Evropského kosmického teleskopu — Kampaň hnutí SPD a Trikolora před volbami do Evropského parlamentu — Nález kostí mamutů v Gobelsburgu — Návrhy na přestavbu haly hlavního vlakového nádraží — Pokuta pro Mondelez v EU — Vyprodavné výpravy do šumavské divočiny — Nové album Lennyho Kravitze

                           23. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           23. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           23. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám