28. srpen 2014

Část: Nedůstojné zacházení se seniory

Obsah dílu

Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance — Čínské investice v Česku — Razie proti drogám — Pozorovatelé OSN z Golan zajati — Mzdy za veřejnou službu — Školní pomůcky do dětských domovů — Zamítnutí stížnosti muslimské obce — Spor o šátky — Životní úroveň v Česku — Nejlepší města pro život — Bez prověrky na summit NATO — Další soud v kauze H-system — Epidemie eboly — Prezident Erdogan v úřadu — Nedůstojné zacházení se seniory — Země živitelka — Razie v ERÚ — Budoucnost Národní galerie

Části dílu

00:30
Rusové na Ukrajině
  Ostré vyhrocení situace na Ukrajině. Kyjev mluví o ruském vpádu a žádá svět o pomoc. NATO oznámilo, že na ukrajinském území operuje tisícovka ruských vojáků.
  03:35
  Rusové na Ukrajině
   Živý vstup zpravodajů Miroslava Karase, Martina Řezníčka a Martina Jonáše.
   04:11
   Rusové na Ukrajině
    Živý vstup Martina Řezníčka.
    06:01
    Rusové na Ukrajině
     Živý vstup Miroslava Karase.
     07:48
     Rusové na Ukrajině
      Živý vstup Martina Jonáše.
      10:46
      Rusové na Ukrajině
       Hostem Událostí je Ivan Počuch, český velvyslanec na Ukrajině.
       13:09
       Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance
        Sociální demokrat a středočeský hejtman Miloš Petera se vzdal poslaneckého mandátu. Ve sněmovně ho nahradí jeho náměstek Zdeněk Sybík. Petera tak dal na doporučení strany.
        16:16
        Čínské investice v Česku
         Do Česka přijely stovky politiků i podnikatelů pod vedením třetího muže komunistické Číny, vicepremiéra Čang Kao-liho. Spolu s nimi tu po dva dny jednají o vzájemném obchodu.
         18:25
         Razie proti drogám
          Detektivové z Národní protidrogové centrály odhalili rozsáhlý nelegální obchod s chemikáliemi určenými k výrobě pervitinu.
          19:26
          Pozorovatelé OSN z Golan zajati
           Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
           21:11
           Mzdy za veřejnou službu
            Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
            24:03
            Školní pomůcky do dětských domovů
             I dětské domovy dávají před pondělím dohromady školní pomůcky. Přitom se musí často spolehnout na dárce. Peníze z rozpočtů jim na výbavu žáků a studentů nevystačí.
             26:09
             Zamítnutí stížnosti muslimské obce
              Ústavní soud odmítl stížnost Ústředí muslimských obcí na policejní razii v modlitebnách. Je podle něj předčasná, protože muslimové ještě nevyčerpali ostatní možnosti, kterými se můžou bránit.
              26:27
              Spor o šátky
               Zastupitelé Teplic chtějí vyhláškou ve městě zakázat muslimkám nosit zahalené obličeje. Dohodli se na tom na dopoledním zasedání.
               28:36
               Životní úroveň v Česku
                Životní úroveň Čechů ve srovnání s původními zeměmi eurozóny klesla. Ze své výplaty si v průměru koupí míň než dřív.
                31:49
                Nejlepší města pro život
                 Nejlépe z českých statistik vychází Praha, v zahraniční konkurenci přesto pokulhává. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti Mercer, která pravidelně hodnotí světové metropole.
                 34:06
                 Bez prověrky na summit NATO
                  Hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi stále chybí bezpečnostní prověrka. Jak zjistila Česká televize, i přesto je členem delegace na blížící se summit NATO.
                  36:01
                  Další soud v kauze H-system
                   Část klientů zkrachovalého H-systemu dostala dnes u soudu naději, že nebudou muset opustit domy, které si svépomocí dostavěli.
                   38:08
                   Epidemie eboly
                    Ebola v západní Africe připravila o život 1 552 lidí, počet evidovaných nakažených stoupl na víc než tři tisíce.
                    38:29
                    Prezident Erdogan v úřadu
                     Zásadní milník pro Turecko: funkce prezidenta se ujal Recep Tayyip Erdogan, který stál 11 let v čele vlády.
                     40:50
                     Nedůstojné zacházení se seniory
                      Okrádání seniorů a nedůstojné zacházení s nimi v ubytovně nedaleko Prahy. Policie obvinila ředitelku domova a jejího komplice, že z nemocné klientky vylákali víc než milion korun.
                      42:49
                      Země živitelka
                       Prezident Miloš Zeman se připojil k vyhlášení války obchodním řetězcům, a to kvůli jejich vysoké marži. Současně vyzval obyvatele k nákupu českých potravin při dnešním zahájení agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.
                       44:43
                       Razie v ERÚ
                        Protikorupční policie zasahovala v budovách Energetického regulačního úřadu. Z centrály v Jihlavě a pobočky v Ostravě si kriminalisté odnesli část elektronických dat a papírové spisy.
                        45:28
                        Budoucnost Národní galerie
                         Hlavním kurátorem sbírek Národní galerie bude Adam Budak. Z Washingtonu, kde působí na podobném postu, dorazí v září. Už teď ale s ředitelem Jiřím Fajtem sestavují nové směřování Národní galerie.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         29. srpen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                         23. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         23. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         23. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                         22. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         22. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         22. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         21. březen

                         Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                         21. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         21. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         21. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám