29. srpen 2014

Obsah dílu

Headlines — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Rusové na Ukrajině — Česká ekonomika roste — Kontrola hřebčína v Kladrubech — Kancléř na summit NATO nejede — Barum rallye — Výplata sociálních dávek — Slovenské národní povstání — Únos pozorovatelů OSN — Hrozba útoku na Británii — Kontroly předváděcích akcí — Doprava na konci prázdnin — Česko jako domov cizinců — Vymáhání dluhů pro obce — Budoucnost NWR — Probuzení islandské sopky — Epidemie eboly — Změna školy kvůli stěhování — Nové depo v Plzni — Netradiční sbírka na kostel — Spor o ztracenou sochu Lenina

Části dílu

00:00
Headlines
  Přehled zpráv.
  00:38
  Rusové na Ukrajině
   NATO obvinilo Rusko z nehorázného porušení ukrajinské suverenity. Prezident Vladimir Putin odpovídá, aby si každý hrátky s jadernou velmocí rozmyslel.
   01:39
   Rusové na Ukrajině
    Dohady velmocí o ruských vojácích na Ukrajině, kteří společně se separatisty dál tlačí na armádu a proukrajinské síly. Právě kvůli tomuto zvratu na bojišti podle Moskvy Západ s obviněním Ruska přišel.
    04:11
    Rusové na Ukrajině
     Živý vstup zpravodaje Bohumila Vostala.
     07:27
     Rusové na Ukrajině
      Podle MZV by Moskva měla své vojáky z Ukrajiny stáhnout a zastavit ostřelování území. Pronikání ruských sil na Ukrajinu považuje Černínský palác za ohrožení míru a stability v Evropě.
      08:05
      Rusové na Ukrajině
       Hostem Událostí je Hynek Kmoníček, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky.
       11:17
       Česká ekonomika roste
        České ekonomice se ve druhém čtvrtletí dařilo o něco lépe, než se dosud předpokládalo. Podle zpřesněných údajů statistiků si oproti loňskému roku polepšila o 2,7 procenta.
        14:11
        Kontrola hřebčína v Kladrubech
         Národní hřebčín v Kladrubech nad Labem si musí pospíšit s opravou, aby byla hotová do konce roku. V opačném případě by mohl přijít o evropskou dotaci ve výši skoro 300 milionů korun.
         16:02
         Kancléř na summit NATO nejede
          Prezidentův kancléř Vratislav Mynář nepojede na summit NATO ve Velké Británii. Popřel tak včerejší informaci Hradu, že je součástí delegace.
          16:22
          Barum rallye
           Živý vstup redaktora Josefa Kvasničky.
           18:55
           Výplata sociálních dávek
            Úřad práce začne od září opět využívat poukázky pro výplatu dávek v hmotné nouzi. Chce tak zabránit jejich zneužívání. O formě výplaty bude rozhodovat u každého jednotlivce.
            19:49
            Slovenské národní povstání
             Před 70 lety vypuklo v Banské Bystrici Slovenské národní povstání. Lidé se postavili proti vstupu německého Wehrmachtu na slovenské území a nepřímo i proti vládě prezidenta Jozefa Tisa.
             22:54
             Únos pozorovatelů OSN
              OSN tvrdě odsoudilo únos 43 modrých přileb na Golanských výšinách mezi Sýrií a Izraelem. Bližší osud příslušníků mírové mise z tichomořského Fidži, které drží v zajetí syrští islamisté, není znám.
              25:48
              Hrozba útoku na Británii
               Britská vláda zvýšila stupeň ohrožení terorismem na druhý nejvyšší z pěti. Oznámila to ministryně vnitra. Znamená to, že útok je velmi pravděpodobný.
               26:09
               Kontroly předváděcích akcí
                Česká obchodní inspekce varuje před novými triky pořadatelů předváděcích akcí. Například zvou na vepřové hody, kde pak nabízejí hrnce či prezentace lékáren.
                28:11
                Doprava na konci prázdnin
                 Konec prázdnin a s ním spojené návraty z dovolených, nejrizikovější období na silnicích a dálnicích. Ty už proto začaly hlídat tisícovky policistů ve všech krajích.
                 30:40
                 Česko jako domov cizinců
                  Hluk a nepořádek. Stížnosti na arabskou menšinu v Teplicích. Vyhrocenou situaci přijel v těchto dnech řešit i předseda českých muslimů Mehdí Alráwí.
                  36:21
                  Vymáhání dluhů pro obce
                   Chybějící peníze v pokladně v Novém Jičíně sežene koordinátor dluhů. Obyvatelům pomáhá se splácením závazků vůči obci. Ty jsou stejně jako u dalších obcí v republice každý rok vyšší.
                   38:04
                   Budoucnost NWR
                    Klíčové hlasování o budoucnosti těžařské společnosti NWR odvrátilo hrozící bankrot i masové propouštění jejích zaměstnanců.
                    38:28
                    Probuzení islandské sopky
                     Zákaz létání platil několik hodin nad částí Islandu. Úřady v oblasti vyhlásily nejvyšší stupeň varování kvůli vulkánu Bárdarbunga, ze kterého začala unikat láva.
                     40:08
                     Epidemie eboly
                      První případ eboly zachytili zdravotníci v Senegalu. Se smrtící krvácivou horečkou přijel do hlavního města student z Guineje.
                      40:27
                      Změna školy kvůli stěhování
                       Nezvěstní prvňáci – problém, který každý rok řeší ředitelé základních škol. A očekávají ho i letos. Na vině jsou rodiče, kteří jednoduše neoznámí, že se přestěhovali a dítě přihlásili jinam.
                       42:32
                       Nové depo v Plzni
                        Plzeňské městské dopravní podniky mají nové depo za 1,2 miliardy korun. Jde o nejmodernější vozovnu v tuzemsku.
                        43:12
                        Netradiční sbírka na kostel
                         Díky prošlým a poškozeným penězům chtějí v brněnské městské části postavit chybějící kostel. Na váhu dvě tuny, na peníze 2 miliony už vybrali v různých platidlech.
                         44:50
                         Spor o ztracenou sochu Lenina
                          Berlínská radnice tvrdí, že ztratila skoro dvoumetrovou hlavu sochy Vladimira Iljiče Lenina. Busta přitom měla být hlavní atrakcí chystané výstavy o politických pomnících.
                          Přehrát celé video
                          Stopáž44 minut
                          Další díl
                          30. srpen 2014

                          Přehled dílů

                          Stopáž54 minut

                          23. březen

                          Headlines — Daň z nemovitosti — Koaliční jednání o zvýšení daní — Problémy obcí — Summit EU — Hlavní témata na summitu EU — Valorizace důchodů — Válka na Ukrajině — Přípravy ukrajinské protifenzívy — Obavy z bezpečnosti aplikace TikTok — Stávky a protesty ve Francii — Aleš Opata bude velvyslancem — Velký knižní čtvrtek — Jednání pražské rady — Ochrany vody — Nový náměstek ministra financí — Přemnožení hrabošů — Ceny pohonných hmot — Pendolina na železnici — Teplý začátek jara — Předpověď počasí na další dny — Přípravy na jarní turistickou sezonu — Okolnosti konce ředitele Úřadu práce Najmona — Vztahy na Korejském poloostrově — Regiojet získá trať Praha–Jihava–Brno — Vyzvedávání léků v zahraničí — Začíná muslimský svátek ramadán — Oprava přivaděčů na dálnici D1 u Jihlavy — Raketomet pro Ukrajinu — Stavba horkovodu z Temelína — Běh pro Světlušku — Předsudečné násilí — Mladí uprchlíci z Ukrajiny — Pašování drog z Nizozemska — Průzkum Madony z Havraně

                          23. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          23. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          23. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          22. březen

                          Změny v penzích — Jednání vlády s opozicí — Hospodaření důchodového systému — Zelenskyj u frontové linie — Válka na Ukrajině a drony — Kompenzace Slovensku za odávky zbraní Ukrajině — Těžba uhlí v ČR — Razie proti hnutí Říští občané v Německu — Kauza večírků v Downing street 10 — Pracovní úrazy — Zdravotní prohlídky — Provoz na železnici v Řecku — Výstava o Alfonsu Muchovi — Solidární příspěvěk na ubytování uprchlíků — Průzkum na trase dálnice D35 — Rozšíření regionálního vysílání ČT24 — Kontroly cen potravin — Podpora onkologických pacientů — Český dobrovolník zraněný na frontě — Ocenění Gentleman silnic — Transformace České pošty — Pošta zdražuje — Rušení poboček České pošty — Budoucnost ostravského primátora — Vyšetřování exprezidenta Trumpa — Ochrana zemědělské půdy — Dodávky tanků Leopard do ČR — Soud kvůli smrtelné nehodě v Adršpachu — Organické sloučeniny z asteroidu — Oprava opěrných zdí v Karlových Varech — Projev prezidenta Macrona — Zdražování potravin v Polsku — Ceny Wernera von Siemense — Plavební sezona na brněnské přehradě — Spor zaměstnanců s ředitelem ÚSTR — Začal festival dokumentárních filmů Jeden svět

                          22. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          22. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          22. 3. 2023 na ČT24
                          Stopáž54 minut

                          21. březen

                          Headlines — Změny v penzích — Valorizace důchodů — Jednání lídrů koalice — Prezident na návštěvě Německa — Jednání Petra Pavla s Olafem Scholzem — Velké zásoby plynu — Přípravy na příští zimu — Plány úspor a další podpora — Rekordní zisky ČEZ — Japonský premiér na Ukrajině — Budoucnost aut s spalovacím motorem — Ceny Czech Grand Design — Čínský prezident v Moskvě — ÚS o vyhlášce obce Loket na Sokolovsku — Pátrání po majetku ruských oligarchů — Loni ubylo narozených dětí — Migrace obyvatel — Hlavní příčiny úmrtí — Oprava kroměřížských památek — Trest pro Patrika Tušla — Předpověď počasí pro zemědělce — Bourání domu, kde zavraždili Kuciaka s partnerkou — Spor o důchodovou reformu ve Francii — Soud v kauze zřícení mostu ve Vilémově — Astronomům vadí ružice Starlink — Spor o stavbu hobbymarketu v Brně — Připomínka odbojáře Václava Morávka — Aukce Kokoshkova obrazu

                          21. 3. 2023 na ČT1
                          Stopáž54 minut

                          21. březen

                          Znakový jazyk a skryté titulky

                          21. 3. 2023 na ČT24

                          Události na sociálních sítích

                          Napište nám