28. srpen 2014

Část: Spor o šátky

Obsah dílu

Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance — Čínské investice v Česku — Razie proti drogám — Pozorovatelé OSN z Golan zajati — Mzdy za veřejnou službu — Školní pomůcky do dětských domovů — Zamítnutí stížnosti muslimské obce — Spor o šátky — Životní úroveň v Česku — Nejlepší města pro život — Bez prověrky na summit NATO — Další soud v kauze H-system — Epidemie eboly — Prezident Erdogan v úřadu — Nedůstojné zacházení se seniory — Země živitelka — Razie v ERÚ — Budoucnost Národní galerie

Části dílu

00:30
Rusové na Ukrajině
  Ostré vyhrocení situace na Ukrajině. Kyjev mluví o ruském vpádu a žádá svět o pomoc. NATO oznámilo, že na ukrajinském území operuje tisícovka ruských vojáků.
  03:35
  Rusové na Ukrajině
   Živý vstup zpravodajů Miroslava Karase, Martina Řezníčka a Martina Jonáše.
   04:11
   Rusové na Ukrajině
    Živý vstup Martina Řezníčka.
    06:01
    Rusové na Ukrajině
     Živý vstup Miroslava Karase.
     07:48
     Rusové na Ukrajině
      Živý vstup Martina Jonáše.
      10:46
      Rusové na Ukrajině
       Hostem Událostí je Ivan Počuch, český velvyslanec na Ukrajině.
       13:09
       Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance
        Sociální demokrat a středočeský hejtman Miloš Petera se vzdal poslaneckého mandátu. Ve sněmovně ho nahradí jeho náměstek Zdeněk Sybík. Petera tak dal na doporučení strany.
        16:16
        Čínské investice v Česku
         Do Česka přijely stovky politiků i podnikatelů pod vedením třetího muže komunistické Číny, vicepremiéra Čang Kao-liho. Spolu s nimi tu po dva dny jednají o vzájemném obchodu.
         18:25
         Razie proti drogám
          Detektivové z Národní protidrogové centrály odhalili rozsáhlý nelegální obchod s chemikáliemi určenými k výrobě pervitinu.
          19:26
          Pozorovatelé OSN z Golan zajati
           Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
           21:11
           Mzdy za veřejnou službu
            Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
            24:03
            Školní pomůcky do dětských domovů
             I dětské domovy dávají před pondělím dohromady školní pomůcky. Přitom se musí často spolehnout na dárce. Peníze z rozpočtů jim na výbavu žáků a studentů nevystačí.
             26:09
             Zamítnutí stížnosti muslimské obce
              Ústavní soud odmítl stížnost Ústředí muslimských obcí na policejní razii v modlitebnách. Je podle něj předčasná, protože muslimové ještě nevyčerpali ostatní možnosti, kterými se můžou bránit.
              26:27
              Spor o šátky
               Zastupitelé Teplic chtějí vyhláškou ve městě zakázat muslimkám nosit zahalené obličeje. Dohodli se na tom na dopoledním zasedání.
               28:36
               Životní úroveň v Česku
                Životní úroveň Čechů ve srovnání s původními zeměmi eurozóny klesla. Ze své výplaty si v průměru koupí míň než dřív.
                31:49
                Nejlepší města pro život
                 Nejlépe z českých statistik vychází Praha, v zahraniční konkurenci přesto pokulhává. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti Mercer, která pravidelně hodnotí světové metropole.
                 34:06
                 Bez prověrky na summit NATO
                  Hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi stále chybí bezpečnostní prověrka. Jak zjistila Česká televize, i přesto je členem delegace na blížící se summit NATO.
                  36:01
                  Další soud v kauze H-system
                   Část klientů zkrachovalého H-systemu dostala dnes u soudu naději, že nebudou muset opustit domy, které si svépomocí dostavěli.
                   38:08
                   Epidemie eboly
                    Ebola v západní Africe připravila o život 1 552 lidí, počet evidovaných nakažených stoupl na víc než tři tisíce.
                    38:29
                    Prezident Erdogan v úřadu
                     Zásadní milník pro Turecko: funkce prezidenta se ujal Recep Tayyip Erdogan, který stál 11 let v čele vlády.
                     40:50
                     Nedůstojné zacházení se seniory
                      Okrádání seniorů a nedůstojné zacházení s nimi v ubytovně nedaleko Prahy. Policie obvinila ředitelku domova a jejího komplice, že z nemocné klientky vylákali víc než milion korun.
                      42:49
                      Země živitelka
                       Prezident Miloš Zeman se připojil k vyhlášení války obchodním řetězcům, a to kvůli jejich vysoké marži. Současně vyzval obyvatele k nákupu českých potravin při dnešním zahájení agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.
                       44:43
                       Razie v ERÚ
                        Protikorupční policie zasahovala v budovách Energetického regulačního úřadu. Z centrály v Jihlavě a pobočky v Ostravě si kriminalisté odnesli část elektronických dat a papírové spisy.
                        45:28
                        Budoucnost Národní galerie
                         Hlavním kurátorem sbírek Národní galerie bude Adam Budak. Z Washingtonu, kde působí na podobném postu, dorazí v září. Už teď ale s ředitelem Jiřím Fajtem sestavují nové směřování Národní galerie.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         29. srpen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         27. březen

                         Headlines — Platby za státní pojištěnce — Veřejné zdravotní pojištění — Napětí v Izraeli — Razie kvůli azbestu v Milovicích — Jednání ministra Lipavského s generálním tajemníkem NATO — Maďarsko pro rozšíření NATO o Finsko — Platy vysokoškolských vyučujících — Zabezpečení Záporožské elektrárny — Vězení pro Tomáše Čermáka — Nové album Depeche Mode — ANO ztratilo v Ostravě většinu — Stávka v Německu — Aktuální zpráva o situaci v Izraeli — Ukrajinští uprchlíci v Česku — Změny při povolování staveb — Poslední rozloučení s Emilem Bočkem — Pokuty za přetížené kamiony — Aprílové počasí v Česku — Komplikace kvůli zimě — Střídání teplého a studeného počasí — Jarní mráz ničí kvetoucí stromy — Bezpečnostní kontrola prezidentova úřadu — Nehoda nákladního auta — Česká delegace na Tchaj-wanu — Tornádo v Mississippi — Výslechy v kauze sportovních dotací — Podání daňových přiznání datovou schránkou — Demonstrant s logem Wagnerovců — NKÚ: Nedostatečná ochrana obyvatelstva — Oprava dálnice u Prahy — Spolupráce Českého rozhlasu s ukrajinskou veřejnoprávní vysílací společností — Ministr Hladík v NP České Švýcarsko — Nový skotský premiér — Operace pacientky se vzácnou nemocí — Grand festival smíchu

                         27. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         27. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         27. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Headlines — Do důchodu později — Pozdější odchod do důchodu — Hlavní zásady důchodové reformy — Moskva rozmístí jaderné zbraně v Bělorusku — České vrtulníky na Ukrajině — Tisíce nejasných pozemků — Příklady nedostatečně identifikovaných vlastníků — Utonulí migranti u pobřeží Tuniska — Česká delegace na Tchaj-wanu — Výstraha před silným větrem — Muzikál The Bodyguard — Národní plán obnovy — Změny v Národním plánu obnovy — Náhradní volby v obcích — Rekonstrukce Wenkeova domu v Jaroměři — Česko-polská příhraniční spolupráce — Obětí tornád v USA je nejméně 26 — Změny ve stavebním spoření — Využití stavebního spoření — Na co lze použít stavební spoření? — Ostravské ANO opuštějí členové. — Roste počet peněžitých trestů. — Referendum o klimatické neutralitě — Situace na bankovním trhu — Do Nuslí se vrátí socha sokola — Policie má po incidentech u Národního muzea v hledáčku sedm lidí — Stávka na mnichovském letišti — Napětí mezi Izraelem a Palestinou — Začal tradiční jarní úklid v Česku — Smrtná neděle

                         26. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         26. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         26. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Headlines — Schodek státního rozpočtu — Vládní spor o změny DPH — Příjmy státního rozpočtu z DPH — Vývoj bojů o Bachmut — Česká delegace na Tchaj-wanu — Kontrola zadání veřejných zakázek — Na britských univerzitách klesá počet evropských studentů — Blíží se sezona hradů a zámků — Dohoda o spalovacích motorech — Roste počet krádeží v obchodech — Karlovarský kraj zůstane bez zubní pohotovosti — V americké Mississippi udeřilo tornádo — Zemřel válečný veterán Emil Boček — Příběh válečného veterána Emila Bočka — Osobnost Emila Bočka — Boček v oblacích — Neobvyklý dárek pro Emila Bočka — Vysoká cena za kritiku války na Ukrajině — Světový den vody na přehradách — Pražská zoo zahájila sezonu — Nové umělecké obory na Základních školách — Muž proslavený filmem Hotel Rwanda byl propuštěn z vězení — Program na boj s bezdomovectvím — Česko-ukrajinský snímek Fresh Memories: The Look — Stovky lidí vyrazili do Kunovic umývat letadla

                         25. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž50 minut

                         25. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         25. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám