28. srpen 2014

Obsah dílu

Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance — Čínské investice v Česku — Razie proti drogám — Pozorovatelé OSN z Golan zajati — Mzdy za veřejnou službu — Školní pomůcky do dětských domovů — Zamítnutí stížnosti muslimské obce — Spor o šátky — Životní úroveň v Česku — Nejlepší města pro život — Bez prověrky na summit NATO — Další soud v kauze H-system — Epidemie eboly — Prezident Erdogan v úřadu — Nedůstojné zacházení se seniory — Země živitelka — Razie v ERÚ — Budoucnost Národní galerie

Části dílu

00:30
Rusové na Ukrajině
  Ostré vyhrocení situace na Ukrajině. Kyjev mluví o ruském vpádu a žádá svět o pomoc. NATO oznámilo, že na ukrajinském území operuje tisícovka ruských vojáků.
  03:35
  Rusové na Ukrajině
   Živý vstup zpravodajů Miroslava Karase, Martina Řezníčka a Martina Jonáše.
   04:11
   Rusové na Ukrajině
    Živý vstup Martina Řezníčka.
    06:01
    Rusové na Ukrajině
     Živý vstup Miroslava Karase.
     07:48
     Rusové na Ukrajině
      Živý vstup Martina Jonáše.
      10:46
      Rusové na Ukrajině
       Hostem Událostí je Ivan Počuch, český velvyslanec na Ukrajině.
       13:09
       Hejtman Petera se vzdal mandátu poslance
        Sociální demokrat a středočeský hejtman Miloš Petera se vzdal poslaneckého mandátu. Ve sněmovně ho nahradí jeho náměstek Zdeněk Sybík. Petera tak dal na doporučení strany.
        16:16
        Čínské investice v Česku
         Do Česka přijely stovky politiků i podnikatelů pod vedením třetího muže komunistické Číny, vicepremiéra Čang Kao-liho. Spolu s nimi tu po dva dny jednají o vzájemném obchodu.
         18:25
         Razie proti drogám
          Detektivové z Národní protidrogové centrály odhalili rozsáhlý nelegální obchod s chemikáliemi určenými k výrobě pervitinu.
          19:26
          Pozorovatelé OSN z Golan zajati
           Živý vstup zpravodaje Jakuba Szántó.
           21:11
           Mzdy za veřejnou službu
            Živý vstup redaktora Antonína Bruštíka.
            24:03
            Školní pomůcky do dětských domovů
             I dětské domovy dávají před pondělím dohromady školní pomůcky. Přitom se musí často spolehnout na dárce. Peníze z rozpočtů jim na výbavu žáků a studentů nevystačí.
             26:09
             Zamítnutí stížnosti muslimské obce
              Ústavní soud odmítl stížnost Ústředí muslimských obcí na policejní razii v modlitebnách. Je podle něj předčasná, protože muslimové ještě nevyčerpali ostatní možnosti, kterými se můžou bránit.
              26:27
              Spor o šátky
               Zastupitelé Teplic chtějí vyhláškou ve městě zakázat muslimkám nosit zahalené obličeje. Dohodli se na tom na dopoledním zasedání.
               28:36
               Životní úroveň v Česku
                Životní úroveň Čechů ve srovnání s původními zeměmi eurozóny klesla. Ze své výplaty si v průměru koupí míň než dřív.
                31:49
                Nejlepší města pro život
                 Nejlépe z českých statistik vychází Praha, v zahraniční konkurenci přesto pokulhává. Vyplývá to alespoň z průzkumu společnosti Mercer, která pravidelně hodnotí světové metropole.
                 34:06
                 Bez prověrky na summit NATO
                  Hradnímu kancléři Vratislavu Mynářovi stále chybí bezpečnostní prověrka. Jak zjistila Česká televize, i přesto je členem delegace na blížící se summit NATO.
                  36:01
                  Další soud v kauze H-system
                   Část klientů zkrachovalého H-systemu dostala dnes u soudu naději, že nebudou muset opustit domy, které si svépomocí dostavěli.
                   38:08
                   Epidemie eboly
                    Ebola v západní Africe připravila o život 1 552 lidí, počet evidovaných nakažených stoupl na víc než tři tisíce.
                    38:29
                    Prezident Erdogan v úřadu
                     Zásadní milník pro Turecko: funkce prezidenta se ujal Recep Tayyip Erdogan, který stál 11 let v čele vlády.
                     40:50
                     Nedůstojné zacházení se seniory
                      Okrádání seniorů a nedůstojné zacházení s nimi v ubytovně nedaleko Prahy. Policie obvinila ředitelku domova a jejího komplice, že z nemocné klientky vylákali víc než milion korun.
                      42:49
                      Země živitelka
                       Prezident Miloš Zeman se připojil k vyhlášení války obchodním řetězcům, a to kvůli jejich vysoké marži. Současně vyzval obyvatele k nákupu českých potravin při dnešním zahájení agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích.
                       44:43
                       Razie v ERÚ
                        Protikorupční policie zasahovala v budovách Energetického regulačního úřadu. Z centrály v Jihlavě a pobočky v Ostravě si kriminalisté odnesli část elektronických dat a papírové spisy.
                        45:28
                        Budoucnost Národní galerie
                         Hlavním kurátorem sbírek Národní galerie bude Adam Budak. Z Washingtonu, kde působí na podobném postu, dorazí v září. Už teď ale s ředitelem Jiřím Fajtem sestavují nové směřování Národní galerie.
                         Přehrát celé video
                         Stopáž48 minut
                         Další díl
                         29. srpen 2014

                         Přehled dílů

                         Stopáž54 minut

                         31. březen

                         Headlines — Změny v důchodech — Hospodaření systému důchodového pojištění — Penzijní reforma — Stávkové výbory ve školství — Obvinění Donalda Trumpa z falšování účetnictví — Reakce na obvinění exprezidenta Trumpa — Kondice české ekonomiky — Finsko se stane 31. členem NATO — Podpora Ukrajiny — Rok od osvobození města Buča — Dodávky léků — Reklamy v totalitním Československu — Speciální zákon o civilní rozvědce — Plošné izolace kvůli covidu — Celková výše dluhů — David Svoboda skončí v Komisi sportovců — Otevření soutěsek v Hřensku — Seznam zrušených poboček pošty — Kde se ruší pobočky České pošty — Návrh na zrušení poboček v krajích — Ivo Vondrák ve školském výboru — Tchajwanská prezidentka v USA — Propuštění papeže z nemocnice — Trest za požár liberecké Severochemy — Turecko před volbami — Bouřky v Česku — Požár v tanečním klubu v centru Prahy — Registrace ukrajinských uprchlíků — Vladimír Kruliš nastupuje do ČNB — Provizorní tábořiště lidí bez domova — Opravova silnici mezi Břeclaví a Moravskou Novou Vsí — Příběh pilota Garyho Powerse — Noc s Andersenem

                         31. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         31. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         31. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Vládní spor o úpravy rodičovského příspěvku — Nová Strategie rodinné politiky — Počet narozených dětí v Česku — Vývoj české ekonomiky — Přípravy na protiofenzivu — Zadržení novináře z Wall Street Journal — Prezident Pavel v Senátu — Vyšetřování kauzy Dozimetr — Vyjednávání o nové koalici v Ostravě — Odškodné za nezákonné stíhání — Josef Mánes ve Valdštejnské jízdárně — Přistoupení Finska k Severoatlantické alianci — Karel III. v Německu — Průměrné ceny pohonných hmot — Památky před otevřením — Varování před silnými bouřkami — Tragické nehody motorkářů — Léčba pacientů s mnohočetným myelomem — Rakovina v ČR — Středisko dětské paliativní péče — Peníze pro obce a kraje — Pronásledování aktivisty Olega Orlova — Nehoda vlaku v USA — Zastání Miroslava Ševčíka — Kritická místa na železnici — Jednání Senátu — Obecní budovy zničené tornádem — Zdražování letních dovolených — Vraníci se vrátili — Děčínská společnost napojená na Rusko — Údržba přírodních lezeckých stezek na Děčínsku — Cenzura ve školních knihovnách v USA — Festival Česká taneční platforma

                         30. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         30. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         30. 3. 2023 na ČT24
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Headlines — ČNB o úrokových sazbách — Dopad vysokých sazeb na dlužníky a věřitele — Vývoj základní úrokové sazby — Zelenskyj pozval Si Ťin-pchinga — Mise bojových vrtulníků na Ukrajině — Napětí mezi Moskvou a Stockholmem — Dotace na sociálně znevýhodněné školáky — Zasedání vlády na Jesenicku — Protesty odborů kvůli penzím — Protiruské sankce v Moldavsku — Kritika izraelské justiční reformy — Přehlídka českého sklářství v Miláně — Změna dodavatele jaderného paliva — Přibývá státních zaměstnanců — Vyšetřování výbuchu plynovodů — Stíhání fyzioterapeuta z Hostivaře — Mrazivá noc v ovocných sadech — Omezení velkochovů i kvůli ptačí chřipce — Počty drůbeže a vajec — Vývoj cen vajec a prodeje slepic — Petr Pavel na severu Moravy — Premiér o ruských sportovcích na olympiádě — Transformace České pošty — Karel III. v Německu — Dohoda o migraci mezi USA a Kanadou — Strategie vyjednávání o nové koalici — Praskliny ve škole v Prušánkách — Dvakrát načapaný opilec za volantem — Obědy pro školky — Závěr soudu s exšéfem českého fotbalu — Olympiáda pod dohled umělé inteligence — Dražba vzáceného dřeva

                         29. 3. 2023 na ČT1
                         Stopáž54 minut

                         29. březen

                         Znakový jazyk a skryté titulky

                         29. 3. 2023 na ČT24

                         Události na sociálních sítích

                         Napište nám