28. srpen 2014

Obsah dílu

Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance — Čínské investice v Česku — Razie proti drogám — Pozorovatelé OSN z Golan zajati — Mzdy za veřejnou službu — Školní pomůcky do dětských domovů — Zamítnutí stížnosti muslimské obce — Spor o šátky — Životní úroveň v Česku — Nejlepší města pro život — Bez prověrky na summit NATO — Další soud v kauze H-system — Epidemie eboly — Prezident Erdogan v úřadu — Nedůstojné zacházení se seniory — Země živitelka — Razie v ERÚ — Budoucnost Národní galerie

Části dílu

00:30
Rusové na Ukrajině
  Ostré vyhrocení situace na Ukrajině. Kyjev mluví o ruském vpádu a žádá svět o pomoc. NATO oznámilo, že na ukrajinském území operuje tisícovka ruských vojáků.
  03:35
  Rusové na Ukrajině
   Živý vstup zpravodajů Miroslava Karase, Martina Řezníčka a Martina Jonáše.
   04:11
   Rusové na Ukrajině
    Živý vstup Martina Řezníčka.
    06:01
    Rusové na Ukrajině
     Živý vstup Miroslava Karase.
     07:48
     Rusové na Ukrajině
      Živý vstup Martina Jonáše.
      10:46
      Rusové na Ukrajině
       Hostem Událostí je Ivan Počuch, český velvyslanec na Ukrajině.
       13:09
       Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance
        Sociální demokrat a středočeský hejtman Miloš Petera se vzdal poslaneckého mandátu. Ve sněmovně ho nahradí jeho náměstek Zdeněk Sybík. Petera tak dal na doporučení strany.
        16:16
        Čínské investice v Česku
         Do Česka přijely stovky politiků i podnikatelů pod vedením třetího muže komunistické Číny, vicepremiéra Čang Kao-liho. Spolu s nimi tu po dva dny jednají o vzájemném obchodu.
         18:25
         Razie proti drogám
          Detektivové z Národní protidrogové centrály odhalili rozsáhlý nelegální obchod s chemikáliemi určenými k výrobě pervitinu.
          19:26
          Pozorovatelé OSN z Golan zajati
           Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
           21:11
           Mzdy za veřejnou službu
            Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
            24:03
            Školní pomůcky do dětských domovů
             I dětské domovy dávají před pondělím dohromady školní pomůcky. Přitom se musí často spolehnout na dárce. Peníze z rozpočtů jim na výbavu žáků a studentů nevystačí.
             26:09
             Zamítnutí stížnosti muslimské obce
              Ústavní soud odmítl stížnost Ústředí muslimských obcí na policejní razii v modlitebnách. Je podle něj předčasná, protože muslimové ještě nevyčerpali ostatní možnosti, kterými se můžou bránit.
              26:27
              Spor o šátky
               Zastupitelé Teplic chtějí vyhláškou ve městě zakázat muslimkám nosit zahalené obličeje. Dohodli se na tom na dopoledním zasedání.
               28:36
               Životní úroveň v Česku
                Životní úroveň Čechů ve srovnání s původními zeměmi eurozóny klesla. Ze své výplaty si v průměru koupí míň než dřív.
                31:49
                Nejlepší města pro život
                 Nejlépe z českých statistik vychází Praha, v zahraniční konkurenci přesto pokulhává. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti Mercer, která pravidelně hodnotí světové metropole.
                 34:06
                 Bez prověrky na summit NATO
                  Hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi stále chybí bezpečnostní prověrka. Jak zjistila Česká televize, i přesto je členem delegace na blížící se summit NATO.
                  36:01
                  Další soud v kauze H-system
                   Část klientů zkrachovalého H-systemu dostala dnes u soudu naději, že nebudou muset opustit domy, které si svépomocí dostavěli.
                   38:08
                   Epidemie eboly
                    Ebola v západní Africe připravila o život 1 552 lidí, počet evidovaných nakažených stoupl na víc než tři tisíce.
                    38:29
                    Prezident Erdogan v úřadu
                     Zásadní milník pro Turecko: funkce prezidenta se ujal Recep Tayyip Erdogan, který stál 11 let v čele vlády.
                     40:50
                     Nedůstojné zacházení se seniory
                      Okrádání seniorů a nedůstojné zacházení s nimi v ubytovně nedaleko Prahy. Policie obvinila ředitelku domova a jejího komplice, že z nemocné klientky vylákali víc než milion korun.
                      42:49
                      Země živitelka
                       Prezident Miloš Zeman se připojil k vyhlášení války obchodním řetězcům, a to kvůli jejich vysoké marži. Současně vyzval obyvatele k nákupu českých potravin při dnešním zahájení agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.
                       44:43
                       Razie v ERÚ
                        Protikorupční policie zasahovala v budovách Energetického regulačního úřadu. Z centrály v Jihlavě a pobočky v Ostravě si kriminalisté odnesli část elektronických dat a papírové spisy.
                        45:28
                        Budoucnost Národní galerie
                         Hlavním kurátorem sbírek Národní galerie bude Adam Budak. Z Washingtonu, kde působí na podobném postu, dorazí v září. Už teď ale s ředitelem Jiřím Fajtem sestavují nové směřování Národní galerie.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         29. srpen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         8. únor

                         Pátrání po obětech zemětřesení — Následky ničivého zemětřesení — Zoufalý otec drží za ruku zavalenou dceru — Návrat Čechů z Turecka — Pomoc českých záchranářů — Mohutné zemětřesení v Turecku a Sýrii — Ukrajinský prezident v britském parlamentu — Zelenskyj navštívil Británii — Zaměřovače na obranu Ukrajiny — Nezaměstnanost v ČR — Soud zvýšil Alainu Banongovi výjimečný trest — Milan Kundera, Odysea ztracených iluzí — Jednání předsednictva hnutí ANO — Poselství amerického prezidenta o stavu unie — Vláda chystá penzijní reformu — Ze zařízení v Bálkové utekli migranti — Situace v zasaženém Iskenderunu — ČR získala z EU o 61,2 miliardy více, než odvedla — Registr dárců kostní dřeně v Česku — Zájem o výroční tisícikorunu — Pamětní mince a bankovky — Výročí měnové odluky — Zeman ukončil návštěvu Slovenska — Konec kanálu DOL — Kompenzace pro velké firmy — Soud k tragédii při rally v Lopeníku — Pozastavené vyšetřování sestřeleného letadla nad Ukrajinou — USA investují do klimatu a boje s inflací — Neštěstí v Kanadě — Státní příspěvek na služby operátorů — Přísnější emisní limity pro nová auta — Vrcholí přípravy na Jizerskou 50 — Výstava Ne-On Davida Černého

                         8. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         8. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         8. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         7. únor

                         Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Komplikace při záchranných akcích — Situace ve městě Iskenderun — Češi v Turecku po zemětřesení — Maloobchodní tržby — Vývoj bojů na Ukrajině — Válka na Ukrajině — Rok od schůzky Macrona s Putinem — Stížnosti na prezidentské volby — Ovocnáři likvidují sady — Prezident Zeman na Slovensku — Stavba nových úseků dálnice D6 — Zločinů v kyberprostoru přibývá — Politická budoucnost Andreje Babiše — Marek Baláž končí ve funkci — Zájem o domovy pro seniory — Pomoc českých záchranářů v Turecku — Záběry z dronů ukazují zkázu v Turecku — Pomoc dobrovolníků po zemětřesení — Sbírky na pomoc lidem v Turecku a Sýrii — Nepotřebné nemovitosti státu — Zaměstnanci v Nexenu dostanou přidáno — Soud potvrdil osvobození Janouška — Schůze Poslanecké sněmovny — Objem majetku v podílových fondech — Doučování na ZŠ a SŠ po pandemii covidu — Francouzi protestují proti důchodové reformě — Čapkova Matka v Izraeli — USA vyzvedly z moře část trosek sestřeleného balonu — Meteorologové varují před silným mrazem — Česko na Eurovision Song Contest

                         7. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         7. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         7. 2. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         6. únor

                         Zemětřesení v Turecku a Sýrii — Češi v postižené části Turecka — Následky ničivého zemětřesení — Pomoc českých hasičů — Průmysl v Česku se vrátil na předcovidovou úroveň — Vývoj průmyslové produkce v Česku — Válka na Ukrajině — Ukrajinský ministr obrany zůstává ve funkci — Zeman nebude jmenovat předsedu Ústavního soudu — Ceny Grammy ovládla Beyoncé — Prezident Zeman na návštěvě Slovenska — Ruské majetky v Česku — Zemřel bývalý československý premiér Lubomír Štrougal — Silné mrazy v Česku — Záchranných akcí na horách přibývá — Příčina silných mrazů a výhled počasí — Zájem o pobyt na horách — Útok na koleje na Moldavu — Fiala na návštěvě MZV — Izraelští vojáci v uprchlickém táboře u Jericha zabili pět ozbrojenců — Ilegálních cest z Mexika do USA ubývá — Spotřeba elektřiny v roce 2022 — Obce a města šetří energie — Trest pro pražského soudce Kydalku — Oprava náhrobků poškozených tornádem — Soudní proces s prodemokratickými aktivisty — Stávka zaměstnanců Nexen Tire u Žatce — Čína kritizuje USA za sestřelení balonu — Výcvik záchranných psů — Zemětřesení v Turecku a Sýrii zaznamenaly české stanice — Vlna stávek v Británii pokračuje — Veteránský autosalon v Paříži

                         6. 2. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         6. únor

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         6. 2. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám