48 minut

30. prosince 2014

Část: Zrušení Plánu péče NP Šumava

Obsah dílu

Růst platů státních zaměstnanců — Proplácení přesčasů lekařů — Proplácení přesčasů lekařů — Zřícení letounu AirAsia — Ebola ve Velké Británii — Srážka vlaků na Kolínsku — Konec zbraňové amnestie — Nejvyšší soud projednává případ sterilizace — Trest pro Alexeje Navalného — Zrušení Plánu péče NP Šumava — 50 let s Večerníčkem — Zmatky kolem seznamu cestujících — Ruské banky bez peněz — Kontroly povánočních slev — Prezident reaguje na kritiky — Změny při nákupu ojetin — Příchod Nového roku — Požáry na Silvestra — Silvestrovské útraty v pohostinství — Rok 2014 ve zdravotnictví — Úspěchy českých sportovců — Konec bojové mise v Afghánistánu — KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una — Alkohol za volantem — Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži — Setkání křesťanské mládeže

Části dílu

00:32
Růst platů státních zaměstnanců
  Od prvního ledna stát opět zvýší platy svým zaměstnancům. Lékaři a ostatní zdravotníci ve státních nemocnicích si polepší o pět procent.
  04:00
  Proplácení přesčasů lekařů
   Lékaře státních nemocnic kromě zvyšování platů v příštím roce čekají také změny v proplácení přesčasové práce. Ministerstvo zdravotnictví teď totiž zakázalo uzavírat s doktory smlouvy nad rámec hlavního pracovního poměru.
   06:26
   Proplácení přesčasů lekařů
    Hostem Událostí je místopředseda Výboru pro zdravotnictví Poslanecké sněmovny Bohuslav Svoboda (ODS).
    10:00
    Zřícení letounu AirAsia
     Záchranáři našli v Jávském moři po třech dnech pátrání trosky pohřešovaného letadla společnosti AirAsia. Nacházely se nedaleko místa posledního kontaktu se strojem.
     12:00
     Ebola ve Velké Británii
      Ve Velké Británii hospitalizovali další dva pacienty, kteří můžou být nakaženi ebolou. Oba se nedávno vrátili ze západní Afriky.
      12:20
      Srážka vlaků na Kolínsku
       Živý vstup redaktora Jana Beránka.
       13:24
       Konec zbraňové amnestie
        Zítra končí zbraňová amnestie. Během jejího půlročního trvání lidé přinesli přes tři tisíce neregistrovaných zbraní.
        15:08
        Nejvyšší soud projednává případ sterilizace
         15:47
         Trest pro Alexeje Navalného
          Podmínka pro hlasitého kritika Kremlu, tři a půl roku vězení pro jeho bratra. Alexej Navalnyj tvrdí, že obvinění ze zpronevěry je falešné a proces označuje za politický.
          17:55
          Zrušení Plánu péče NP Šumava
           18:18
           50 let s Večerníčkem
            Nejstarší česká znělka České televize oslaví padesát let. Významné jubileum oslaví Večerníček začátkem příštího roku.
            20:45
            Zmatky kolem seznamu cestujících
             Přesně 487 lidí mělo cestovat na palubě trajektu, který vyhořel nedaleko Korfu. 10 jich při nehodě zemřelo. Úřady teď ale zjišťují, že jména zachráněných s jejich oficiálními seznamy často nesedí.
             22:37
             Ruské banky bez peněz
              Ruským bankám dochází peníze a na jejich záchranu teď musí přispět stát. Druhé největší bance VTB pošle 100 miliard rublů.
              22:55
              Kontroly povánočních slev
               Pracovníci České obchodní inspekce teď kontrolují slevy a výprodeje, které po Vánocích nabízí většina obchodů.
               24:55
               Prezident reaguje na kritiky
                Prezident Miloš Zeman odpověděl na kritiku ze strany senátorů za KDU-ČSL a Starosty. Zveřejnil dopis, kterým reaguje na jejich výzvu, aby přestal rozdělovat společnost.
                26:15
                Změny při nákupu ojetin
                 Velké změny pro všechny, kdo si chtějí koupit ojeté auto. Od nového roku je zavádí ministerstvo dopravy. Chce tak vyčistit registr od vozidel, která nemají jasného majitele.
                 28:21
                 Příchod Nového roku
                  Oslavy konce roku se blíží a Češi vyrážejí na hory. Zájem je tradičně velký - hotely a penziony mají volných míst už jen málo.
                  30:34
                  Požáry na Silvestra
                   Na silvestrovskou noc se připravují i hasiči. Požárů způsobených při půlnočních oslavách zábavní pyrotechnikou v posledních letech výrazně přibylo a škody jdou pokaždé do milionů korun.
                   30:45
                   Silvestrovské útraty v pohostinství
                    Na oslavy konce roku se připravují také restaurace, pro které je tento den nejlukrativnější. Během roku lidé v hospodách utrácejí stále méně.
                    32:40
                    Rok 2014 ve zdravotnictví
                     Nové medicínské postupy a také inovativní operace. I to bylo zdravotnictví roku 2014. Obecný trend? Lidé se dožívají stále vyššího věku.
                     36:40
                     Úspěchy českých sportovců
                      V popředí jsou hlavně olympijské úspěchy - 5 medailí z biatlonu, dařilo se ale i v jiných sportech - to dokazuje i Petra Kvitová, která letos vyhrála anketu Sportovec roku.
                      39:00
                      Konec bojové mise v Afghánistánu
                       S rokem 2014 končí i bojová mise Severoatlantické aliance v Afghánistánu. V době největšího nasazení měly mezinárodní síly NATO v zemi přes 130 tisíc vojáků z padesáti zemí.
                       40:55
                       KLDR slaví třetí rok vlády Kim Čong-una
                        41:22
                        Alkohol za volantem
                         Zhruba čtyři tisíce dopravních nehod letos způsobili řidiči, kteří před jízdou pili alkohol. Zemřelo při nich skoro 30 lidí.
                         43:56
                         Spolkový dům Slavonice v prestižní soutěži
                          45:03
                          Setkání křesťanské mládeže
                           Přehrát celé video
                           Stopáž44 minut
                           Další díl
                           1. ledna 2015

                           Přehled dílů

                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Headlines — Víc pravomocí pro praktiky a pediatry — Všeobecný lékař a předpis léků — Počty vybraných specialistů v Česku — Strůjce atentátu na premiéra Fica ve vazbě — Rozsah poranění Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády — Anonymní výhrůžky politikům — Volby do Evropského parlamentu — Biomasa místo uhlí — Zápas českého týmu na hokejovém MS — Vetování sporného zákona — Útoky Izraele v Pásmu Gazy — Případy vysoce infekčních spalniček — Návykové látky v dobách totality — Válka na Ukrajině — Festival Hrabalovo Kersko — Nové dílo Davida Černého — Aplikace na podporu pohybu dětí — Propady reálných výdělků — Vývoj průměrné mzdy v r. 2023 — Odměny pro zaměstnance — Transparentnost odměňování — Zadržení aktivisté — Napětí v Nové Kaledonii — Setkávání novodobých válečných veteránů — Zájem řidičů o elektromobily — Závody powerboatů — Obvinění kvůli pokácení slavného javoru — Rusko a banky — Sbírka proti rakovině — Festival Mahler - Jihlava — Nové varhany pro kostel Svatého Ducha

                           18. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž50 minut

                           18. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           18. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Zdravotní stav slovenského premiéra — Headlines — Situace na Slovensku — Péče o zraněného premiéra Fica — Vyšetřování útoku na premiéra — Bezpečnostní opatření na Slovensku — Zemědělci odsouvají protest — Přesuny v rozpočtu — Požadavky ministrů na změny v rozpočtu — Hospodaření státu — Odročení soudu s podezřelým ze žhářství — Komplikace při stavbě dálnice D49 — Vývoj bojů na Ukrajině — Památník pro skauty — Festival Open House — Soudní řízení v Haagu — Situace v Gaze — Modernizace přečerpávací elektrárny Štěchovice — Hlubší vrty kvůli nedostatku vody — Předpověď počasí na další dny — Papírových účtenek ubývá — Počet účtenek — K čemu jsou účtenky — Putin na návštěvě Číny — Silná bouře v Houstonu — Nedostatek pěstounů — Inflace v EU — Úklid na sjezdovkách ve Špindlerově Mlýně — Zámek Štiřín na prodej — Experiment s regulací marihuany v Nizozemsku — Zkoumání obrazu Mony Lisy — Rozšíření dálnice mezi Prahou a Berounem — Mapování podzemních krytů v Třeboni — Muzejní noc — Soutěž terénních pracovníků

                           17. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           17. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           17. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Fico je dál ve vážném stavu — Lékaři premiéra operovali pět hodin — Kdo zastoupí slovenského předsedu vlády — Vyšetřování střelby a obvinění podezřelého — Otázky kolem postupu ochranné služby premiéra — Vyšetřování na místě útoku — Zdravotní péče o premiéra Fica — Postupy ochranné služby — Odboráři zrušili demonstraci — Jmenování ministra pro vědu, výzkum a inovace — Profil nového ministra Marka Ženíška — Priority nového ministra pro vědu — Vyšetřování okolností výbuchů ve Vrběticích — Obvinění padělatele vstupenek na hookejové mistrovství — Soud s podezřelým ze žhářství v Českém Švýcarsku — Národní park dva roky po požáru — Ochrana před lesními požáry — Putin na návštěvě Číny — Německý poslanec Bystroň přišel o imunitu — Investice do české energetiky — Oprava Barrandovského mostu se protáhne — Situace v Nové Kaledonii — Boje na Ukrajině — Zaměstnanci Kovosvitu podávají výpovědi — Vyšetřování kvůli splašenému koni v Pardubicích — Nález středověkých denárů — Požár v Kladně — Pomoc ohroženým dětem — Předvolební debata k evropským volbám — Barokní koncert na hladině Vltavy

                           16. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           16. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           16. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž55 minut

                           15. května

                           Atentát na slovenského premiéra — Roberta Fica postřelili v Handlové — Co se stalo na náměstí v Handlové — Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica — Zasedání slovenské vlády v Handlové — Kde je Handlová — Policejní vyšetřování na náměstí v Handlové — Podezřelého policie zadržela na místě — Reakce od slovenských politiků — Reakce na atentát na Roberta Fica — Útok odsoudili politici z ČR — Reakce na střelbu ze zahraničí — Ruská ofenziva severně od Charkova — Trh s hypotékami — Zemřel Vlastimil Harapes — Výsledky přijímacích zkoušek na SŠ — Úspěšnost uchazečů — Problémy s přijámacími zkouškami — Výsledky přijímacích zkoušek — Pátrání po uprchlém vězni ve Francii — Prodej poštovní budovy v Jindřišské ulici — Soud v kauze kupčení s byty v Brně — Protesty v Gruzii — Bronzový úspěch českých parahokejistů — Zadržování vody v krajině — Problémy astmatiků — Návrh na růst koncesionářských poplatků — Nábor vojáků do armády — Prahou prošlo Svatojánské procesí — Stav slovenského premiéra Roberta Fica

                           15. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž55 minut

                           15. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           15. 5. 2024 na ČT24
                           Stopáž54 minut

                           14. května

                           Schválení migračního paktu — Zapojení třetích zemí do řešení migrace — Detaily nové dohody — Spolupráce států EU v řešení migrace — Jmenování ministra pro vědu a výzkum — Úsporné spotřebiče — Ministr zahraničí USA na Ukrajině — Boje na Ukrajině — Pokus o odvolání dvou slovenských ministryň — Debaty o zavedení bankovní daně — Jednání o kolektivní smlouvě v huti Liberty — Zisky ČEZ v prvním čtvrtletí — Poslední rozloučení se Simonou Postlerovou — Protesty v Gruzii — Záměna pacientek v nemocnici na Bulovce — Vyhodnocení přijímacích zkoušek na SŠ — Odstřel mostu v Baltimoru — Pravidla paliativní péče — Letecké cvičení Lion Effort — Program cvičení Lion Effort — Místním vadí hluk z armádního letiště — Požár chlévu pro telata — Nový tunel v Českých Budějovicích — Samosběr jahod — USA a cla na čínská elektroauta — Předsedkyně sněmovny v Pobaltí — Útok na policisty na severu Francie — Průzkum podzemních vod v Karlových Varech — Příprava stavby tramvajové trati přes Václavské náměstí — Nová lůžka pro dětskou psychiatrickou péči — Pokuta pro Björna Höckeho — Přibývá zločinů z nenávisti — Nové soví voliéry v Borových lesech — Návrh na zvýšení koncesionářských poplatků — Začíná filmový festival v Cannes

                           14. 5. 2024 na ČT1
                           Stopáž54 minut

                           14. května

                           Znakový jazyk a skryté titulky

                           14. 5. 2024 na ČT24

                           Události na sociálních sítích

                           Napište nám